Şimdi Ara

spigen 10.000mah 69.90TL Baseus 10.000mah 62.90TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
3
Favori
4.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 ay
  • Cevaplayan Üyeler 27
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 6
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • abyss_ati (6 mesaj) ShadowOfSpirit (4 mesaj) mcgturk (3 mesaj) mahmut716 (3 mesaj) burrock (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17 mesaj) Mobil (12 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (10 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Ev Elektroniği ve Aletleri >> spigen 10.000mah 69.90TL Baseus 10.000mah 62.90TL
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowOfSpirit

https://www.chip.com.tr/haber/hizli-sarj-etme-pil-omrunu-bitiriyor-mu-hizli-sarj-pil-icin-zararli-mi_87990.html
    Testleri bile var..sen ayni arabayi hep dip gaz kullanican bende standart kullanicam sonra motordan ayni ömrü bekliyecegiz..bunun gibi birşey oluyor
    Attığınız linkteki adam üretici değil, standart teknolojiylw ilgilenen bir Twitter kullanıcısı. Ben şu ana kadar hiçbir telefon üreticisinin hızlı şarj zararlıdır diye bişey dediğini duymadım. Kaldı ki zararlı olsun. Yine attığınız link üzerinden örnek vereyim.

15 ay sonra değil de 18 ay sonra ölecek o telefonun bataryası(sayıları örnek olarak veriyorum.) . Bataryayı 1 2 ay fazla kullanmak için günde yaklaşık 45 dk ile 1 saat fazladan beklemek pek mantıklı değil. Kaldı ki eğer "ciddi" derecede bataryaya zararlı olsa üreticiler neden her yere hızlı şarj koysun. Ya da qualcomm neden hızlı şarj teknolojisine milyonlarca dolar harcasın?
  • Çavuş
    98 Mesaj
    Teşekkürler
    |
    |
  • Yüzbaşı
    731 Mesaj
    Fiyatlar çok iyi, teşekkürler. Ancak gördüğüm kadarıyla iki üründe de quick charge/hızlı şarj özelliği yok. Standart bir hızda şarj edecektir, yine de düşünenler için fiyatına göre ideal duruyor.
  • Yarbay
    5501 Mesaj

Quick charge in bataryalar için iyi olmadigini üreticiler dahi kabul ediyor..bence buna takilmayin
    |
    |
    Marjinalyus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    431 Mesaj
    Sizce baseus mu spigen mi hangisini tercih etmeliyim?
  • Teğmen
    105 Mesaj
    Hangisi alınır ?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    558 Mesaj
    Baseus alırdım
    |
    |
  • Yarbay
    8150 Mesaj
    quote:

Quick charge in bataryalar için iyi olmadigini üreticiler dahi kabul ediyor..bence buna takilmayin
    hangi üretici ? tüm telefonlara ekliyorlar yavaş yavaş, 40 dkde telefonu fulllemek gayet iyi
  • Yüzbaşı
    738 Mesaj
    quote:

Zamanın değerini bilin!
    Quick Charge özelliği olmayan şarj cihazı almayın.https://www.teknoburada.net/2020/05/14/oppo-hizli-sarj-icin-aciklama-yapti-o-is-oyle-degil-gencler/
    |
    |
  • Çavuş
    74 Mesaj
    https://www.amazon.com.tr/Baseus-PPALL-PX03-Powerbank-Mavi/dp/B017SQXAE6/

Rengi sorun değil derseniz type-c olduğu için biraz daha iyi bir seçim olabilir.
  • Yarbay
    5501 Mesaj

https://www.chip.com.tr/haber/hizli-sarj-etme-pil-omrunu-bitiriyor-mu-hizli-sarj-pil-icin-zararli-mi_87990.html
    Testleri bile var..sen ayni arabayi hep dip gaz kullanican bende standart kullanicam sonra motordan ayni ömrü bekliyecegiz..bunun gibi birşey oluyor
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5501 Mesaj
    Zamanin değerini bilip sarj kablosunu daha az bagliyoruz.yillardir akilli telefonla ic iceyim birdunya psikopat grubuna girdim..oneplus warp ile şarj edip ekran suresi alip normal sarjla ekran suresi alanlari da gördüm.biri 6 saat verirken diğeri 8 saate yakin aliyordu
    |
    |
  • Yüzbaşı
    990 Mesaj
    quote:

