Şimdi Ara

Sözün bittiği yer, Ubisoft bu kadarı pes artık !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar oyun duyurulduğunda 15 tane dil destekliyordu yakın zamanda 4 tane daha eklemişler , Ancak 19 tane dilin yanında türkçe dili çokmu oluyor ben bunu anlamıyorum .... 15 tane dili açıklayıp ondan sonra 4 tane daha eklemeleri apaçık adaletsizlik... Tepkimizi neden göstermiyoruz ben her gün firmalara mesajlar atıyoruum forumlarında konular açıyorum ama kimse cevap bile vermiyor ... Biz bunu hak etmiyoruz en azından altyazı istiyorum çokmu fazla ??? Birde oyunun satış fiyatı PSN'de 260 tl ancak bu fiyata rağmen dilimiz yok oyunun içinde bunun neresidir mantıklı :(
     Sözün bittiği yer, Ubisoft bu kadarı pes artık !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 13 Haziran 2015; 19:32:57 >

• Satış rakamlarına göre hareket ediliyor. Demekki Türkiye de ki satışlar genele vurulduğunda yeterli değil. Buna artık şaşırmamak gerekiyor maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eklenen dillere bak sonrada sövme. Adamlar bu dilleri koyuyor oyun fiyatları bizim yarımızdan az ama bize gelince sizin ülkede korsan çok var diyorlar. Çok güzel bir laf söylenir bu oyun firmalarına ama terbiyemi bozmayım forumda.
  • Fransız firması normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa

Satış rakamlarına göre hareket ediliyor. Demekki Türkiye de ki satışlar genele vurulduğunda yeterli değil. Buna artık şaşırmamak gerekiyor maalesef.

Dediğin doğrudur Türkiye'de orjinal oyunlar için yıllardır bu bahaneleri kullanıyorlar ... Ama bu bahaneyi kullanmaması gereken tek firma ubisoft'dur. Hocam birde şöyle bir durum var gördüğün gibi Fince dilini eklemişler buna ithafen hemen Finlandiyada daha önce bulunmuş bir tanıdığım ile temasa geçtim genel olarak görüşünü sordum ülke ile ilgili onun cevabı Türkiye'den farkı olmadığıydı ... Onun tanıdıkları bile bazen oyunlarının yurtdışından alıyormuş .... Durum böyle bende arkadaşımın yorumlarına göre konuşuyorum Finlandiyanın hiç bir özelliği olmasada ubisoft seve seve dilini eklemesi inanılmaz ilginç bir durum.

• Koyulan her dil için sanırım belli bir miktar para ödüyor firmalar, hali ile dili koyulan ülkede de o parayı rahatlıkla karşılayacak bir satış olması gerekiyor. Witcher 2'yi Türkçe yaptıklarında W3'ün de aynı şekilde gelebilmesi için 30k civarında bir satış yapmasından bahsediliyordu ama o rakama ulaşılamamış ne yazık ki ve normal olarak getirisi olmadığı için W3'e Türkçe koymadı CDP. Aynı şekilde Ubisoft'da bu mantıkla hareket ediyordur, bu zamana kadar çıkan AC oyunlarının toplam satışları belli ki istenilen seviyede değil. Her ne kadar orijinal oyun alma işi çok iyi seviyelere çıksa da hala yeterli görülmüyor anlaşılan.
  • Deep web içeriğini biliyorum az çok (girmedim) valla normal adamın işi değil ama gerçekler orada apaçık ortada sergileniyor. Ruh sağlığım bozulmasın diye almayayım ama girenlerde iyi mide var cidden.
  • yukarıdakı arkadaşa katılıyorum.Demekki TR satışı yeterli seviyede değil.Bir örnek veriyim ;

SEGA firması FM(Football Manager) oyununa yapılan yogun itirazlar sonucu 2014 oyununa Türkçe dil desteği koydu ve şu şartı ekledi ;
    oyun TR'de yeterli satışı yapmazsa Türkçe dil desteğini kaldırırız !

bunun sonucunda oyun TR'deki en yüksek satışını yaptı ve aynı sekılde 2015 serisinede Türkçe dil desteği eklendi.

bu Dil sorunu oyunun o Ülkedeki satışına bakılarak konuluyor.Art niyet yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: fmci2014

yukarıdakı arkadaşa katılıyorum.Demekki TR satışı yeterli seviyede değil.Bir örnek veriyim ;

SEGA firması FM(Football Manager) oyununa yapılan yogun itirazlar sonucu 2014 oyununa Türkçe dil desteği koydu ve şu şartı ekledi ;

bunun sonucunda oyun TR'deki en yüksek satışını yaptı ve aynı sekılde 2015 serisinede Türkçe dil desteği eklendi.

Peki hocam Ubisoft denilen firma daha önce hangi oyununa türkçe dili koyup bizi denedi ? Ben 20 yıllık yaşantım boyunca bir tane bile eklediğini hatırlamıyorum ... Witcher 2 hüsrana uğradı buna hak veriyorum belki bundan etkileniyor nazlı ubisoft ama şöylede bir gerçek var , Sony Türkçe dilini ekleyince zararmı yapıyor ?? Tabiki hayır ... Öyle olsaydı bundan sonraki oyunlarınada koymazlardı . Ama Sony satışlardan memnunki devam ettiriyor . Ubisoft bunları görmüyorsa bizimde yapacak pek bir şeyimiz yok .

