Şimdi Ara

(Ss'li) Yabancılar istiyor, Türkler kovuyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
18
Favori
24.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
188 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır fotoğraf çekerim nacizane, daha bizim ülkeden bir meraklı bile çıkmadı, gerek kurumlardan, gerek arkadaşlardan... Herkes takozlama derdinde...

Sebebi belli, bizim insanımızda çekememe sorunu var, en yakından en uzağına.

Sadece doğa fotoğrafları çekerim ama onu bile hava atma olarak algılayanlar var.

Dün birlikte çıktığımız uluslararası bir yürüyüş grubundakiler gördü çekimleri. Anlatmışlar üniversite hocalarına, fotoğrafları göstermişler. Bugün seminer vermeye davet ettiler... Konaklama ve yol masrafları onlara aitmiş...

Onların daveti...

Saint Joseph Üniversitesinden bir kulüp başkanı...

Gelelim Bizimkilerin tepkilerine... Tepkisiz kalmalarına bile razıyken yeter demeleri aklımı başımdan aldı...

Paylaştığım hemen hiç bir fotoğrafa neredeyse asla ama asla Türkçe yorum gelmez, çok çok nadirdir...

Ama yabancılar? Hiç cevap vermediğim halde ısrarla yazarlar...

Doğa fotoğrafları paylaşırım sadece, amaç tabiat sevgisi başka bişey değil...

Bu kadar mı sorunlu olur insanımız yahu!

Bunlardı yani dün telefonla çektim... pahalı bir telefon da değil Mi 9T, Google kamera ve Google Snapseed...

İnsanımız, insanımızın karakteri çok sorunlu, herkes herkese engel olma derdinde, ve bunu zevk alarak yapıyor... Şimdi örnekleri bu konuda bile çıkacaktır bolca.
    (Ss'li) Yabancılar istiyor, Türkler kovuyor! (Ss'li) Yabancılar istiyor, Türkler kovuyor! (Ss'li) Yabancılar istiyor, Türkler kovuyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 18 Şubat 2020; 13:57:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bizim insanımıza (bizim insanımız derken genel Ortadoğu kafasından bahsediyorum) desen ki iki seçeneğin var;

A: Sen de dahil herkes aylık 100bin lira maaş alacak.

B: Sen 5bin lira alacaksın geri kalan bin lira alacak.

Hangisini seçersin?

Çoğunluk Byi seçer.

Çünkü bizde daha iyiye ulaşma isteği yok. Diğerleri kötü olsun isteği var. Bunun örneği o kadar çok ki her gün her an rastlayabilirsiniz hayatınızda.
    Askerlik hizmetini yaparken Albay çarşı izninde ve trafiğe kapalı yerde bisiklet sürdüğümü görüp ortalığı ayağa kaldırmıştı. Bisiklete bu kadar düşman bir toplumuz! Bunu yapan da sözde yetişmiş eğitimli bir komutan!

Sadece o değil günde devlete 7.000 TL hizmet kazandırıyordum bedelli askerlerin hatıra fotoğraflarını basarak, çekerek, yaptırmamak için ellerinden geleni yaptılar...

TÜBİTAK'a iki proje gönderdim, red verdiler, aynı projeleri Almanya hibe vererek kabul etti!

Gençlik ve Spor bakanına bisiklet yolu ricasında bulundum yüzüne karşı, Ankara'da... Bana Konya'da var git orada sür dedi!

Daha neler var neler....
    Katılıyorum.Kendimden bir örnek vereyim ;

Sakallarım sorunlu çıkıyor ilaç kullanıyorum ve redditte bu konu altındaki başlıkta insanlarla bunları tartışıyorum.Oraya birden fazla konu açtım ve genelde gelen yorumlar "some patience,nice gains bro " tarzında destekleyici yorumlar.

Dh ye konu açtım :https://forum.donanimhaber.com/sakallarim-dandik-cikiyor-ss-li-edit-minoxile-basladim-edit-37-gunden-foto--141439592#141443859

Yorumlara bakarsanız %80 inin "ne uğraşıyon bırak" tarzında olduğunu görürsünüz.Sadece sanal değil gerçekte de öyle.

Bunu hayatımın her alanında yaşadım.Bir enstrüman öğrenmek istedim direkt "yapamazsın" diye demoraliza etmeye çalıştılar.Herhangi bir girişim fikri aklıma geliyor "yok,olmaz." diyorlar.Problemli insanlar.

İnsanlara birşey dediğimiz zaman desteklemek yerine o şeyi neden yapmamamız gerektiğini söylüyorlar.Ve bunu aileler dahi yapıyor.Çok değişiğiz.
    Çalışıyor mu bizim ülke... Emin misin?

Ülkenin ama özellikle gençlerin %30 u işsiz...

Dünyada sosyal medyaya en fazla zaman ayıran milletlerinin başındayız...

Bunlar da şurada dursun...

Bu istatistik çok yeni 2019’da yayınlandı.

Kitap okuma oranı yükseldikçe yeteneklerimizi keşfetme ihtimalimiz artıyor.

