Şimdi Ara

SPIDER-MAN Fan Club (Sohbet/bilgilendirme)(ANA konu) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.139
Cevap
37
Favori
88.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Çok enfes figürler ya.Iron man ve Black Widow'a öl bit yani o derece.2:30'da bizim duvar sürüngeni var onuda istiyorum.Beni o cam fanuslara koysanızda yaşasam orda.Bir odamdaki figürlere bakıyorum bir bunlara..odamdakilere birdaha bakmak istemiyorum haliyle:)
  • KOMİKLİ KÖŞEMİZ...
    Spider-man vs Batman

Bir komikli köşemiz yoktu ama bundan sonra olsun (comicli olsun hatta).Uzun zamandır bu iki elemanın videolarını izliyorum.Kanada'nın Toronto şehrinde cosplay'cilik yapıp ilgi çeken ikili çeşitli mekanlarda saçma şekilde dövüşüyorlar.Bu sefer alışveriş merkezini dağıtan spidey ve bat'in diğer videolarınıda izleyiniz, öneririm.Saçma ama komik yahu:D

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 25 Aralık 2012; 19:20:56 >
  • Watchman varmış evet,hatırlattığın için sağol bro.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ikilinin toronto'da yaptıkları şova bayılmıştım.gene harika olmuş.keşke ülkemizde de şu görüntüleri görebilsek ama imkansız.ölmeden önce bir komikkon'a katılmak lazım.mümkünse san diego
  • Aynen.Hele geçtiğimiz Comic Con da efsane güzel kostümler vardı.Kafayı kırarım heralde orda..Bakalım bizim burdada üniversitenin Cosplay etkinlikleri oluyor gitmeyi kafaya koydum.Kostümde var beni tutan ne ki:)
  • Bugüne kadar çizgi roman bölümünden bilerek uzak durmuştum. Çünkü açılan konular karakterleri ve başına gelenleri, onlara yapılanları temel almak yerine; çoğunlukla "Şu şunla karşılaşsa kim yener?" tarzı çizgi roman okuyucularını yapmaktan alıkoyamayacağınız ancak gerçekte de bu sorunun cevabının "Yazar kimin yenmesini isterse..." olduğu, ve safi güç/kuvvetten çok, buna ek olarak etraftaki pek çok faktörün de galibi belirlemekte önemli rol oynayacağı gerçeği de ortada olan, bana göre inceden gereksiz tartışmalardı. Ancak Spider-Man üzerine kurulu bu konu, benim aradığım üzere karakter üzerine tartışılan bir konu. Uzun süredir burayı da takip ettikten sonra, bir de geçtiğimiz günlerde Amazing Spider-Man finali faciası üstüne eklenince, artık şuraya sitemlerimi yazayım, belki ortak olacak vardır dedim.

Öncelikle Amazing Spider-Man #700'ü okuma talihsizliğini yaşamış olan var mı? Eğer yoksa aşağıda yazanlara kesinlikle bakmasın, ağır spoiler içerir:

Edit: Ayrıca bir çizgi roman bölümünde spoiler butonunun olmaması ne saçma bir şeydir de böyle beyazla yazma numalarını yapmak zorunda kalıyoruz?

-------------------------------------------------------------------SPOILER-----------------------------------------------------------------

