Şimdi Ara

Spotify'ın 'Kitaplığın' bölümüne yeni özellikler ve yeni bir tasarım geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Spotify'ın 'Kitaplığın' bölümüne yeni özellikler ve yeni bir tasarım geliyor

Hem müzik ve podcast uygulamaları arasında hem de genel olarak mobil uygulamalar arasında büyük bir popülerliğe sahip olan Spotify'ın mobil cihazlardaki "Kitaplığın" bölümünün tasarımı değişiyor.

Ayrıca Bkz.Google'dan büyük yenilik (!) 500 gün sonra Stadia'ya arama çubuğu eklendi

Geçtiğimiz saatlerde Spotify'ın yaptığı duyuruya göre uygulamanın en çok kullanılan bölümü olan "Kitaplığın" yeniden bir tasarım değişikliğine gidiyor. Tasarım değişikliğinin yanı sıra bu yeni tasarım ile bazı yeni özellikler de uygulamaya eklenecek.

Yeni güncelleme ile birlikte artık Kitaplığın bölümünde daha hızlı bir şekilde keşif yapabilecek ve daha rahat erişim sağlayacaksınız. Ayrıca içerikleri ararken ve kitalığınızı düzenlerken de daha az vakit harcayacaksınız. Spotify tarafından açıklanan yeni özellikleri aşağıda bulabilirsiniz.

Yeni Özellikler

• Hem müzik hem de podcast koleksiyonuna göz atmak ve arama yapmak artık hem çok daha kolay hem de hepsi tek bir yerde.

• Yeni dinamik filtreler, koleksiyonunuz içerisinde gezinmenizi kolaylaştırıyor. Kaydettiğiniz ve eşleşen içerikleri görmek için albüm, sanatçı, şarkı listesi veya podcast arasından seçim yapabilirsiniz. Ardından, örneğin hareket halindeyseniz, çevrimdışı* olarak kullanılabilen tüm içeriğinizi tek seferde görüntülemek için İndirilenler filtresine dokunmanız yeterli.

• Gelişmiş sıralama seçenekleri ile içeriklerinizi; alfabetik olarak, en son çalınanlara göre veya içerik oluşturucusunun ismine göre görüntüleyebilirsiniz. 

• En çok dinledikleriniz üzerinde daha fazla kontrol ve daha kolay erişim. İstediğinizde, anında ulaşabilmek için seçeceğiniz dört albüm, çalma listesi veya podcast yayınını sabitleyebilirsiniz. "Sabitle" seçeneğini görüntülemek için bu içerikleri sağa kaydırmanız yeterli.

• Albüm, çalma listesi ve podcast kapaklarını geniş bir şekilde görüntülemek ve beğendiğiniz içerikleri daha görsel bir şekilde sıralamak için yeni Grid görünümünü kullanabilirsiniz.

Tüm bu yenilikler önümüzdeki hafta iOS ve Android cihazlar için erişime açılacak. 

• Önerilenler algoritması bıkkınlık verdi. Bir müddet sonra önerilenler kısmında hep aynı parçalar çıkıyor. O şarkıları görmemek için gösterme diye bir buton bile yok. Ayrıca albüme beğendiklerimden atıyorum lazca bir şarkı eklediğim zaman daha vahim oluyor, bundan sonra tüm önerdiği parçalar lazca olmaya başlıyor. O listeyi ne kadar yenilersem yenileyeyim sürekli o parçaları önermeye devam ediyor. Ayrıca dinlediğimiz parçanın müzik notalarına benzer parçaları bulma seçeneği getirmeliler.
  • önerilen şarkılar algoritması çok kötü. 3 yıldır kullanıyordum tak etti artık bıraktım spotifyı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdRenaLime -- 29 Nisan 2021; 22:57:6 >
  • Bana ses kalitesi kötü gelio bunun :) sanki deezer felan daha iyi gibi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hayır ya lütfen hiçbir şeyi değiştirmeyin, masaüstü uygulamasını güncellediler, beğendiğim şarkıları göremiyorum, direkt sanatçı sayfasını açıyor

• Önerilenler algoritması bıkkınlık verdi. Bir müddet sonra önerilenler kısmında hep aynı parçalar çıkıyor. O şarkıları görmemek için gösterme diye bir buton bile yok. Ayrıca albüme beğendiklerimden atıyorum lazca bir şarkı eklediğim zaman daha vahim oluyor, bundan sonra tüm önerdiği parçalar lazca olmaya başlıyor. O listeyi ne kadar yenilersem yenileyeyim sürekli o parçaları önermeye devam ediyor. Ayrıca dinlediğimiz parçanın müzik notalarına benzer parçaları bulma seçeneği getirmeliler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • isakoc kullanıcısına yanıt

Aynı şarkıları sürekli dinliyorsaniz hep aynı şarkıları önerecektir. Benim haftalık kesifim gayet iyi sürekli yeni şarkılar dinliyorum.

Haftalık radarsa berbat halde arada bir sanatcı arayıp dinliyorum , onun en berbat şarkılarını her hafta o listeye koyuyor.

Genel olarak çok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AdRenaLime kullanıcısına yanıt
    Yani Michael jackson dinlerken bir sonraki sarkinin Ibrahim tatlises olmasi...
    deezer deneyin hocam bir de. 'flow' özelliği spotify'dan daha iyi.

Kesinlikle katılıyorum, sürekli aynı şarkılar öneriliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.