Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
19.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 21olcaybaba21 -- 28 Kasım 2021; 5:21:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle hayırlı olsun.

Konu başlığı "Spacy Alpha Yakıt Tüketimi" olduğu için buraya yazdım. Size motor tavsiyesinde bulunmak için değil. Açtığınız konu artık size ait olmaktan çıkar. Yakıt tüketimi başlıklı bir konuya da bunları yazmak bence son derece doğaldır. Sizi ilgilendirmese de konuu okuyup bilgi sahibi olmak isteyenler olacaktır. Gülecek bir durum görmüyorum.
  • Yakıt normal yahu. Hız mevzusuna gelince. Karbüratörlü motorlar çekmiyor. Enjeksiyonlu motorun 115 görmesi doğal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msansertekin -- 22 Şubat 2015; 23:33:01 >
  • Otomobil genel ve spacy?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pcx bile 113 de kesiciye giriyor o motor 115 imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

Pcx bile 113 de kesiciye giriyor o motor 115 imkansız.

Ayrica pcx rahat 115 goruyo 125 lik olnasi avantaj ama agir biraz,pcx le spacy farki pcxin torku yuksek.Yani rampada 2 degil 4 kisi bile tikanmadan cekebilir misal ama spacy anca 3 kisi ceker.Farklari bu

• Tüketim çok bi bakima gitmen şart. Birçok pizza firmasında var o motordan git onlarla bi konuş yol gosterirler

• Bende de 2014 model spacy var.Km'de 10-11 kuruş yakıyor.Ayrıca 110'u görmesi ilginç.Benim motor daha 850km'de anca 90'ı gördü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

Bende de 2014 model spacy var.Km'de 10-11 kuruş yakıyor.Ayrıca 110'u görmesi ilginç.Benim motor daha 850km'de anca 90'ı gördü.

Benimki 15 binde rodaji saglam.Seninki daha acilmamiski 90 ne

• quote:

Orijinalden alıntı: 21olcaybaba21

quote:

Ayrica pcx rahat 115 goruyo 125 lik olnasi avantaj ama agir biraz,pcx le spacy farki pcxin torku yuksek.Yani rampada 2 degil 4 kisi bile tikanmadan cekebilir misal ama spacy anca 3 kisi ceker.Farklari bu

İşkembeden sallama bende pcx esp var 113 ü asla geçmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 23 Şubat 2015; 10:16:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 21olcaybaba21

quote:

İşkembeden sallama bende pcx esp var 113 ü asla geçmiyor.

Kardeşim gerçekten basıyor sana yalan borcummu var

• fazla gaz verirsen yakar tabi
  • Arkadaşlar uzun zaman olmuş ama 3 aydır bu motoru kullanıyorum bir depo ile 230 klm ortalama gidebiyorum.ortalama dur kalk mesafesi 2 km bulunduğum yerde kırmızı ışıkta bekleme işi yok.motor 90 km hız üzerine çıkmıyor,sizlerde son durum nedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: anto0707

Arkadaşlar uzun zaman olmuş ama 3 aydır bu motoru kullanıyorum bir depo ile 230 klm ortalama gidebiyorum.ortalama dur kalk mesafesi 2 km bulunduğum yerde kırmızı ışıkta bekleme işi yok.motor 90 km hız üzerine çıkmıyor,sizlerde son durum nedir.

eski spacym le 113 görmüştüm yeni spacy ise 90 92 anca basıyor eskisi çok yakıyodu ama basıyodu yenisi az basıyor ama az yakıyo
  • bir depo ile 250km max yapıyor diye biliyorum ama dediğim gibi max 250km sürücünn ağılığı yol şartları vs ile menzil değişir tabi
  • Bazıları 300 km gidiyor ,km de 10 kuruş yakıyor demeleri hikaye bence.bir depo 250 km ortalama ise benimkisi de normal galiba çünkü gidiş mesafem çok kısa,kalk dur ortalama 1 km.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anto0707 -- 25 Şubat 2017; 18:14:13 >
  • Evet arkadaş sallıyor. O aletin 6 lt. ile 320 km gitmesi için uzun yolda en fazla 60kms ile durmadan gitmesi lazım ki o da zor. Şehir içinde taş çatlasa 200-250 km yapar. Lütfen destekli sallayın. 115kmS i ancak rampa asagı zorla yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nadirin71

Evet arkadaş sallıyor. O aletin 6 lt. ile 320 km gitmesi için uzun yolda en fazla 60kms ile durmadan gitmesi lazım ki o da zor. Şehir içinde taş çatlasa 200-250 km yapar. Lütfen destekli sallayın. 115kmS i ancak rampa asagı zorla yapar.

Kardeşim niye yalan söylüyeyim dümdüz engebesiz yolda 110 yaptı ama aşırı derecede benzin yakıyodu(bu arada edit önceki sahibi gaz ayarını açtırmış öğrendim)

• 6 litreyle 320 kilometreye "fazla yakıyor" diyeni de görmüş olduk.

Ayrıca ibre 115 gösteriyor diye 115'le gidiyorsun demek değil. İbreler her araçta hatalı gösterir. Yüzde 5-10 civarı bir hata oranı olur. Hız arttıkça hata payı artar.
  • Benimde honda spacy motorsikletim var,son hiz olarak 100 km yapiyor fazla yapmiyor cunku kesici var ama bazi spacyler 115 kn hiz yapiyor onlarda kesici yokgaliba,yakit olayi bir depo ile yani icinde 1 lt kaliyor 5lt benzin ile 230 km falan yapiyor

• Pazartesi günü İstanbul Pendik'de bir bayiden Spacy Alpha aldım ve Bursa'ya getirdim.

Yakıt tüketimi konusunu çok merak ediyordum.

Yazdığımı şaka zannedeceksiniz ancak tamamen gerçek. Ben de gözlerime inanamadım. Spacy Alpha 110 rodajda (sıfır kilometre) şehirlerarası yolda 60 Km/s sabit hızda 100 Km.de yaklaşık 1,2 litre. Nasıl ölçtüm? Yalova çıkışındaki Shell'de depoyu yatay demire kadar (full) doldurttum. Bursa Kent Meydanı'ndaki Petrol Ofisi'nde aynı şekilde tekrar yatay demire kadar fullledim. 4.49 TL lik (litresi 5,10 TL den tam 0,88 litre) benzin aldı. Aradaki mesafeyi hem motorun üzerindeki Km. saatinden hem de Google Earth'ten ayrı ayrı ölçtüm. Sonuç aynı. Tamı tamına 71 kilometre. Yani bugünkü benzin fiyatı ile (5,10 TL/Litre) kilometrede 6 Kuruş'un biraz üzerinde. Yanlış mı hesaplıyorum diye defalarca hesapladım. Hata yok ve yapılan ölçüm çok hassas.

Şu an rodajda olduğundan ileride daha da düşebilir. Bunun yanısıra zaman içinde supap ayarları vb donanım eskiyeceğinden artabilir ya da aynı kalabilir.

Şehir içinde henüz ölçmedim. Ancak hernekadar yol, sürüş tarzı, trafik gibi etkenlere bağlı olsa da 100 Km.de 2 litrenin üzerine çıkacağını pek sanmıyorum.

Lütfen yanlış ölçmüşsünüz ya da hesabınızda bir hata var falan yazmayın. Ölçüm kesinlikle doğru.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.