Şimdi Ara

(Ss’li) Tembel Halkımız !Otobüs! Kullanır 24 Saatte 26 Ölü 163 Yaralı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
9
Favori
14.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sadece bugün bile Sivas, Muş Konya ve Eskişehir’de! Dört otobüs kazası... sadece bugün 26 Ölü 163 yaralı... yılda ortalama 8 bin kişi ölüyor Kara yolunda... Demir yolunda ise ortalama 1 kişi!

Muş’ta 6 ölü 20 yaralı bugün

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/537572.aspx

Sivas’ta bazıları ağır 16 Yaralı

Konya’da 38 Yaralı bazıları ağır

http://m.ensonhaber.com/ayni-3-otobus-kazasi-6-olu-83-yarali.html

Eskişehir’de 13 Ölü 42 Yaralı

http://m.haberturk.com/son-dakika-yolcu-otobusu-kaza-yapti-olu-ve-yaralilar-var-1804188

Dört ilde de tren var... tren gibi güvenli ve ucuz bir araç varken şöförün bir hatası ile veya ani bir şekilde olabilecek kaza sonucu insanlar neden ölür?

Tren olan şehirlerimiz.
    İstanbul (Anadolu yakası), İzmit, Adapazarı (Arifiye), Bilecik, Eskişehir, Ankara, Konya
    Edirne, İstanbul (Anadolu ve Avrupa yakası), İzmit, Sakarya, İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Zonguldak, Karabük, Mersin, Adana, Osmaniye, İskenderun, Sivas, Erzincan, Kars, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Batman, Manisa, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Malatya, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Batman

Bu yüzden olabilir mi? Düşünemeyen bir toplum haline geldik...

Almanya'da 1 Yılda taşınan yolcu adedi 5.8 Milyar! Fas’ta 74 Milyon Almanya 80 Milyon Fas 35 Milyon

https://www.destatis.de/EN/PressServices/Press/pr/2017/09/PE17_335_461.html;jsessionid=5F8A062EA56584D8B3C6F0E461A94AB9.InternetLive2

Türkiye'de 1 Yılda taşınan Marmaray, Banliyö dahil yolcu adedi 6 Milyon Almanya kadar nüfusumuz var Almanya’dan 107 kat daha geriyiz Fas’tan 51 kat daha geriyiz... Japonya daha engebeli ama bizden 98 kat daha ileri.

http://www.tcdd.gov.tr/files/istatistik/20112015yillik.pdf

İşte tren ve otobüs arasındaki 40 Fark

Bu maddelerin hepsi Trende + otobüste -

1-Otobüste sürekli bir trafik akışı vardır, kaza riski çoktur. Trende yok denecek kadar azdır, sarsıntısız ve akarak yolculuk edersiniz.

2-Otobüste çok sıkışık bir alan vardır, dardır, bunalma olasılığı, sıkışık olma ihtimali yüksektir. Tren de size ait bir oda ile gidebilirsiniz rahat rahat.

3-Otobüste kalkıp dolaşma, yürüyüş yapma ihtimali yoktur. Trende uzun uzun koridorlar, koca koca salonlar (Yemek Vagonu, Kompartmanlar) vardır.

4-Otobüste lavabo yoktur. Trende size ait lavabo vardır (Yataklı vagonlarda), ayrıca her vagonda ikişer tuvalet (Alafranga ve Alaturka) vardır, temiz ve sürekli bakımlıdır.

5-Otobüste bir çoğunda cihazlarınızı şarj etmeniz için priz yoktur. Trenlerin hepsinde vardır ve size ait (Yataklı vagonlarda) genel olarak da prizler mevcuttur.

6-Otobüste virajlarda sallanma ve yana yatma sonucu rahatsız olma durumu vardır. Trende fark etmezsiniz bile, yataklı veya koltuklu, kompartmanlar geniş ve rahattır.

7-Otobüste yollardaki her tümsek ve çukuru hissetme sonuç olarak dinlenme mümkün değildir. Tren kayarak gider adeta, en ufak iniş çıkış hissetmezsiniz, trende olduğunuzu unutabilirsiniz.

