Şimdi Ara

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
2
Favori
11.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • binamda superonline fiber var 5 yıldır buna da şükür türk telekom adsl kalmış olsa şimdiye kafayı yemiştim

• Deveye sormuşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Remo8

öyle hale geldim ki bırak internet hızını artık internet olsun istiyorum rizenin doğusunda bir köydeyim herhangi bir yağmur damlası yere indiği an internet kopuyor hızı zaten söylemiyorum bile fiber buraya daha yeni geliyor bakır kablolar vardı çalınıyordu falan neyse . ne altyapısı düzgün ne fiyatlandırması geçen yazın ortasnda 1 hafta internet yoktu artık sabredemeyip sövüyorsun ama suçlu sen oluyorsun, elektrik keza yağmuru geç rüzgar çıktığı an ya elektrik kesiliyor -10 saatlik- ya da düşük voltajla geri geliyor 2 3 monitör, modem yakmışızdır. bunlar sadece köyde olur diyordum ama malesef ilçelerde de durum bu kadar olmasa da buna yakın

Kardeşim ne ilçesi ne köyü şehrin göbeginde port yok ayagına aylarca internetsiz kalanlar var Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

• huncacare kullanıcısına yanıt

okuduğunu anlama ve kavrama sorunun var galiba. senin paylaştığın veri internete bağlı olan insanların sayısı, konuda bahsedilen verilen ortalama bağlantı hızı. aklın yok, fikrin var konuşuyorsun boş boş.

• bakır kabloların örümcek ağı gibi olduğu Hindistan'da bile ortalama hız 38

• quote:

Orijinalden alıntı: monacomen

Bu mesaj silindi.

Yalniz tam ortasi dedigin listede altindaki ulkeler hala gotune yaprak baglayip mizrakla avcilik yapiyor Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

okuduğunu anlama ve kavrama sorunun var galiba. senin paylaştığın veri internete bağlı olan insanların sayısı, konuda bahsedilen verilen ortalama bağlantı hızı. aklın yok, fikrin var konuşuyorsun boş boş.

Bu veriler nereden nasıl elde edilmiş? Speedtest denen bir site yayınlıyor ve doğru kabul edip üzerinden tartışıyorsunuz. Bence anlama kıtlığı sende var. Benim demek istediğim ülkeleri değerlendirirken ağlarının büyüklüklerine bakmak lazım. İstanbul'dan küçük bir ülkede tabiki hız yüksek çıkacak. Sen şimdi tek İstanbul ile tüm Türkiye'yi aynı kefeye koyabilirmisin? Benim vurgulamak istediğim bu. Ama fasülye kadar beyninle hakaret ederek cevap vermiş olman senin ne olduğunu göstermiş.

• vasat huawei kopyası..

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

vasat ötesi router ile sabit değer imkansız...

• anticor kullanıcısına yanıt

sadece xDSL kullananlar... yoksa hıza erişim ihtimalleri yinede var...

[URL=https://www.speedtest.net/result/9832974944][IMG]https://www.speedtest.net/result/9832974944.png[/IMG][/URL]

• Hadi diyelim ki Türkiye' nin tümü alt yapısı fiber olarak değiştirildi, insanların çoğu yine 25 mbit kullanacak, çünkü 100 mbit internet çok pahalı.

• 😃😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Birçok şeyde olduğu gibi internette de geri kalmış durumdayız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Niye bardağın boş tarafını görüyorsunuz ki? Dünyada düz hesap 200 ülke var. 100 ülkeden de daha iyiyiz. Bir de böyle bakmak gerek duruma. Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

• Millenicom Fiber kullanıcısı olarak (D:100 | U: 8) şahsen ben çok mutluyum internetimden. Eski evimizde VDSL 35 Turknet alıyordum, aynı şekilde onda da çok mutluydum. Altyapı kaderdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xearhtain -- 30 Temmuz 2020; 11:37:42 >
  • ABD'de de İnternet kalitesi kesime/mahallelere göre değişir. ABD'de İnternet mükemmel diyenlere bir yerinizle gülebilirsiniz. Ortalamalarının bizden yüksek olmasının tek sebebi biz max. 100Mbps paket alabiliyorsak onların 300-500-1000-2000 alabilme imkanlarının olmasıdır. Çok rastladım 4Mbps hız alıyorlar, 100Mbps hız alanla aynı parayı ödüyorlar. Dev Telekom şirketleri olduğuna bakmayın. ABD'deki Telekom şirketleri çok aç gözlüdür. Kazandıkları milyar dolarlar ile anca başka şirketleri yutarlar, altyapı yatırımları azdır. Benzer konu İngiltere içinde geçerli. İtalya, Hollanda, Romanya, vs. bunlarla büyük ülkelerin İnternet kalitesini karşılaştırmak bana çok saçma geliyor. ABD, İngiltere, Türkiye gibi ülkelerde İnternet işine Devletin el atması gerekiyor bence. Aksi halde Telekom firmalarının insafıyla zor ilerler bu iş.

Upload hızının çok düşük olması da bizim ortalamayı bayağı aşağı çekiyor. Bari onu düzeltseler iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 30 Temmuz 2020; 14:50:20 >

• LGR9 kullanıcısına yanıt

Yalnız insanlara Çomar diye lakap atmak hiç hoş değil. Çomar bir köpek cinsidir ve bir kişiye köpek demenin kibarcası olamaz, ülkemizde köpek demek küfür etmek ve hakaretin en çirkin telaffuzudur bu yüzden üsluplu olmayı tavsiye ediyorum ve mümkünse çomar kelimesini çıkararak adaplı tartışmanızı teklif ediyorum.

Çomar:

kaba yapılı, gövdesi yere yakın, bacakları güçlü, iri bir köpek, çoban köpeği.

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Bana ayran ısmarlamaya senin donanımın yetmez kaplan parçacığı :))))

• avrupa birliği amerika kanada japonyayı çıktım yine 70 tane diğer ülkeler kalıyor, bizi avrupayla kıyaslamayan diyen süper zekalara duyurulur Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 30 Temmuz 2020; 15:23:6 >
  • monacomen kullanıcısına yanıt

Bu neyin kafasıdır arkadaş

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.