Şimdi Ara

Spor salonları açılıyor hucüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
2.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet salonlarda 1 inde açılıyor kapandığından beri sahilde parkta heba olduk polislerle uğraşmaktan artık geri dönüş zamanı. İş yerim açılmıyor daha ama salonun açılması bile beni son derece mutlu etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu süreçte corona olan birini yüzümüze tükürtmek daha mantıklı.
  • Herhangi bir kriter var mı giderken ekstra bir önlem almak falan maske harici bende ona göre gidicem.

• Ne önlemi alacaklarki, her alet, ağırlık kullanandan sonra dezenfekte mi edecekler? Ya da herkesin girerken ateşini mi olcecekler? Olcseler de care değil adam yolda gelirken toplu taşımada birinden virüsu kaparsa iş biter, salonda temas ettiği hersey, herkese yayar sanki. Sırf bu yüzden 3 aylık üyeliğimi yakicam

• Maske zorunlu olmamalı, maskeyle spor yapmak çok tehlikeli.

• Benim de çok gidesim var ama gerçekten aşırı tehlikeli. Günde en az 20 kişi şehrin farklı yerlerinden gelip o aletleri kullanacak çoğu yerini elleyecek, nefes alıp verecek sürekli yorgunluktan, terleyecek vs.
    Tam da virüse göre ortamlar

• Şaka gibi bir karar, yakında vazgeçilir.

• Herkes de gelmesin rahat rahat yapalım :)

• Açılsın artık. En zoru hamlıkla mücadele etmek. Şimdi işin yoksa 2 hafta kas ağrısı çek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başlığı görünce üzüldüm onca sağlık çalışanlarının çabasına karşılık olarak hücum öyle mi ? İkinci dalga riski var deniliyorken hücum etmek ? Arkadaşlar biraz empati kurun ben 19 yaşındayım ve kronik akciğer hastalığım var. Bu zihniyetle coronadan kurtulmak mümkün değil.

• Avrupa’da birçok ülkede günler önceden açıldı kafe ve restoranlarla birlikte, Avrupa’yı takip ettiğimizden açılması normal, spor size zarar vermez merak etmeyin, o bağışıklığım güçlensin diye bu aralar servet ödediğiniz vitaminleri spor yapmadığınız sürece işer atarsınız sadece...

• fredoom34 F kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ne yapalım gitmeyelim mi herkes evde mi dursun varsa bi çözümün söyle

• Tyleraa kullanıcısına yanıt
    kapalı bir yerde birçok insanın olduğu ve bulaşma riskinin yüksek olduğu bir yere de gitmek çok tehlikeli
  • İnanılır gibi değil hala virüstan köşe bucak kaçarak kurtulabileceğini sananlar var. Bu virüs artık hep burada arkadaşlar, hiçbir yere gitmeyecek. Yaz boyu kaçsanız kışa doğru mevsim değişiminde yakalar. Karantina sağlık sistemi kapasitesi aşılmasın denilerek getirildi, 1-2 ayda saklambaça çevirdiniz işi. Virüs ebe, siz saklanıp sobeleyeceksiniz öyle mi?

Risk grubunda olanlar çıkmasın evinden, ne fark ediyor onlar için herkese ev hapsi uygulandığındaki durumla? Onların evine gidip yapmayacağız sporu?
  • Brian Damage kullanıcısına yanıt
    Tek nedeninin sağlık sistemi kapasitesi aşılmasın diye olduğunu düşünmüyorsunuz heralde? Virüse şu anda yakalanıp hastanede tedavi görecek birinin geç safhada yakalanması halinde çok hafif atlatma durumu var. Ha şimdi ha sonbaharda diye düşünüp tedbiri bırakmak çok yanlış.
  • Dr John H. Watson kullanıcısına yanıt
    Geç safhada yakalanırsa hafif atlama durumu değil de, eğer biri daha sonraki safhalarda hastalanıyorsa o kişi virüse karşı dirayetli demektir bence. Yoksa neden geç safhada yakalansın? Kendi adıma, ben muhtemelen kış başlarında bünyemin zayıf düşeceği bir gün yakalanırım diye tahmin ediyorum. İlişkiyi ters düşünüyoruz yani. Virüse karşı zayıf olanlar zaten yakalandı çoktan (dünyanın her yerinde geçerli). Tedavi edilebilenler edildi, edilemeyenler maalesef vefat etti. Artık şu noktadan sonra insanları eve kapatmak yazın insanları D vitaminsiz bırakıp sonbahara zayıf bağışıklıkla girmelerine sebep olur. Herhangi bir faydası olmaz, benim kanaatim o yönde.

Bu dediklerimi virüsün mutasyon emaresi göstermediği bilgisi parantezinde söylüyorum elbet. Elimizde 1-2 ay içinde mutasyon geçirecek gibi bir projeksiyon yok bildiğim kadarıyla. Buna bel bağlayamayız. Tıpkı aşıya bağlayamayacağımız gibi. O da belirsiz.

• Kimsenin elini kıçını başını düzgün yıkadığı yok.

Bence spor salonları tam bir corona yuvası.

Yere dumbell atıyorsun 1 metre toz kalkıyor. Kimsenin zemini adam akıllı temizlediği yok. Dizini koyuyorsun leş gibi.

Tabi her yer aynı değil.
  • emir66 E kullanıcısına yanıt
    imkansız önmel mönlem hikaye
  • Tyleraa kullanıcısına yanıt
    evet bu yüzden ciğeri hasar gören var maskeyle koşmuş!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.