Şimdi Ara

★ Squad [ANA KONU] ★ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
19
Favori
46.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türü sevenlerin çok beğeneceği bir oyun olacak gibi görünüyor, almamak için kendimi zor tutuyorum...
  • Gece savaşlarıda var, oy oy oy oy.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Twitch videolarından izlediğim bu oyun bize savaşın içine sokacak, çok iyi görünüyor, ben almayı düşünüyorum, birde suad kurarsak harika olur.
    İlk defa bir savaş oyununda gerektiği kadar silah sesi duyuyorum, diğer oyunlardaki gibi durmaksızın tarama sesi filan yok :)
    oynayanlar modları filan anlatabilir mi? neler var, ne nedir?

http://www.twitch.tv/shroomztv

Modlardan biri insurgency,
    bir taraf direnişciler,diğer taraf askerler,direnişcilerin haritada silah ve cephane depoları beliriyor sırayla,ve bir süre sonra yerleri işaretleniyor,direnişciler bu cephaneliği savunacak diğer taraf ise bulup yok etmeye çalışacak,
    Tabi geçici karargahlar ve spawn noktaları da kurabiliyoruz,haritalar çok büyük olduğu için bu noktalardan doğmak çok daha iyi oluyor tabi düşman bulursa patlatarak imha edebiliyor..

Project Realty'de de vardı bu direniş modu,özellikle Kerbela ve Felluje haritalarında amerikan tarafı şehrin dışından karargahtan başlıyor,direnişciler şehir içniden,akın akın şehire saldıyor askerler tabi direnişciler de yolları felan tuzaklıyor,burda savunma pozisyonunda bekliyor çoğunlukla...inanılmaz derecede zevkli oluyordu.Özellikle ied leri yerleştirip düşmanın gelmesini beklemek çok zevkli,birde oyunda zırhlı araçlar patlayınca hemen spawn olmuyor belli süreleri var o yüzden sabır edip beklediniğize değiyor...Pusu atıp düşmanı darma dağın etme zevkini ne battlefield ne de Arma nede Cod serisin verir en iyisi bu oyun muhtemelen Squad'a PR kadar iyi olcak..

https://www.youtube.com/watch?v=IZAITQGWxtA
    https://www.youtube.com/watch?v=-weV_g7Oudc
    https://www.youtube.com/watch?v=ZIFXTxGAI6k
    https://www.youtube.com/watch?v=m4Qmic5qO2I

• Erken erişim oyun için yüksek ücret bence ne olursa olsun. Fakat partiküller falan efektleri özellikle beğendim. Duvardan seken mermiler çıkan dumanlar gerçekten güzel yansıtmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyblitzer -- 15 Aralık 2015; 18:39:21 >
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    project reality i ses kartı sorunum yüzünden oynayamamıştım. videolarını izliyordum squadı haftaya alabilirim
  • Steamde biri yorum atmış,Türkçe yama da gelebilir ileride

"Yapımcı ekipten bahsetmek gerekirse, Battlefield 2 ve ArmA 2 isimli oyunlar için geliştirdikleri Project Reality moduyla milyonların gönlünde taht kuran isimler Offworld Industries ismiyle oyun yapımcılığına soyunmuş durumda. Bir Kickstarter projesi olarak başlayan Squad, gün geçtikçe gelişmeye devam etti ve artık herkese açık sürümüyle oynanabilir durumda. Oyunun geliştirme döneminde Türkçe topluluk sitemizi oluşturduk. Türkçe rehberler, incelemeler ve dahası için üye olarak bizleri destekleyebilirsiniz. Oyunun yerelleştirme çalışmaları için girişimlerimiz devam ediyor ve yapımcı ekiple görüşmelerimiz sürüyor.

http://www.squadturkiye.com/
    http://forum.squadturkiye.com/
    https://www.facebook.com/squadturkiye/"

Birde oyunda henüz araç yokmuş galiba,araçları tasarlamışlar ama bazı problemlerden dolayı entegre edememişler oyuna ilerleyen haftalarda güncelleme ile gelir büyük ihtimal..

• Şurada bir sniper var.
    http://www.twitch.tv/sacriel
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam, yayında oyuncu sürekli haritaya bakıp duruyor, düşmanı, yerini anlık olarak harita üzerinden görebiliyor muyuz?
  • Düşman hareketleri harita da görünmez sanmıyorum öyle birşey olduğunu,ama tim liderleri düşman hareketlerini harita da işaretleyebilir eğer böyle bir özellik varsa,
  • Haritayı aktif olarak kullanıyorlar , haritadaki mavi ve yeşil ile gösterilenler aynı takım mı?

bu arada oyunu aldım arkadaşlar, ekleyin lütfen.

