DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Split (2017) | M. Night Shyamalan | James McAvoy | IMDB: 7.3
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
79
Cevap
1
Favori
2.152
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Yabancı Filmler >> Split (2017) | M. Night Shyamalan | James McAvoy | IMDB: 7.3
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      mcavoyun doktorla konuşurken bir anda dennis karakterine geçmesi muazzamdı. inanılmaz oynamış
      |
      |

Östersunds FK
    • Yarbay
      2401 Mesaj
      18 Nisan 2017 03:08:49
      film baya iyiydi ya 2 saat hiç sıkılmadan izledim

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Sometimes, it's better to be alone.
    • 20 Nisan 2017 23:20:10
      Filmi yeni izledim gayet güzeldi. Son zamanlarda moda olan, farklı film yapalım derken filmin içine etmeyen bir film görmek güzel oldu sonunda. James döktürmüş, harika oynamış. Konu da gayet gerçekçiydi. Olağanüstü bir durum yoktu bana göre. Sadece
      kurşunların adamı delmemesi hususu biraz abartılmış olabilir. Mythbusters bunun deneyini yapmıştı çünkü. Ne kadar kaslı veya yağlı olursak olalım kurşun delip geçiyor. Fakat silahın pompalı olmasından dolayı mümkün de olabilir belki.

Bu arada Hannibal'ın son sezonda da vardı buna benzeyen bir tip. Oda kendisini ejderha zannediyordu. Sondaki göndermeyi kaçırdım filmi izlememiştim. Onu da ekleyelim listeye.

7.5/10

• Yarbay
      4840 Mesaj
      21 Nisan 2017 00:21:12

en son dönüştüğü insan üstü bi varlık değil miydi? Neyse böyle bir filmde çok da mantık aramamak lazım

|
      |
      Final Getsuga Tenshou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 21 Nisan 2017 06:47:35

Beyin gücü ile bedenin sınırlarını zorlaması sonucu ulaştığı bir seviye idi. Bunu doktor gayet güzel açıklamıştı konferans sırasında.
      |
      |
      Kappa Face kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1192 Mesaj
      21 Nisan 2017 09:02:42
      quote:

Orijinalden alıntı: Final Getsuga Tenshou

Filmi yeni izledim gayet güzeldi. Son zamanlarda moda olan, farklı film yapalım derken filmin içine etmeyen bir film görmek güzel oldu sonunda. James döktürmüş, harika oynamış. Konu da gayet gerçekçiydi. Olağanüstü bir durum yoktu bana göre. Sadece
      kurşunların adamı delmemesi hususu biraz abartılmış olabilir. Mythbusters bunun deneyini yapmıştı çünkü. Ne kadar kaslı veya yağlı olursak olalım kurşun delip geçiyor. Fakat silahın pompalı olmasından dolayı mümkün de olabilir belki.

Bu arada Hannibal'ın son sezonda da vardı buna benzeyen bir tip. Oda kendisini ejderha zannediyordu. Sondaki göndermeyi kaçırdım filmi izlememiştim. Onu da ekleyelim listeye.

7.5/10

hatırladığım kadarıyla kafesin yanında ve pompalıyla yakın temasta vuruyordu yine de dediğiniz gibi büyük hasar vermesi gerekirdi. abartı sahnelerinde bana göre yardımcı roldekiler biraz sırıtıyordu bazen gereksiz davranışları vardı birde sonu herkes için aydınlatıcı şekilde bitmedi bence

İmza felan koymuyorum ayarlayamadım bu imza şeyisini
    • Teğmen
      185 Mesaj
      21 Nisan 2017 15:24:11
      İzlenir mi?? Yonetmeni avatar efsanesini katleden kişi

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 4 saat 38 dakika kadarı kaldı.
      02 Mayıs 2017 23:59:39
      quote:

Orijinalden alıntı: AnlamakYetmez

The Last Airbender tam bir faciaydı da o ayrı bu ayrı. Bu filme gelirsek zaten pek bir beklentim yoktu ancak hadi izleyelim bari dedik. Yarısına kadar zor dayandım, yarısındayken kapattım ve sildim. Çok sıkıcı. Identity (2003) gibi bir film varken bunun yüzüne bakılmaz.

Taraflı bir yorum yaptım ama filmle ilgili duygu ve düşüncelerim bunlar.

|
      |

• Yarbay
      2649 Mesaj
      03 Mayıs 2017 18:37:00

Elemanda sağlam Hitman tipi varmış; güzel Hitman filmi olurdu Mcavoy reisden

|
      |
      Thomas Anderson kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3919 Mesaj
      21 Mayıs 2017 17:54:33
      Konusunu okumadan, fragmanı seyretmeden izlediğim bir filmdi. Basit kız kaçırma ve akabinde olacak olaylar sandım. Korku filmi havasıyla seyrettim. Çok farklı bir yapım çıktı. Gerek kızların yaşadıkları, gerek çok kişilikli adam, gerek doktor ile konuşmaları, gerek kızın küçüklüğünü hatırlaması herşey mükemmeldi. başroldeki vatandaş ve kız çok güzel oynamış. Ödül alması gereken bir filmdi. Sadece 24. kişiliğin abartıldığını düşünüyorum.

|
      |

Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir. Necip Fazıl Kısakürek. Ben bir tepeden “Allah” diye bağırırım, o ses diğer tepeden “Özgürlük” diye yankılanır (ŞEYH ŞAMİL). Dünyayı bize büyük gösteren o'nun büyüklüğü değil, bizim küçüklüğümüzdür (Şeyh Edebali) “Abdülhamid'i Anlamak Her Şeyi Anlamak Olacaktır" (Necip Fazıl)
    • Teğmen
      167 Mesaj
      21 Mayıs 2017 23:30:27
      7/10

konu güzel, işlenişi daha etkileyici olabilirdi bence, başrol muazzam gerisi traş.

