Şimdi Ara

(SPOİLER): Last of us oyunu bitirenler kritigini yapmak isteyenler. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
4
Favori
13.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu bir haftada bitirdim. O kadar sevdim ki gram gram oynadım oyunu. Bitmesin diye sindire sindire oynadım. Ama her şeyin.
    Oyunun sonunu sevmedim. Hatta böyle mi bitiyor acaba diye googleden aradım videosunu izledim. Böyle bitmemeliydi dedim.
    Yorumları okudumda, galiba bir tek ben ameliyatın olmasını ve insanların kurtulmasını istemişim. Az bir şans olsada bence ameliyat olmalıydı. Eğer bize bıraksalardı sonu ben ameliyatı durdurmaz doktorları öldürmezdim. Aşının yapılmasını isterdim.
    Bir mgs de ağladığımı hatırlıyorum birde bu oyunda. Oyunda o kadar çok duyguyu bir yaşattı ki hayatımda oynadığım en iyi oyun diyebilirim. Duygulandım, ağladım, güldüm, sevindim, merak ettim, korktum, gerildim, sevindim, merak ettim daha aklıma gelmeyen neler neler. Serisi çıkarsa hiç düşünmeden alacağım kesin.
    Oyunda tek bir şey bana saçma geldi. Hayatta kalanların veya ölmeden önce ölenlerin hepsinin bir not bırakması. Yani düşünüyorumda biz hayatta olsak ve bunlar bizim başımıza gelse kaçımız yaşama tutunmayı bırakıp elimize kalem kağıdı alırız. Kaçımız günlük tutarız veya yaşadığımız olayları bir kağıt parçasına karalarız.

• Günlük bana göre mantıklı sonra gelen birine okusun diye bırakılır normal yani. Intihar eden bir sürü kişi not bırakıyor demi:) bu arada joel in seslendirme harikaydı. Bu nedenle sadece alt yazı isterim. Daha ucuz hemde bu sayede bir çok oyunu anlayabiliriz . Oyun satmasa bile firmaya çok külfet olmaz diğer oyunların alt yazılı gelmesini de pek etkilemez ama seslendirme olunca maliyetle doğru orantılı olarak satışlardan çok şey bekleniyor . Film ve oyunlarda Orjinal seslendirme ve alt yazı her zaman tercihimdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn1997

Gerçekte olsa Ellie'yi yine kurtarırdım ben.Çünki:

Aslında tedavinin bulunması çokta önemli değil.Dikkat ettiyseniz insanların toplu yaşadığı yerlerde (Karantina bölgeleri,Haydut şehirleri v.b...) hastalıklı olmadığını fark edersiniz.
    Zaten mantar o kadar da tehlikeli değil.Dünya nüfusunun %40 hala yaşıyor.Tek sorun insanların plansız ve ayrı yaşamaları.En basitinden gerçekte kordiseps mantarının etki ettiği karıncaları gösterebiliriz.Eğer bir karınca mantar kaparsa diğerleri onu dışarı atar ve enfeksiyon yayılmaz.Yani aslında sorun bir aşının falan olmaması değil insanların hazırlıksız yakalanması.

Zaten o zürafaları gördükten sonra neyleyim insan ırkını deyip hastaneye daldım .O anki dünya çok daha güzeldi.

Güzell katılıyorum altına imza atarım.

• Ellie nin oyunun başındaki ısırık iziyle sondaki iz aynı mı ? Bana sanki amelayatdan sonra biraz daha yayılmış gibi geldi. Resimlerle de baktım sonda kırmızı daha fazla yuvarlak kaplamış beyaz mantarlar biraz daha büyümüş gibi geldi.

