Şimdi Ara

Spectre ve Meltdown Açıkları Ne Alemde?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir kaç husus var, yardımcı olursanız sevinirim.

Şu anda piyasada bu iki açıktan tamamen arınmış bir işlemci var mı?

Eğer yoksa bu açıkları barındırmayan en yakın işlemci serisi ne zaman gelir?

• yakın zamanda skylake, kaby lake ve coffee lake islemciler icin hazirladiklari yamalari anakart ureticilerine sundugu onlarin dagitim icin entegre etmeleri beklendigine dair birseyler okumustum diye hatirliyorum. 6.nesil altini sallladilar mi yoksa onlar icinde gelistirilmekte mi orasi muamma suan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

yakın zamanda skylake, kaby lake ve coffee lake islemciler icin hazirladiklari yamalari anakart ureticilerine sundugu onlarin dagitim icin entegre etmeleri beklendigine dair birseyler okumustum diye hatirliyorum. 6.nesil altini sallladilar mi yoksa onlar icinde gelistirilmekte mi orasi muamma suan

Hocam core i7 9xxx serisi erken bir zamana çıkar mı ? Ne dersin ? Ya da ryzen 2 serisi?

Bir de şunu merak ettim. Mesela intel de %30'a varan performans kaybı deniyor. Bu durumda yeni seri eski seriden %20 daha iyi olsa, neredeyse %50'ye denk performans arttırımına geliyor. Haksızmıyım?

9800k'nın 8 çekirdekli olacağı haberleri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 27 Şubat 2018; 14:2:21 >
  • Spectre ve Meltdown boş işler.

Normal viruslerden farkı yok donanımsal olsada.

Antivirusler engeller açığı.

Windows 10 üzerinde o kadar açık varken kimse aa açık var windows 10 kullanmayalım demiyor onun yerine antivirus kullanıyorlar.
  • intelin işlemci mimarisini değiştirmesi gerekiyor. Yani işi zor. Tamamen kapatması için yeni işlemciler üretmesi gerek.

AMD'nin meltdown sorunu yok. Spectre'de ise donanımsal şifreleme ile gelen yeni işlemcileri ile bu açık AMD için önemsiz olacak.

Ekleme; yukarıda mesaj atan çok bilmiş kişinin mesajlarını görmezden geliniz. Donanımsal açık antivirüs ile engellenemez. Gerçi bunu diyene ne anlatıyoruz ki zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 27 Şubat 2018; 20:9:46 >
  • Sana çok güzel laflar hazırladım intel

mainboard'u değiştirir durursun
    eski teknolojilerle milleti avutursun
    lakin amd ryzeni zen mimarisini unutursun
    teknoloji bu boru değil ki yerinde dursun
    dibe çeksen bile fiyatlarını artık geçmiş olsun
    obi van kenobi gibi amd sen tek umudumuzsun
    wakanda'dan gelmiş gibi teknoloji dolusun
    nah alırlar intel daha, bu şiir burada dursun

sıvadın iyice bu sefer hakkaten batırdın
    parasıyla rezil ettin insanları hep kandırdın
    etik değil intel insanlara bu yaptıkların
    canın estiği gibi işlemcilerin fiyatlarıyla oynadın
    tahmin edemedin bugünleri işte şimdi yandın
    rezil ettin sistemleri hala bir çözüm bile bulamadın
    enis'e bile açıklarınla haince kahkaha attırdın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boşnak Ağa

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

Spectre ve Meltdown boş işler.

Windows 10 üzerinde o kadar açık varken kimse aa açık var windows 10 kullanmayalım demiyor onun yerine antivirus kullanıyorlar.

SPECTERE ve MELDOWN engelleyen antivirüs!!!

Bide bunu diyenler yazılım işiyle uğraştıklarını 5. oyunlarını yazma aşamasında olduklarını bu yüzden her şeyi herkesten daha iyi bildiklerini dedikleri herşeyin en doğrusu olduğunu karşı çıkılmaması gerektiğini idda ediyor habire.

Spectre ve Meltdown boş işmiş. Virüs gibiymiş. Donanımsal açık için windows yazılımı için yaptığımız gibi antivirüs kullanmalıymışız. . Buna kadir bile inanmaz. O bile kahkaha atar anca

Olayı küçümseme, önemsizleştirme, sıradanlaştırma çabası hakikatten çok dikkat çekici..... Garip işler bunlar......

