Şimdi Ara

Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
3.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor

İsveçli dijital müzik platformu Spotify bu yıl kullanıcılara yüksek kalitede müziğe erişim imkanı sunacak. Şirket Stream On etkinliğinde HiFi abonelik seçeneğinin yolda olduğunu duyurdu.

Ayrıca Bkz.HarmonyOS, Nisan ayında akıllı telefonlar için kullanıma sunuluyor

Spotify HiFi aboneliği kullanıcıların en sevdiği müzikleri dijital cihazlarında "CD kalitesinde" dinlemelerine olanak sağlayacak. Bu sayede kaliteden ödün vermeden kayıpsız ve kaliteli müzik deneyimi mümkün olacak.

Daha fazla derinlik ve netlik

Henüz bit hızı gibi teknik detaylar açıklanmamış olsa da şirket bu seçeneğin çalınan parçalarda daha fazla derinlik ve netlik sağlayacağını iddia ediyor. Spotify HiFi'nin bit hızı teorik olarak 1411 kbit/s seviyesine ulaşabilir. Şu anda maksimum bit hızının 320 kbit/s olduğunu hatırlatalım.

Spotify yüksek kaliteli müzik müjdesini verdi: Spotify HiFi geliyor

Spotify bu yıl içerisinde başlatılması planlanan HiFi abonelik planının yalnızca belirli ülkelerde sunulacağını söylüyor. Hangileri olduğu açıklanmadı. Ayrıca fiyat konusunda da bir bilgi yok. Ancak yüksek kalitede müzik keyfinin kullanıcılara daha pahalıya mal olacağı kesin.

Kaynak:https://twitter.com/Spotify/status/1363888981843324930

• sanırım HIFI kayıpsız ses için kablolu bağlantı şart.çünkü android'lerin kullandığı SBC'de kulalnılan max bitrate 345kbps'e (samsung/huawei 384kbps,xiaomi 192kbps) kadar, apple'ın kullandığı AAC'de ise max 256kbps'a kadar.tabi bir ucu kaynak telefonsa diğer ucu da hoparlör veya kulaklık.piyasadaki ürünler de SBC veya AAC desteklediğine göre yine 320kbps'ten yüksek bitrate'lere BLE üzerinden ses alması mümkün durmuyor.zaten mevcut spotify üyelik de 320kbps kalitede ve BLE codec'lerin desteklediğinin üzerinde.

• Sonunda Tidal i birakabilcegim

• bilen bir arkadaş aydınlatabilirse, örnek veriyorum airpods kullanıyorum bluetooth kullandığı için cihaza verebildiği en fazla bitrate 320kpbs mi?

yani flac çalsam kulağıma mp3 kalitesinde mi gelicek?

• YouTube music de özellikle yabanci şarkılar tidalden bile daha iyi ses veriyor.
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    TIDAL efsane ama ya Master ses kalitesi cidden efsanevi.
    Ayrıca Deezer zaten Hifi getirmişti o çok iyi
  • Spotify çok geç kaldı bu konuda TIDAL muhteşem ötesi ses kalitesine sahipti.
    Ayrıca Deezer HiFi da var o da efsane cidden Spotify yeni akıllandı.
    Eskisi gibi değil zaten ya Spotify piyasayı domine ettiği günler geride kaldı😁
  • sanırım HIFI kayıpsız ses için kablolu bağlantı şart.çünkü android'lerin kullandığı SBC'de kulalnılan max bitrate 345kbps'e (samsung/huawei 384kbps,xiaomi 192kbps) kadar, apple'ın kullandığı AAC'de ise max 256kbps'a kadar.tabi bir ucu kaynak telefonsa diğer ucu da hoparlör veya kulaklık.piyasadaki ürünler de SBC veya AAC desteklediğine göre yine 320kbps'ten yüksek bitrate'lere BLE üzerinden ses alması mümkün durmuyor.zaten mevcut spotify üyelik de 320kbps kalitede ve BLE codec'lerin desteklediğinin üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 23 Şubat 2021; 12:42:12 >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    tidal bırakılır mı hiç?