8-Otobüste hava şartları her zaman büyük risktir. Tren yolunda gider yol sadece onundur, kayma, yoldan çıkma ihtimali yoktur.

9-Otobüste sürücünün parmakları ucundadır hayatlar. Trende raylardan çıkma ihtimali çok düşüktür.

10-Otobüste insanlar ile çok iç içesinizdir, 50 kişiden birinin rahatsızlığı sizi de rahatsız eder. Trende size ait bir mekan vardır.

11-Otobüste size ait özel bir alan yoktur, herkes size bir iki karış yakın durup rahatsız edebilir. Trende sizin koltuğunuz ve yatağınız vardır.

12-Otobüste her an teknik bir hata ile yol kenarında durabilirsiniz. Trenlerde teknik arıza ihtimali çok çok düşüktür.

13-Otobüste bilgisayarınızı açmanız sizi ve yanınızdakini rahatsız edebilir. Trende kendi odanızda dilediğiniz kadar yeriniz, bilgisayar için masanız vardır.

14-Otobüste istediğiniz gibi uyuyamazsınız, koltukları yatırmanız bile problem olabilir. Trende yataklarınız geniş, yumuşak ve temizdir.

15-Otobüste istediğiniz gibi yemek yiyemezsiniz, rahatsız olur ve rahatsız edersiniz. Trende yemek yemenizi kimse görmez bile kendi odanız vardır.

16-Otobüse her zaman daha fazla ücret ödersiniz. Trenler çok daha ucuzdur, mesela Diyarbakır Ankara otobüs 100 Lira tren 40 lira.

17-Otobüste klimanın sıcaklığını kendinize göre ayarlayamazsınız. Trende ister açar, ister kapatırsınız, ister soğuk ister sıcak kumanda elinizde.

18-Otobüste rahat bir yatak, temiz bir battaniye ve yastık kullanma ihtimaliniz yoktur. Trende açılmamış poşette mis gibi bembeyaz pike, yastık ve çarşaf verilir.

19-Otobüste hava almak için cam-pencere açamazsınız. Trende mis gibi doğal havayı odanıza alabilirsiniz.

20-Otobüste çok az el değmiş doğal bir çevreyi seyretme ihtimaliniz azdır. Trende ağaçlara değe değe gidebilir, giderken yaprakları kopartabilir, yemyeşil kokuyu içinize çekebilirsiniz.

21-Otobüste size ait bir lavabo yoktur, istediğiniz zaman elinizi, yüzünüzü yıkayamazsınız. Trende sabunu, mendili, aynası hazır lavabonuz vardır.

22-Otobüste size ait bir buzdolabı yoktur, yiyeceklerinizi saklayamazsınız. Trende Soğukluğunu ayarlayabildiğiniz, derin dondurucusu içinde olan çok iyi size ait buz dolabınız vardır.

23-Otobüste size ait masa yoktur, yemek veya eşyalarınız için kullanamazsınız. Trende Masayı kendinize göre ayarlayabildiğiniz size ait masanız vardır.

24-Otobüste kıyafetlerinizi değiştirip, rahat kıyafetler giyemezsiniz. Trende kimse sizi kıyafetlerinizle görmez isterseniz çırılçıplak uyuyabilirsiniz.

25-Otobüste bir şehirden başka şehre taşınırken evinizi yanınızda götüremezsiniz. Trenlerde yük vagonu vardır, dilediğiniz kadar taşıyabilirsiniz.

26-Otobüste eşyalarınız üst üste istiflenip ezilebilir. Trende sizin odanızda size ait gardrop ve bagaj bölümü vardır, ekstra için yatak altı da uygundur.

27-Otobüste molalarda mecburen uyanırsınız gürültü ve ışıklardan dolayı. Trende trenin durduğunu bile uyuyorsanız anlamazsınız.

28-Otobüste müzik-film yüksek ses ile dinleyemezsiniz. Trende odanızda yüksek sesle film izleyebilir zaten az olan tren sesini tamamen bitirebilirsiniz.

29-Otobüste on numara yağ kullanma ve yangın çıkma riski vardır. Trende yangın çok çok zor ihtimaldir.

30-Otobüste yakıt harcama-yolcu taşıma oranı ülke ekonomisine zara zarar verir. Trende binlerce kişi binlerce ton yolcu taşınabilir.