Ve korkulan oldu. Kanserden ölmek üzere olan Dr. Octopus, Peter Parker'ın vücudunu ele geçirdi; kendi hasta vücudunu Peter'a bıraktı ve böylece Superior Spider-Man'in de kim olduğu korkunç bir biçimde ortaya çıktı. Ocak 9'dan itibaren Peter'ın bedeninde Spider-Man olan ve Mary Jane ile de birlikte olan bir Otto Octavius, düşünebiliyor musunuz? Ancak Spider-Man'in birbirinden dandik yazarları bunu düşünebiliyorlar. Eğer bunun da iyi bir fikir olduğunu düşünüyorlarsa çıldırmış olmalılar. Bunlar bir kenara, hayatı boyunca Spider-Man'a zarar vermiş olan Octopus niye iyi bir Spider-Man olmak istesin? Ve Peter'ın yakınları artık ne zaman ve ne saçma şekilde ortaya çıkabilirse, o zamana kadar Peter'ın öldüğünü ve vücudunun Octopus tarafından alındığını bilmeyerek mi yaşayacaklar? Aman ne yaratıcı, ne ilgi çekici fikir; şimdi herkes çıktığı ilk gün dükkanlara gidip Superior Spider-Man #1'e saldırır! Joe Quesada, Dan Slott, Zeb Wells gibi adamları Allah bildiği gibi yapsın. Özellikle bu üç dallama, "Spider-Man'in ama koyalım, kalitesini iyice düşürelim, tepki çektikçe çekelim" planının baş elemanları. Her şeyden evvel ben Marvel nasıl en baba ve en çok satan karakteri olan Spider-Man'e bunların yapılmasına göz yumabiliyor onu anlamıyorum. Oğlum siz Peter Parker'dan niye bu kadar nefret ediyorsunuz lan? Kendisiyle büyüdüğüm, en hastası/hayranı olduğum çizgi roman karakteri Spider-Man'in 40+ yıldır devam eden Amazing serisinin son demlerinde başın gelecekler bunlar mıydı yani? Yabancı forumlarda da hayranlardan tepkiler çığ gibi büyüyor, deli gibi fanı olan bir karaktere bunları yaptığınız zaman tepkilerin bu aşamaya gelmesine şaşırmamak gerek. Ve ayrıca Marvel'ın da satışlarda neden DC'nin altında kaldığına şaşırmamak gerek. Ben ki ağırlıklı olarak bir Marvel fanı, belli birkaç karakter hariç DC'ye soğuk duran biriydim; New 52 bahanesiyle DC evrenine daha derinlemesine girdim ve sonuçtan, dergilerinden çok memnunum. O yüzden şaşmamak gerek bu satış meselelerine. Zaten Marvel NOW projesinde de şu ana kadar bir tık yok, hatta Marvel'ın son zamanlarda AvX dışında bir numarası da yok, gidin New 52 ile DC okuyun, en azından Marvel'ın bu saçmalıklarına katlanmak zorunda kalmazsınız. Yabancı forumlarda artan tepkilerde söylendiği gibi; Marvel NOW değil, Marvel Not NOW. Captain America'da Ed Brubaker'ın çıkardığı işlere bak; burda adamların Spider-Man'e yaptıklarına bak... Bu saçmalamaları bir değil iki değil. Daha önce de One More Day olsun, başka şey olsun örneklerini gördük. Bu herifler Batman'i yazsalar, gidip Batman'in bedeninde Joker falan yapacaklar demek ki. Ancak her şey hayran tepkisine bakar; daha önce Civil War'da olanlardan dolayı yaptıkları gibi, Superior'da da bir süre sonra bir şekilde Peter Parker'ı bir şekilde hikayede direksiyonu kırıp, geri döndürmek zorunda kalmasınlar? Yazdıkça yazasım geliyor saçmalamalarıyla gurur duysunlar, sinirli olmayan Spidey fanı yok sayelerinde, efsanevi karakter için bulabildikleri en iyi son buymuş demek ki. Peter Parker'ı seven her hayrana atılmış bir kazıktır bu. Her türlü tepkiyi, küfürü hak ediyorlar.

-------------------------------------------------------------------SPOILER-----------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 28 Aralık 2012; 14:42:16 >
  • PETER BENJAMIN PARKER:(

SPIDER-MAN Fan Club (Sohbet/bilgilendirme)(ANA konu)

Maximum_Carnage, olan oldu.1 aydır aslında bu durumu burdan çıtlatıyordum insanlara ama spoiler butonumuz olmadığından açıkça yazamamıştım.Yazmakta pek gelmemişti içimden..Hatalarından ne zaman dönecekleri esas soru.Belliki ilgi çekmek istediler ,çektilerde,belliki yeni okuyucu kitlesi istediler ,oda olur...eski hayran tayfası ne olacak?