şu kurşun muhabbetine takılmayın, unbreakable filmindeki gibi hafif doğaüstüye kaçıyor, tutarsızlık yok yani.
      |
      |

• Yarbay
      3272 Mesaj
      22 Mayıs 2017 18:28:15
      Adam X men'de Beast ile takıla takıla ne hale geldi
      |
      |

Burası D.H. burda yalan yok,burda herşey gerçek.
    • Yarbay
      3695 Mesaj
      24 Mayıs 2017 05:05:24
      quote:

Aynı zamanda. 6.His, Köy, İşaretler, Ölümsüz olmak üzere 4 tane sinema tarihinin efsane filmlerini çekmiş kişi. Avatar'ı batırdı diye gömmeye gerek yok. Önceki filmleri o kadar iyi ki, Avatar görünmüyor bile.

Filme gelecek olursak.

M. Night Shyamalan takip ettiğim bir yönetmen. Bu filmi de sadece fragmanını izledim, sevdiğim oyuncular ve yönetmen kombinasyonu da olunca zaman ayırdık.

İyiki de izlemişim. Basit bir film gibi giderken, sonu ile fazlasıyla derine indi. Oyunculuk ve yönetmenlik harikaydı.

Filmi sonu için spoiler. Özellikle bazı arkadaşlar çok yanlış eleştiriyorlar.

Sonunda Ölümsüz filmine bağlamasını hiç beklemiyordum. Tabiri caizse koltuktan düştüm görünce. Hali hazırda kendi içinde süper insanların olduğu bir dünyada geçiyor film. O yüzden sonundaki Beast'e bakış açınız bu nebzede olmalı. Ölümsüz filmini izleyenler zaten anlayacaktır.

• Teğmen
      185 Mesaj
      24 Mayıs 2017 07:07:56

Forumdaki avatarı bile avatar:) olan birine "avatar gorunmuyor bile" diyerek cevap yazmak. Kufur etseniz daha iyiydi

|
      |
      Karpuzcu. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3695 Mesaj
      24 Mayıs 2017 12:34:00
      quote:

Forumdaki avatarı bile avatar:) olan birine "avatar gorunmuyor bile" diyerek cevap yazmak. Kufur etseniz daha iyiydi

Filmin kötülüğünden kastım
      |
      |

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      24 Mayıs 2017 14:35:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

Alıntıları Göster

hatırladığım kadarıyla kafesin yanında ve pompalıyla yakın temasta vuruyordu yine de dediğiniz gibi büyük hasar vermesi gerekirdi. abartı sahnelerinde bana göre yardımcı roldekiler biraz sırıtıyordu bazen gereksiz davranışları vardı birde sonu herkes için aydınlatıcı şekilde bitmedi bence

Film için de bunun olma sebebi açıklandı

Her karakterin kendine has özellikleri var. Çocuk olan insulin iğnesi kullanıyordu misal. Ya da web konferans yaparken doktor kendini halterci sanan kişinin nasıl ağırlık kaldırabildiğini belirtmişti.

• Binbaşı
      1192 Mesaj
      24 Mayıs 2017 15:26:10
      quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

Alıntıları Göster

Film için de bunun olma sebebi açıklandı

Her karakterin kendine has özellikleri var. Çocuk olan insulin iğnesi kullanıyordu misal. Ya da web konferans yaparken doktor kendini halterci sanan kişinin nasıl ağırlık kaldırabildiğini belirtmişti.

evet ama bunlar psikolojik olarak değişebilir şeyler mesela seyit onbaşının kaldırdığı top mermisi gibi anlık psikoloji ile neler yapılıyor kaldı ki bu kişilik bozukluğu tamamen bu durumu yaşarsa elbette ağırlıkta kaldırır alışkanlık olarak insülinde vurur ama pompalıyla vurulunca ölmemek nedir yani bu fiziksel olarak hiç mantıklı değil

İmza felan koymuyorum ayarlayamadım bu imza şeyisini
    • 24 Mayıs 2017 15:48:18

Bu fiziksel olarak mantık aranacak bir film değil hocam. Unbreakable filminin devam filmi, eğer onu izlediyseniz anlarsınız.

|
      |
      Görkem ! kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      681 Mesaj
      24 Mayıs 2017 18:18:24
      quote:

Orijinalden alıntı: Görkem !

Alıntıları Göster

evet ama bunlar psikolojik olarak değişebilir şeyler mesela seyit onbaşının kaldırdığı top mermisi gibi anlık psikoloji ile neler yapılıyor kaldı ki bu kişilik bozukluğu tamamen bu durumu yaşarsa elbette ağırlıkta kaldırır alışkanlık olarak insülinde vurur ama pompalıyla vurulunca ölmemek nedir yani bu fiziksel olarak hiç mantıklı değil

Filmi baştan izlemeni tavsiye ederim sebebi açıklanıyor film içerisin de. Fiziksel değişim gözlendiği de belirtiliyor.

|
      |

• 17 Haziran 2017 01:17:42 Konu Sahibi
      Yeni izledim. Vasatın biraz üzerinde bir film, daha fazlası değil. Son kısma kadar hikaye adına pek bir gelişim izleyemiyoruz. 23 kişilik başta ilgi çekici gelse ve James MacAvoy harika oynasa da bir yerden sonra çoklu kişilik olayı çekiciliğini kaybediyor.

6/10

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.