31-Otobüsler pahalı ve kaza yapınca masraflıdır ülke ekonomisine zarar verir. Trenlerin bakımı daha kolay ve ucuzdur.

32-Otobüste eşler çok rahat olamazlar çevreden dolayı. Trende iki kişilik özel odalar mevcuttur.

33-Otobüste ikramlar sırasında üzerinize bir şeyler dökülme riski yüksektir sallantıdan dolayı. Trende hiç bir şey devrilmez, sallanma hissedilmez bile.

34-Otobüste titremeden dolayı bacaklarınız bir kaç saat sonra uyuşur. Trende istediğiniz gibi uzatabilirsiniz.

35-Otobüste yollar doğal hayattan uzak olduğu için Kurt, Tilki, Ayı, Tavşan, Geyik gibi benzeri hayvanları görmeniz zordur. Trende dağların içinden, ovaların çok az el değmiş yerlerinden, ormanların içinden geçersiniz.

36-Otobüs garları şehir dışlarına yapılmıştır o nedenle şehir içine ayrı vasıta şarttır ama Trenler hep merkezi olur.

37-Otobüs mola yerleri doğallıktan uzak, kalabalık ve rahatsız edicidir. Tren istasyonları huzur verir insana.

38-Otobüste size aite özel bir yer yok, eşyalarınızı ve kendinizi kilitli bir yerde tutamazsınız. Trende kapınızı kilitleyebilirsiniz.

39-Otobüste mola yerlerinde yeme-içme ücretleri her zaman yüksek fiyatlıdır. Tren istasyonları oldukça ucuz, yemekli vagonlarda oldukça bol çeşit ve ucuz yemek içecek vardır.

40-Otobüste sigara içmek (içiyorsanız) mümkün değildir, Trende her vagonda iki adet olmak üzere arka tarafta vagon aralarında içebilirsiniz.

41- Milletimiz bilinçsiz olduğu için trende sakin ve rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz ancak otobüsler tıklım tıklım olur genelde.

Avrupa vs Türkiye haritası... Avrupa'da da sıradağlar var Alpler gibi ama engel değil...

Daha onlarca şey yazılabilir şimdilik aklıma bunlar geldi. Bir kaç saat farklılık yüzünden değer mi otobüsleri kullanmaya, çile çekmeye?

Trenlerimizden resimler;

İki kişilik; Buz dolabı + Lavabo + Çift yatak + Klima vs.

Şirin, güzel, nostaljik istasyonlar.

Peki ya otobüsler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 20 Ocak 2018; 22:18:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İnsanların ölmesi ile tembelliğin alakası nedir akıllı spor önce onu açıkla.

Sonra da Alman devleti niye İngilizce İlahiyat okuyan birisini himaye ediyor onu açıkla. Herhalde görevin Türk milletini aşağılamak, onlara tembel demek. Oryantalizmin paralı askerliğini yapmak senin temel gayen. Seni kimlerin beslediği de çok açık, Almanlara yaptıklarım bir işe yaramıyor diyebilirsin. Daha senin Ülke gündemi bölümünde Suriye’deki terör örgütlerini savunduğun, Türk askerlerini öldürdükleri günlerde sevinç içindeki mesajlarını unutmadık.

O kadar ODTÜ, Boğaziçi, İTÜ mezunu insan, dil biliyor, iz biliyor, okuyor, kendini geliştiriyor; mühendis, mimar, sosyal bilimci burs bulamıyor, İngilizce İlahiyat okuyan bu genco hem de İslam düşmanı Avrupa’dan burs buluyor. Ne kadar da mümkün bir olay!

Sen Türk insanına her konuda hakaretler edip onlara tembel deme hakkına sahip değilsin. Türk halkı o kadar tembeldir ki, günde 11 saatten haftada 6 gün çalışır. Üniversite okuyan öğrenci 6 saatlik dersin ardından gider 10 saat işte çalışır. Okula gitmek için karda yağmurda kilometrelerce yol yürüyen, sabah olmadan işe gidenler var. Bunları saymazsın, sayamazsın.