Hocam affınıza sığınarak;

Bahsedilen açıklarla ilgili yukarıdaki arkadaşı sallamadım da başka birşeyden bahsedeceğim.

"Donanımsal açık yazılım ile düzelmez" cümlesi bir efsaneden ibaret. Donanımsal açık yazılım ile düzeltilebilir de düzeltilemez de.

Açığın durumuna göre düzeltilebilir.

• quote:

quote:

Bide bunu diyenler yazılım işiyle uğraştıklarını 5. oyunlarını yazma aşamasında olduklarını bu yüzden her şeyi herkesten daha iyi bildiklerini dedikleri herşeyin en doğrusu olduğunu karşı çıkılmaması gerektiğini idda ediyor habire.

Spectre ve Meltdown boş işmiş. Virüs gibiymiş. Donanımsal açık için windows yazılımı için yaptığımız gibi antivirüs kullanmalıymışız. . Buna kadir bile inanmaz. O bile kahkaha atar anca

Olayı küçümseme, önemsizleştirme, sıradanlaştırma çabası hakikatten çok dikkat çekici..... Garip işler bunlar......

Bana Spectre virusu atsana varsa?

İstediğin dosyanın linkini atabilirsin sorgu sualsiz indirip açıcam ve video çekicem. Hadi bakalım?

Donanımsal açıklar yazılımla kapatılabilir çünkü donanımın içindekide bir nevi yazılımdır. BIOS ney yazılım değil mi?

Sırf bana muhalefet olmak için konuşuyorsun bu kötü bir şey. Yazılımla 10 yıldır uğraşıyorum benden iyi bildiğini mi iddia ediyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 27 Şubat 2018; 23:21:44 >

• bu aciklarin antivirus ile giderilecegini sanmiyorum spectre yazilimsal ama meltdown donanimsal oldugu icin kolay bir antivirus ya da defenderla olacak is degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat Başına kadar 140 adet Malware yazılmış bu açıklar için. "Hani virüs nerede" diyenlere duyurulur.

https://www.pcgamer.com/malware-based-on-meltdown-and-spectre-could-be-coming-soon/
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Şubat Başına kadar 140 adet Malware yazılmış bu açıklar için. "Hani virüs nerede" diyenlere duyurulur.
    https://www.pcgamer.com/malware-based-on-meltdown-and-spectre-could-be-coming-soon/

Link bekliyoruz @nightsniffer

Virustotal bile spectre açığını kullanmaya çalışan kodu görüyor siz ise antivirus yapamaz diyorsunuz komedisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 27 Şubat 2018; 23:23:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

@conjure

Mete Can şampanya falan hazır da bekletiyorsun galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 27 Şubat 2018; 23:25:21 >
  • Kodun görülüyor olması önlemin antivirüs yoluyla alınabileceği anlamına gelmiyor. %100'le çalışan bir şey yaptıklarında zaten Intel kepengi kapatır senin de mesai yapmana gerek kalmaz zaten. Sana daha fazla cevap vermeyeceğim.
  • quote:

şampanya falan hazırda bekletiyorsun galiba.

quote:

Zafer Korkmaz
    Tarih 27 Şubat 2018 23:12
    quote:

- "Bir şey ayrı yazılır öncelikle bilmiyorsun öğren."
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Kodun görülüyor olması önlemin antivirüs yoluyla alınabileceği anlamına gelmiyor. %100'le çalışan bir şey yaptıklarında zaten Intel kepengi kapatır senin de mesai yapmana gerek kalmaz zaten. Sana daha fazla cevap vermeyeceğim.

Sana diyorum ki bana Spectre açığından yapılmış bir virus linki koy. Videoda açıp koyucam? Madem donanımsal açık kapatılamıyor kanıtla.

Defender ve Windows son güncellemeleri var. Bakalım ne oluyormuş şu çok abarttığınız virusler?

Kodun görülüyor olması engellebilceği anlamına gelmiyor diyerek zaten yazılım bilgin olmadığını gösterdin bize.

