Şimdi Ara

Squat/Bench Rack ve Dips Demiri Yaptırmayı Düşünüyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Squat rack ve dips hareketini yapabilmek için düzenek yaptırmak için bugün demirciye gittim. Şu resimlerdeki gibi bir şey yaptırmayı düşünüyorum sizce dips demirlerinin ve squat rackın yerden yüksekliği ne kadar olmalı? Dips için 110 Cm, Squat için 147 Cm ideal mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Benim boyum 180 Cm

Bu arada şöyle bir şey yaptırsan daha iyi olur derseniz tavsiyelere açığım.

Squat/Bench Rack ve Dips Demiri Yaptırmayı Düşünüyorum.Squat/Bench Rack ve Dips Demiri Yaptırmayı Düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 20 Mayıs 2017; 22:19:37 >

• Squat için, ayakta dururken demir koltuk altı hizanda olması sağlıklı, üstte olmasın, daha aşağıda çok inmesin bence.

Squat için ayrıca bir engel olsun sarı demirler gibi üzerine koyduğun barbelinn yuvarlanabilme kayabilme ve aşağı düşme ihtimali var.

Bir de soldaki resimdeki demirler gayet güzel dips yapamassın ama bir sehpa ile bench press te yapılabilir.

Ya da bench press yüksekliğinde barbell tutması için kaynakta yapılabilir.

Maksat en ucuz yolla en çok egzersiz varyasyonu ise bende konuyu takip ediyorum.
  • Squat/Bench Rack ve Dips Demiri Yaptırmayı Düşünüyorum.

Bi ara bende niyetlenmistim boyle bise yaptiracaktim ama daha sonra salona yazildim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Squat için, ayakta dururken demir koltuk altı hizanda olması sağlıklı, üstte olmasın, daha aşağıda çok inmesin bence.

Squat için ayrıca bir engel olsun sarı demirler gibi üzerine koyduğun barbelinn yuvarlanabilme kayabilme ve aşağı düşme ihtimali var.

Bir de soldaki resimdeki demirler gayet güzel dips yapamassın ama bir sehpa ile bench press te yapılabilir.

Ya da bench press yüksekliğinde barbell tutması için kaynakta yapılabilir.

Maksat en ucuz yolla en çok egzersiz varyasyonu ise bende konuyu takip ediyorum.

Hocam sarı olan demirler dips için yerden 110cm yükseklik benim için ideal olur heralde ağırlıklı dips de yapacağım dips kemeriyle. O yüzden yerden yüksekliğin ne kadar olması gerektiğini sormuştum.

Ya da onun yerine şöyle bir şey yaptırsam ağırlıklı dips için daha mı iyi olur?

Soldaki siyah demirler ise squat için. Dediğiniz gibi bench press için de ortaya bir aparat yaptırılabilir ancak bende bench sehpası yok bu yüzden tam ölçünün ne kadar olacağını bilmiyorum. Squat için yüksekliği 147 cm olarak belirledim. Hatta adam yapabilirse resimdeki gibi ayarlamalı yaptırırım hem bench hem de squat için kullanılır ama benim öncelikli hedefim squat ve overhead press için bir rack olması.

Bende salona gidiyordum ancak malum bizim salonlar rack konusunda çok fakir bırakın güç rackını squat rack bile yok. Bu yüzden spor salonunu eve taşımaya karar verdim.

Şöyle bir şey yaptırabilirdiniz mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tarık-16 -- 21 Mayıs 2017; 18:42:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.