Şimdi Ara

(Ss'li) 70 Madde ile Sadece Tembeller Toplu Taşıma ve Araba Kullanır (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
500
Cevap
9
Favori
23.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankaranın yokuşunda bisiklet sür de göreyim ben seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Bakın sizi biliyorum. Daha önce gördüm konularınızı. Fakat insanları sırf bir yönüyle ele alıp kalıba koymanızı hoş karşılamıyorum. Bende mesela günde 6saat uyurum en fazla. İddia ediyorum 6saatten fazla uyuyan insan işsiz güçsüz ,boş beleş insandır. Hatta ben mesleğimle alakalı öğrenci olmama rağmen haftada en az 2 duayenin makalesini okuyorum. Haftada 2 makaleden az okuyan insan benim nezdimde gereksizdir. Mesleğinin hakkını veremiyordur. Yani bu örnekler arttırılabilir. Demek istediğimin özüne bakın lütfen sığ yaklaşmayın. Yalnızca sığ insanlar diğerlerini kalıba sokmaya çalışır. İnsanlar kalıba sığmazlar , şeklini almazlar kalıbın. Herkes farklıdır, herkesin yaşantısı farklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3E41C059B

ankaranın yokuşunda bisiklet sür de göreyim ben seni
    5 yıl Ankara’da yaşadım, Konya Yolu, Oran çıkışı, TRT yokuşu, Dikmen ve Cinnah. Hiç biri sorun olmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lalo Salamanca

Bakın sizi biliyorum. Daha önce gördüm konularınızı. Fakat insanları sırf bir yönüyle ele alıp kalıba koymanızı hoş karşılamıyorum. Bende mesela günde 6saat uyurum en fazla. İddia ediyorum 6saatten fazla uyuyan insan işsiz güçsüz ,boş beleş insandır. Hatta ben mesleğimle alakalı öğrenci olmama rağmen haftada en az 2 duayenin makalesini okuyorum. Haftada 2 makaleden az okuyan insan benim nezdimde gereksizdir. Mesleğinin hakkını veremiyordur. Yani bu örnekler arttırılabilir. Demek istediğimin özüne bakın lütfen sığ yaklaşmayın. Yalnızca sığ insanlar diğerlerini kalıba sokmaya çalışır. İnsanlar kalıba sığmazlar , şeklini almazlar kalıbın. Herkes farklıdır, herkesin yaşantısı farklıdır.
    Beni biliyorsanız taktikleri de biliyor olmalısınız, imzadaki diğer konulara bakınca daha net görmüş olacaksınız eminim.

Socrates ve arı meselesini de bilirsiniz mutlaka.

Hocam siz çok mantıklı örnekler veriyorsunuz,şaşırıp kalıyorum,şu an savim yerlerde.
    Madem sav çürütüyoruz 7 bölgede olmasa 2-3 bölgeye hep toplu taşıma araçlarıyla,şehirler arası otobüslerle(metro dahil) gittim hala hayattayim ve hiç kaza yapmadım.

Bu tip konular yerine bir şeylere tepki koyacaksınız ya da dikkat cekecekseniz öncelikle insanların yapmadıkları şeyler yerine insanlar için yapılmayanları araştırın ve ona göre konu açın.Turkiyede kaç il bisiklet yoluna uygun ? Onu geçtim kaç ilde kaldırımda araba yok ? Kaç ilde otopark sıkıntısı yok ? Bu liste uzar gider,bu tip sorunlar varken insanları suçlamak yersiz.
    Bütün olumsuzluklara rağmen bisiklet sürülür mu,evet sürülür ama her gün sürmek bu ülkede araçta olmaktan daha tehlikeli.

O kadar takip etmedim veya hatırlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lalo Salamanca

O kadar takip etmedim veya hatırlamıyorum.
    Lütfen bir göz atınız, açıklama ve konu başlıklarını karşılaştırınız. İlgili sayfa.

https://forum.donanimhaber.com/acilan-diger-konular--125521171

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicksiz1i

Hocam siz çok mantıklı örnekler veriyorsunuz,şaşırıp kalıyorum,şu an savim yerlerde.
    Madem sav çürütüyoruz 7 bölgede olmasa 2-3 bölgeye hep toplu taşıma araçlarıyla,şehirler arası otobüslerle(metro dahil) gittim hala hayattayim ve hiç kaza yapmadım.

Bu tip konular yerine bir şeylere tepki koyacaksınız ya da dikkat cekecekseniz öncelikle insanların yapmadıkları şeyler yerine insanlar için yapılmayanları araştırın ve ona göre konu açın.Turkiyede kaç il bisiklet yoluna uygun ? Onu geçtim kaç ilde kaldırımda araba yok ? Kaç ilde otopark sıkıntısı yok ? Bu liste uzar gider,bu tip sorunlar varken insanları suçlamak yersiz.
    Bütün olumsuzluklara rağmen bisiklet sürülür mu,evet sürülür ama her gün sürmek bu ülkede araçta olmaktan daha tehlikeli.
    İnsanlar araba kullanmaya ilgili oldukları için yapıldı sekiz şeritli yollar, yine aynı şekilde arabalara hevesi oldukları için her yerde benzin istasyonları var.

