Şimdi Ara

Spectre ve Meltdown Açıkları Ne Alemde? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: Boşnak Ağa

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Spectre ve Meltdown boş işler.

Normal viruslerden farkı yok donanımsal olsada.

Antivirusler engeller açığı.

Windows 10 üzerinde o kadar açık varken kimse aa açık var windows 10 kullanmayalım demiyor onun yerine antivirus kullanıyorlar.

SPECTERE ve MELDOWN engelleyen antivirüs!!!

Bide bunu diyenler yazılım işiyle uğraştıklarını 5. oyunlarını yazma aşamasında olduklarını bu yüzden her şeyi herkesten daha iyi bildiklerini dedikleri herşeyin en doğrusu olduğunu karşı çıkılmaması gerektiğini idda ediyor habire.

Spectre ve Meltdown boş işmiş. Virüs gibiymiş. Donanımsal açık için windows yazılımı için yaptığımız gibi antivirüs kullanmalıymışız. . Buna kadir bile inanmaz. O bile kahkaha atar anca

Olayı küçümseme, önemsizleştirme, sıradanlaştırma çabası hakikatten çok dikkat çekici..... Garip işler bunlar......

Hocam affınıza sığınarak;

Bahsedilen açıklarla ilgili yukarıdaki arkadaşı sallamadım da başka birşeyden bahsedeceğim.

"Donanımsal açık yazılım ile düzelmez" cümlesi bir efsaneden ibaret. Donanımsal açık yazılım ile düzeltilebilir de düzeltilemez de.

Açığın durumuna göre düzeltilebilir.

Meltdown ve Spectre açıkları için konuşursam, yazılımla düzeltilemez. Array'lar içine atılan veriler, direkt açıkta kalıyor ve istemci kod herhangi bir sorgulamaya gerek kalmadan array'da depolanan bütün bilgileri alıyor. Bunu yazılımla bir daha sorun olmayacak şekilde önlerim diyen varsa ben 10.000 TL veriyorum, Microsoft, AMD ve Intel muhtemelen 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arası para verir.

Ekleme, yukarıdaki üyeye not.

Spectre açığını sadece amd'ye özgü sanan yazılımcı Spectre AMD, Intel, ARM ve diğer işlemcileri etkileyen microcode açığıdır. Yazılımla ... düzeltirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 28 Şubat 2018; 0:5:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: Boşnak Ağa

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Spectre ve Meltdown boş işler.

Normal viruslerden farkı yok donanımsal olsada.

Antivirusler engeller açığı.

Windows 10 üzerinde o kadar açık varken kimse aa açık var windows 10 kullanmayalım demiyor onun yerine antivirus kullanıyorlar.

SPECTERE ve MELDOWN engelleyen antivirüs!!!

Bide bunu diyenler yazılım işiyle uğraştıklarını 5. oyunlarını yazma aşamasında olduklarını bu yüzden her şeyi herkesten daha iyi bildiklerini dedikleri herşeyin en doğrusu olduğunu karşı çıkılmaması gerektiğini idda ediyor habire.

Spectre ve Meltdown boş işmiş. Virüs gibiymiş. Donanımsal açık için windows yazılımı için yaptığımız gibi antivirüs kullanmalıymışız. . Buna kadir bile inanmaz. O bile kahkaha atar anca

Olayı küçümseme, önemsizleştirme, sıradanlaştırma çabası hakikatten çok dikkat çekici..... Garip işler bunlar......

Hocam affınıza sığınarak;

Bahsedilen açıklarla ilgili yukarıdaki arkadaşı sallamadım da başka birşeyden bahsedeceğim.

"Donanımsal açık yazılım ile düzelmez" cümlesi bir efsaneden ibaret. Donanımsal açık yazılım ile düzeltilebilir de düzeltilemez de.

Açığın durumuna göre düzeltilebilir.

Meltdown ve Spectre açıkları için konuşursam, yazılımla düzeltilemez. Array'lar içine atılan veriler, direkt açıkta kalıyor ve istemci kod herhangi bir sorgulamaya gerek kalmadan array'da depolanan bütün bilgileri alıyor. Bunu yazılımla bir daha sorun olmayacak şekilde önlerim diyen varsa ben 10.000 TL veriyorum, Microsoft, AMD ve Intel muhtemelen 100.000 dolar ile 1 milyon dolar arası para verir.

Ekelem, yukarıdaki üyeye not.

Spectre açığını sadece amd'ye özgü sanan yazılımcı Spectre AMD, Intel, ARM ve diğer işlemcileri etkileyen microcode açığıdır. Yazılımla ... düzeltirsin.

Ben nerede AMD'ye özgü demişim Spectre açığı. Yalanlar bitti iftiralar mı başladı komedisiniz.

Spectre açığını kullanmaya çalışan yazılımı engelleyen antivirusler

Spectre ve Meltdown Açıkları Ne Alemde?

https://www.virustotal.com/en/file/e6021e3d74e007a8cac5be57729ffbd5c8cf075b788a926a3445fdca605c67f4/analysis/1515398830/

Çok övdüğünüz Kaspersky:
    Spectre ve Meltdown Açıkları Ne Alemde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Şubat 2018; 0:8:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Üst perdeden konuşarak yavuz hırsız tanımımı kanıtlamaya devam etmene gerek yok, biz biliyoruz seni, süresize kaç vardır dersin?

Boş bir trollsün. Ne yazılım bilgin var, ne donanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Şubat 2018; 0:33:40 >
  • Bunu demen yeterli Zafer, tut kendini. Eğleniyoruz şunun şurasında sen gidene kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bunu demen yeterli Zafer, tut kendini. Eğleniyoruz şunun şurasında sen gidene kadar.

Neyse ben kod yazmaya dönüyim ne yaparsın forumda boş trollük mesleğim değil bazıları gibi. Öhm.
  • Yazıyormuş gibi çek, evet.
  • eulogy kullanıcısına yanıt
    zen 2'ler henüz belli değil, zen+ işlemcilerden bahsediyorsan örnek r5 2600 gibi onlar nisanda geliyor. performans kayıpları içinde net bir sonuç yok %5-7-10-18 gibi rakamlar gördüm before after videolarında işlemciden işlemciye değişiyor, işin enteresan kısmı anakart üreticilerine management engine açığını kapatan mikrokodlar dağıtıldı güncellenmiş bioslar sürüldü fakat sonradan yamaları kurmayın dedi intel ne olduğu belli değil yamalar derken neyi kastetti os mi bios yamaları mı o da muamma. en büyük kaybı xeon sunucu işlemcileri gördü izlenimlerim doğrultusunda performans düştüğü için işlemci kullanımında baya bir artış görülmüştü. önümüzde daha listelenmiş ama çıkmamış coffee lake işlemciler var daha onlar baya gecikti açıklar kapatılmaya mı çalışılıyor ondan sonra mı sürülecek bilmiyorum. tahminimce cannon ve ice lake işlemcilerde çekirdek sayısından kısmayıp rakibine oranla fiyat farkını gözardı ettirecek işlemciler göreceğiz ryzendan önce nasılsa öyle olacak gibime geliyor bundan sonra.
    https://www.anandtech.com/show/12077/intel-8th-generation-and-9th-generation-processor-lists-leaked-coffee-lake-refresh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 28 Şubat 2018; 7:23:42 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.