Şimdi Ara

SSD Alıcam tavsiye ve öneri bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar vatanda %30 indirim de varken 1 ay önce topladığım bilgisayara ssd almaya karar verdim. şimdilik şu iki ssd arasında kaldım

1)TRANSCEND 128GB 320 SERISI SATA 3.0 SSD (560MB OKUMA / 530MB YAZMA) --okuma ve yazma hızları çok iyi ama daha önce bu markayı hiç duymadım kullanan ve ya bilenler görüşlerini bildirirse çok memnun olurum

2)OCZ 128GB VERTEX 450 SERISI SATA 3.0 SSD (525MB OKUMA/290MB YAZMA) -- okuma yazma hızı TRANSCEND'e göre düşük ama ocz'nin kalitesi aklımı çeliyor.

Sizce 2 SSD'den hangisi almalıyım ? ikiside 222 TL, bu fiyata yakın alternatiflerde verirseniz onlara bakarım.

• yardımcı olacak kimse yok mu arkadaşlar ?
  • pc toplarken transcend marka almayı düşünmüştüm OneTreeHill arkadaşa danısmıstım stabilitesi vs. nasıldır bilmiyorum demişti onun önerdiği corsair neutron gtx modeldi oda biraz fiyatı yüksek oldugu için 2. secenek olarak corsair force gs serisinden almıstım ben

ocz de bu arada iflas bayrağı çekti bilmiyorum haberiniz varmı ilerde durum ne olur bilmiyorumhttp://forum.donanimhaber.com/m_84490522/tm.htm
  • OCZ Vertex 450'liler pek kararlı değiller, o sebeble onu baştan eleyelim.

Transcend 320 hakkında birşey diyemiyorum. 720 serîsi ondan biraz daha iyi.

Bulabilirseniz Intel 335 serîsine de bakabilirsiniz.
  • Araştırmaya ve kullanıcı yorumlarını okumaya devam ediyorum arkadaşlar sağolun yorumlarınız için .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

OCZ Vertex 450'liler pek kararlı değiller, o sebeble onu baştan eleyelim.

Transcend 320 hakkında birşey diyemiyorum. 720 serîsi ondan biraz daha iyi.

Bulabilirseniz Intel 335 serîsine de bakabilirsiniz.

intel 335 serisi 180 gb var ki 222 tl fiyatının yanında dağ kalır
  • O mesajımı yazarken ' bulabilirseniz ' diyerek ikinci ellerini de alabileceğini ifâde etmişdim. İkinci el forumuna güzel parçalar düşmekte
    Kaldı ki kararlılık mes'elesi de mühimdir.

Yine de, yanlış bir yönlendirmeye sebebiyet verdim isem affola.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solid State Disk

O mesajımı yazarken ' bulabilirseniz ' diyerek ikinci ellerini de alabileceğini ifâde etmişdim. İkinci el forumuna güzel parçalar düşmekte
    Kaldı ki kararlılık mes'elesi de mühimdir.

Yine de, yanlış bir yönlendirmeye sebebiyet verdim isem affola.

gittigidiyor da bulamadım intel 120 gb lık eski ssdleri yani bulması çok zor arkadaşın ben de ssd alacağım indirim günlerinde güzel olursa almayı düşünüyorum. OCZ vector battı diyorlar inat alacam.
  • Ben donanımhaberin ikinci elinden bahsetmekteyim hocam.

1 haftadır tertemiz Intel 335 serîsi 120 ve 240GB SSD'ler görüyorum, garantili ve mâkûl fiyatlı.

Bulmak zor değil, arayan buluyor
  • ben sıfır bakıyorum. ikinci eli 50 tl üstü ürünler için hiç tavsiye etmem teknoloji bu ne zaman bozulur gider vsss belli değil. garantisi ne zaman dolmuş dolacak bir sürü dert şansa kalmış.
  • evet bende 2. ele pek sıcak bakmıyorum
  • OCZ iflasını verdi. Transcend'i ben olsam almazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sosisli Süt

OCZ iflasını verdi. Transcend'i ben olsam almazdım.

+1

SAMSUNG 120GB 840 EVO SATA 3.0 (OKUMA 540MB / YAZMA 410MB) SSD

• samsung evolara para verilmez ömür olarak kötüler. ömrü uzun eski kontrolcülü sdd al daha iyi
  • eskiden bi tane 7200 rpm hdd aralarında en iyisi deniliyordu alıyorduk. şimdi kararlılık, ömür, dolunca yavaşlama, ohooo. sistemim zaten sata 2, bayadır bakınıyorum, bant genişliği yüzünden ucuz şeyler bakıyorum ama yok batan var, yok kararsız var, alttarafı sistemi artı programları kuracam diye çok para da vermek mantıklı gelmiyor, oyun açarken film açarken hdd yanıtını beklicez yine(120 gb ne alacak ki), ssd nin yanına depo olarak taksak bios açılırken yine hddnin dönmesini beklicez...kingstonlardan bilgisi olan varmı peki
  • hypocrisy kullanıcısına yanıt
    kingston'un 60 gblık modelini arkadaşım sata 2 anakartında kullanıyor .baya memnun kendisi sata2 olmasına rağmen hızından falan çok memnunmuş ama daha önce ssd kullanmadığım için markalar hakkında ve kullanım deneyimi olarak bir bilgim yok
  • başka bir topikte ssdden şikayet eden güncel sistemi olan bir arkadaşın windows puanları nerdeyse benimkiyle aynı sırıtan sadece hdd kalıyor, sata 2 sata 3 ün bant genişliğinin yarısıysa ortalama fakat sorunsuz bir model benim işimi çok da iyi görebilir, yanlış mı düşünüyorum
  • hypocrisy kullanıcısına yanıt
    hız konusunda SSD'nin ölüsü bile yeter diyor millet zaten youtube program, os, vs açılış hızlarına falan bakınca fark çok fazla
  • kardeş en dandik ssd yi alsanda yetiyor hız aman aman fark değil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.