Talep arzı doğurur, arz talebi doğurmaz hele bizim ülkede...

Bakınız ilk sayfada Isparta halkının bisiklet yolları kaldırılsın diye isyanı var belediyeye ve kaldırıldı da.

Halkımız bisiklete, çalışkanlığa, okumaya düşman çünkü tembel.

Yanlış mı sizce?

• Vatandaş toplu taşıma derken.sadece İETT otobüsünu mu kast etmiş acaba?

Yoksa Japonların metro altyapısı muazzam demek onlarda tembel.

• quote:

Orijinalden alıntı: korkusuzkahraman86

Vatandaş toplu taşıma derken.sadece İETT otobüsünu mu kast etmiş acaba?

Bisikletle gidilebilecek mesafeyi gitmeme kategorisinde olanlar, yolu düz ve geniş elverişli yerler yani.

Buyurun Japonya mı dediniz?

Japan, a nation of 127 million people has 72 million bicycles.

In summary 66% of students and 57% of workers choose to commute via Japan's legendary public transport, while 9% of students and 27% of workers rely upon cars or motorcycles to get to work. At the healthier end of the scale 25% of students and 16% of workers cycle or walk to work, despite the practise of cycling to work being frowned upon by corporate Japan.

Ev-iş-okul arası çok uzak olduğu için toplu taşıma normal ama buna rağmen öğrencilerin %25 i bisikletle okula gidiyor, işçilerin %9 u ve nüfus 127 milyon.

http://www.tokyobybike.com/2013/10/how-many-japanese-cycle-to-work.html?m=1

Yazınca Isparta olayına baktım,şehir merkezindeki yerler kaldırılıp geniş yollara aktarilacakmis,bir de oylama o kadar yüksek farkla sonuclanmamis yani bisiklete duyulan nefret ortada yok.Genel şikayet elektrikli bisikletin yayalara çarpması yönünde olmuş,bu esnada da yine sürücülerin kötü kullanımı devreye giriyor tıpkı araç kullanımlarında olduğu gibi.
    Öte yandan hala yönetimler yolları yapmalı sonra halkı teşvik etmeli diyorum.Konyaya gittiyseniz bisiklet kullanım oranını görürsünüz,altyapı hazır ve kullanım oranı baya yüksek.Malesef bunun gibi fazla ilimiz yok.Hal böyle olunca bisiklet yolu olmayan yollarda daha önce söylediğim gibi 2 tekerleğin üstünde 4 tekerlekli motor kullananlara güvenemem.Bu sadece bisiklet için değil motorsiklet için de geçerli.
    2019 yılında yaya geçitleri ile ilgili yasa getirilen ulkeyiz,bu ülkede sadece tembellik olsa keşke 😁

• aktif sürüyorum şentepede oturuyorum her dönüşümde 350m civarı tırmanıyorum buna rağmen toplu taşımadan hızlıyım ve egonun rezaletini çekmiyorum
    üstad hayat amacı ev araba almak olan insanlara bisikleti anlatamazsın
    bisiklet yolu var da biz mi sürmedik diyenler sürse bisiklet yolu olacak ama bu kıt akılla sürmesinler zaten bu trafikte ölürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsan58

bisiklet yolu var da biz mi sürmedik diyenler sürse bisiklet yolu olacak ama bu kıt akılla sürmesinler zaten bu trafikte ölürler
    Maalesef katılıyorum...

• quote:

Vatandaş toplu taşıma derken.sadece İETT otobüsünu mu kast etmiş acaba?

japonya en fazla bisiklet kullanılan ülkelerden biri cahilliğini bu kadar belli etme
  • quote:

Boşuna pohpohlamayin klavye de yazdığınız gibi olsa ooo dünya tam tersiydi.

• türkiyede ezerler adamı bisikletle
  • quote:

Boşuna pohpohlamayin klavye de yazdığınız gibi olsa ooo dünya tam tersiydi.

Alıntıları Göster
    dünya zaten bizim tam tersimiz merak etme
    sorunlu olan bizleriz
  • quote:

japonya en fazla bisiklet kullanılan ülkelerden biri cahilliğini bu kadar belli etme

Alıntıları Göster
    Bana bak kendini ne sanıyorsun zibidi. Sen hiç metroda görevlilerin zorla vagona insan doldurduğu Japon metrosu görmedin galiba kara cahil.

Kesin konuyu acanin yan hesabısin bukadar belli etme kendini.

• quote:

Orijinalden alıntı: bullx

türkiyede ezerler adamı bisikletle
    Türkiye’de 2018’de 297.000 kişi araba kazasından dolayı ölmüş veya yaralanmış.

37.000 yaya arabalar tarafından ezilmiş

Sadece 8.000 bisiklet kazası yaşanmış ama bunların büyük kısmı bisikletten düşme veya engele çarpma şeklinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 24 Nisan 2019; 23:54:28 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.