Şimdi Ara

Sportech mi ? Juke mu ? Focus mu ? Mercedes A180 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Siz çok biliyorsunuz. Yazdıklarınızın 1 tanesini bile yaşamadım. Bence kulaktan duyduğunuz şeyler yerine, kendiniz deneyimleyin. Bilmeden çamur atmayın. Kullanıcısı olarak söylüyorum. Hepsine tek tek cevap vereceğim birazdan. Size ilanı atmıştım. Aracı satma sebebim nakit ihtiyacı.
    1- Aracım 2013 model çıtırtı diye bir şey yok. Kalite olarak tüm c segmenti araç ve SUV'larda mevcut olan alt taraf sert, üstler yumuşak plastik. Abartıyorsunuz..
    2- Böyle saçma bir sebep ne gördüm ne duydum. Gece bakmadan kapattığım zamanlar oluyor. Öyle bir problem yok.
    3- Bu sizin sorununuz ve dikkatsizliğiniz. Eksik mi? Tabi ki bir eksik ama abartılacak bir şey yok hala..
    4- Konfor açısından bir sıkıntı yok. Dediğiniz gibi çok sert bir araç değil.
    5- Cidden 5. maddeye kadar zor geldim. O kadar kulaktan dolma bilgiler ki çok saçmalamışsınız hocam. Aracı sormak değil de, kötülemek sanki amacınız.. Bu konuya gelecek olursak, 200 km/h yaklaştım hızlandıkça direksiyon sertleşiyor ve bu hızlarda bile bıraksanız ok gibi gider araç..
    6- LPG ile 9.2 litre yakıyorum, kullanıma ve araçtaki LPG kitine bağlı bir durum.
    7- Ah be hocam ah be hocam.. Piksel piksel kameraları görmediniz sanırım. Çok çok kaliteli bir geri görüş kamerası var aracın. Sadece biraz küçük.
    8- Sanırım sizi tek haklı bulduğum madde. Çok saçma bir yerde SET tuşu. Dili de İngilizce bilmeyenler için problem tabi. Kötü değil istediğiniz tüm bilgiler mevcut.
    9- 5 derecenin altına düştüğünde 3-5 saniye ötüyor, emniyet kemeri sürekli ötüyor. Bu da kulaktan dolma bilgi..
    10- Çok abartılı bir ses yok ama ses var dediğiniz gibi. Frenler zayıf kalabilir bazen.
    11- Böyle bir şey ile karşılaşmadım. Benim aracımda "Keyless yani anahtarsız giriş, çalıştırma" olduğu için olabilir. Anahtar cebinizdeyken hepsini yapmanız mümkün. Hatta araç kitliyken anahtar tuşuna basmasanız da bagaj üzerindeki tuş ile açabiliyorsunuz ve 4'lüler yanıyor.
    12- Kaç kişi kullanıyor ki? Kendi teybi çok kötü. Bende multimedya sistemi var. Ayrıca Türkçe dil desteği 2019'a geldik ve yeni yeni sunulan bir şey ve opsiyon..
    13- Hiç yaşamadığım bir sorun daha.. Direksiyon güzel topluyor ve sert değil kesinlikle.
    14- Hocam siz pert bir Sportage falan mı kullandınız? Asla yaşamadım ben bu sorunu?
    15- Bak 1 tane daha benim de sevmediğim bir yönü aracın. Gerçekten keşke kitleyince ve açınca aynalarda açılsa. Ama en azından tuş ile yapabiliyoruz. Bu da güzel.
    16- Güzel kardeşim. Bak bu araç zaten 4x2? Nerede 4x4 tuşu söyle bende kullanayım? Öyle bir tuş yok. Bu araç "4x2". Dizel olan "4x4". Bu araçtan ne arazi performansı bekliyorsun ki zaten? Bu şehir için yapılmış kompakt bir araç.
    17- Sen öyle sanıyorsun. Aracın içinde olduğun için. Çünkü gerçekten yalıtımı iyi bir araç. Dışarıda dur bakalım nasılmış korna sesi..
    18- İlk defa duydum. Koku falan almıyor araç.
    19- Evet arabadan falan anlamayan için problem bu. Ben hiç problem etmedim ama olabilirdi tabi ki bu donanım.
    20- Tam tersi bahsettiğiniz biraz altında değer kazanır. Tecrübe ile sabit.