Edit: Bir önceki sayfada arkadaşın biri paylamış fotoyu ama pek yorum katan olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagann. -- 16 Temmuz 2013; 0:04:55 >
  • Oyun her türlü övgüyü hakediyor. Şimdi 2. kez oynarım zor modunda sonra daha sonraları belki afetzede modunda oynarım ama oyunun finali daha heyecanlı olabilirdi. 2. oyuna kadar merak uyandırsalar da daha iyi olabilirdi. Belki de hastane bölümünde bitmeliydi. 2. oyunda giriş için iyi bölüm olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

Oyun her türlü övgüyü hakediyor. Şimdi 2. kez oynarım zor modunda sonra daha sonraları belki afetzede modunda oynarım ama oyunun finali daha heyecanlı olabilirdi. 2. oyuna kadar merak uyandırsalar da daha iyi olabilirdi. Belki de hastane bölümünde bitmeliydi. 2. oyunda giriş için iyi bölüm olurdu.

hastane bölümünde oyunu bitirselerdi gamepadi tv ye fırlatırdım :)
  • Arkadaşlar Joel hakkında aklıma takılan bir şey var. Joel'in yaşı 49 desek(muhtemelen 45-50 yaşlarında sitelerdeki bilgiye göre) 20 yıl öncesinde, yani 29 yaşındayken kızı Sarah 12 yaşındaymış. (Sarah'nın 12 yaşında olduğu da bir sitede yazıyordu) Normal bir doğum olduğunu düşünürsek, 13 yıl önce yani Joel 16 yaşındayken mi birlikteliğe girmiş oluyor? Joel de az hınzır değilmiş he. Ayrıyetten ben en azından 49 olduğunu varsaydım, bir de 45 yaşındaymış gibi düşünürsek eğer, aynı hesaptan yaklaşık olarak 12-13 yaşlarındayken Sarah'nın annesiyle birlikteliğe girmiş olabilir. (Biraz espriyle yaklaşmaya çalıştım konuya, sadece bu yoldan çıkarak Joel'in en azından 50'den fazla olduğunu düşünüyordum lakin sitelerdeki '50 yaşından küçük' olduğu ibaresini görünce böyle bir teori üretme girişiminde bulundum, rahatsız ettiğim biri varsa kusura bakmasın)

Oyuna gelecek olursak, sadece şunu desem yeterli olabilir; eğer oyun aynı kalitede bir diziye uyarlanmış olsaydı ve ilk sezonu böyle bitseydi, muhtemelen imdb ilk 20 arasına çok rahat bir şekilde girmiş olacaktı ve sanırım şuan bir çok kişi o -hayali- dizinin sezon finalini konuşuyor olurdu. Oyunun gerçekten de müzikleri ve 'Doğa ananın tekrardan yeryüzünü ele geçirmeye çabalaması' atmosferiyle desteklenmiş ve gerçekte olan bir mantar virüsünü bilim kurgu katarak klişe zombi oyunları, filmleri ve dizilerine çok farklı bir bakış açısı getirmesiyle ve karakterler arası etkileşimi postapokaliptik bir dünyada aynen olması gerektiği gibi sunmasıyla gerçekten beni çok etkiledi.

Joel'in o demirden kurtulması biraz Hollywood vari olsa da Ellie'nin verdiği tepkiler bakımından gerçekten güzel olmuş. Oyunun uzun olduğunu söyleyen vardı, katiyen katılmıyorum ve hatta bence tam yeterli olduğunu savunuyorum. Artık böyle bir virüsden sonra yaşanacak bir dünya kalmadığını iyice göstermek adına birbirinden farklı onlarca mekanı gezmek, çok çarpıcı notlar bulmak (kanalizasyonda çocukları ve kendi üstü örtülmüş bir şekilde bulunan not), Bill gibi her zombie yapıtının vazgeçilmez bubi tuzakları koyan yalnız kovboyun bir de eşcinsel çıkması ve bize borcunu ödemeye çalışı olsun her şey tam da olması gerektiği gibiydi.

Oyunun senaryosu dışında teknik detaylarda gözüme en çok batan, clicker'ların veya düşmanların yanında bağıra çağıra konuşup koşuşturan yoldaşlarımıza kıllarını bile kıpırdatmayan yapay zeka. Onun dışında her şey PS3 için olması gerektiği gibiydi.

