Şimdi Ara

Squier Türkiye Fiyatının Hakkını Veriyor mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, klasik gitardan elektro gitara geçeceğim ve bunun için araştırma yapıyorum.
    Uzunca baktıktan sonra Squier Affinity Strat HSS modeline (2000 TL) içim ısındı. Fakat aklımda şu var: Bu gitar fiyatını karşılar mı? Evet biliyorum, bu fiyat aralığında pek bir şey beklenmemeli ama yine de aklıma takıldı bu soru.

Bir de Yamaha RGX121Z HSH modeliyle (2500 TL) karşılaştım. Biraz daha yüksek fiyatlı ama bu farka değecekse seçimim o olabilir.

Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz benimle?

NOT: Maalesef yaşadığım yer dolayısıyla ikinci el alamıyorum. Squier Türkiye Fiyatının Hakkını Veriyor mu? Squier Türkiye Fiyatının Hakkını Veriyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rifly01 -- 26 Nisan 2020; 21:47:24 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İki ay önce ben de hepsiburada’dan affinity aldım hocam. Ama ben 1000 liraya almıştım. %100 zam fazla. Tonuna ve malzeme kalitesine gelecek olursak; blues, klasik rock, pop çalmak istiyorsan affinity’i öneririm. Ama seçtiğiniz yamaha modeli hsh diziliminde. Metal ve hard rock için daha uygun olur

• doremüzik ten yamaha pacifica modellerine bakabilirsin. sonra uygun bulduğun online bir mağazadan sipariş verebilirsin.

aslında 2000-3000 arasında çıkıyorsanız cort modellerine bakmanızı öneririm. genel olarak fiyat performans markasıdır cort.

cort yamaha schecter gitarları ile ibanez'in orta-üst modelleri kullanıcısını üzmez.
  • leopolidas L kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler, Squier Affinity Strar HSS hakkında bir bilginiz var mı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: rifly01

Tavsiye için teşekkürler, Squier Affinity Strar HSS hakkında bir bilginiz var mı peki?
    Squier marka olarak Fender'in Çin yapımı oluyor. Fender amerikan markası.

Zuhal müzikte elime almıştım fakat telleri saptan çok yüksek geldi, çalması zor. Tel ayarı vs yapılıp düzeltiliyor fakat önceki mesajda saydığım modellerin çoğu düşük tel ayarlı geliyor zaten kutusunu açınca.

Bir tek Schecter'ın tel ayarı yapılmış gelmiyor ve aslında sap kısmı kalın oluyor. Dolayısıyla Schecter'larda EMG manyetikli olan modellere kadar düşük modellerin alınmaması kanaatindeyim, fakat sapın çok ince olması aradığınız bir özellik değilse Schecter kaliteli üretim yapan bir gitar markası.

Benim ilk gitar Ibanez'di bu arada. Cort ile Ibanez arasında çok kalmıştım, HH manyetikli Ibanez daha ucuzdu.

• Hocam iki gitarın hitap ettiği türler biraz farklı birinde HSH dizilim var öbüründe ise SSS bence siz ne tür müzik çalacaksanız daha .ok kararınızı o noktaya göre verin. Eğer yöneleceğiniz türü tam bilmiyorsanız ve bundan sonra da bir süre gitar alma durumunuz olmayacaksa ben yamahayı öneririm çünkü hem single coil hem humbucker mevcut.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.