En fazla 1 yıla bu işi iptal ederler,nasıl kimlik ifşasını iptal ettilerse buda öyle olur diyorum..

ve spoiler kısmına geçelim...

---SPOILER---

Aslında hangisine kızacağımı bilemiyorum.Otto nun yeni Spider-man olmasına mı yoksa Peter'ın yarı ölü Otto bedeninde kısılıp kalmasına mı? Bu bir açık kapı mı? İlgi çekme zart zurtları gerçekten işe yarıyor hatta bizim haber sitelerinde bile ''Spider-man öldü'' şeklinde servis edilmiş bile..ya sonrası.''Aaa aslında ölmemişti Otto acıyıp herşeyi geri verdi'' mi diyecekler.

Nasıl bağlayacak olurlarsa olsunlar esas hayran kitlesinin tepkisini çekmeyi başardılar.Yok mu o Dan Slott hele...''Hayatını mahvedicem spidey'' diye tweet ler atmasından belliydi birşeyler olacağı.Ben en fazla farklı kişiliğe sahip bir Peter görürüz diye ummuştum.Peter görünümlü Otto aklımın ucundan dahi geçmemişti..

Eğer ölecekse babalar gibi Ultimate serisinde olduğu şekliyle ölmeliydi..Ki Peter'ı öldürmek nerden çıkıyor onuda anlamıyorum.Zaten bu haliyle en çok satan Marvel romanıydı,zaten biz onu şakacı,akıllı,zevzek Peter olduğu için seviyorduk.Ne gerek var böyle antin kuntin işlere?

Biz birçok farklı Spider-man kimliği gördük.(Hatta bununla ilgili bir yazıda paylaşacağım).Ama hiçbir zaman Peter'ın bedenine geçen bir villian olmamıştı.Hayatının son anına kadar kötüyken bir kahramanın bedenine giripte iyi tarafa geçerek aniden değişeni ilk kez görüyoruz/göreceğiz.

Son söz olarak,olaylardan uzak kalmamak adına arada göz gezdiririm Superior serisine.Bu adamlar yaptıklarından dönene kadarda ciddi ve keyif alarak okuyacağımı sanmıyorum.Çizimlere göz gezdiririm belki, zira Humberto Ramos'un çizimleri hoşuma gider.

Ntv haberi için:http://www.ntvmsnbc.com/id/25409718/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 28 Aralık 2012; 18:58:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

Ben en fazla farklı kişiliğe sahip bir Peter görürüz diye ummuştum.Peter görünümlü Otto aklımın ucundan dahi geçmemişti..

------------------------------------------------------------SPOILER----------------------------------------------------------------------

