Şimdi Ara

Spordan Sonra Bel Ağrısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
29.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaslar 10 gündür düzenli evde yaptıgım sporun daha iyisini salonda yapmaya basladım fakat agırlıkları arttırdıktan sonra belime ağrı girmeye basladı haftanın 6 günü 1.30 saat gidip sadece pazar günü gitmiyorum bel sorunum sizce yanlış harekettenmidir yoksa fazla yaptıgım calısmalardanmıdır ?

• Bel agrım nasıl gecer bi bilginiz varsa söylerseniz sevinirim
  • up
  • belsoğukluğu
  • ne zamandan beri spor yapıyorsun eğer yeni başlamışsan ağrıların olması normaldir ya da yaptığın hareketleri yanlış yapıyorsundur spor yapacam diye kendini çok zorlamana gerek yok
  • evde 1 aydır yapıyorm tabi nedir bunlar mekik bide 5kg agırlık falan orda zaten ilk 4*5 gün bi agrı mevcuttu sonra gecti alıstı vucudum mekiğini farklı versiyonlarını yapmaya basladım sonra ya cok zorladım artık ağırlıklardan sonra agrımaya basladı

suan yaptıklarım tabi tam isimlerini bilmesemde tarif ederim 25 dk koşu bandı 100 kürek derece 6 max 7 var zaten göğüs acma 25 kg 1 set 30 kg 1 set 25 kg 1 set sonra baska bi göğüs calısması 30 kg 1 set 35 kg 1 set 30 kg 1 set ondan sonra aletle agırlık kaldırmada 14 kg ön 14 kg arka normal halter tarzı kaldırma uzanarak 12 kg birde kol agırlık calısmasıda 12 kg hep 3 set 15 kere yapıyordum ama o ön arka calısmasına gelince agrımaya baslıyor mekik yapıyım diyorum 12 ye kadar iyi sonra yine ağrıyor :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIYAMETT

belsoğukluğu

Cocuklar lütfen konuma yorum yapmasın. -.-
  • Nasıl çalıştığını bilemeyiz ki ama. Hareketleri yaparken belini zorluyorsundur belki. Bende de ağrı oluyordu düzenli şınav çekmeye başlayınca geçti
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

evde 1 aydır yapıyorm tabi nedir bunlar mekik bide 5kg agırlık falan orda zaten ilk 4*5 gün bi agrı mevcuttu sonra gecti alıstı vucudum mekiğini farklı versiyonlarını yapmaya basladım sonra ya cok zorladım artık ağırlıklardan sonra agrımaya basladı

suan yaptıklarım tabi tam isimlerini bilmesemde tarif ederim 25 dk koşu bandı 100 kürek derece 6 max 7 var zaten göğüs acma 25 kg 1 set 30 kg 1 set 25 kg 1 set sonra baska bi göğüs calısması 30 kg 1 set 35 kg 1 set 30 kg 1 set ondan sonra aletle agırlık kaldırmada 14 kg ön 14 kg arka normal halter tarzı kaldırma uzanarak 12 kg birde kol agırlık calısmasıda 12 kg hep 3 set 15 kere yapıyordum ama o ön arka calısmasına gelince agrımaya baslıyor mekik yapıyım diyorum 12 ye kadar iyi sonra yine ağrıyor :S

Çok hızlı başlamışsın. Vücudu aşırı yormak iyi değildir. Biraz düşür hızını. Başında hoca falan var mı?

• varda onlara kalsam yok yavaştan başlarım olmadı agırlıkları 5 kg kadar düşürürüm normalde fazla ara vermemde lazım ama babamla gittiğim için hergün gidiyoruz işte umarım agırlıkları azalttıgım zaman agrıda azalır
  • Her gün gitme, hiç bir işe yaramaz. Kasta yapamazsın. Bir gün ara vererek git.
  • bugün gitmem olmadı haftada 2 gün gitmem sanırsam çarşamba - pazar
  • ağırlık kaldırmadan önce ısınmayı dene ilk başlarda ağrır ondan sonra düzleirsin merak etme ısınmadan yaparsan geçmez. ısınmaktan kastım açma germe hareketleri yap
  • koşu bandı fazlasıyla yetiyor ısınma acısından hehe
  • olum haftada 6 gün gidilirmi? bi gün git bi gün gitme..
  • quote:

Orijinalden alıntı: weatore

olum haftada 6 gün gidilirmi? bi gün git bi gün gitme..

öylede bi yere varamam göğüs kasım zaten varda 2 ayda karın kasıda lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: _GuMmY_

koşu bandı fazlasıyla yetiyor ısınma acısından hehe

ısınma derken açma germede yap kast etmiştim
  • beli zorlıyan karın aletiymiş yapınca yerimden kaydıgımdan oluyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.