Şimdi Ara

## Sparkle'dan Sessiz Ekran Kartları ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Sparkle'dan Sessiz Ekran Kartları ##

Ülkemizde özellikle GeForce 8800GTS 320MB modeli ile adında söz ettiren ve Nvidia tabanlı ekran kartları hazırlayan Sparkle, giriş ve orta segmentte yer alan ekran kartlarına pasif soğutmalı modeller ekledi. Firmanın pasif soğutmaya sahip modelleri giriş ve orta segmentte yer alan ekran kartlarından oluşuyor. Cool-Pipe ve Cool-Pipe II teknolojilerini kullanan ekran kartları GeForce 8400, 8500 ve 8600 gpu'larından güç alıyorlar.

Sparkle'ın sessiz soğutmaya sahip modelleri ise şöyle,

8600 GTS
    · SF-PX86GTS256D3-HM Cool-pipe II
    · SF-PX86GTS256D3-HP Cool-pipe II

8600 GT
    · SF-PX86GT256D3-HM Cool-pipe
    · SF-PX86GT256D3-HP Cool-pipe

8500 GT
    · SF-PX85GT256U2-HM Pasif
    · SF-PX85GT256U2-HP Pasif
    · SF-PX85GT512U2-HM Pasif
    · SF-PX85GT512U2-HP Pasif

8400 GS
    · SF-PX84GS128U2LP-HM Pasif
    · SF-PX84GS128U2LP-HP Pasif
    · SF-PX84GS256U2LP-HM Pasif
    · SF-PX84GS256U2LP-HP Pasif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 24 Ağustos 2007; 17:47:48 >

• orta ve alt segment için ii olmuş bence
  • HM ve HP nedir acep?
  • 8400gs inkisi cok dandik olmus
  • En baştaki Mavi kartı sevdim .
  • bastan 3. ve 4. hoşuma gitti
  • En baştaki mavi sogutuculu hoşuma gitti
  • Eskiden özelliklerine bakardık, şimdi renk ve şekillerine bakıyoruz.Hay Allah'ım, dünyanın sonu hiç iyi değil
  • Sıkıyosa GTX i pasif soğutmayla üretsinler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Sıkıyosa GTX i pasif soğutmayla üretsinler.

yemio

@midnightkids 8400 zaten basit bi kart o yüzden fazla büyük bi soğutucuya gerek yok ondan dandik görünüo
  • Arkadaşlar iyide geçelim bu pasif soğutmayı.Daha pahalı olur bunlar hemde performans farkı yok ne anlarım ben bu işten .Orta seviyede adam gibi ekran kartı alacaklara ilk tavsiyem calibre 8600gt ikinci tavsiyem palit 8600gt sonic+
  • quote:

Arkadaşlar iyide geçelim bu pasif soğutmayı.Daha pahalı olur bunlar hemde performans farkı yok ne anlarım ben bu işten

Pasif soğutmanın amacı performansı arttırmak veya fiyatı ucuzlatmak değil ki zaten...Sadece güzel bir bilgisayar kurup sürekli elektrik süpürgesi sesi çekmek istemeyen kullanıcılar için yapılmış bir sistem,gayet de güzel bir şey...
  • Sessiz 2900 xt yapsında görim.

8600 , 8400 ne iş görüyor ki ses yapsın
  • SESSİZLERİN FERFORMANSI DA SES GETİRMİYOR: DİMİ
  • En baştaki mavi olan, şu namı değer ters kart değil mi?( Grafik işlemcisi arka tarafta olan...)

## Herkes Gider Mersine Sparkle Gider Tersine ##

• şu ekran kartlarının üretim teknolojileride gelişse top modellerinde sessizleri çıkar mı?? mesela 45nm ile üretilseler yada daha kötü bir ihtimalle 2009da intel 32nm ye geçecek mesela ekrankartlarıda 32 nm ye geçince pasif soğutmalıları da çıkar mı??? yoksa çok mu iyimserim nerde o günler

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

şu ekran kartlarının üretim teknolojileride gelişse top modellerinde sessizleri çıkar mı?? mesela 45nm ile üretilseler yada daha kötü bir ihtimalle 2009da intel 32nm ye geçecek mesela ekrankartlarıda 32 nm ye geçince pasif soğutmalıları da çıkar mı??? yoksa çok mu iyimserim nerde o günler

Çıksa çıkar ama özellikle ATı öyle bir abanıyor ki ekran kartına öyle bir abanıyor ki ısınmaması imkansız

• quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

En baştaki mavi olan, şu namı değer ters kart değil mi?( Grafik işlemcisi arka tarafta olan...)

## Herkes Gider Mersine Sparkle Gider Tersine ##

abi bravo gittin orda ters yapilmis olan ekran kartini buldun da soledin ya dicek bse bulamiom

bune dikkat

• quote:

Orjinalden alıntı: Tayfun Arıkan

quote:

Arkadaşlar iyide geçelim bu pasif soğutmayı.Daha pahalı olur bunlar hemde performans farkı yok ne anlarım ben bu işten

Pasif soğutmanın amacı performansı arttırmak veya fiyatı ucuzlatmak değil ki zaten...Sadece güzel bir bilgisayar kurup sürekli elektrik süpürgesi sesi çekmek istemeyen kullanıcılar için yapılmış bir sistem,gayet de güzel bir şey...

Ben pasif soğutmanın amacı öyledir böyledir diye yorum yapmadım söylemedim.Ayrıca ekran kartının fanından çıkan ses görecelidir bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DanGWaR

Eskiden özelliklerine bakardık, şimdi renk ve şekillerine bakıyoruz.Hay Allah'ım, dünyanın sonu hiç iyi değil

dostum öyle deme kart dediğin birazda tipli olacak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.