Şimdi Ara

Sporting Lizbon, 19 yıl sonra namağlup şampiyonluğunu ilan etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Portekiz Premier Ligi 32. hafta maçında evinde Boavista’yı 1-0 yenen Sporting, bitime iki hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. En son 2001-02 sezonunda mutlu sona ulaşan Sporting Lizbon böylece 19 yıl sonra Portekiz'de şampiyonluk sevinci yaşadı.

Geride kalan 32 haftada yenilgi yüzü görmeyen Sporting, Benfica (1972/73) ve Porto'nun (2010/11) ardından şampiyonluğunu yenilgisiz ilan eden 3. takım oldu. Bitime 2 hafta kala en yakın rakibi Porto'ya 8 puan fark atan Sporting, bu sezon oynadığı 25 maçtan üç puan çıkardı, 7 maçtan ise beraberlikle ayrıldı. 

Sezon boyunca rakip ağları 57 kez havalandıran Sporting, kalesince sadece 15 gole izin verdi.

Sporting Lizbon, 19 yıl sonra namağlup şampiyonluğunu ilan etti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jurgen Klopp -- 15 Mayıs 2021; 20:16:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fb nin şampiyonluğu bu kadar uzun sürmez inşallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iki beki de bu sene transfer yapar. Mendesi City istiyor. Porro da iyi adam.

• Seviyorum seni Sporting <3. Bana bu sene iddiadan çok iyi kazandırdı. Çoğu maçı alt bitti. Alt bitmeyen maçını canlıdan ya galibiyetine ya gol atarına basarak amorti ettim. Hak ettiği şampiyonluğu canımın içi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kenshin12

iki beki de bu sene transfer yapar. Mendesi City istiyor. Porro da iyi adam.

3 3 3 1 oynamiyomuydu bunlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.