Şimdi Ara

Spot Sorular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu konuda, çalışırken (komite/tus) çıkardığım soruları paylaşacağım. Bazı soruların cevapları, tus tarzında olduğu gibi kesin ve net cevaplardan ziyade açıklama gerektiren cevaplar olabilir. Amacım spot cevaptan daha çok mekanizmaları anlamak olacak. Umarım faydası olur.

1. Kemik matriksinin beslenmesinden sorumlu hücreler?
    2. Kemiğin yaklaşık yüzde kaçı organik maddedir ve organik kısmın sentezi hangi hücrelerce olur?
    3. RANK hangi hücre yüzeyinde bulunur?

4. Mavi skleranın karakteristik olduğu kemik hastalığı hangisidir ve patogenezi nedir?
    5. Akondroplazide hangi gende mutasyon vardır?
    6. Postmenopozomal osteoporozda, östrojen eksikliğinin kemik yıkımındaki mekanizması nasıldır?
    7. Puzzle (mozaik) görünümde anormal kemik yapımıyla karakterize hastalık?
    8. Primer hiperparatiroidizmde görülebilen ve kemiğin dev hücreli tümörleriyle karışabilen reaktif skar?

9. Erken erişkinlikte enfeksiyöz artritin en sık nedeni?

10. Osteomlar en sık nerede görülür?
    11. Tbc osteomyelitinde vertebra tutulumuna, çökme meydana gelmesine ne denir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F7923480B -- 29 Mayıs 2020; 2:15:0 >

• Hocam çalışırken spot bilgi çıktığını duymuştum da spot soru çıkarıldığını ilk defa duyuyorum( 1. Sınıfım henüz :’) ) Mümkünse çıkarmanın mantıcının, uygulanabilirliğini, zamanını vs kısaca anlatır mısın?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkseid09

Hocam çalışırken spot bilgi çıktığını duymuştum da spot soru çıkarıldığını ilk defa duyuyorum( 1. Sınıfım henüz :’) ) Mümkünse çıkarmanın mantıcının, uygulanabilirliğini, zamanını vs kısaca anlatır mısın?
    Spot soru aslında spot bilginin soru haline getirilmiş şeklidir. Bence soru şeklinde kafada tutmak ve o şekilde cevaplandırmak daha öğretici.

Ben birinci ve ikinci sınıfta slaytlardan nokta atışı sınav soruları çıkarırdım ve bu huyum alışkanlık haline geldi. İlk tekrarları atarken amaç konuyu öğrenmek olsun. Artık konuyu anladıktan sonra aynı cümlelerden soru çıkarmaya, yani bu bilgi soru şeklinde karşıma nasıl gelebilir, diye düşünerek okumaya başla. Buna alıştıktan ve sınavlara girdikten sonra öğreneceğin yeni konularda soru potansiyeli olan her yeri fark etmeye başlıyorsun zaten.

• 4-Osteogenesis imperfecta
    11-Paget hastalığı

Hatırlayınca diğerlerini de yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.