Şimdi Ara

##Sparkle 8800gts+6420 19K 2005 11K 2006 geldi # (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
6.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel skorlar kart oc olunca puanları baya bir artıyor tebrik ederim
  • Bosuna ugrasmayin
    Her ne kadar bu 88xx serisi agzimin suyunu akitsada ben His Excalibur dan baskasina varmam arkadas

• MSI O.C Edition direk 10k alıyormuş zaten.Sanırım O.C artırarak dahada iyi sonuç alınabilir okartla...
  • walla bendeki kartta gayet sağlam OC oluyor sonuçta 650/940 ta testleri rahatça tamamlıyor
    saat hızı 995 de oldu ama gpu 630 dayken daha üstünde çakıyor belki extra voltaj vs gibi yönetmlerle aşılabilir ama bana bu kadarı yeterli
  • abi işlemcin çok iyi sağlam puan almışsın
    sparkle 8800gts 19k '05 iyi puan
  • yaz sıcakları olmasa daha da öteye gideceğim ya korkuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

yaz sıcakları olmasa daha da öteye gideceğim ya korkuyorum

sorma ya işlemci yanıyorum diye bağırıyor ama ne çare sınavdan sonra el emeği su soğutma yapıcaz biraz modifiye falan

• güzel yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar
  • Buradaki herkes bu konularda uzman görünüyor. Sizlerden tavsiyeler istiyorum zahmet olmazsa. Sistemim aşağıda. Bu sistem ile oc yapmadan 3D Mark 06 da 11.350 aldım. Sizce daha iyi performanslar için nereye kadar çıkabilirim oc yaparak. Tabi benim amacım anlık skor değil, sistemi stabil kalacak en üst noktada sürekli çalıştırmak. Mantıksız olabilir tabi bu; yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

Core 2 Duo E6600
    Gigabyte GA-965G-DS3
    4x1 Gb Corsair XMS2
    MSI NX8800 GTX
    Zalman 7700 Cu
    480 W Thermaltake PSU (oc de bu parçayı değiştirmem gerekiyor biliyorum) Koolance 1.2 KW takacağım. Takılı farzedin lütfen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: grafiqer

Buradaki herkes bu konularda uzman görünüyor. Sizlerden tavsiyeler istiyorum zahmet olmazsa. Sistemim aşağıda. Bu sistem ile oc yapmadan 3D Mark 06 da 11.350 aldım. Sizce daha iyi performanslar için nereye kadar çıkabilirim oc yaparak. Tabi benim amacım anlık skor değil, sistemi stabil kalacak en üst noktada sürekli çalıştırmak. Mantıksız olabilir tabi bu; yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

Core 2 Duo E6600
    Gigabyte GA-965G-DS3
    4x1 Gb Corsair XMS2
    MSI NX8800 GTX
    Zalman 7700 Cu
    480 W Thermaltake PSU (oc de bu parçayı değiştirmem gerekiyor biliyorum) Koolance 1.2 KW takacağım. Takılı farzedin lütfen.

Bu senin şansına bağlı.. Eğer işlemcinin kodu iyi ise günlük 3.6 da kullanabilirsin... 8800gtx 'de ise 3dmark aldığı max sınırı bulup 10 20 mhz aşağısında çalıştırabilirsin.. Böylece günlük stabil çalışan overclocklu sistemin olur..

• quote:

Buradaki herkes bu konularda uzman görünüyor. Sizlerden tavsiyeler istiyorum zahmet olmazsa. Sistemim aşağıda. Bu sistem ile oc yapmadan 3D Mark 06 da 11.350 aldım. Sizce daha iyi performanslar için nereye kadar çıkabilirim oc yaparak. Tabi benim amacım anlık skor değil, sistemi stabil kalacak en üst noktada sürekli çalıştırmak. Mantıksız olabilir tabi bu; yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.

Core 2 Duo E6600
    Gigabyte GA-965G-DS3
    4x1 Gb Corsair XMS2
    MSI NX8800 GTX
    Zalman 7700 Cu

bu sistemle azıcık tweak le bile 12K default olabilir
    güzel bir sistem
    ama 4*1 ram olması sistemi frenleyebilir OC konusunda 4 slot doldurulunca 2 slotta olduğu kadar OC olmuyormuş diye duymuştum (bizzat deneme şansım olmadı hiç)
    vista kullanmıyorsanız zaten 3 gb üstü ziyan XP de
    psu için kendinizde belirtmişsiniz değişmesi gerek diye
    cpu kod iyi ise 3600 günlük olması gerek
    değilsede 3200 falan olması lazım günlük en kötü
    umarım yardımcı olabilmişimdir

• quote:

ne gereği var
  • 1,2KW bilmem ama 480w bu sisteme birde OC yapılırsa yetersiz kalır o yüzden
    1.2 içinse söylenecek şey yarın öbürgün bir 8800gtx daha alır sli yapar arkadaş şimdiden hazırlığını yapıyor denebilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulent35220

1,2KW bilmem ama 480w bu sisteme birde OC yapılırsa yetersiz kalır o yüzden
    1.2 içinse söylenecek şey yarın öbürgün bir 8800gtx daha alır sli yapar arkadaş şimdiden hazırlığını yapıyor denebilir

yarın öbür gün ultra bile alsa 1.2 KW fazla kardeşim yani yalış anlaşılmalara yol açmasın şart değil fazla parası olan alır o da başka
  • aldığı sisteme bakılırsa alacak parası var arkadaşımızın
  • @bulent35220 ekran kartına dahada yüklenebilirsin bendeki core 693 e kadar gitti, memse 1116 da kaldıBenden de bir skor, tabi ramler yüzünden işlemciye o/c yapamıyorum o ayrıRamler veritech, pişman oldum aldığıma

• çok iyi bir skor almışsın tebrikler birde elinde bendeki işlemci ve ramlar olsa kimse tutamaz
    ama ben izmirde sıcakları göz önünde bulundurarak bilgisayarı yakmamak için şimdilik ara verdim para bulupta klima alana kadar
    hatta şu aralar 45C vuran sıcaklardan dolayı işlemciyi default a çektim en düşük voltajla ona rağmen idle da 40-45 lerde birde OC yapmaya kalksam mazallah elime alırım işlemciyi filan ...
  • Teşekkürler, benim işlemci güzelde sendeki ram bende olsa AllahRam ler 850 dedinmi res atıyorlar, şu an 833 deler, bu gece +0.3v verip 850 üstü yapmaya çalışacağım

Bu arada bende Antalyadayım, aslında kasa soğutması iyi sayılır bu yüzden pek korkmuyorum yinede yarın bir vantiratör alıp kasayı ve kendimi soğutacağımTabi bunların dışında 1-2 hafta içinde cpu ve ram soğutucularınıda almayı düşünüyorum o zaman 11k yı rahat geçerim

• 4300 ile 11K yaparsan bravo derim bizim 6XXX serisi sayende yalan olur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.