Sonuç olarak sizin yazdıklarınız bu aracı alacak, alma aşamasında olan birini yanlış yönlendirip etkileyebilir. Yaptığınız yanlış. Bir aracı uzun süre kullanmadan böyle kesin terimler kullanmamanızı tavsiye ederim. Ben bu durumu yaşamasın başkaları diye açıklama yapmak zorunda hissettim kendimi. Sizinle tartışmak değil, doğruları da yanlışları da yazmak amacım. Son olarak aracın modeli sportech değil "SPORTAGE". Hayırlı günler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellentwarrior -- 9 Ocak 2019; 9:38:49 >

• excellentwarrior kullanıcısına yanıt
    Bende başka forumda okudum bunları benim yorumum değil. Ama çok teşekkür ederim araca içim ısındı yeniden özellikle 9 litre yakması çok başarılı zaten bomboş focusa bir sürü para vermek içimdende pek gelmiyodu aynı paraya sportech (sportage) full almak daha randımanlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cedric... C kullanıcısına yanıt
    Sportage jip mi? Bence alakası yok.

Binek otomobil çok daha iyi bir seçimdir

• yksln kullanıcısına yanıt
    Nedenki dağ bayıra tırmanamıyo diyemi jip olarak nitelendiremediniz ? Yüksek araba kullanmak keyifli oluyor jiplde olsa kamyonette olsa ondan sportage istiyordum birde fiyatı uygun 70 liraya full donanım polo bile vermiyolar.

Suv ve jip benzer olmakla beraber farklılıklar ı da var.

Her yerden yüksek araç jip özelliğinde değildir.

Bence siz Sportage alın insan ne isterse onu almalı.

• qashqai baksana abicim nie bakmıosun.
  • zorctr Z kullanıcısına yanıt
    Qasgai yeni kasaları çok pahalı 85 den aşağı yok oda zaten 1.2 motor ediyor o paraya. Sportage eski kasada olsa bi albenisi var qasgainin eski kasaları iğrenç

Hocam her yazılana inanmayın bu araç 10 litre ve üstü yakar çok zorlarsanız. Normal ve sakin kullanımda benim değerlerimi yakalamak zor değil. 9 litreler LPG için gayet makul bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Kafayı ucuz araç imajı ile bozmuşsunuz. Ne olmuş Fiesta Ford'un en ucuz araçıysa . Kimse gidipte aaa bak fordun en ucuz araçı diye sizi ezmez yada sizinle dalga geçmez. Araç dediğim A noktasından B noktasına götüren bir nesnedir. Daha fazlası değil. Lütfen hayatımızdaki maddi şeylere bu kadar anlam yüklemeyi bırakalım. Sadece sizin adınıza değil genel olarak konuştum .
    Adamın kendi tercihine ve bakış açısına saygı göstermen gerekirken yaptığın yorum hiç hoş değil.

• Ben takmıyorum onları nedense farklı algıladılar olayı ama mantıken ucuz araba kompleksim olsa fiesta almazdımda binmezdimde. İnsanın zoruna gider bence düşünsenize 100 bin tl gibi büyük bir paraya sıfır polo alıyonuz kötü hissederim ben ww nin en ucuz basit arabasına 100 bin tl gibi büyük bir parayı vermek asıl olay. Ama arkadaşlar yanlış anladı beni , uzatmıyorum bende saygı duyuyorum.

9. Maddeye cok guldum, gercekten bı ınsan bu kadar cahıl kalmayı nasıl becerebılıyor

Guvenlık uyarısını sorun olarak gormek sadece bızım ulkede olur sanırım, allahtan emnıyet kemerı sesınden bahsetmemıs

• quote:

Orijinalden alıntı: cedric...

Ben takmıyorum onları nedense farklı algıladılar olayı ama mantıken ucuz araba kompleksim olsa fiesta almazdımda binmezdimde. İnsanın zoruna gider bence düşünsenize 100 bin tl gibi büyük bir paraya sıfır polo alıyonuz kötü hissederim ben ww nin en ucuz basit arabasına 100 bin tl gibi büyük bir parayı vermek asıl olay. Ama arkadaşlar yanlış anladı beni , uzatmıyorum bende saygı duyuyorum.
    O arkadaşa göre fluenceye 100bin vermek bile akıllıca bir hareket olur.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.