Şimdi Ara

★ Squad [ANA KONU] ★ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
19
Favori
46.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • düşük ayarlarda ortalama kaç fps alabilirim ?

radeon hd4600 gpu 1gb
    4gb ram
    win7 32 bit
    amd athlon II X4 640 3.0ghz işemci

şimdiden teşekkürler.
  • togi1975 kullanıcısına yanıt
    güncelleme içeriği nedir hocam?
  • ErenKaranacak kullanıcısına yanıt
    Hiç bir şekilde oynayamazsın.

Bir kere ram 5 küsür gb kullanıyor.

gpu ve işlemci de oyun için çok düşük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x3x

Hiç bir şekilde oynayamazsın.

Bir kere ram 5 küsür gb kullanıyor.

gpu ve işlemci de oyun için çok düşük.

Teşekkürler.
    O zaman laptopta deneyelim

8 gb ram
    6gb radeon hd 7600m
    2.4 ghz i5 işlemci
    win7 64 bit

bunda low graphicsde oynarım gibime geliyor.
  • x3x kullanıcısına yanıt
    peki hocam 12gb ram 2gb gtx950m ekran kartı i54200h da nasıl bir performans olur sizce?

• heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    low da oynarsın diye düşünüyorum
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Kalabalık serverlarda (72 kişilik), 10-20 fps anca alırsın en düşük ayarlarda.

Oyunu rahat ve akıcı oynamak için en az aşağıda yazdığım sistem olması lazım. (ona göre kıyas yaparsınız)

İşlemci: i5 3570k ve üzeri (amd den uzak durun)
    Gpu: 7870 veya gtx660 veya üzeri
    Ram: 8gb (min)
  • yeni efektler muthis gorunuyor

oyuna yikim gelme ihtimali varmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu oyun bi 3 de 1 indirim göreydi de alaydık
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

şu oyun bi 3 de 1 indirim göreydi de alaydık

forumda steamdan ne alırsan %25 indirimli oyun satan var ben 60 tl ye aldım o şahıstan
  • Cevaplar için teşekkürler..
  • 10-20 fps alırsın diyenler olmuş en düşük ayarlarda 950m ile yanlış bir düşünce.

750 ti gibi bir ekran kartı medium ayarlarda 100 fps kadar alıyorsa siz de lowda 60 70 fps almalısınız rahat bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulMert -- 7 Şubat 2016; 21:37:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ResulMert

10-20 fps alırsın diyenler olmuş en düşük ayarlarda 950m ile yanlış bir düşünce.

750 ti gibi bir ekran kartı medium ayarlarda 100 fps kadar alıyorsa siz de lowda 60 70 fps almalısınız rahat bir şekilde.

Öncelikle ben fx8320 + r9 290x ile bu oyunu oynamaya çalışan oyunculardan biriyim. Eğer işlemciniz amd olsaydı - fx 4 serisi veya 6 serisi - kesinlikle bulaşmayın derdim.
    İşlmecinizin intel olması bir avantaj ama bir laptop işlemcisi çok sınırlı, ekran kartıda 950m (bu oyun için çok fazla önemi yok onu söyleyim) , işlemci bazlı bir oyun.
    Ben yukarıdaki mesajımda low da oynarsin dedim FPS vermedim. Medium'a alırsa işlemci laptop işlemcisi olduğu için max 20-30 FPS te oynar oda oyun keyfi vermez. Lowa alırsa tahminin FPS 30 - 40 arası olur ancak bu seferde özellikle düşmanı göremeyeceği için oyun zevki kalmaz. Ben %140 res scale ve epic distance ile oynamama rağmen düşman kolay secilmiyor. Low ayarları ise düşünemiyorum.
    yukarıda resul mert arkadaşımız 750 ti'ı kullanan, desktop sistemdeki işlemciyi belirtirse bir karşılaştırma yapabiliriz, eğer i5 bir işlemci ise medium ayarlarda , max 40 -45 kişilik bir haritada max 100 fps görülebilir. ama dediğim gibi işlemci önemlidir.

Kalın saglıcak ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 7 Şubat 2016; 23:12:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10-20 fps yi sen yazmadın x3x isimli kişi yazdı.arkadaşın işlemcisi intel.laptoplardaki işlemciler ekran kartları kadar kötü bir işlemci değil.boyutları neki kırpılacak ekran kartı gibi.950m ile 750 ti karşılaştırmaları var nette oradan bakıp fikir edinebilirsiniz.benim işlemcim i7 3770 k.bu işlemcileri gözünüzde çok abartmayınız.özellikle i5 i7 olarak oyunlarda karşılaştırılacak bir yanı yok.max 3 4 fps fark ediyor youtubede karşılaştırmaları mevcut.gtx 950m sandığınız kadar kötü bir ekran kartı değil.

not:arkadaşın işlemci çift çekirdek bir işlemciymiş.gtx 950m ye darboğaz yapacak bir işlemci değil fakat gayet iyi bir işlemci yinede.Arkadaşın oynuyacağı çözünürlük önemli onu bilmiyoruz.1080 p destekliyormu desteklemiyormu.1080 p de oynarsa işler değişir zaten.

