Şimdi Ara

Spora başladım (2,5 ay geçti )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ben 2 gündür kilo vermek amaçlı spora gidiyorum . 6 ay yazıldım kafaya koydum yani . Şuan 4 günde 87.5 dan 86 ya düşdüm salonada 2 kere gittim ( bu pazartesi başladım ve birde bu akşam gittim ) . Pendikde fit body clup a yazıldım belki burdanda arkadaşlar vardır.
    Şimdi hocayla ilk gün beraber yaptım herşeyi

*10 dk tempolu ( sürerebildiğim kadar ^^) bisiklet sürdüm
    *daha sonra 1 km tempolu yürüyüş yaptım 10 dk sürüyor ( ilkde zorlandım 2. de ellerimi bırakarak bile koştum ) nedense bu koşu bandından inince başım dönüyor ?
    *3 dk yuvarlak silindirde bel çevirdim .
    *2 kg dambıllarlar ile ayaklarımı birleştirip sağ ve soldan dizlerime doğru eğildim bunu 3x50 kere yaptım
    * sopayla boyundan sağ sola 3 dk durmadan döndüm
    * yer aletinde dizlerimi kendime cekip 3x15 kere mekik cektim .
    * ellerimi kalça arkasına koyup ayaklarım havada iken aşağı yukarı 3x10 kerede bunu yaptım
    * en sonda 3x10 mekik cektim ( ilkinde zorlanmadım ) 2. sinde zolandım nedeni altda

Bir sorunum var 2. gün mekik çekerken mide de bir ağrı vardı içten değilde dıştan bir ağrı . Gündüz başlamıştı bu ağrı hani hiç spor yapmayan birisi bir spor yapar ertesi sabah kalkınca her tarafı ağrır ya benimde sadece bu midem ağrıyor dışarıdan bastırıyorum yine acı var anlamadım gitti . Düzgün Mekik çekemedim bu gün. Az da olsa bu ağrı karnımdada var sanki kramp girdi girecek bana

Sanırım 1 2 güne geçer diye tahmin ediyorum . Yediklerime dikkat ediyorum ekmeği sadece kahvaltıda az olmak şartıyla yiyorum . su içiyorum meyve yiyorum . işyerinde pilav makarna tarzı şeyler yağlı yemekler yemiyorum . Hiç uygun birşey yoksa sadece çorba içip salata yiyorum . Hiç acıkmıyorum vallahi daha önce niye bu şekilde beslenmiyormuşum anlamıyorum . Yarım ekmeğe doldur kaşarı dolapdan hura ye olurmu ya Bu beslenme düzeninin 2 haftadır yapıyorum spora başlayıncada kilo verdim .

Bu gün hoca yoktu ben yine bu aynı antremanı yaptım ortalama 45 50 dk sürdü. Biraz kafamdan süre ekledim 3 dk ları 4 yer aletinde ise 15 mekiki 20 yaptım onlarda hiç sıkıntı çekmedim . Spora pazartesi çarşamba cuma ve cumartesi gitmeyi planlıyorum bir sorun olmassa hiç aksatmadan gidicem . İşyerinde 1 saat öğle molası var yarım saatini kesin futbol , basketbol yada masa tenisi oynarayak geçiriyorum spora burdada azda olsa devam yani :) En önemlisi şunu söyliyeyim salona başladığımdan beri bu işyerinde yaptığım sporlarda yorulma diye birşey yok unutdum gibi kondisyonu çok etkiledi dahada iyi olucam sanırım .

Çokmu yazdım ben ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 17 Haziran 2012; 23:13:35 >

• Kilo vermek için gidiyorsan sıkıntı yok hafta 6 gün git , ama acıktım diye har hur yeme :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarryBlade

Kilo vermek için gidiyorsan sıkıntı yok hafta 6 gün git , ama acıktım diye har hur yeme :)

Hocam isten eve 7 de geliyorum spor salonu yuruyerek 30 dk uzaklikta zaten. 1 gun arayla gitmek iyidiye dusunuyorum. Ertedi gun yorgunluktan calisamam
  • Valla benim hiç fazla kilom olmadı net olarak cevap veremiyorum ufacık bir yağ parçam vardı bir zamanlar , antremanlardan önce 15 dk koştum 1-2 haftada eridi gitti .

Spor salonundaki hocam söylemişti birden hızlı koşarsan enerjin biter yani karbonhidrat depoların , yağ yakamazsın diyor.
  • quote:

Valla benim hiç fazla kilom olmadı net olarak cevap veremiyorum ufacık bir yağ parçam vardı bir zamanlar , antremanlardan önce 15 dk koştum 1-2 haftada eridi gitti .

Spor salonundaki hocam söylemişti birden hızlı koşarsan enerjin biter yani karbonhidrat depoların , yağ yakamazsın diyor.

