Şimdi Ara

SPLASH PRO 2.7.0 Final (Ücretsiz) | Resimli Anlatım | Gerçek HD Kalitesinde Film, Dizi İzleme (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.338
Cevap
138
Favori
153.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fire.Sword

bu programı çok duydum ama km player işimi görüyor diye hiç deneme gereği duymadım. ama bu konudan sonra hele kullandığım km player ile aradaki fark gösterilince deneme zamanının geldiğini görüyorum :) Paylaşım için teşekkürler.

çok fark var hocam km ölü gibi gösteriyor 720p filmde bile aynı.
  • Demin bir dizide denedim. ilk izlenimim şimdiye kadar splash pro'yu hep gpu hızlandırma reklamıyla gördüm ama hikayeymiş. km player, media player classic, tridef media player gpu'yu ne kadar kullanıyorsa bu da o kadar kullanıyor. Sanırım bunda kapatma seçeneği olduğundan göze daha çok çarpıyor ve sadece bunda donanım hızlandırma özelliği varmış gibi görünüp öyle reklam yapılıyor olabilir. ikincisi ise motion özelliğini hiç sevmedim. bu da sanırım 24 fps filmi 60 fps'de oynatmaya çalışıyor. ama hareketli yerlerde örneğin kapının kapatılmasında, kapının kenarları bulanık, dalgalı gibi görünüyor. bazıları bunun farkına bile varmayabilir ama ben rahatsız oldum ve motion özelliğini kapttım. renk konusunda ise canlılığı detail boost ve light boostla yapıyor sanırım ama evet km player ve media player classice göre farkedilir derecede daha iyi renkler sunuyor. son oalrak ise klavye kısa tuşları hoşuma gitmedi. kmplayer-mpc gibi ayarlama yeride yok yada ben bulamadım. şu anda programda iyi sayılabilecek tek şey renkler daha canlı. ama tabi bu canlılıkta öyle küçümsenecek birşey değil. şahsen bundan sonra kullanmayı düşünüyorum, paylaşım için tekrar teşekkürler.
  • Program güzel ama keskinleştirme yaptığı için biraz kaliteden ödün veriyor gibi. Ses kaltesi pek iyi gelmedi km ye nazaran. Ayırca Bu programın sapladığı bir çok özellikte Km de elde edilebiliyor ama Şeçenek arayüzü çok ayrıntılı ve karışık olduğu için insanın pek bulaşası gelmiyor :) Bana göre en azından KM ile birlikte kullanılabilir
  • oynatma ayarlarındaki seçenekleri aktif edebilmek için full versiyonu satın almak mı gerekiyor? trial versiyonu indirdim ve asıl can alıcı ayarları yapamıyorum. seçenekler aktif değil
  • Çok güzelmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün tek dizi ile deneyip yorum yapmıştım bugün biraz daha deneyip dikkatli bir şekilde km player ile karşılaştırdım. arkadaşın dediği gibi görüntüyü kesinlikle bozuyor. onu da detail boost yüzünden yapıyor. istiyorsanız 1 gb'lık dvdrip bir filmi, demo modunda çalıştırıp özellikle siyah sahnelerde kontrol edin. bariz şekilde bozuyor. motion özelliğininde zaten bir işe yaramadığını yazmıştım. gpu hızlandırma da hikaye. geriye birtek light boost kalıyor. o da tek başına görüntüyü biraz daha kırmızı yapmaktan başka işe yaramıyor. ben km playera geri dönüyorum. zaten bu gibi ayarlar bana hiçbir zaman sıcak gelmemiştir. çünkü mantıken gerçekten hiçbir kayıp olmadan görüntüyü güzelleştirseydi adamlar bu ayarları default olarak koyardı bizim uğraşmamıza gerek kalmazdı. Neyse size splash pro ile iyi filmler dilerim ben km playerımdan memnunum
  • quote:

