Şimdi Ara

Speed Fan Kullananlar...HELP !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ''speed fan'' programında ''temp 3'' olarak gözüken ısı hangi donanıma ait?
    Yeni kurulan bir sistemde temp 3 sıcaklığı 100 derece üzeri değerler gösteriyor. Ancak BIOS daki sıcaklık değerlerinde sorun yok.
    Cevap yazan herkese teşekkürler...

• Temp3 100 derece ha .Dostum bendeki temp3 -47 derece yazıyo sen kasayı fırınamı soktun yoksa.Bu arada temp3 ne demek bilmiyom yani hangi sıcaklığı gösteriyo bilmiyom
  • Bilen yok mu ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: Toki

Temp3 100 derece ha .Dostum bendeki temp3 -47 derece yazıyo sen kasayı fırınamı soktun yoksa.Bu arada temp3 ne demek bilmiyom yani hangi sıcaklığı gösteriyo bilmiyom

temp3 sıcaklığının -olması o donanımda sensör olmadığını gösterir yani öle bişi yok arkadaşım sasna gelince de tahminen sistem sıcaklığı olması lazım ama bende tam olarak bilmiyorum bende 27-28 arası orda tahmin edebiliyorum
  • bende 19
  • değişim gösterir.mesela benim eski pc de temp3 cpu idi.şimdi temp2 cpu
  • Peki bu program hangi aygıtların sıcaklığını ölçüyor? Toplam 4 tane değer gösteriyor. Birisi CPU, birisi HDD ise diğer ikisi hangi aygıtların sıcaklık değerleri oluyor? PC'nin çalışmasında bir sorun yok ama temp 3 olarak görülen bu çok yüksek değer akılda soru işaretlerine neden oluyor.
  • temp 1 : CPU
    temp 2 : Sistem
    temp 3 : Disk
    temp 4 : Ben de yok nedir bilemem Disk2 falan olabilir.

Fan 1 : Cpu fanı
    Fan 2 Kasa fanı

Ayrıca "Hardware Sensors Monitor" isimli bir program var. O kendisi otomatik tanıyor. Hangi değer neye ait.
    Onu da deneyin. Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lost

temp 1 : CPU
    temp 2 : Sistem
    temp 3 : Disk
    temp 4 : Ben de yok nedir bilemem Disk2 falan olabilir.

Fan 1 : Cpu fanı
    Fan 2 Kasa fanı

Ayrıca "Hardware Sensors Monitor" isimli bir program var. O kendisi otomatik tanıyor. Hangi değer neye ait.
    Onu da deneyin. Kolay gelsin.

Dostum diski HDO olarak gösteriyor. Yani temp 3 disk olamaz.
  • yanıyosun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.