Keşke öyle olsaydı... O yine bir nebze kabul edilebilir. Evet, hayran kitlesi çok fazla olan bir karakterde yapacağınız oynamalarda da hayranları kolay kolay memnun edemezsiniz, ki bunu çekilen filmler konusunda da görüyoruz, Peter Parker adı tutulup huyu, suyu değiştirilip; karanlık bir kişiliğe büründürülse bilinen Parker'dan koparılacağı için insanlardan bazı tepkiler gelebilirdi ama kesinlikle bu kadar olamazdı. Bu kadar olamazdı kalıbı sadece bunu da içine almıyor hani; #700 hakkında herhangi bir hayrana kalemi verip 'al şu hikayeyi, aklına gelebilecek en kötü şekilde bitir' deseler, belki yine bu kadar olamazdı! Karanlık bir Peter Parker, Superior'da Peter olmayacağı ortaya çıktığından beri her Parker hayranının 'Madem bildiğimiz gibi olmuyor, Parker olsun çamurdan olsun' mantığıyla temennisiydi, Miguel O'Hara olabilir diyenler bile vardı, ancak herhalde 'Son sayı, final, çarpıcı olmalı, epik yapalım, epik' şeklinde düşünerek (Gerçi Spider-Man'in yazar ekibi düşünebiliyor mu o da çok tartışılası.) Otto'nun Parker'un vücudunu ele geçirip Spider-Man olması, bir de üstüne iyiliğe bürünüp 'En iyi Spider-Man olacağım!' demesi olayın en uç noktası oldu. Bir çok insan Spider-Man'i sadece örümceği sevdiğinden değil, Peter Parker'ı sevdiğinden okuyor, okuyordu; herkes Peter Parker'da kendinden bir parça buluyordu, onun gibi hissediyordu, gerçekçiydi, Spider-Man'i fanları için diğer çizgi romanlardan ayırıp apayrı bir noktaya koyan büyük faktörlerden biri de Peter'dı, saymakla bitmez. İçinde Peter Parker'ın olmadığı Spider-Man her zaman eksik olacaktır, ve de diyeceğim o ki ilk mesajımda da söylediğim ve senin de dediğin gibi, Peter Parker'ın 6 aydan fazla ölü kalacağını zannetmiyorum ben. Tahminim o yönde. Bir şekilde büyük ihtimalle bir saçmalık yapıp Peter Parker'ı geri döndürecekler, karakter büyüklüğü ve hayran kitlesi açısından asla aynı boyutlarda olmasalar da şu örnek yakın duruyor; Johnny Storm öldükten sonra 'aslında ölmemişti' diye döndürdükleri gibi. Veya Steve Rogers'ı döndürdükleri gibi? Çizgi roman karakterleri asla ölmez, sadece seride çarpıcılık/sükse arandığı dönemlerde belli bir süre kostümlerinden, kimliklerinden uzak kalırlar. Peter Parker'ı döndürmek istedikten sonra, bu kadar kötü ve saçma Spider-Man sayıları yazan Dan Slott, elbet buna benzer bir şeyler daha yapıp bir Superior sayısında onu da döndürebilir de... Bir başka merak ettiğim, Superior Spider-Man satış rakamları açısından nasıl bir giriş yapacak? Beklentilerin altında kalıyor mu bir de? Okuma meselesine gelince; ben de AvX dışında son zamanlarda Marvel'da dişe dokunur bir şey bulamamış bir Marvel severim, Marvel NOW da şu an yeni ve bana göre daha tık yok (Ve de bir parantez; Marvel NOW ile birlikte Marvel'a her karakterinin üstünde bazı oynamalar yapma hastalığı geldi, adamlar bir NOw daha başlamadan bir Marvel NOW afişiyle bile milleti huzursuz etmeyi başarmışlardı; F4'ten ayrı bir Sue Storm, Daredevil benzeri kıyafetiyle Cyclops, sırtında iki tane kılıçla Thor, mekanik gibi duran Hulk, siyah ağırlıklı ve eskisi gibi her 1-2 sayıda farklı zırhla gördüğümüz Iron Man derken aşağı yukarı her karakter olumlu/olumsuz değişim rüzgarlarından nasibini aldı. Tabii o afişten ne bilelim, hem de en büyüğünü Spider-Man aldı; kostüme mavi yerine siyah (Ki içinde Peter Parker bildiğimiz haliyle kalsa bile yılların mavi-kırmızı Spidey'sinin mavisini alıp yerine siyah koymak aşırı derecede salakça bir fikirdi) koyulması+pençelerle kalmadı!) ve hem bu mesele, bir de ASM'nin bitiş şekli derken Marvel'a kırgınım ancak ne kadar desem de Superior da çıktığı zaman çok bayılarak olmasa da okuyacağım. Geri kalmamak gerek, umuyorum Superior serisinde belli bir süre sonra Peter'ın dönüşünü göreceğiz, hem de kırmızının yanında mavisiyle...

------------------------------------------------------------SPOILER----------------------------------------------------------------------

Edit: NTV'deki haberin altına da ne kadar bu işlerden anlayamayan ve 'Örümcek Adam pazarını bitiren' varsa yorum yapmış; dış kaynaklara kalacağına, merak ettin, en kötü git de bir #700'ü indirip oku arkadaş.