Yazı biraz uzun oldu, kusuruma bakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviyolcu

Arka planda çalan rahatlatıcı müzik, terkedilmiş harabe bir şehir ve o zürefa sahnesi kolay kolay unutulmaz. Normal bir oyunda göremeyeceğiniz türden bir şey.

(SPOİLER): Last of us oyunu bitirenler kritigini yapmak isteyenler.

Sanırım bir çok kişiye göre oyunun en unutulmaz sahnesi bu sahne, gerçekten çok etkileyiciydi.
    Ps3 gibi kodlaması zor bir platformda bunu yapan bir firma Ps4 gibi kodlaması ps3 e göre daha kolay olacağı söylenen bir platformda karşımıza nasıl şaheserler ile çıkacak çok merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

quote:

Arka planda çalan rahatlatıcı müzik, terkedilmiş harabe bir şehir ve o zürefa sahnesi kolay kolay unutulmaz. Normal bir oyunda göremeyeceğiniz türden bir şey.

Sanırım bir çok kişiye göre oyunun en unutulmaz sahnesi bu sahne, gerçekten çok etkileyiciydi.
    Ps3 gibi kodlaması zor bir platformda bunu yapan bir firma Ps4 gibi kodlaması ps3 e göre daha kolay olacağı söylenen bir platformda karşımıza nasıl şaheserler ile çıkacak çok merak ediyorum

Kesinlikle... Bana abartiyosun diyolar ama Abartmiyorum, The Last of Us bittiğinden beridir gözüm başka oyun görmüyor, ilgimi çekmiyor.. PS4'de The Last of Us 2'yi nasil oynariz çok merak ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Boltux

Arkadaşlar Joel hakkında aklıma takılan bir şey var. Joel'in yaşı 49 desek(muhtemelen 45-50 yaşlarında sitelerdeki bilgiye göre) 20 yıl öncesinde, yani 29 yaşındayken kızı Sarah 12 yaşındaymış. (Sarah'nın 12 yaşında olduğu da bir sitede yazıyordu) Normal bir doğum olduğunu düşünürsek, 13 yıl önce yani Joel 16 yaşındayken mi birlikteliğe girmiş oluyor? Joel de az hınzır değilmiş he. Ayrıyetten ben en azından 49 olduğunu varsaydım, bir de 45 yaşındaymış gibi düşünürsek eğer, aynı hesaptan yaklaşık olarak 12-13 yaşlarındayken Sarah'nın annesiyle birlikteliğe girmiş olabilir. (Biraz espriyle yaklaşmaya çalıştım konuya, sadece bu yoldan çıkarak Joel'in en azından 50'den fazla olduğunu düşünüyordum lakin sitelerdeki '50 yaşından küçük' olduğu ibaresini görünce böyle bir teori üretme girişiminde bulundum, rahatsız ettiğim biri varsa kusura bakmasın)

Büyük ihtimalle 17-20 yaş arasında iken çocuğu olmuş olabilir. 45 olamaz çünkü ozaman "mid-40s" olurdu. Wiki'de late 40s-early 50s yazıyor. Bu durumda 48-52 arası gibi bir yaştadır diye düşünmüştüm.
    Joel hiç üniversiteye de gidememiştir diye yazıyor. Bu da çok erken genç bir yaşta çocuğu olmasının nedeni oluyor heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al6atross -- 23 Temmuz 2013; 0:49:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

quote:

Kesinlikle... Bana abartiyosun diyolar ama Abartmiyorum, The Last of Us bittiğinden beridir gözüm başka oyun görmüyor, ilgimi çekmiyor.. PS4'de The Last of Us 2'yi nasil oynariz çok merak ediyorum...

Şu resimde Ellie göründüğünden farklı çıkış bence. Büyümüş de genç kız gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iseeclearly

quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

quote:

quote:

Şu resimde Ellie göründüğünden farklı çıkış bence. Büyümüş de genç kız gibi.

Evet aynen..

Yaa ben ne istiyorum biliyomusunuz, Ellie Hiç değişmesin.. Bence de öyle olacak.. Finalde nasil biraktiysak The Last Of US 2'de Aynen biraktiğimiz gibi başlayacağiz bence İnşAllah öyle olur.. Ellie hiç değişmesin..

