Şimdi Ara

SPDİF çıkışından 192khz 24 bit ses almak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsung 5.1 sinema sistemini masaüstü bilgisayara bağladım..SPDİF çıkışından 192khz 24 bit ses almamıyorum. en son 46khz-24 bit şeklinde alıyorum. 192khz olarak ayarlayınca cızırtılı ses geliyor.. ses kartı olarak Asus xonar 7.1 kullanıyorum. 192khz kalitede sesi nasıl alabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

Ses sisteminin ve ses kartının, içerik oynattığın yazılımın bunu desteklemesi gerekir.

Anlaşılan o ki bu faktörlerden biri bunu desteklemiyor.

Ses sisteminin modeli nedir?

Ses kartının tam olarak modeli nedir? Bir sürü Xonar 7.1 modeli var.

192/24 destekliyor daha önceden RC girişinden kullanıyordum. digital çıkıştan bağladım olmuyor bu sefer...

ses sistemi samsung HT E455 sinema sistemi
    pc ses kartı Xonar DS Audio 7.1
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pikeas85

quote:

Ses sisteminin ve ses kartının, içerik oynattığın yazılımın bunu desteklemesi gerekir.

192/24 destekliyor daha önceden RC girişinden kullanıyordum. digital çıkıştan bağladım olmuyor bu sefer...

RCA analog çıkıştır. Analog çıkıştan çözülmüş analog ses dalgası yollanır. Yani sayısal ses sinyalleri ses kartındaki DAC (digital analog converter) tarafından çözülür.

Ama optikte ise ses ham veri (raw / passthrough) olarak yollanır.

İstersen çözülmüş olarak da yollayabilirsin o ayrı mesele.

Ürünün kullanım kılavuzunu okudum, internette biraz araştırma yaptım fakat sayısal giriş üzerinden ne desteklediğini bulamadım. Samsung da belirtmemiş. İstersen Samsung'a mail at sor, belki cevap verirler.

Ama büyük oranda sinema sistemindeki DAC bu örneklemeyi desteklemiyor.

Ayrıca şuna da bir açıklık getirmek isterim, optik bağlantı kalitelidir diye bir kaide yoktur.

Yani kalite bağlantı türüne göre indirgenemez.

Senin optik bağlantı kullanmaktaki amacın 6 kanal kodlanmış filmleri ve oyunların sesini almak ise eğer ses kartının kontrol panelinden örnekleme ayarını düşürüp öyle kullanmanı tavsiye ederim.

Eğer 2 kanal içerik dinliyorsan bunun için optik kullanmanın hiçbir önemi yok. Zira bir artısı da yok.

Hocam. peki şu anakartın digital çıkışı var ama dahili yani buna dönüştürücü lazım. bu aparatın adı nedir nerden bulabilirim.
    anakartın fotoğrafını koydum. anakartın altında sol tarafta bir çıkış var orası digital çıkış yeri. ama oraya aparat lazım.

http://cdn.vatanbilgisayar.com/upload/HTML/OEMMBD/ASUS/74615/2.jpg
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

RCA analog çıkıştır. Analog çıkıştan çözülmüş analog ses dalgası yollanır. Yani sayısal ses sinyalleri ses kartındaki DAC (digital analog converter) tarafından çözülür.

Ama optikte ise ses ham veri (raw / passthrough) olarak yollanır.

İstersen çözülmüş olarak da yollayabilirsin o ayrı mesele.

Ürünün kullanım kılavuzunu okudum, internette biraz araştırma yaptım fakat sayısal giriş üzerinden ne desteklediğini bulamadım. Samsung da belirtmemiş. İstersen Samsung'a mail at sor, belki cevap verirler.

Ama büyük oranda sinema sistemindeki DAC bu örneklemeyi desteklemiyor.

Ayrıca şuna da bir açıklık getirmek isterim, optik bağlantı kalitelidir diye bir kaide yoktur.

Yani kalite bağlantı türüne göre indirgenemez.

Senin optik bağlantı kullanmaktaki amacın 6 kanal kodlanmış filmleri ve oyunların sesini almak ise eğer ses kartının kontrol panelinden örnekleme ayarını düşürüp öyle kullanmanı tavsiye ederim.

Eğer 2 kanal içerik dinliyorsan bunun için optik kullanmanın hiçbir önemi yok. Zira bir artısı da yok.

Hocam. peki şu anakartın digital çıkışı var ama dahili yani buna dönüştürücü lazım. bu aparatın adı nedir nerden bulabilirim.
    anakartın fotoğrafını koydum. anakartın altında sol tarafta bir çıkış var orası digital çıkış yeri. ama oraya aparat lazım.

http://cdn.vatanbilgisayar.com/upload/HTML/OEMMBD/ASUS/74615/2.jpg

O çıkışın adı Spdif. Sana bir ucu spdif diğer ucu optik kablo lazım resimdeki gibi.

Yok hocam beni anlamadın. o kablodan zaten bende var. anakartın içinde 3-4 dişli bir çıkış var.dikkat edersen resme baktığında anakartın altında sol tarafta usb dişlerin olduğu yerde zaten sarı çizgi ile bağlantı göstermiş. oradan spdif çıkışı var ama o dişli yere ne takılır da çıkış elde ediecek bilemedim..
  • Audio diye işaret gösteriyor ya. oradan anakartın alt kısmına bi çizgi daha iniyor bi çıkış daha gösteriyor. orayı diyorum. normal ses çıkışlarını demiyorum
  • quote:

quote:

Audio diye işaret gösteriyor ya. oradan anakartın alt kısmına bi çizgi daha iniyor bi çıkış daha gösteriyor. orayı diyorum. normal ses çıkışlarını demiyorum

Orada anakartın altına inen bir çizgi yok. Orada ses katı ayrı gösterilmiş. İzolasyon amaçlı bir hat o.

Ayrıca anakart üzerindeki jumperlar ön panel içindir.

Siz sayısal çıkışı arkadaki maviden alırsın. Eğer destekliyorsa.

Hocam ben böyle bişey arıyorum işte. anlatamadım sana :)

nerede satılıyor biliyorsan söyle Allah rızası için .bulamadım biyerde

https://forum.donanimhaber.com/spdif-bracket-ariyorum-lutfen-yardimmm--56356390
  • ebyaden alışveriş yapmak çok zor şu anda paypal yüzünden..

https://tr.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20171013011106&SearchText=spdif+bracket
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.