Edit 2: Her ne kadar iki spoiler uyarısı arasında yazıyoruz ancak sayfayı aşağı indirirken birinin bir kelimeye/cümleye istemeden de olsa gözü takılır falan; bu duruma karşı mükemmel bir çözüm olmasa da bu ihtimali biraz olsun düşürdüğünden ben yine beyaza aldım yazdığımı. Bu bölümde spoiler tuşunun olmaması büyük ve şaşırılası bir eksiklik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 28 Aralık 2012; 22:31:55 >
  • ----Spoiler içerebilir----

Ah yurdum insanı..Bir Facebook sayfasında görmüştüm.''Sizce hangi Spider-man daha iyi'' diye sormuşlar ve Tobey ile Andrew'ın resimlerini koymuşlar..Cevapların çoğu şöyleydi;''tabiki Peter Parker'',''ilki yani Peter'',''peter daha iyi''...İnsanlar Spider-man'i sadece Raimi üçlemesinden tanıyorlar ve bir tek Peter olarak onu görüyorlar..yenisi Peter değil onlar için.

Bu yüzden ntv haberdeki yorumları çokta yadırgamıyorum.İnsanımız Spider-man'i tam olarak bilmiyor/tanımıyor.Filmlerde gördüğü kadar...Ha sadece Spider-man değil tüm ÇR karakterlerinde durum bu..

Çok geri kafalıyım yada gelenekçiyim heralde bilemiyorum ama Marvel Now'ı ilk duyduğumda 'ne gereksiz iş' demiştim.Senelerce okuduğumuz hikayeler sıfırlanıyor,sanki herşey boşa yaşanmış gibi oluyordu benim açımdan..

Karakterlerin hikayelerinde veya kostümlerinde irili ufaklı değişiklikler göz ardı edilebilir hatta hoş olabilir ama tutupta karakteri tamamen zıt bir noktaya getirmek.Onu bir başkası yapmak..bilemiyorum.Kesinlikle geçici olduğunu düşünüyorum.Neden karanlık bir Spider-man isteyelim ki? Pesimist takılacaksam dolusuyla cool ve karanlık karakter alternatifi yok mu? Var, tonla hemde..

Aslında böyle bir villian-hero değişim durumu çok eskilerde yapılmıştı.Kraven örümceği mezara gömdükten sonra 1 hafta şehirde Spider-man'cilik oynamıştı.Sonra bizimki öldü sanılırken tabutu kırıp çıkmamış mıydı...Benzer birşey lütfen ama lütfen Superior içinde olsun diyorum...

Peter fakirdi,ancak ağ yapacak kadar kazanabilirdi.Komikti,zevzekliğiyle karşısındakini yıldırırdı.Ve sorumluluk sahibiydi,gücünü israf etmez kendini geri tutardı..Geriye birtek Ottoyla ortak olan zekası kaldı..Zeki ve Komik varken neyleyim ben Zeki ve karanlık adamı.

Bizden biriydi,Kahraman kimliği kadar özel hayatınada yer verilirdi.Samimi hissederdik,olabilirdi,gerçekçiydi...Şimdi diğerleri gibi olacak.Farklıydı ve cezbediciydi..Artık diğer yüzlerce cool karanlık karakterden ne farkı var..Ha dur söylemeyin Pençeleri var,tabii..Yok ya Black Pantherde de vardı onlardan..

Eeee spidey ne farkın var senin diğerlerinden?Artık pek yok...

----Spoiler içerebilir----

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 28 Aralık 2012; 23:18:43 >
  • STAN LEE 90 YAŞINDA!!!

