Şimdi Ara

SPDIF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ASUS L4800R notebook da" SPDIF optical out, combo with headphone jack "var? Bunun anlamı net olarak nedir? Bu çıkıştan nasıl yararlnıla bilinir? Kaç kanal ses desteği vardır? Döüştürücü kablo ile kullanılabileceği hakkında birşeyler duydum ama fazla bir bilgim yok. bu dönüştürücü nerde bulunur öyle her yerde satılırmı? Bilgisi olan varsa yardım etsin...

• optical sp/dif çıkışı varmış yani [^]
    sp/dif;Dolby Dijital yani 5.1 ses çıkışı sağlar.Optic çıkışı coaxcial e dönüştürüyo olman gerekli.ama nerde vardır bi fikrim yok.ama her bilgisayarcı gibi benimde aklıma yazıcıoğlu geliyo,tabi istanbul daysan... :))
  • Bendede var oyle bi cikis...
    Ne ise yaradigini bilmiyorum...
  • Optik çıkışı coaksiyele dönüştüren ara kablo alman gerekli
  • nerde bulunur bu dönüştürücü kablo?
  • bilgisayarcılarda....?.????..?
  • biladerler şimdi digital çıkış ve giriş formatında profesyonel ve amatör digital çıkış ve giriş terminal converter bağlantı plug yani terminalleri kullanılır bildiğiniz gibi bu terminaller den optical olanı ve SPDİF olanı vardır optikal olan optikal araclara bağlamak için coaxial/spdif olanıda spdif giriş olan aygıtlara bağlamak içindir optikal kabloyu herkes biliyodur içinden ışık gecen fiber kablodur spdif/coaxia olan bidiğimiz analog rca kablodur bu kablo ve kolay bulunduğundan ve ucuz olduğundan daha çok tercih edilir aralarında uzunluk farkı vardır oraya girmeyelim spdif çıkışı optikale döndermek için D/D yani digitalden digitale converterler vardır bunuda geçin eğer anakartınızda bildiğimiz RCA/ halk arasında "tos" çıkış varsa bu SPDİF/coaxial dır ve bu digital çıkışı sadece aynı türden girişe sahip bir digital amfi veya evsineması gibi aygıtlara baglanır dediğim gibi anakartın arkasında o turuncu tos (rca) SPDİF çıkış varsa bazılarındada üzerinde tıpa olan o tıpayı açtığınızda ışık görürsünüz opticl çıkoşta optik girişi olan aygıtlara bağlanır bu çıkış daha kaliteli ve kaybı %0 olan bir ulaşım yoludur tabi bu bağlantıların profesyonel olan AES-EBU ve XLR gibi diğer modellerine girmiyorum onlar pro. modellerde olur yani kısaca bir çok anakart SPDİF çıkışı destekler ben mesela ses ayarlarında SPDİF digital out u işaretliyorum (böyle yapyığınız zaman analog ses çıkışları kapanır!) ve o alttaki turuncu jaktan sony evsineması amfime tek kabloyu giriyorum ve amfim gelen digital sinyali çözüyo ve sesi 5.1 dolb digital veya 6ch SC3 dinliyorum yada 2ch stereo.... başarılar

• yani benim bilgisayardaki "SPDIF optical out, combo with headphone jack " i optik ten coaxial e dönüştüren bir kablo aldığımda 5.1 dolb digital ses destegi elde edeceğim öylemi?
  • aynen öyle...
    ama optic girişli bi speaker bulursan daha kaliteli olur ;)
    coaxial kullanacam diyosan BİMEL e de bir bakıver dönüştürücü için. [frndsp]
  • optik girişli speaker ı nasıl bağlayacağım?
  • vay yavrum vay kime ne anlatıyon!!![arindr]
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.