• Videonun başlangıcındaki bölümde bulunan bug için 1 saat uğraştım. Kontrol noktasını yeniden yükleyince düzeldi.

• --`Spoiler`--
    bir yerde kızla ve çocukla ayrılıyoruz ya. tıkırdayanlarla müzede kapalı kalıyoruz hani. oradan çıkış nasıl oluyor yahu. tess tess diye sesleniyorum kimse ses vermiyor.

bir de bu öldürdüğümüz askerleden vs neden silah vs alamıyoruz. orası saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

--`Spoiler`--
    bir yerde kızla ve çocukla ayrılıyoruz ya. tıkırdayanlarla müzede kapalı kalıyoruz hani. oradan çıkış nasıl oluyor yahu. tess tess diye sesleniyorum kimse ses vermiyor.

bir de bu öldürdüğümüz askerleden vs neden silah vs alamıyoruz. orası saçma olmuş.

Koridorun sonunda yukarı çıkmak için kapı var .
  • oyunu sindire sindire yeni bitirdim. 1 hafta sürdü nerdeyse. sonunu bende beğenmedim ama 2. oyuna açık kapı bırakmak adına böyle yaptıkları için anlayabiliyorum. joel finalde o kadını öldürmeseydi keşke. ameliyathanedeki doktorları birisi hariç öldürmedim bu arada. bize neşter çekeni geberttim sadece.

bir de bilmediğim için soruyorum. ben normal modda bitirdim oyunu. aynı silahlarla vs zor moda başlama imkanımız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mu5tafa -- 29 Temmuz 2013; 14:21:16 >
  • Hangi zorlukta başlanıp bitirildiyse, ancak o modun +sı ve kazanımları ile devam edebiliyoruz.
    yalnız oyunun en gerçekci modu kesinlikle Afetzede olmuş (+sı bile değil)..Senaryo, atmosfer, oynanış, korku, hüzün, kış, say sayabildiğin kadar.Afetzede ve +sı bittikten sonra anlıyorsunuz ki diğer modlar gerçekten de yalan olmuş.
    PS3'ü olan Her gamer mutlaka denemeli/edinmeli/arşivlemeli diye düşünmekteyim.

İyi oyunlar
  • ben bir ayda bitirdim oyunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: W.Axl Rose

arkadaşlar Ellie'yi kurtarmaya gittiğimizde, ameliyathanede 3 doktor vardı, onları vurdunuz mu ? ben vurdum bir de merak ettiğim, bir tane hikaye dlc'si gelecek, büyük ihtimalle başka bir karakteri kontrol ederiz, sizce kimi kontrol ederiz, ya da Joel'ı kontrol ettiğimizi düşünürsek hangi zamanı kontrol ederiz, bence Tommy olarak Joel'dan ayrı olarak yaşadıklarımızı anlatan bir şey gelebilir

Ben ameliyathaneye girdiğim de bir tanesini vurduktan sonra hayvan diye bağırmaya başladıkların da doktor olduklarını fark ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: BrianRoscoe

quote:

Orijinalden alıntı: W.Axl Rose

arkadaşlar Ellie'yi kurtarmaya gittiğimizde, ameliyathanede 3 doktor vardı, onları vurdunuz mu ? ben vurdum bir de merak ettiğim, bir tane hikaye dlc'si gelecek, büyük ihtimalle başka bir karakteri kontrol ederiz, sizce kimi kontrol ederiz, ya da Joel'ı kontrol ettiğimizi düşünürsek hangi zamanı kontrol ederiz, bence Tommy olarak Joel'dan ayrı olarak yaşadıklarımızı anlatan bir şey gelebilir

Ben ameliyathaneye girdiğim de bir tanesini vurduktan sonra hayvan diye bağırmaya başladıkların da doktor olduklarını fark ettim

hocam ben hırsımı alamadım bütün cephanemi boşaltmıştım üstlerine. oyunu bitirdikten bir kaç gün daha etkisinden kurtulamadım, fena bağlanmışım oyuna.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.