Attığınız linkteki adam üretici değil, standart teknolojiylw ilgilenen bir Twitter kullanıcısı. Ben şu ana kadar hiçbir telefon üreticisinin hızlı şarj zararlıdır diye bişey dediğini duymadım. Kaldı ki zararlı olsun. Yine attığınız link üzerinden örnek vereyim.

15 ay sonra değil de 18 ay sonra ölecek o telefonun bataryası(sayıları örnek olarak veriyorum.) . Bataryayı 1 2 ay fazla kullanmak için günde yaklaşık 45 dk ile 1 saat fazladan beklemek pek mantıklı değil. Kaldı ki eğer "ciddi" derecede bataryaya zararlı olsa üreticiler neden her yere hızlı şarj koysun. Ya da qualcomm neden hızlı şarj teknolojisine milyonlarca dolar harcasın?

• Yarbay
    8150 Mesaj
    quote:

hızlı şarj özelliği olmayan telefonlar için geçerli bu evet
    ama adam yapmış 3.1 quick charge. yarım saatte full 'lüyor. sıkıntı olmaz yani.

• Binbaşı
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Lafügüzaf.

Sizce baseus mu spigen mi hangisini tercih etmeliyim?
    Ben baseus aldım,neden dersen;dijital yüzdeli gösterimi seviyorum.
    Ama spigen çıkışı 2.4A,baseus çıkışı 2.1A,spigen birazdaha hızlı doldurur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abyss_ati -- 6 Temmuz 2020; 20:29:28 >
  • Binbaşı
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

hızlı şarj özelliği olmayan telefonlar için geçerli bu evet
    ama adam yapmış 3.1 quick charge. yarım saatte full 'lüyor. sıkıntı olmaz yani.

Alıntıları Göster
    Arkadaşın bahsetmek istediği hızlı şarj zararlı mevzusu,powerbank'lerin içindeki 18650 piller için.yani powerbank'i şarj ederken hızlı değil,normal şarj etmek öneriliyor, çabuk ısınıp pil ömrünü yemesin diye.
    Fakat powerbank'ten telefonu şarj ederken hızlı şarj olmasının bir sakıncası olucagni hiç sanmıyorum, çünkü zaten telefonlarıda hızlı şarj ediyoruz, aynı sistemle çalışıyor.ha prizden ha pilden fark yok.

• Yüzbaşı
    431 Mesaj

Teşekkür ederim hocam.
    |
    |
    abyss_ati kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8150 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

Arkadaşın bahsetmek istediği hızlı şarj zararlı mevzusu,powerbank'lerin içindeki 18650 piller için.yani powerbank'i şarj ederken hızlı değil,normal şarj etmek öneriliyor, çabuk ısınıp pil ömrünü yemesin diye.
    Fakat powerbank'ten telefonu şarj ederken hızlı şarj olmasının bir sakıncası olucagni hiç sanmıyorum, çünkü zaten telefonlarıda hızlı şarj ediyoruz, aynı sistemle çalışıyor.ha prizden ha pilden fark yok.

Alıntıları Göster
    hayır paylaştığı linke tıkla, telefon şarj etmekten bahsediyor
    |
    |

• Çavuş
    52 Mesaj
    tskler , yıllardır kullandıgım asus bozulmuştu bu fırsat iyi denk geldi , bir baseus aldım bende :)
  • Binbaşı
    1763 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: cnkdgc

tskler , yıllardır kullandıgım asus bozulmuştu bu fırsat iyi denk geldi , bir baseus aldım bende :)
    Rica ederim, işine yaradiysa ne mutlu.insallah icindeki piller samsung yada LG'dirde uzun süre rahat kullanırız
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.