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-2600K-vs-Intel-Core-i5-4200H

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulMert -- 7 Şubat 2016; 23:38:26 >

• Size bir tavsiyede bulunayım CPU boss hiçbir zaman 2 işlemciyi karşılaştırmak için kullanmayın yanlış sonuçlar vermektedir.

Öncelikle şunu belirteyim bu oyun işlemci bağımlı bir oyun öncelikle işlemciniz iyi ise ekran kartınız düşük bile olsa bu oyunu bir şekilde oynarsınız. (sizdeki durum gibi)

i7 3770 k işlemcisinin fiyatı aşağıda, aldığı puan 9580 cpu benchmarktan;

http://urun.n11.com/islemci/intel-core-i7-3770k-8m-hd4000-vga-lga1155-islemci-P72366039?cid=604001&gclid=CIrc9srM5soCFZUW0wodFCoLlw

dostum 1200 tl'Lik işlemciden bahsediyoruz, bu fiyat i5 4200h'lık laptop alırsınız biraz araştırsanız.

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-3770K+%40+3.50GHz

notebook işlemcisinin aldığı puan i5 4200h = 4417 puan

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4200H+%40+2.80GHz

nerede ise 2.5 kat performans farkı var, desktopta çalışan 750 ti ile 950m arasında bir fark olduğunu düşünmüyorum, hatta 750 ti bence daha iyidir.

Bu durumda sizin aldığınız perfromansın 2.5 kat aşağısını alacaktır. Teorik hesap ile..

Ama arkadaşımız almaya hevesli ise alır dener, 2 saat içinde iade hakkı saklıdır steamde..

Kalın sağlıcak ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi togi1975 -- 7 Şubat 2016; 23:46:29 >

• 750 ti daha iyi bir kart hocam tamam ama.işlemcileri aşırı çok abartıyorsunuz.size bunu şu video ile kanıtlayacağım.bir tarafta 200 tl lik g3258 diğer tarafta kaç bin tl lik 3930k. videonun sonunda fps leri karşılaştırıyorlar.tabikide titanx le bu işlemci kullanılmaz fakat.test etmişler işte güçlü bir ekran kartını güçsüz bir işlemciye takarsak ne olur diye.işlemcileri bu kadar abartmanın anlamı yok.en önemli unsur ekran kartıdır.

• ResulMert kullanıcısına yanıt
    sen bir noktayı kaçırıyorsun arkadaşım.

Bu oyunda işlemci önemli, ekran kartı önemli değil, emin ol, yukarıdaki karşılaştırmayı squad kullanarak yapsalardı, sende farkı görürdün, tekrar edeyim bu oyun işlemciye, ekran kartından daha bağımlı olan bir oyun, eğer öyle olmasa idi. Emin ol ben fx 8320 + r9290x ile çok rahat, ultrada 70-80 fps almalıydım..Sence?

İyi geceler
  • oyun zaten amd cpu ya optimize edilmemiş bir oyun.işlemci bağımlı bir oyun diyorsunuzda msi afterburner ile ben ne kadar kullandığını görebiliyorum.videoyu izledikten sonra yorumunuzu yapınız.oyunun optimizasyonunda bir sıkıntı yok.amd cpuya optimize edilmemiş oyun sadece.sizin dediğinize göre o zaman ben ekran kartımı sökeyim satayım sadece squad oynuyorum ya zaten.içindeki grafik birimiyle hd4000 ile oynayayım zaten siz oradaki skora göre 2.5 perf kaybı dediğinizde anlamadığınızı belli etmiş oldunuz bi işten sizinle tartışmaya girmiyeceğim.amd ye optimizasyon yapılmadığını bile bile ben 70 80 fps almalıydım diyorsunuz.gtx 780 zaten r9290x den daha perfsiz bir kart officer isimli squadcı herşey en son ayarda 70 80 fps alıyor(işlemci intel) overclock dahi yok ekran kartında.oradaki skora göre 2.5 kat daha az perf alacak demenizle zaten işlemci konusunda hiç bir bilginiz yok onu anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResulMert -- 8 Şubat 2016; 0:00:29 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.