Yukarıdaki grafik gayet açıklayıcı değil mi?

Afrika ülkelerinin bile gerisindeyiz... (Çalışma şartları, hayat ve ekonomi bizden daha kötü yerler) (Kötü Ekonomi tembelliğin bir sonucudur, nedeni değildir)

Kitap okumuyoruz peki ne yapıyoruz?

Aşağıdakiler hem sorun hem kontrol edilmesi halinde doğrudan çözümdür.

1) Dünyanın en çok video izleyen milletiyiz, tabi genelde içeriği faydasız videolar Survivor gibi...

2) Dünyanın en az spor yapan milletiyiz. O nedenle neredeyse her üç kişiden biri Obez. Çok çalışıyor olsaydık veya aç olsaydık obezite bu kadar yüksek olabilir miydi?

3) Bilgisayar konusunda en beceriksiz milletlerin başında geliyoruz, bilgisayarları sadece televizyon ve diziler için kullanıyoruz, bir de sosyal medya, oyunu da unutmamak gerek.

4) Televizyonu en çok izleyen milletlerden biriyiz... %95 ne demek?

5) Zamanımızın büyük çoğunluğunu sosyal medyada geçiriyoruz, toplama vurunca gençlerin neredeyse tamamı gününü neredeyse tamamını sosyal medyaya ayırıyor. Çalışkan ülkelerde bu tam tersi...

6) Oysa dünya ülkeleri yıldan yıla daha çok kitap okumaya zaman ayırıyor.

Biz yıldan yıla daha az kitap okuyoruz bu neredeyse hiç demek oluyor.

• Katılıyorum insanımızda kıskançlık var arkadaşı bile olsa başarısız olduğunu görmek isteme durumu var. Oysa el ele sırt sırta daha güzel şeyler inşa edilebilir.

Fotoğraflar nerelerde çekildi ? Özellikle 3. Fotoğraf harika..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düşünce deneyim yapalım.Acaba o ikisini farklılaştıran ne

Türkiye'de alt kültür müessesi yok.20.yüzyıl uzmanlıklar yüzyılıdır.Felsefe artık sadece felsefe değil matematiğin de.Kültür için aynısı geçerli.Kültür demek saygınlık demek,tanınma demek,uğraşan insanların meşrutiyet kazanması demek

Türkiyedekiler sadece bisikleti koltuğunun altına yaslamış avere görürken diğerleri kültür topluluğunun mensubu mahiyetinde tanır

Ayrıca türkiyedeki saygısızlık kültürünün de farklı olduğuna inananlardanım.Burada yaşanan durumları tekrar başka memleketlerde olacak biçimiyle tahayyül edemiyorsun
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Askerliği nerde yaptın?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Askerliği nerde yaptın?
    Ankara Milli Elektronik Bilgi Sistemleri

Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri olmasın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

Düşünce deneyim yapalım.Acaba o ikisini farklılaştıran ne

Türkiye'de alt kültür müessesi yok.20.yüzyıl uzmanlıklar yüzyılıdır.Felsefe artık sadece felsefe değil matematiğin de.Kültür için aynısı geçerli.Kültür demek saygınlık demek,tanınma demek,uğraşan insanların meşrutiyet kazanması demek

Türkiyedekiler sadece bisikleti koltuğunun altına yaslamış avere görürken diğerleri kültür topluluğunun mensubu mahiyetinde tanır

Ayrıca türkiyedeki saygısızlık kültürünün de farklı olduğuna inananlardanım.Burada yaşanan durumları tekrar başka memleketlerde olacak biçimiyle tahayyül edemiyorsun
    Askerlik hizmetini yaparken Albay çarşı izninde ve trafiğe kapalı yerde bisiklet sürdüğümü görüp ortalığı ayağa kaldırmıştı. Bisiklete bu kadar düşman bir toplumuz! Bunu yapan da sözde yetişmiş eğitimli bir komutan!

Sadece o değil günde devlete 7.000 TL hizmet kazandırıyordum bedelli askerlerin hatıra fotoğraflarını basarak, çekerek, yaptırmamak için ellerinden geleni yaptılar...

TÜBİTAK'a iki proje gönderdim, red verdiler, aynı projeleri Almanya hibe vererek kabul etti!

Gençlik ve Spor bakanına bisiklet yolu ricasında bulundum yüzüne karşı, Ankara'da... Bana Konya'da var git orada sür dedi!

Daha neler var neler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 18 Şubat 2020; 23:37:51 >

• quote:

Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri olmasın :)
    Doğru :) Mamak, Karargah kısmındaydım.

Bunun temel nedeni ülkemizdeki liyakat çöküşüdür. Sorumluları bellidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Doğru :) Mamak, Karargah kısmındaydım.

Alıntıları Göster
    Almancı sen misin?

Herkese yokuş ne anlama geliyor anlamadım ? İşini zorlaştırmak anlamına mı geliyor ?