dün tek dizi ile deneyip yorum yapmıştım bugün biraz daha deneyip dikkatli bir şekilde km player ile karşılaştırdım. arkadaşın dediği gibi görüntüyü kesinlikle bozuyor. onu da detail boost yüzünden yapıyor. istiyorsanız 1 gb'lık dvdrip bir filmi, demo modunda çalıştırıp özellikle siyah sahnelerde kontrol edin. bariz şekilde bozuyor. motion özelliğininde zaten bir işe yaramadığını yazmıştım. gpu hızlandırma da hikaye. geriye birtek light boost kalıyor. o da tek başına görüntüyü biraz daha kırmızı yapmaktan başka işe yaramıyor. ben km playera geri dönüyorum. zaten bu gibi ayarlar bana hiçbir zaman sıcak gelmemiştir. çünkü mantıken gerçekten hiçbir kayıp olmadan görüntüyü güzelleştirseydi adamlar bu ayarları default olarak koyardı bizim uğraşmamıza gerek kalmazdı. Neyse size splash pro ile iyi filmler dilerim ben km playerımdan memnunum

1gb lık filmlerde evet başarılı değil uygulama ama bluraylerde beni memnun etti açıkçası ama işte kimine göre iyi kimine göre kötü ama en büyük özeliği benim için hızlı sahnelerde görüntü daha net bu bariz görünüyor bulanıklaşma az oluyor montion özeliği 100hz lik tvlerde zaten çok açılması yapaylaştırıyor hem fikiriz ama elinde 100hz lik bir tv yoksa eski plazmalardan varsa onlar için önemli bir özelik olduğunu düşünüyorum unutmayın eski plazmaların görüntü kalitesi yabana atılmaz ama gerek güç tüketimi gerek maliyetler kapladığı yer acısından bide geliştirilmesi için çok ARGE çalışması gerektiğinden artık üretimine son vermesi daha mantıklı bulunmuştur firmalar acısından detail boost bence bluray filmlerde denemelisin özelikle avatar filimin de tavsiye ederim şahsi fikrim bence görüntü kalitesini artıran bir özelik light boost gelecek olursak eğer renkleri iyi veren bir tv niz varsa bence açmanıza gerek bile yok ama renkleri iyi vermeyen bir tv de bence gerekli bir durum... ses olayına gelirsek de bence programın en büyük eksiği bu programın en büyük artısı da evine misafir geldi film izleyeceksiniz hemen ayar yapmanıza olanak tanıması bu arada seni alıntı yapmamın nedeni 1gb lık dosya da değil de veya DVD lerde değil de daha yüksek boyutlarda test etmelisin bu programı ama unutmayalım ki senin hoşuna giden şey benim gitmeyebilirim buda gayet normal bir durum km player da bildiğim kadarıyla bedava bir uygulama o acıdan yabana atılacak bir uygulama değil...
  • evet haklısınız program yüksek çözünürlüklü filmlerde işe yarıyor. dün denediğim dizi de 720p olduğundan görüntü bozukluğu gözüme çarpmamıştı. şimdede 6 ve 20 gb'lık 1080p iki filmle denedim yine görüntü iyi. dvdrip lerin çözünürlüğü düşük olduğundan sorun çıkarıyor demek ki. ama motion özelliği bana hiçbir şekilde uymadı belki benim monitördendir bilmiyorum. dediğiniz gibi 100 hertzlik tv'lerde farklı sonuç verebilir ama benim 60 hertz monitörde hızlı hareketlerde kenarlar bulanıklaşıp bozuluyor. Bundan sonra 720p ve üstü videolarda kullanırım. düşükler çzöünrlüklü dvdriplerde ise km playera devam :)
  • quote:

evet haklısınız program yüksek çözünürlüklü filmlerde işe yarıyor. dün denediğim dizi de 720p olduğundan görüntü bozukluğu gözüme çarpmamıştı. şimdede 6 ve 20 gb'lık 1080p iki filmle denedim yine görüntü iyi. dvdrip lerin çözünürlüğü düşük olduğundan sorun çıkarıyor demek ki. ama motion özelliği bana hiçbir şekilde uymadı belki benim monitördendir bilmiyorum. dediğiniz gibi 100 hertzlik tv'lerde farklı sonuç verebilir ama benim 60 hertz monitörde hızlı hareketlerde kenarlar bulanıklaşıp bozuluyor. Bundan sonra 720p ve üstü videolarda kullanırım. düşükler çzöünrlüklü dvdriplerde ise km playera devam :)

