Şimdi Ara

Spartacus (2010 - 2013) (634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.603
Cevap
62
Favori
674.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halen vikipediye yazılanlarla hareket eden ve saçma sapan fikirlere varanlar var.Arkadaşlar sene 2013
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayer

bu diziyi anlatmaya kelimeler yetmez :( içimde ağır bir hüzün var.
    ayrıca bilmeyenler için çok öenmli bir nokta mutlaka okuyun
    Etkileri

Spartaküs, köle ve yoksullardan oluşan ordusu yıllarca İtalya yarımadasında bağımsız bir şekilde var olmuş ve zamanın yöneticilerine sorun olmuştur. Kendilerine karşı gönderilen sayısız orduyu yenmiş ve Roma Cumhuriyeti'nin yönetim sistemini sarsmıştır. İsyanının eşitlikçi ve özgürlükçü karakteri nedeniyle sol literatürde sahip çıkılan bir kişiliktir.

Siyasi etkileri

Almanya'da I. Dünya Savaşı'ndan sonra 1918 yılında yaşanan devrimden sonra 1919 yılında Karl Liebknecht ve Rosa Luxemburg önderliğinde silahlı ayaklanma düzenleyen ve adı daha sonra Almanya Komünist Partisi olan grubun ilk adı Spartaküs Birliği'dir.

Bir çok insan diziye bu yazdıklarını bilmeden başladı. Spartacus'ün tarihsel kişiliğiyle ilgilenen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çoğu "iki hatun görelim, oooo sevişme sahneleri varmış, Spartacus diye bir dizi var sürekli yiyişiyolarmış biliyo musun?" gibisinden başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oroborus -- 13 Nisan 2013; 18:01:47 >
  • harika bir son ama şimdi bu dizinin yerini kim dolduracak ?

•  Spartacus (2010 - 2013)
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

harika bir son ama şimdi bu dizinin yerini kim dolduracak ?

Game of Thrones
  • Andy, John Hannah ve Lucy Lawless birlikteyken tadına doyum olmuyordu ama yine de hoş vakit geçirtti son sezon.
    Yalnız britanya dahil heryeri işgal etmiş Roma ordusunun askerleri böyle kağıt gibi dökülmemeliydi.
    Maymundan az önce dönmüş kadının sahnesinde herkes oh çekmiştir :)
  • https://www.facebook.com/BatesMotelTurkiye

dizinin yerini Bates Motel dolduracak beğeninde destek verin daha yeni başladı sayılır hem :D
  • mükemmel bir son oldu.efsane olacak bir dizi efsane bir bölümle bitti
  • bi ara şu şarkı çaldı o an titredim lan aklına Sura geldi,yitip gidenler, kardeşleri ve daha nice özgürlüğe karvuşturduğu insanlar geldi.Hele harita da tracia diye yazınca pfff. There is no greater victory than to fall from this world a free man.
    One day Rome shall fade and crumble.Yet you shall always be remembered in the hearts of all who yearn for freedom.Yazmazsam içimde kalırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

quote:

Orijinalden alıntı: bayer

bu diziyi anlatmaya kelimeler yetmez :( içimde ağır bir hüzün var.
    ayrıca bilmeyenler için çok öenmli bir nokta mutlaka okuyun
    Etkileri

Spartaküs, köle ve yoksullardan oluşan ordusu yıllarca İtalya yarımadasında bağımsız bir şekilde var olmuş ve zamanın yöneticilerine sorun olmuştur. Kendilerine karşı gönderilen sayısız orduyu yenmiş ve Roma Cumhuriyeti'nin yönetim sistemini sarsmıştır. İsyanının eşitlikçi ve özgürlükçü karakteri nedeniyle sol literatürde sahip çıkılan bir kişiliktir.

Siyasi etkileri

Almanya'da I. Dünya Savaşı'ndan sonra 1918 yılında yaşanan devrimden sonra 1919 yılında Karl Liebknecht ve Rosa Luxemburg önderliğinde silahlı ayaklanma düzenleyen ve adı daha sonra Almanya Komünist Partisi olan grubun ilk adı Spartaküs Birliği'dir.

Bir çok insan diziye bu yazdıklarını bilmeden başladı. Spartacus'ün tarihsel kişiliğiyle ilgilenen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Çoğu "iki hatun görelim, oooo sevişme sahneleri varmış, Spartacus diye bir dizi var sürekli yiyişiyolarmış biliyo musun?" gibisinden başladı.

Katılıyorum.Spartacus'un tarihteki önemini bilmeden izleyenler oldukça fazla.
  • spartakusten sonra sizi Bates Motel keser

https://www.facebook.com/BatesMotelTurkiye

Sayfaya destek verirseniz sevinirim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yenijerry -- 13 Nisan 2013; 18:13:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

Haksızlar mı?
  • Bişeyler yazıp , anlatmak istiyorum ama ne diyeceğime dair hiçbir fikrim yok . Sonunda gözyaşlarıma hakim olamadım . Gelmiş geçmiş gördüğüm en mükemmel sondu . İlk kez film bittikten sonra ki fotoğraflara baktım ve iyi ki de bakmışım Andy reyiz . Özleyecez seni ...

MÜKEMMELDİ ...

Smile koyasım bile gelmiyor ... Çok güzeldi ... Çok çok güzeldi ...

• ah ulan Crixus keşke tarihte öyle ayrılmayaydında hep birlikte yerdiniz crassusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son sahneye tepkim

Spartacus (2010 - 2013)
  • Ne denilebilir ki? efsane sona erdi.

Crassus'un 'Keşke Roma'da doğsaydın da, yanımda dursaydın' sözü çok vurucuydu. Gannicus'u da ölürken görmedik hiç değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 13 Nisan 2013; 18:39:56 >

• Herhalde şimdi ölecek dedim bu sahneden önce;

Spartacus (2010 - 2013)

Sonra da tüylerim diken diken oldu tam bu sahnede. Gerçekten en beğendiğim kısmı burasıydı. Ve Crassus'un Spartacus'e
    "Keşke Romalı doğsaydın da yanımda olsaydın" sözü,

Spartacus eğer gerçekten bu kadar zeki ise,
    Sezar, Crassus, Pompey, Spartacus dörtlüsünü beraber düşünemiyorum.
  • Cnbcede en son kacinci bolum yayinladi? Crixus un oldugu bolumdu? Kacincisi?

• Şu Starz'da arkadaşım var cartım var curtum var diyenlere de güzel kapak gibi bir bölüm oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adana Devleti

quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cayene06

quote:

Hiç yoktan Crassus'un nasıl öldüğünü biliyorum ve bu beni mutlu ediyor.

Nasil oluyor?

Harran bölgesinde (Şanlıurfa'da) aldığı yenilgi sırasında öldürülmüş.

Öyle kuru kuru gitmedi.Zenginliği ve açgözlülüğüne ibret olarak boğazına eritilmiş altın dökülerek öldürüldü.

Spoiler içine falan almıyorum.Sonuçta tarihi bir bilgidir.

Ooo bak bu güzelmiş.

Bu nasıl bir kindir?

• 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.