Kod açığı kullanmaya çalışırsa engelliyorsun. Diğer her viruse yapıldığı gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 27 Şubat 2018; 23:33:46 >

• Kaspersky'i aradım :)

"Abi en geç yarına kapatıyoruz" dediler. Dedim "İntel ile Amd'ye haber verin, telef olmasınlar"

Bizim aşırı aşırı aşırı ileri zeka yılların tecrübesi yazılımcılarımız var :) Onlar da bu haberle rahatlamışlardır.

Pardon yanlış kurmuşum;

Aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşrı zeki :) Bir de 140 yıllık tecrübe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 27 Şubat 2018; 23:47:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

Kaspersky'i aradım :)

"Abi en geç yarına kapatıyoruz" dediler. Dedim "İntel ile Amd'ye haber verin, telef olmasınlar"

Bizim aşırı aşırı aşırı ileri zeka yılların tecrübesi yazılımcılarımız var :) Onlar da bu haberle rahatlamışlardır.

Pardon yanlış kurmuşum;

Aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşırı aşrı zeki :) Bir de 140 yıllık tecrübe.

Kaspersky kendini virus olarak gören bir program bu yüzden kullanan olması bile komik

Şimdi bana Intel ve AMD o zaman niye fixliyor yeni işlemcide diceksen. Eh canım bir zahmet?

Bunun 2 sebebi var. Olayı sadece Antivirus bırakmıyorlar hazır bulmuşken fixliyorlar diğer işletim sistemlerinde sorun olmasın diye.

Diğeri ise Marketing.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 27 Şubat 2018; 23:49:49 >

• quote:

quote:

Pardon yanlış kurmuşum;

Kaspersky kendini virus olarak gören bir program bu yüzden kullanan olması bile komik

Şimdi bana Intel ve AMD o zaman niye fixliyor yeni işlemcide diceksen. Eh canım bir zahmet?

Bunun 2 sebebi var. Olayı sadece Antivirus bırakmıyorlar hazır bulmuşken fixliyorlar diğer işletim sistemlerinde sorun olmasın diye.

Diğeri ise Marketing.

Tmm haklısın kardeşim :) Bir şey danışıcam müsaden varsa?

Bizim rowenta marka elektrikli süpürgenin motoru bozuldu. Yine sizin gibi aşırı zeki, saygıdeğer, tecrübesiyle camiada yer etmiş motorcu bir kardeşimiz erikli suya yönlendirdi. Aradım biz ilgilenmiyoruz dediler :9

Ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 27 Şubat 2018; 23:53:32 >

• quote:

quote:

quote:

Pardon yanlış kurmuşum;

Diğeri ise Marketing.

Tmm kardeşim :) Bir şey danışıcam müsaden varsa?

Sen danışma

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bana Spectre virusu atsana varsa?

İstediğin dosyanın linkini atabilirsin sorgu sualsiz indirip açıcam ve video çekicem. Hadi bakalım?

Donanımsal açıklar yazılımla kapatılabilir çünkü donanımın içindekide bir nevi yazılımdır. BIOS ney yazılım değil mi?

Sırf bana muhalefet olmak için konuşuyorsun bu kötü bir şey. Yazılımla 10 yıldır uğraşıyorum benden iyi bildiğini mi iddia ediyorsun?

10 yıldır yazılım işi ile uğraşıyor 864 tane oyun yazmış, her şeyi süper biliyor ama Spectre ve Meltdown'u antivirüs ile halledileceğini savunuyor intel aşkından. PUHAHAHAHAH HAHAHAHHAHA HAHAHHAH AHAHAHHAHAH AHHAHAHAHHA. Intel-Amd-Microsoft-Google heder oldu kapatmanın yolunu bulmak için bizim yazılım üstadımız antivirüs yeter yeeeaaaa diyor bide bizden virüs istiyor beyefendi

Uzun zamandır böyle gülmedim yeminle. Otomobil uzmanıyım ben yeaa diye ortada gezen birinin cam sileceği olası bir kaza durumunda sizin ön camdan fırlamanızı önler, emniyet kemerine hava yastığına gerek yok yeeeaa demesi kadar anlamlı ciddiye alınır tarafı var bu dediğinin

Spectre açığının güncellemelerle kapatabilceğini söylemem ile Intel NE ALAKA?

AMD tarafındada Spectre açığı mevcut yani senin derdin kuyruk acın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 28 Şubat 2018; 0:1:34 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.