İşte neymiş efendim Türkler bisiklete binmiyor tembel, Türkler trene binmiyor tembel. Alakaya maydanoz. Merkel teyzene selam söyle.
    Her konuda aynı terane. Çok güzel söylüyorsun da elinde sazın yok.

Bu kadar Türk düşmanlığı yapan birisine hiç denk gelmedim, her hafta yeni bir saçmalıkla karşımıza çıkıyorsun tebrik ederim. Türk insanı tembeldir, Türk insanı kültürsüzdür, Türk halkı şöyledir, Türk halkı böyledir. Yeter be arkadaş, yeter. Trene binmeyen bir insanın tembel olmasına sebep olan şey nedir? Böyle bir saçmalık olabilir mi?

Biliyorum ki bu forumda 10 yaşından 40 yaşına kadar çok farklı tipte insanlar takılıyor. Onlara söylemek istediğim bir şey var. Türk insanı tembel, yetersiz ya da eksik değildir. Özellikle genç arkadaşlar iyi okusun; umudunuz hiçbir şekilde kırılmasın. Siz her şeye muktedirsiniz, her şeyi yapacak güç, azim ve zekaya sahipsiniz. Nasıl ki Aziz Sancarlar, Halil İnalcıklar, Hulusi Behçetler yeriştirdiysek siz de onlar gibi olabilirsiniz. Sizin kimseden bir eksiğiniz yok.

Sistemli olarak sizi yıldırmaya çalışan, İngilizce ilahiyat gibi bir bölüm okuyan ve asgari ücrete bile iş bulmayacak insanların sizi aşağılamasına izin vermeyin. Düşünün, konuyu açan bu ülkeden gitse bu ülke ve halkı ne kaybeder, hiç! Türk gençlerine, Türk halkına hakarete izin veren yönetimi de ayrıca kınıyorum.

Konuyu açan da şimdi ben ülkemi seviyorum bıdı bıdı yapacak, iki tane Türk bayraklı fotoğraf atacak; inanmayın. Kendinize inanın, böyle konuları dikkate almayın.

Selamlar saygılar herkese.
  • bugün malatyadan ankaraya tren bileti aldım pişman değilim hatta tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2016ygs

bugün malatyadan ankaraya tren bileti aldım pişman değilim hatta tavsiye ederim.

Keyifli yolculuklar, restoranda yemek yiyin ucuz, ve öyle trende gitmenin keyfi bambaşka oluyor.

• uçaktan aşağısına binmem
  • Hocam ülkede veyahut yurtdisinda nerelerde var guzergah olarak kullanabileceğimiz tavsiyeniz bununla ilgili bilginiz varsa paylaşın lutfen

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: 2016ygs

bugün malatyadan ankaraya tren bileti aldım pişman değilim hatta tavsiye ederim.

Keyifli yolculuklar, restoranda yemek yiyin ucuz, ve öyle trende gitmenin keyfi bambaşka oluyor.

İzmir, Manisa, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Denizli, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Adana, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Malatya, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Batman

Edirne, İstanbul (Anadolu ve Avrupa yakası), İzmit, Sakarya, İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli, Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Zonguldak, Karabük, Mersin, Adana, Osmaniye, İskenderun, Sivas, Erzincan, Kars, Elazığ, Muş, Diyarbakır, Batman

• boş konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cilehta

boş konu

Düşünememeye devam... düşünemeyenler ölsün zaten dünya’ya yük.

Yollarda ölen 8 bin kişiye değil aralarında ölen çocuklara acıyorum...

Demiryolunda ölen ortalama 1 kişiye daha çok üzülüyorum 8 bin kişiye kıyasla

• Herkes tren kullanırsa otobüs baronları nasıl para kazanacak

• Sivasa yolun düserse beraber takilalim.hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: bladeGny

Herkes tren kullanırsa otobüs baronları nasıl para kazanacak

Çok çok doğru..

Otobüsler de bir zamanlar dershanelerin oluşturduğu gibi devlet tarafından desteklenen bir imparatorluk olmuş.

Devlet halkını ya otobüslerle ya dershanelerle bir şekilde sömürüyor çünkü sömürü ülkesiyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sembroni

Sivasa yolun düserse beraber takilalim.hocam

Teşekkür ederim aslında sık sık düşüyor yolum inşallah :)

• Otobüsçülerin deli gibi kullanması ve sıkış tepiş yolculuk beni delirtiyor.