Spider-man de dahil olmak üzere Hulk,Cap. America,x-man,Daredevil gibi karakterin babası Stan Lee bugün 90 yaşına girdi!!Sen olmasan biz ne okuyacakmışız Stan Amca.. Excelsior!
  • Marvel NOW aslında bir sıfırlanış değil. Öyleymiş gibi algılandı ancak değil, dergiler birinci sayıdan başladı evet ancak aynı şey hikayede yaşanmadı. AvX sonrası Marvel evreninin yeniden şekillenmesi Marvel NOW adını aldı. Ve yine bir başka biçimde bakmak gerekirse, Marvel NOW = DC's New 52 değil yani. DC, New 52 ile birlikte her şeyi, karakteri, hikayeyi yeni baştan başlattı; yeni bir evren oluşturuyorum, artık bu temel alınacak, bugüne kadar geldiğim ve çeşitli olaylar yaşattığım evreni yok sayıyorum dedi ve tamamen ortadan kaldırıp yeni bir şeye başladı. (Öyle ki Batman zaman zaman Gotham'da mit olarak görülüyor, onun varlığına inanmayanlar var.) Ki bence çok başarılı da bir proje oldu, belki de son yıllarda yapılmış en iyi hareket, karışan olayları toparladılar, yeni okuyucular da çektiler, önceden değerlendiremeyen bazı karakterleri çok daha sağlam hale getirdiler. Marvel'da her yaşanan büyük olaylar sonrası bir toparlanma, şekillenme, o olayın etkilerini gösterme amaçlı seriler çıkıyor; bir örnekle Secret Invasion sonrası Dark Reign gibi, Marvel NOW da AvX sonrasını konu alan bir şey. (Öyle ki AvX'de yaşanmış bazı şeylerden yola çıkan, konusunda onu temel alan, bilmeniz gereken dergiler var.) Önemli bazı dergiler çıkacak/artık çıkmayacak veya sıfırdan başlayacak olsa da, Marvel her şeye; daha doğrusu evrenine yeniden başlamıyor. Misal birinci sayıdan başlasa da çıkan bazı dergiler pek de yeni okuyucular için değil, karakterler eskiden yaşadıkları bir olayın izlerini yaşıyorlar, bazı temel noktalara inmiyorlar diyeyim.

Spider-Man, karanlık bir temaya büründürme taktiğini uygulayabileceğiniz son çizgi roman karakterleri arasındadır herhalde. Batman değil ki başarıyla yapasın mesela, ki Batman zaten ona gayet uygun bir havaya/şehre de sahip, Spider-Man'in ise doğası buna baştan aykırı bir kere. Zaten zannetmiyorum ki Spidey'i karanlık bir biçimde görmek isteyen fazla hayran olsun? Devam eden bir seri içerisinde birkaç sayıda böyle bir taktiğe gitmek (Symbiot olayı gibi.) belki insanların kısa vadede değişiklik olarak hoşuna gidebilirdi ama yeni bir seri için böyle bir parolayla yola çıkmak, Peter Parker kalsa bile mantıklı değildi zaten.
  • Pek çizgi roman okumam lakin olayları takip ederim wikilerden filan. Bu son olayı göz önüne alırsak, Octo ile Peter'ın birbirlerinin anılarına erişebilmesi ile birbirlerinin karakterlerine bürünebilmelerinin yolu açıldı bana kalırsa. Bence Peter'ın hafızaları zamanla Octo'nun üzerine yazılacak ve Octo yavaş yavaş Peter'a dönüşecek. Tabi orjinal Peter olmayacak elbette ama hiç yoktan iyidir bana kalırsa
  • @Maximum_Carnage
    Sıfırlanış demem yanlış oldu.Tabi olaya ben sadece spidey tarafından bakıyorum.Avengers vs X-men'i okumadığımdan oluyor hep.

Ben Peter'ın Gwen ile evlenmiş olduğu bir hikaye olsun isterdim hep.Aynı House of M de olduğu gibi..

Zamanında çok oynadılar Spidey ile.Birçoğu örümcekle alakadar olmayan çeşitli güçler eklediler.Gece görüşü nedir yahu?İğne falan çıkıyordu bileklerinden...

Kimlik ifşasıda öyle.Geri dönüş yapılmasına en çok sevindiğim şeylerden biriydi.Spider-man'i cezbedici kılan en önemli özelliği kimliğini namusu gibi korumasıdır.

Bunlardan dönüş yapılınca olan MJ-Pete evliliğine oldu.En uyumlu çifttiler Marvel içinde.Benim açımdan tabi..

Şimdide bu akıl değiş tokuşu zırvası..

