Şimdi Ara

SqlConnection Class İçinde Çalışmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu sorunumu bir türlü çözemedim.Konunun uzmanları cevaplarsa sevinirim.

Şimdi benim projemde bir tane aspx sayfası var ve aynı isimde buna bağlı bir CS uzantılı class var.Bu class içinde "SqlConnection"'a verilen değişken çalışıyor,fakat bu sayfaların haricinde benim ayrıca sadece CS uzantılı oluşturduğum bir clasım daha var.Fakat ne olduğunu tam anlamadığım bir durum var.Bu classımı kullanırken "SqlConnection"'a verilen değişken tanınmıyor.Yani mouse ile uzerine geldiğim zaman herhangi birşey göstermiyor.Tanımsız yani.

"İmmediate Windows"'dan değişkeni kontrol ettiğimde "The name 'baglan1' does not exist in the current context" hatasını veriyor.

SqlConnection parametresi otomatik çıkıyor.Yukarıda zaten using System.Data.SqlClient; ekli.

Ayrıca Break Point noktasını kod aralarındaki boşluklara da koyabiliyorum.Bu normal mi ? Yani boşlukları da kod gibi algılayıp üzerinden geçiyor.

Bunlara ek olarak SqlCommand ve SqlDataReader verilen değişkenlerde çalışmıyor.

SqlConnection Class İçinde Çalışmıyor.SqlConnection Class İçinde Çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet atış -- 9 Temmuz 2017; 0:45:38 >

• ConnectionStrings[1] in varolduguna emin misin 1.olarak 0 yerine 1 yaziyor olabilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 9 Temmuz 2017; 11:27:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

ConnectionStrings[1] in varolduguna emin misin 1.olarak 0 yerine 1 yaziyor olabilir misin?

Evet eminim.Çünkü bir önceki sayfada zaten aynı "ConnectionStrings[1]" kullanılıyor.Ayrıca mouse ile üzerine geldiğimde içinin dolu olduğu görülüyor.

SqlConnection Class İçinde Çalışmıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.