Ah ah demir dağı erittik
    Bir Toroslara yenildik

• quote:

Orijinalden alıntı: zavallıcık

14. Madde malumunuz forumun kanayan yarasidir.Otobus konularinin uzerine boyle ironik bir konu acman gercekten ince zeka isi.Sana icten ice uyuz oldugumu bil.Yine de tebrik ediyorum.

Teşekkür ederim de uyuzluk neden onu merak ettim...

Düşüncelerimi dile getiriyorum, aksi ikna etmeyene kadar da düşünceler bence doğru.

• Yazın şehir turu yaparken önümüzdeki otobüs yan yattı. Etraf zifiri karanlık aydınlatma yok. Ev yok sadece tarla. İndik koştuk yardıma. Kadının vücudu otobüsün altında kalmış bana yalvarıyor yardım et diye. Ağlayan insanlar, çocuklar. Zor bir geceydi. Ekipler 20-25 dakika sonra geldi.

Biraz geç gidin ama treni tercih edin. Tek alternatif otobüs olmasın.

• Özet: Makinistim

• Vakti olan için Tren güzel. Ama vagonlu yataklı vs. olanlar güzel yoksa düz otobüs gibi yolculuk edilenleri sevmiyorum. Aydın-İzmir Arası arabayla max 1 saat civarı sürerken tren en az 2 saatte varıyordu.
  • Evet ama işte otobüste de koltuk yatırmaktan kavga çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

Yazın şehir turu yaparken önümüzdeki otobüs yan yattı. Etraf zifiri karanlık aydınlatma yok. Ev yok sadece tarla. İndik koştuk yardıma. Kadının vücudu otobüsün altında kalmış bana yalvarıyor yardım et diye. Ağlayan insanlar, çocuklar. Zor bir geceydi. Ekipler 20-25 dakika sonra geldi.

8 bin insan ölüyor, 40 bin insan yatalak, sakat kalıyor...

İnsanlar sürünmeyi neden bu kadar seviyor?

Anlamak güç!

Trenleri sadece turistler kullanıyor neredeyse!

Bizim kafamız devletinden tut halkına kadar neden bu kadar geriye çalışıyor veya hiç çalışmıyor?

Cidden anlam veremiyorum!

Eğitimlisinden eğitimsizine düşünemiyoruz!

Gencinden yaşlısına kafamızı kullanamıyoruz!

Yatıp tembellik yapıp boş işler peşinde koşmakta üstümüze yok!

Lafa siyasete futbola gelince üstümüze bilgili yok!

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

Yazın şehir turu yaparken önümüzdeki otobüs yan yattı. Etraf zifiri karanlık aydınlatma yok. Ev yok sadece tarla. İndik koştuk yardıma. Kadının vücudu otobüsün altında kalmış bana yalvarıyor yardım et diye. Ağlayan insanlar, çocuklar. Zor bir geceydi. Ekipler 20-25 dakika sonra geldi.

8 bin insan ölüyor, 40 bin insan yatalak, sakat kalıyor...

İnsanlar sürünmeyi neden bu kadar seviyor?

Anlamak güç!

Trenleri sadece turistler kullanıyor neredeyse!

Bizim kafamız devletinden tut halkına kadar neden bu kadar geriye çalışıyor veya hiç çalışmıyor?

Cidden anlam veremiyorum!

Eğitimlisinden eğitimsizine düşünemiyoruz!

Gencinden yaşlısına kafamızı kullanamıyoruz!

Yatıp tembellik yapıp boş işler peşinde koşmakta üstümüze yok!

Lafa siyasete futbola gelince üstümüze bilgili yok!

8 bin insan ölüyor demişsin. Bunu okuyan adam şunu diyor: Bana bir şey olmaz, başkasına olur. Birçok konuda bu bakış açısı hakim olduğu için çok geç bilinçleniyoruz.

Reklamlar yapılmalı. Diziler bir bölüm konu almalı. Ancak böyle yönelir halk. Malum TV bağımlısı, gördüğünü yapan bir halkımız var.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.