Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

spor salonuna yazıldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
12
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> spor salonuna yazıldım
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      989 Mesaj
      13 Ocak 2019 20:02:59 Konu Sahibi
      uzun zamandır evde kendim spor yapıyordum daha da gelişmek ve sosyal bir ortama girmek amacıyla salona yazıldım. baya nezih, elit bir tesis. merdiven altı kekoların,suriyelilerin olduğu bir ortam değil.

bu benim ilk spor salonu tecrübem, nelere dikkat etmeliyim ? sosyal fobimde var hafiften, kaygılanıyorum açıkçası. yarın ölçüme gidip başlayacağım.
      tavsiye verin

|
      |

• Yüzbaşı
      989 Mesaj
      13 Ocak 2019 20:11:35 Konu Sahibi
      up
      |
      |

• Teğmen
      153 Mesaj
      13 Ocak 2019 20:20:13
      Hangi salon adı nedir acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      13 Ocak 2019 20:55:51
      aletleri işgal etme, deodorantını götürmeyi unutma, aldığın dambıl veya ağırlık plakalarını kullandıktan sonra yerine koy.

en önemlisi de ağırlık altına girince bağırma. güç kazandırmıyor.

şu anlık bunları bilmen yeterli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yüzbaşı
      989 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:00:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kurdishian

aletleri işgal etme, deodorantını götürmeyi unutma, aldığın dambıl veya ağırlık plakalarını kullandıktan sonra yerine koy.

en önemlisi de ağırlık altına girince bağırma. güç kazandırmıyor.

şu anlık bunları bilmen yeterli.
      hocam aletleri kullanırken havlu sermeme gerek var mı ? birde bir alette tüm setlerimi tamamlamadan başkasına yer vermek zorunda mıyım ? yani örneğin 5 setlik bir hareket yapıyorum dinlenme sırasında bir başkasına yer verecek miyim ? ya da aynı şekilde başkası dinlenirken ben kullanabilir miyim ?

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:02:58

havluya ben pek sıcak bakmıyorum makineye sermek konusunda ama ter silmek için götürebilirsin.

değişmeli olarak kullanılacak tabi ki. o sana sen de ona yer vereceksin. yani makinede oturarak dinlenme.

|
      |
      Rookie PG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Yüzbaşı
      989 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:07:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Kim Kurdishian

havluya ben pek sıcak bakmıyorum makineye sermek konusunda ama ter silmek için götürebilirsin.

değişmeli olarak kullanılacak tabi ki. o sana sen de ona yer vereceksin. yani makinede oturarak dinlenme.
      peki bir hareket için hocaya danışmak istedim diyelim direkt çağırabiliyor muyum ? hey hocam bakar mısın felan mı diyeceğim yoksa personal training satın almam gerekiyor mu ?

• Yüzbaşı
      529 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:09:20

yok be hocam tabi ki çağıracaksın. onun görevi o. şu hareketin formu nasıl gösterir misiniz falan diyebilirsin.

|
      |
      Rookie PG kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Er
      9 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:23:50
      H.o hocam. Öncelikle havlu ve eldiven kesin al. Çünkü o makineye millet terli terli oturuyor falan hiç hijyenik değil. Aynı şekilde bench press vs. gibi hareketlerde o barı kaç kişi elliyor. Hem elin zamanla nasır yapmaz hem hijyenik olur.

Sosyal fobim var demişsin şunu da unutma: Kimse sen az ağırlık kaldırıyorsun , hareketi yapamıyorsun diye aşağılamaz sakin ol. Atıyorum alışık olmadığın bir ağırlığa gireceksin git birinden yardım iste illa ki eder.

Bacak gününde çok su içme , karnın kasılır kusarsın başıma geldi 3 defa.

• Yüzbaşı
      989 Mesaj
      13 Ocak 2019 21:24:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

H.o hocam. Öncelikle havlu ve eldiven kesin al. Çünkü o makineye millet terli terli oturuyor falan hiç hijyenik değil. Aynı şekilde bench press vs. gibi hareketlerde o barı kaç kişi elliyor. Hem elin zamanla nasır yapmaz hem hijyenik olur.

Sosyal fobim var demişsin şunu da unutma: Kimse sen az ağırlık kaldırıyorsun , hareketi yapamıyorsun diye aşağılamaz sakin ol. Atıyorum alışık olmadığın bir ağırlığa gireceksin git birinden yardım iste illa ki eder.

Bacak gününde çok su içme , karnın kasılır kusarsın başıma geldi 3 defa.

eyvallah hocam.
      |
      |

• Yüzbaşı
      992 Mesaj
      13 Ocak 2019 22:43:44
      Kaliteli bir eldiven almazsan ellerin nasır olur.ilk tavsiyem eldiven almandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      6345 Mesaj
      14 Ocak 2019 01:15:08
      Fazla aynaya ve kollarına bakma. Sadece bir veya iki noktaya çalışma, kısa ağır antremanlar yerine uzun ve genel antremanlar yap, güç yerine atiklik ve hız üzerine çalış son olarak eğer çok çok aç kalmıyorsan protein tozu kullanma. Antreaman performansı için tavsiye supplement istersen citrulline,arjinin ve glukosamin alman yeterli.
      |
      |

• Yüzbaşı
      313 Mesaj
      14 Ocak 2019 01:52:29
      Spor salonlarında herkes birbirine yardımcı oluyor genelde, sen de belli bir süreden sonra ortama alışırsın zaten. Set aralarına 1 kişi sokabilirsin, yani hareketi bir sen bir o yapacak şekilde, 3. bir kişi sokma çünkü çok uzun sürer dinlenme kısmı. Zaten sen çalışırken makinayı kullanmak isteyen birisi olursa gelir sorar sana, eğer teksen birlikte yapalım dersin veya zaten iki kişiyseniz söylersin o da 3. kişi olmak istemez.
      |
      |

Türk Oğuz beyleri, budunum, işitin! Üstte mavi gök basmadıkça, altta yağız yer çökmedikçe, Türk milleti, ilini, töreni, kim bozabilir! Türk milleti, kendine gel, aklını başına devşir! (Bilge Kağan)
      Ne mutlu Türküm diyene! (Mustafa Kemal Atatürk)
      Tanrı Türkü korusun! (Hüseyin Nihal Atsız)
      Steam: Arbores
Reklamlar
web tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.