Şimdi Ara

sportage mi yoksa tucson mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
10.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar selam arada kaldım 2005 sportage mi yoksa tucson mu?
    bazı oto sitelerine baktım sportage daha iiymiş kabin, döşemeler vs bakımından?!!

• İkiside aynı şey ama her zaman sportage öne çıkar.
  • Genel olarak kia hyundai'den daha kaliteli araç üretir.2. eldede hyundai iyidir fakat mevzu sportage ve sorento olunca durum değişir.Ben sportage bakın derim.
  • Aklın varsa git tiguan al aynı fiyata
  • kia kullanıcısı olarak hundaiyi tercih ederim.. kalite olarak kia d aha üstün.. satışta hundai..

estetik olarak ben hundaiyileri daha çok beğeniyorum..

4*4 lerde Kianın öteki firmalara karşı ezici bir üstünlüğüde olduğu ortada..
  • quote:

Orjinalden alıntı: vitalityy

Aklın varsa git tiguan al aynı fiyata

Biz biraz akıldan yoksun arkadaşlarız,siz aklınızı kullanıp doğuştan kazıklanabilirsiniz

Biraz inceleyin bakalım aynı motor seçeneğiyle tiguan ile sportage'in donanımlarını,fiyatlarını
  • "doğuş"tan kazıklanabilmek... güzel olmuş walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazyarif

"doğuş"tan kazıklanabilmek... güzel olmuş walla

Saolun hocam,haksızmıyım ama?Tamam araç güzel fakat fiyatı,bakımları vs çileden çıkartır adamı
  • quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

quote:

Saolun hocam,haksızmıyım ama?Tamam araç güzel fakat fiyatı,bakımları vs çileden çıkartır adamı

haklısınız bence, gerçekten kaliteli araçlar ama yedek parça servis ve aracın fiyatları dudak uçuklatıyor...

amaaa.... TSİ ve DSG olaylarından sonra vw ne yapsa başımın tacı diyorum

megané I 2003 kullanıcısıyım bu arada

bence jip alınacaksa ya adam gibi bir jip alınmalı ya da alınmamalı... şahsen kia ve hyundai'nin jiplerini tutmuyorum... bunları alıp da uzun yolda 180 200 gidenler ve ölenler tanıyorum... bu araçlar arazi aracıdır diyemem, kia ve hyundai'nin jipleri şehir içinde binmeye uygun ancak yüksekliği ve hafifliği sebebiyle uzun yolda yüksek hıza ve sert virajlara uygun araçlar değiller

saygılarımla

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: BlackEdition

quote:

haklısınız bence, gerçekten kaliteli araçlar ama yedek parça servis ve aracın fiyatları dudak uçuklatıyor...

amaaa.... TSİ ve DSG olaylarından sonra vw ne yapsa başımın tacı diyorum

megané I 2003 kullanıcısıyım bu arada

bence jip alınacaksa ya adam gibi bir jip alınmalı ya da alınmamalı... şahsen kia ve hyundai'nin jiplerini tutmuyorum... bunları alıp da uzun yolda 180 200 gidenler ve ölenler tanıyorum... bu araçlar arazi aracıdır diyemem, kia ve hyundai'nin jipleri şehir içinde binmeye uygun ancak yüksekliği ve hafifliği sebebiyle uzun yolda yüksek hıza ve sert virajlara uygun araçlar değiller

saygılarımla

Hafiflik derken?Benim bildiğim aynı sınıftaki araçlardan daha ağır(sportage-tuscon).Sportage 1800+ kg.Bence yüksek hızda virajda ağırlık pek etki etmiyor,en azından süspansiyon-yükseklik kadar diyelim.

Birazda viraj olayı sebebiyle carens seçtik.Açıkçası sportage ve sorento kasa değiştirmeli.Zaten sorento kasa değiştirdi,eski kasadaki gibi değil,AB şartlarına uygun bir araç.Bu yüzden süspansiyon sistemi daha iyi şimdikine nazaran.Zaten bu tarz araçlarla yüksek hızlar yapılması taraftarı değilim.Arazi kabiliyeti off-road için yetersiz tabi,fakat kırsal alanda yaşayanlar için yeterli.Mesela cerato'dan sonra şuanki aracım kırsal alanda çok daha rahat,yüksekliği sebebiyle tabiki.Sportage-sorento olsa daha da rahat hareket eder haliyle

• Biz biraz akıldan yoksun arkadaşlarız,siz aklınızı kullanıp doğuştan kazıklanabilirsiniz