100hz ve üstü tv lerde montion özeliğin kapatılması taraftarıyım montion özeliği 100hz lik tv gibi bir his uyandırıyor ama kimisinin hoşuna giden bir durum kimiside tvde bile o özeliği kapatmakta sizin dediğinizi anladım evet programın eksiklerinden biri o evet bozuyor ama onu çok sık yapmıyor bazı sahnelerde beyazla siyah renk geçişlerinde yaşanıyor hatta ama bir kere kafaya taktıysan kesin kapatmalısın ama montion değişik bir akıcılık sağlıyor o deneyimi tatmak isteyebilirsin...
    bence bir aksiyon filmini öyle izlemeni tavsiye ederim... 60hz lik monitörlerde 100hz lik tv hissi uyandırıyor ama o bulanıklaşmayı film boyunca kafana takıp filmi anlayacaksan hiç açma
  • quote:

evet haklısınız program yüksek çözünürlüklü filmlerde işe yarıyor. dün denediğim dizi de 720p olduğundan görüntü bozukluğu gözüme çarpmamıştı. şimdede 6 ve 20 gb'lık 1080p iki filmle denedim yine görüntü iyi. dvdrip lerin çözünürlüğü düşük olduğundan sorun çıkarıyor demek ki. ama motion özelliği bana hiçbir şekilde uymadı belki benim monitördendir bilmiyorum. dediğiniz gibi 100 hertzlik tv'lerde farklı sonuç verebilir ama benim 60 hertz monitörde hızlı hareketlerde kenarlar bulanıklaşıp bozuluyor. Bundan sonra 720p ve üstü videolarda kullanırım. düşükler çzöünrlüklü dvdriplerde ise km playera devam :)

evet hocam düşük 300 400mblık larda o kadar fark yok asıl zaten bunun keyfi 480p üstüyle çıkıyor. ama km ile arasında dağlar kadar fark var yapmayın hocam...
  • Programı daha öncede duymuştum The Walking Dead'in 2.bölümü ile deneyeceğim
  • çok teşekkürler
  • Bu arada ben o ultra 1080p işlemini yaparken quad core gerekli tarzı bir şeyler demişti tam ne dediğini hatırlamıyorum ama sorun olurmu benim bilgisayar 2 çekirdek 2 de sanal çekirdek var.
  • donanım hızlandırmayı işaretlediğimde yeşil ekran çıkıyor video görünmüyor, neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muvensa

donanım hızlandırmayı işaretlediğimde yeşil ekran çıkıyor video görünmüyor, neden acaba?

bilgisayarınız kaldırmıyor olabilir.

driverlarınızın eksiksiz güncel yüklendiğine emin olun.
  • biraz baktım da bu sadece mp4 formatlı video da oldu. .avi ve m4v formatlı dosyalarda sorun yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EBF85AD14 -- 20 Temmuz 2013; 17:45:39 >
  • quote:

biraz baktım da bu sadece mp4 formatlı video da oldu. .avi ve m4v formatlı dosyalarda sorun yaşamadım

ilginç codec çakışması olabilir bende mp4 lerde sorun yok.
  • Şimdi de aynı dosyayı sorunsuz bir şekilde açıyor, garip
  • quote:

Şimdi de aynı dosyayı sorunsuz bir şekilde açıyor, garip

dediğim gibi birden fazla player yüklüyse olabilir.
  • 3d desteği var mı kmplayer'daki gibi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.