Ayrıca alakasız ama israil’e gittiniz mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-74F84D677

Herkese yokuş ne anlama geliyor anlamadım ? İşini zorlaştırmak anlamına mı geliyor ?

Ayrıca alakasız ama israil’e gittiniz mi ?
    Herkese yokuş gelen hiç kimsenin işini yapmamak...

Binbaşı, yarbay hiç fark etmiyordu... Bir menfaati yoksa makine bozuk diye gönderiyorlardı her geleni...

Her tarafta gördüm neredeyse, terzisinden berberine, herkes olabildiğince işi yokuşa sürerdi. Bir imza atmamak için neler yaparlardı neler...

Sadece askeriye için değil, hemen tüm kurumlarda bu hala geçerli...

İsrail'e hep çok yakın olduğum zamanlar oldu şöyle 5, 10 km kadar ama hiç girmedim, isterim ama yeni pasaport gerekli.

• quote:

Almancı sen misin?

Alıntıları Göster
    Kışlada tanımayan yoktu neredeyse, evet, muhtemelen siz de tanıyorsunuz...

Hmmm bizim orada Asteğmenmişsiniz, Beykent MIS mezunu... Görsem mutlaka çıkartırım da... Şimdi sima olarak hatırlayamadım... Fotoğrafınızı da ben çekmiştim, tek fotoğrafçı bendim 7 bin kişilik kışlada başka şansı yok zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 18 Şubat 2020; 23:39:22 >
  • Katılıyorum.Kendimden bir örnek vereyim ;

Sakallarım sorunlu çıkıyor ilaç kullanıyorum ve redditte bu konu altındaki başlıkta insanlarla bunları tartışıyorum.Oraya birden fazla konu açtım ve genelde gelen yorumlar "some patience,nice gains bro " tarzında destekleyici yorumlar.

Dh ye konu açtım :https://forum.donanimhaber.com/sakallarim-dandik-cikiyor-ss-li-edit-minoxile-basladim-edit-37-gunden-foto--141439592#141443859

Yorumlara bakarsanız %80 inin "ne uğraşıyon bırak" tarzında olduğunu görürsünüz.Sadece sanal değil gerçekte de öyle.

Bunu hayatımın her alanında yaşadım.Bir enstrüman öğrenmek istedim direkt "yapamazsın" diye demoraliza etmeye çalıştılar.Herhangi bir girişim fikri aklıma geliyor "yok,olmaz." diyorlar.Problemli insanlar.

İnsanlara birşey dediğimiz zaman desteklemek yerine o şeyi neden yapmamamız gerektiğini söylüyorlar.Ve bunu aileler dahi yapıyor.Çok değişiğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2472D2B0E -- 18 Şubat 2020; 3:22:54 >

• Bizim insanımıza (bizim insanımız derken genel Ortadoğu kafasından bahsediyorum) desen ki iki seçeneğin var;

Hangisini seçersin?

Çoğunluk Byi seçer.

Çünkü bizde daha iyiye ulaşma isteği yok. Diğerleri kötü olsun isteği var. Bunun örneği o kadar çok ki her gün her an rastlayabilirsiniz hayatınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armutyus -- 19 Şubat 2020; 9:9:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

Bizim insanımıza (bizim insanımız derken genel Ortadoğu kafasından bahsediyorum) desen ki iki seçeneğin var;

Hangisini seçersin?

Çoğunluk Byi seçer.

Çok ama çok doğru bir tespit...

O yüzden ortadoğu hep sorunlu oldu, bu sorunlu kafa nereye gittiyse sorunu beraberinde götürdü...

Bu Zihniyet bozukluğunun kaynağı ne olabilir merak ediyorum doğrusu.

• En iyisi imkan varsa ülkeyi terketmek... Verdiğin vergi ve harcadığın emek hakeden birilerine gider en azından refah seviyesi bir ülkede yaşayabilirsen..

• quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

En iyisi imkan varsa ülkeyi terketmek... Verdiğin vergi ve harcadığın emek hakeden birilerine gider en azından refah seviyesi bir ülkede yaşayabilirsen..
    Ülke çok çok güzel aslında...

İnsanı eğitmeli, yoksa boşuna mı geldi İngiliz'i Fransız'ı Rus'ı hala da geliyor...

Tek sorunumuz insan...

• Hocam tripod kullandın mı o üstteki resimlerde?
    Instagram'a yorum yapma olayına gelince de, bizim dilde öyle bir sıkıntı var tepki cümleleri bizde çok yok, yani yabancı gelip rahatça "wow, stunning!" diyebilir ama biz "inanamıyorum, harika!" desek, bak sen de fark ettin ne kadar yapay duruyor cümle değil mi. Wow diye bir şey zaten yok bizde, veya tek kelimelik hayranlık bildiren ifadeler vs vs. Yani bilmiyorum ben kimsenin fotoğrafına gidip de bu yabancıların yaptığı gibi "gorgeous, phenomenal, fantastic" diye yorum yapmadım bu zamana kadar, beğendim geçtim geçen gün seninkileri de beğendiğim gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 18 Şubat 2020; 10:14:47 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.