Biraz inceleyin bakalım aynı motor seçeneğiyle tiguan ile sportage'in donanımlarını,fiyatlarını

BlackEdition

AKıllı olanlar baksın bakalım 2.0 tiguan beygir gücü ve donanımı nedir? 1.4 bezinli sportstyle tsi 150 beygir sportage 2.0 motor 112 beygir :) arba bende var oradan yazıyorum akılsızlık edip aldım zira , ayrıca devrilmeye en yatkın araba ve tavanı en zayıf araba donanım ne var bi iki deri koltukla bitane navigasyon gerisi motor da dahil tırt şimdi akıllı olanlar tekrar dşünsün bakalım sıfır sportage 112 bg 60 milyar sıfır tiguan 1.4 tsi 150 beygir 59 milyar güvenlik cabası sağlamlıkta öyle Doğuştan kazıklanmak çelik kazık yemekten iyidir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitalityy -- 12 Haziran 2009; 12:09:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: vitalityy

Biz biraz akıldan yoksun arkadaşlarız,siz aklınızı kullanıp doğuştan kazıklanabilirsiniz

BlackEdition

AKıllı olanlar baksın bakalım 2.0 tiguan beygir gücü ve donanımı nedir? 1.4 bezinli sportstyle tsi 150 beygir sportage 2.0 motor 112 beygir :) arba bende var oradan yazıyorum akılsızlık edip aldım zira , ayrıca devrilmeye en yatkın araba ve tavanı en zayıf araba donanım ne var bi iki deri koltukla bitane navigasyon gerisi motor da dahil tırt şimdi akıllı olanlar tekrar dşünsün bakalım sıfır sportage 112 bg 60 milyar sıfır tiguan 1.4 tsi 150 beygir 59 milyar güvenlik cabası sağlamlıkta öyle Doğuştan kazıklanmak çelik kazık yemekten iyidir :D

Doğrudur,orj bir aynanızın,bakımlarınızın ücretleri nelerdir acaba?

• jeep dedin mi 3.0 TD olmalı. Onun altındakilere jeep diye binmek bana pek doğru gelmiyor. Ona verilecek para ile 3.20d'nin 2006 ve sonraki modelleri düşünülebilir.
  • bence motorun büyüklüğünden daha çok beygiri önemli. artık tsi motorlarla iş değişti.
  • orjinal aynanın bakım ücretini bilmiyorum ama boynumun kırılmasının bedelinin kia servislerinde ucuzlatılamayacağını gayet iyi biliyorum.
  • arkadaşlar Vitality arkadaşımız gayet net açıklamış, iyi yol tutmayan, tavan tetsti en kötü olan araçları almanın hiç bir mantığı olamaz. deri koltuk dvd vs hepsi hikaye, gün gelir bir kez hayatınızı kurtarır aracınız (tabii takdir-i İlahi de önemli- tedbir ve takdir meselesi) verdiğiniz tüm parayı hakeder.
    Bu araçlarda atılan bir takla sonucu arkadaşını kaybetmiş biri olarak bunları yazmayı görev bildim.
  • peki arkadaslar kullananlardan rica ediyorum 2.0 sportage ne kadar yakıyor sehiricinde 100 kmde!!?
  • Benim araç 10 civarı yakıyor uzun yolda 9,4 lerde
  • Arkadaşlar bu konuda hiç bilgim yok. Sizlere danışmak istedim.
    2008 model sportage, 7000 km de, daha başka detay bilmiyorum. Kazası değişeni vs yok, yazdığım gibi 7000 km'de.
    40 bin TL nasıl bir fiyat, dizel araba ama yakıtı nasıldır sizce? Bir de ikinci eli nasıldır? Vergisi ne kadardır?
    Çok oldu ama anlayışınıza sığınıyorum.
    Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msky77 -- 17 Haziran 2009; 23:06:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: msky77

Arkadaşlar bu konuda hiç bilgim yok. Sizlere danışmak istedim.
    2008 model sportage, 7000 km de, daha başka detay bilmiyorum. Kazası değişeni vs yok, yazdığım gibi 7000 km'de.
    40 bin TL nasıl bir fiyat, dizel araba ama yakıtı nasıldır sizce? Bir de ikinci eli nasıldır? Vergisi ne kadardır?
    Çok oldu ama anlayışınıza sığınıyorum.
    Bilgilendirecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

araç baya temiz olmalı, çok az km.
    yakıt ortalama 10lt tüketir..
    2. elde değeri çok düştü ve düşmekte
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.