Spider-man'in en harika en okunası zamanları heralde Todd McFarlane 'in çizmeye başladığı 90lar başından Romitanın çizmeyi bıraktığı 2003-2004 falan diyebiliriz.Bu aralıktaki çoğu sayısına Türkçe olarak sahibim.Ne zamanki İç savaş yaklaştı başladılar spidey'in canına okumaya..

Dediğin gibi bununda Symbiot olayına benzer şekilde kısa süreli karanlık tarafa geçiş gibi olacağını düşünüyorum.Ne zaman şimdiki ilgi kaybolur,insanlar cool spidey den sıkılır o zaman Peter döner.En fazla 1 yıl veriyorum..

@Cypon
    Aynen dediğin gibi oluyor zaten.Otto çocuklukta dahil olmak üzere Peter'ın tüm yaşantısına ulaşabiliyor onları biliyor.Belkide Otto o bedende sadece geçici bir misafir,belki Peter'ın zihni bedeni zamanla tekrar ele geçirecek.Bunlar muhtemel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 29 Aralık 2012; 16:36:44 >
  • O gece görüşüne ve organik ağ atıcılarına sahip olmasına karar verildiği zamanlarda bunların ne akla hizmet Spider-Man'e uygulandığı hala bilinemiyor zaten. O dönem sağlam tepki toplamışlardı. Spider-Man'i olduğu gibi bırakmaları gerektiğini anlayamadılar. Sen o alışılagelmemiş değişikliklerini git farklı evrenlerdeki alternatif Spider-Man'lere yap; çok istiyorsan git 2099'u tekrar hortlat da ona uygula, Noir'e uygula (Bu arada Noir de alternatif tat olarak anlatılanlar açısından sağlamdı hani.) ama buna dokunma. Olduğu gibi kalsın Spider-Man.

Kimlik ifşası, Spider-Man'in tarihinde başına gelmiş en talihsiz şey; Civil War'ın hengamesinde birilerini öne çıkaracağız derken Spidey'nin harcanması. O sayfada insanların, herkesin önünde; canlı yayında; Tony Stark'ın yanında Peter'ın maskesini çıkartıp da ağzından 'My name is Peter Parker and I've been Spider-Man since I was fifteen years old' cümlesinin çıkması tek kelimeyle tüyler ürpertici. Kimliğini ifşa etmiş Spider-Man mi olurdu yahu? Bunu da yazıp çizmişlerdi hani. One More Day ile bu saçmalığı temizleyeceğiz derken bir noktada daha da batırdılar, insanlar OMD ile kendilerini kazıklanmış gibi hissetti, ortaya Peter'ın bu hatayı kader çizgisinden sildirmek için harıl harıl çözüm arama çabalarını, Mephisto ile anlaşma yapıp evliliğinden vazgeçmesini falan çıkardılar. Mary Jane ne yalvarmıştı orda... Civil War ile birlikte Spider-Man'de ağır hatalar zincirlerine başladılar ve onun ardından kötü yazılmış solo hikayelerine, üstüne basitlikleriyle de tam gaz devam ettiler. 70+ sayıdır Dan Slott yazıyor, alayı boş mesela. Eski Amazing sayılarıyla arasında dağlar kadar farklar var. Bu Civil War olayları, One More Day, evliliği alması, hepsi Joe Quesada denen herifin marifeti işte. Keşke hep Daredevil yazmaya devam etseydi de Spider-Man'e el atmasaydı. Neymiş; Peter'ın evliliği büyük bir hataymış da, yalnız olmalıymış, OMD hamlesi gerekliymiş. Bunlara ek olarak kendisi Sins Past rezilliğine de imza atmıştı.
  • 10 bilindik SPIDER-MAN gizli kimliği!!!

Evet bakalım kimler kimler Spider-man'lik yapmışlar.Şöyle sıkmadan ufak açıklamalarla bahsedelim.Sıralama geçmişten günümüze şeklindedir.

-PETER PARKER

Zeki,çevik ve komik..İlk ve tek Spider-man.Fazla söze gerek var mı?