Bizim hocada oyle dusunuyor . Kosu bandiydaysan 10 15 dk tempolu yuruyus ardindan 5 dk kosu seklinde yapmamizi tavsiye ediyor.
  • Yahu bu karın kasları hala ağrıyor bu gün 10 mekik zor çektim bıraktım
  • Evet 1 ay oldu cok sIk gidemiyorum is nedeniyle ama haftada min 3 kere gitmeye calisiyorum.Bu gun itibariyle 82kilo 250gram kilom. Yaptigim hareketlerin sayisini arttirdim. ornegin 10x5 mekik yapabiliyorum. Tek problem su karin bolgemde hic incelme yok bu canimi SIKIyor. Sizce neler yapmaliyim. Makarna seker tuzlu yagli yemiyorum ekmegi sadece kahvaltida yiyorum.

Ve eskisinden daha rahat hissediyorum kendimi dizlerde bileklerde agrilar olurdu eskiden yokus falan cikarken suan gram agriyok sanki eklemlerime yag surulmus gibiyim
  • Merhabalar

Yeni başlamışsınız, tavsiyelerim.

İlk ay kardiyo çalışmanız

Bu ilk ay içerisinde, beslenmenizi ve uykunuzu düzeltmeniz

ikinci ay, yavaş yavaş antretörünüzün yazdığı programa başlaya bilirsiniz.

Not : Spor'a başlama dan önce, lütfen sağlık kontrolü yaptırın.

vucutcu.org //
  • Yok 1 ayımı bitirdim ^^
  • 2.5 ay oldu 78 kiloyu gördüm ama artık kilo vermek iyice zorlaştı 78 79 hatda bazen tekrar 80ni görüyorum . ama genelde 79.5 79 arasındayım .

Bazı hareketlerin sayısnı arttırdım yaklaşık 15 20 gündür bu şekilde çalışyıorum .

15/20 dk bisiklet sürüyorum
    20 dk 6.5/7 km hızda 3-4 yokuş ayarlayarak yürüyorum
    5 dk bel kıvırıyorum
    100x3 kere ayaklar sabit sağ sola dize eğiliyorum .
    40x4 kere yer aletinde mekik çekiyorum .
    3x 20 kere yerde yatık vaziyettde ayaklarımı kaldırıyorum
    15x5 mekik çekiyorum

Bel çevremde 6 santim incelme oldu bu 2.5 ay süresince ilk 2 ay çok sık gidemedim . Şuan havalar güzel her hafta 4 gün fix gidiyorum :)

En büyük gelişim bende şu oldu rahatladım bir kere daha çevik olduğumu söyleyebilirim . En önemlisi yorulmuyorum diyebilirim .

Eskiden basket ve futbol oynarken ilk 5 dkda böbreklerim şişer ve su içmek isterdim

Bu konuyu okuyan ve spora gitmek isteğenlere tavsiyem kesinlikle gidin . :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 17 Haziran 2012; 23:12:57 >

• Böbrek değil dalak şişer
  • quote:

Böbrek değil dalak şişer

Demek istediğimi anlayan anlamıştır zaten . İnciğe boncuğa deyinmeye gerek yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgü® -- 20 Haziran 2012; 22:55:24 >
  • Belki yanlış biliyorsun diye demiştim :)
  • 75 oldum salonda agirlik calismalarina basladim. Yavas yavas iyi gidiyorum sanirim arada cikolata kacamaklari yapiyorum fazla etkilemiyor . En onemlisi elbiseleri large aliyorum artik cok guzel bir duyguymus

Gogus omuz calistim pazatesi gunu ve her zamanki gibi ham bolgeler oldugu icin kollarim tetenoz yemis gibi. Kaldiramiyorum o derece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ne alemdesiniz :) tamam mı devam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

hocam ne alemdesiniz :) tamam mı devam mı?

Ekimde bırakmısdım. Aralıkdan bu yana askerim. En son 73 kiloydum baya beden dusduydum. Simdi 75-80 arası gidip geliyorum malum askerlik.

Askerlik bitsin hayatımın bir parcası olucak spor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boy kaç hocam askerde benim bildiğim kilo alır insan kas kaybı olacaktır bence bu süreçi kilo alma veya verme olarak sayma bittikten sonra başlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Boy kaç hocam askerde benim bildiğim kilo alır insan kas kaybı olacaktır bence bu süreçi kilo alma veya verme olarak sayma bittikten sonra başlarsın.

Yok ben bahçıvanım askerde yardırıyorum akşama kadar ondan almıyorum pek .

Kilo takıntım yok valla askerde allah ne verdiyse yiyorum

Hele bi bitsin hayatımın bir parçası zaten spor

• 5 ay oldu askerden geleli . 85 kilo geri geldim . Giderken 73 düm yata yata kilo aldık hala kilolar duruyor. Salona gitmeyi düşünüyorum ama bir türlü gitmiyorum bir yazılsam ömür billah bırakmam sanırım . Ama işde gaza gelemedim bir türlü
  • Boy kaç hocam? Bende benzer bir durumdan şikayetçiyim (kilo alamıyorum :D). 68 kiloydum spora başladığımda şuan 82-83 kiloyum daha bir 10-15 kilo almam lazım (kendi isteğim).
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.