Steam ID: Rwenzori
  • Oyunu Alan arkadaslar tavsıyem oyunu ıade etmeleri suankı halıyle oynanmaz oyuna gırdım 1 saatın ustunde oynadım serverlerde sorunları benım tanık oldugum
    serverler var ancak avrupa serverlerı cok az ve hepsı full dolu server pınglerı gorunmuyor
    herhangı bır sunucya baglanırken arkadaslarınızın aynı sunucuyu bulmak ıcın baya caba harcaması lazım zıra lobı olusturp yada davet usulu bır sey yok hanı bırlıkte bı squad servere gırmek zor ıs gercekten
    oyunda durbun sadece snıperlarda var dıger ekıplerde yok ve amerıcan askerler bı acog durbun gordum talıban tarafında hıc bır durbun yok snıper harıc
    oyun grafık ses olarak doyurucu bır grafıge sahıp ultra ayarlarda 40 fps ıle oyandım oyunu ıslemcım 4790k ekran kartı r9 290 anımasyolardan bahsedersek kusunu duvara sıktınız yerde veya elbombası patlama anımasyonları guzel el bomsını ıstegın yere atamıyor en azından ben beceremedım en fazla 10 15 metre ılerıye atabıldım cok yakın bı mesafe elbombası patladıgı anda kulagınızda bı cınlama sesı olusyor suan cın
    Benım tavsıyem oyunu almayın hem fıyat hemde gelıstırme olarak beklenmesı gereken bı oyun oyunu gerı ıade ettım

• quote:

Orijinalden alıntı: waroflords

Oyunu Alan arkadaslar tavsıyem oyunu ıade etmeleri suankı halıyle oynanmaz oyuna gırdım 1 saatın ustunde oynadım serverlerde sorunları benım tanık oldugum
    serverler var ancak avrupa serverlerı cok az ve hepsı full dolu server pınglerı gorunmuyor
    herhangı bır sunucya baglanırken arkadaslarınızın aynı sunucuyu bulmak ıcın baya caba harcaması lazım zıra lobı olusturp yada davet usulu bır sey yok hanı bırlıkte bı squad servere gırmek zor ıs gercekten
    oyunda durbun sadece snıperlarda var dıger ekıplerde yok ve amerıcan askerler bı acog durbun gordum talıban tarafında hıc bır durbun yok snıper harıc
    oyun grafık ses olarak doyurucu bır grafıge sahıp ultra ayarlarda 40 fps ıle oyandım oyunu ıslemcım 4790k ekran kartı r9 290 anımasyolardan bahsedersek kusunu duvara sıktınız yerde veya elbombası patlama anımasyonları guzel el bomsını ıstegın yere atamıyor en azından ben beceremedım en fazla 10 15 metre ılerıye atabıldım cok yakın bı mesafe elbombası patladıgı anda kulagınızda bı cınlama sesı olusyor suan cın
    Benım tavsıyem oyunu almayın hem fıyat hemde gelıstırme olarak beklenmesı gereken bı oyun oyunu gerı ıade ettım

Erken erisime bende karsiyim ama soyledigin seylerin hepsi kisa surede yapilabilecek seyler.
    Dun acildi oyun ve potansiyele gore arttirim yapilir ping penceresi eklenir lobi gibi seyler eklenir.

Onemli olan oyun ici bug ve sorunlar ne derecede yoksa sunucu azmis ,pingi gormemedim gibi seyler onemli degil.
    Dun cikmis bir oyun icin bu kadar agresif olmamak gerek.

Ayrica oyunla ilgim yok arma3 u arastirirken oyundan demin haberim oldu :)
    Yanlis anlasilmasin.
    Lakin fiyat 49 TL olsaydi cok iyi olurdu erken erisimde o fiyatlari vermek heleki yeni bir oyun icin risk tasiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 16 Aralık 2015; 12:48:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• oyunda hikaye kismi yada tek kisilik bolumler olacakmi dostlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

oyunda hikaye kismi yada tek kisilik bolumler olacakmi dostlar ?

Oyunun açıklamasını dikkatle oku anlarsın

• En parayla 55 liraya geliyor, neresi pahalı ? Oyun daha geliştirilcek çıkacak vs derken en az 7-8 yıl oynanır. 5 paket sigara parası . Oyun oynanmasa bile sırf destek için bile verilebilir, çünkü bu oyunun yapımcıları bunu hak ediyor..
  • acelem yok, insurgency'de hala serverlar dolu..Insurgency'nin humble bundle'da 3 adedine , ETS 2 ve bir çok oyun ile birlikte verdiğim para 6.5 usd idi. Sanırım Insurgency bana 1 ekmek parasında da ucuza geldi. Onu yapanlar zarar mı etti ? Hayır.