-BEN REİLLY

Peter'ın clonu ve en çok sevilen Spider-man variyantlarından kendisi.İlk ortaya çıkışı ASM #149'a dayanır.

-MARY JANE WATSON

İnanırmısınız bilmem ama MJ bile bazı farklı evrenlerde Spider-man (man mi?) olmuştur.Ortaya çıkışı Exiles #23.İlgili görsel bulamayınca yukardakini koydum:D

-MIGUEL O'HARA

Alternatif evrendeki gelecek temalı Spider-man'imiz ise Migual oluyor.Spider-man 2099 diye anılır.

-'MAYDAY' PARKER

Farklı bir evrende Peter ve Mj'in örümcek güçleriyle doğan kızıdır.Spider-girl olarak bilinir.

-PAVITR PRABHAKAR

Hintli örümcek-adam mış kendileri.Bildiğin Hindistanda geçiyor hikaye.Bizim Mary Jane burda Meera Jain imiş.Peter'ın Hintce isminden daha kolay yazılıyor en azından.

-ULTIMATE PETER PARKER

2000 yılında başlayan Ultimate serileri ile örümceğinde farklı bir evreni daha oldu.Ki bana göre en başarılısı.Peter yine Peter ama olaylar daha okul-öğrencilik-kahramanlık şeklinde dönüyor.

-MILES MORALES

Ultimate serisinde peter ölünce onun yerine geçen siyahi gencimiz kendileri.

-MAC GARGAN

Eski Scorpion Mac Gargan symbiotla birleştikten sonra Norman'ın kurduğu Dark Avengers takımında Spider-man rolünü üstlenmiştir.

-OTTO OCTAVIUS

Ve son olarak Superior Spider-man.Yapılabilecek en büyük fiyasko..Hey Otto, Spider-man'e bulaşma ve git Otto-man falan ol !!!..Bu üzücü olayı ancak böyle kötü bir şakayla unutturabilirdim:(

.
  • tamam komikli köşemiz varsa neden çizgi romanlarımızı paylaşmıyoruz ilk ben başlıyorum siz devam edersiniz

Uploaded with ImageShack.us

NOT:benim en sevdiğim spiderman bilindik gizli kimliği mıguel o'hara miles morales ve ben reilly bunlar çok iyi ve en başta superrior spiderman'in otto'nun olucağını duyunca o kadarda kötü olamaz hani dah şiddetli bir şey olur diye bekliyodum ama sonrasında gelen haberler ve yalarca abimizin paylaştığı superrior spiderman fotoğradı yüzünden nefret ettim bu arada stan lee'in maşallahı var
  • @spider24
    Bilka yayınlarından çıkan sayılara sahip olduğun için çok şanslısın.Artık onları bulması imkansıza yakın.Sahaflarda vardır ancak.

Bunlarda benimkiler..

• sendede number 1 ve arkabahçenin sayıları var

• Orijinalden alıntı: Yalarca

@spider24
    Bilka yayınlarından çıkan sayılara sahip olduğun için çok şanslısın.Artık onları bulması imkansıza yakın.Sahaflarda vardır ancak.

Bunlarda benimkiler..

bu arada number 1 ve arkabahçe sayılarını zamanındamı aldın yoksa biryerlerden buldunmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spider 24 -- 30 Aralık 2012; 10:24:17 >

• Orijinalden alıntı: Yalarca

@spider24

Bunlarda benimkiler..

spider24:bu arada number 1 ve arkabahçe sayılarını zamanındamı aldın yoksa biryerlerden buldunmu

Yalarca:Arka bahçe yayınlarından çıkanların çoğunu zamanında almıştım.Birkaç eksiğimi tamamlamak için internetten bulup aldıklarım oldu..N1 yayınlarına eskiden sahiptim ama hepsini kaybetmiştim.Bulabildiklerimi aldım sonradan.

Artık Marmara çizgi ve Gerekli şeylerden ne çıksa almaya çalışıyorum.imkanım yettiğincede alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 30 Aralık 2012; 16:48:38 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.