• bullx kullanıcısına yanıt
    burada bluetooth kulaklığın kullandığı codec'in türü devreye giriyor. aptx hd 576 kbps, ldac 990 kbps destekliyor. sadece telefonunuzdaki şarkının sıkıştırma türü değil, kablosuz fiziksel katmanda hangi türde taşındığı önemli. lossless mümkün değil, ama 320kbps mp3 kalitesinden daha iyisini dinlemek mümkün.

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt

çok çok uzmanı olmasam da şöyle bir bakınca gördüğüm kadarıyla piyasadaki en iyilerden harman kardon oynx veya go+ bluetooth hoparlörler bile SBC,aptX ve AAC kullanıyor.bunların hiçbiri 350kbps bitrate'i geçmeyen codec'ler.dolayısıyla bluetooth üzerinden hifi kalite bana mümkün görünmüyor.sizce de öyle mi?

• Youtube var iken spotify kullanmam

• Gelsin gelsin rekabet iyidir. Muhtemelen öteki platformlarda rekabet edebilmel için müzik arşivlerini gem
    nişletmek zorunda kalacaklar

• aycibin A kullanıcısına yanıt

Codec tarafından geliştirme zorunlu gibi duruyor kayıpsız aktarım için. Bluetooth 5.0'ın hızı 2mbps. CD quality denilen 44.1khz 16bit 1411kbps için elverişli. Ama Hi-Res 96khz 24bit için 4500kbps'den fazlası gerekiyor. Bluetooth 6.0 ile belki gelecekte...

• bakalım kaç para olacak

halihazırda tidal aile üyesiyim seneliği 60 liraya geliyor. Bırakmam için daha düşük ücrete sunmaları gerekir ki şu şartlarda zaten hayal..

• veysel_444 V kullanıcısına yanıt
    Uzun bir süre Tidal kullandım ama MQA keyfini yeterince çıkaramadım. MQA için donanımsal çözücü olmadan en yüksek kaliteye erişemiyorsunuz, ben de amfi için bütçe ayırmadığımdan deneyimleyemedim maalesef :)

• TIDAL HIFI + SONY ZX2 + Balans Kablo + Kulaklığı siz belirleyin )

• Tidal İle Deezer Arasında Ne Kadar Fark Var Deezer Hiç Kullanmadım Kullanan Vardır Belki İkisini de, Seneler Önce Tidal'ı Deneme Süreci Boyunca Kullanmıştım Unuttum Nasıl Olduğunu Genelde Albümlerden Çekiyorum HI-FI'ı

• TIDAL ve Deezer için kötü bir durum olabilir. İnsanlar Hi-Fi için onları kullanıyordu şimdi Spotify arşivi ile birlikte daha çok tercih edilir. Tabi fiyat politikası da önemli...

• CWaRRioR kullanıcısına yanıt
    Ben şuan JBL kulak içi kulaklık ve JBL Go 2 kullanıyorum ama TIDAL ben de uzun süredir kullanmıyorum.
    Kullandığım programlar
    Youtube Music = Arşivi sonsuz olduğu için kesinlikle bulunması gereken bir uygulama 😁

Deezer : Ses kalitesi konusunda HiFi cidden fark ediyor çok fazla ama asıl güzel yönü müzik öneri sistemi ve listeleri.

Spotify : Uygulama çok stabil , Listeler falan fena değil güzel , podcast özelliği çok iyi ama şarkı sözü kısmının içine ettiler bana göre bir de arşiv konusunda eksikler Deezer ile beraber.

Ses kalitesi isteyen Deezer HiFi arşiv isteyen YouTube Music kullanmalı.
    Bende öğrenci Üyeliği var zaten güzel ya.
  • venomboy_85 kullanıcısına yanıt

Tidal kullananların çoğu boktan 400 - 1000 tl arası kulaklıkla hifi kalitesi aldığını sanıyor. Tek kulaklik yetmiyor buna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.