79 TL bu oyun için faiş ve yüksek bir fiyattır, sanırım siz Fallout, Battle Field, COD gibi büyük stüdyo oyunlarını 180 tl 'lik fiyatlar ile gördükçe, bunlar gibi küçük indie stüdyoların size bu oyunu 79 TL 'den pazarlaması ucuz geldi. Ama bu indie mantığına aykırı birşey.. Ha oyun çok güzeldir, süperdir ona bir şey demem ama fiyat yine pahalı, çünkü indie bir oyun. Insurgency humble bundle 'da dediğim gibi 1 TL ye alındı, steamde 6 tl 'lere indi. Oyun güzel mi? - bence çok güzel - fiyat güzel mi? bence süper.. Insurgency yapımcıları aç mı kaldı? Hayır.
    Ama bu oyunun yapımcıları fazla açgözlüler sanırım , pazar hazır verelim coşkuyu demişler..

bu oyunda humble bundle yollarına düşmedikçe yada en azında %66 indirim yemedikçe benim düşünceme göre alınmaz. Arma 3 diyeceksiniz, Arma ile bu oyunu kıyaslamayı Arma serisine hakaret olarak sayarım ki arma ilk çıktığında erken erişimde iken de bu fiyatlara yakın satıldı. (usd cinsinden, o zaman steam de TL uygulaması yoktu)

Ben Arma3 + tüm DLC leri ile birlikte 66 TL 'ye almışken bu erken erişim indie oyuna 79 TL vermem.
    Bu oyuna da mutlaka DLC'ler gelecektir. Ve gelişip tıpkı Arma 3 gibi indirime girecektir.

Bence beklenir..

kalın sağlıcak ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 16 Aralık 2015; 16:30:27 >

• red01 R kullanıcısına yanıt
    bıraz daha beklıycem oyun hala favorım
  • Oyunun fiyatı konusunda gereksiz eleştiriler yapılıyor, arkadaşın dediği gibi Enpara ile 55 liraya alınabiliyor bence gayet uygun, paradan ziyade oyun konuşulsa iyi olur ama bizim millet işte.
  • Oyun ilgi çekici fakat AMD sistemlerde optimizasyon sorunları olduğunu duydum.

Amd fx 6300 , amd 270x ve 8GB makineme güvenmiyorum. Beklemedeyim, benzer makina da iyi performans alan var mı ?
  • Herkes kendi bütçesine göre yorum yapıyor olabilir, maddi durumları farklı olabilir. Herkeste enpara olmayabilir. Enpara ile 55 liraya alınıyorsa o zaman steam de her oyuna bir kutucuk açıp enpara ile fiyat düşüyor Türk oyuncular desin o zaman. Herkes sigara kullanmıyor olabilir. Şu oyun parası muhabbetinde sigara parası kıstası da artık bitsin yav. Neyse Ben bir oyuncu olarak hayır kurumu değilim, milleti desteklemek gibi bir misyonum yok. Eğer 79 lira vereceksem bitmemiş bir oyuna vermem(Yine de büyük konuşmayayım), eğer her şeyi tam olsa verilir bu para fakat erken erişim için Türkiye şartlarında bu fiyat bende bazı arkadaşlar gibi yüksek fiyat diyorum. Babamın oğlu değil neyin desteği bu. Steam e gelmiş artık kickstarter projesi de değil destek verilecek bir durum yok artık. Daha yeni Just cause 89 liradan çıktı. Öyle ya da böyle benim maddi gücüme göre pahalı olabilir. Tekrar ediyorum bitmiş bir oyun olsa 79 lira iyidir. Fakat Erken oynayıp hem bug raporu yapacağım hem bir sürü sorunuyla uğraşacağım hemde 79 lira vereceğim? Ha enparasız fiyatı 55-60 liralara düşse alırız o ayrı. Benim eleştirdiğim biraz yüksek fiyat olması. Yoksa 20 lirasında da değilim. Yılbaşında ufakta olsa bir indirim bekliyorum bende.

Bazı arkadaşları da hiç anlamıyorum. Millet korsan oynasa eleştiriliyor, oyun biraz ucuz olsun diyen eleştiriliyor. NE yapalım her fiyat politikasını onaylayalım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyblitzer -- 16 Aralık 2015; 21:03:30 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.