• koymazlarsa bizde gidip 2. bölge yerine en ucuz nerdeyse oradan alırız. gerçi ubisoft oyununa para mara vermemde genel dedim. satış rakamlarını araldan alıyorlarsa daha 1000 yıl koymazlar zaten amcamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 13 Haziran 2015; 18:47:39 >
  • Sadece ubi değil ki ea var mesela satış rakamı falan hikaye. Bu ülke de ea oyunları deli gibi satıyor.

• Yavv arkadaslar o satis olayi yalandan dandik bir bahane bence. Olay devlette bitiyor. Devlet gidip kanun cikaracak. Bu ulke de kitap alip okuma orani eminim ki oyunlardan dusuktur ama buna ragmen kitaplar dilimize cevriliyor. Olay satis filan olamaz. Eger sen bir ulkede urun satiyorsan yasal olarak bu urune %100 dilinden, destegine tamamen destek vermek zorundasin firma olarak. Sen altyaziyi istersen 100 bin dolara maal et ama bir ulke pazarina giriyorsan 1 adet bile orjinal kopya satmasan da o dil destegini sunmak zorundasin. Buradaki zorundalik da devlette bitiyor. Bakin eskiden mesela garanti belgeleri, kullanma klavuzlari vs. hepsi yabanci dildi. Turkce aralarina yoktu. Yukaridaki gibi bir dil tablosu vardi. Hee sonra ne oldu devlet kanun cikardi. Simdi aldigimiz en dandik en alakasiz en sacma Cin mallarindan bile Turkce klavuz cikiyor. Bu bu kadar basittir. Yemisim satis rakamini afedersiniz de, hepsi tamamewn bahane. Bakin devlet cikarsin boyle bir kanun ondan sonra o paragoz Aral hepsine nasil tek tek baski yapiyor..

• digital alımların hangi ülkelerden yapıldığını görebilseler her oyunda tr desteği olurdu bu nesilde, eminim.
    orjinal oyun kullanımı çok arttı.
    sadece aral'a bakarlarsa 10 sene daha tr gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragula81

quote:

Orijinalden alıntı: fmci2014

yukarıdakı arkadaşa katılıyorum.Demekki TR satışı yeterli seviyede değil.Bir örnek veriyim ;

Peki hocam Ubisoft denilen firma daha önce hangi oyununa türkçe dili koyup bizi denedi ? Ben 20 yıllık yaşantım boyunca bir tane bile eklediğini hatırlamıyorum ... Witcher 2 hüsrana uğradı buna hak veriyorum belki bundan etkileniyor nazlı ubisoft ama şöylede bir gerçek var , Sony Türkçe dilini ekleyince zararmı yapıyor ?? Tabiki hayır ... Öyle olsaydı bundan sonraki oyunlarınada koymazlardı . Ama Sony satışlardan memnunki devam ettiriyor . Ubisoft bunları görmüyorsa bizimde yapacak pek bir şeyimiz yok .

Çünkü Sony Türkçe'yi oyunlarına koyunca sadece o oyunu değil aynı zamanda konsolu da satıyor. Bugün Türkçe oyunlar yüzünden PlayStation tercih eden bir sürü insan var.

Bu sırada " Türkçe Dili " diye yazmayınız, Türkçe zaten dildir. Sadece Türkçe demeniz yeterli. Aksi taktirde anlatım bozukluğu oluyor. Madem bu kadar Türkçe oyun istiyoruz, dilimizi de dikkatle ve doğru kullanalım.

• Önümüzde Rusya örneği var. En çok korsan oyunun oynandığı, herhalde çoğu oyuncunun en çok yakındığı oyuncuların olduğu ve hile konusunda bir numara olan bir ülke. Orada ne oldu? Her oyun dillerinde çıkıyor ve üstelik dünyanın en uygun fiyata oyun satılan ülkesi. Böyle bir durum varken, 'Türkiye'de korsan çok, oyunlar satmıyor.' demek her ne kadar doğru olsa da çözümü olan bir durum. Ancak bunun için sanırım devletin bir şeyler yapmadı gerekiyor. Vergiler ve firmaların kar marjlarını yüksek tutma eğilimi fiyatların sürekli artmasını sağlarken Sony'nin Türkçe oyun çıkarması bile zora girebilir. Malum kur arttıkça oyun fiyatları da artıyor ama kur düştükçe fiyatlar sabit kalıyor. 260 liraya oyun satılıyor bu ülkede. Yazık

• quote:

Orijinalden alıntı: turki5hmo

Fransız firması normaldir.

Al bendende o kadar Ubisoft oyunlarına hayır

• Peki bu devir ne kadar sürecek arkadaşlar ?? Fifa 2015 eminim güzel satış rakamlarına ulaşmıştır buna rağmen fifa16 yine türkçe olmazsa EA büyük ayıp eder ( firma bizi adam yerine koymuyor ama neyse )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inciteen -- 13 Haziran 2015; 19:47:13 >
  • Mesajimi habersiz silen yönetici. Milletce öpüyoruz. Size fazla zaten. Ayni seyleri papagan gibi konuşun durun niye dil desteği olmadığının altinda sebepler arayin filan.

• Konuda çok komik mesajlar var, kitap ile oyun kıyaslanmış en çok ona güldüm

Bir de işi siyasete bağdaştıran yorumlar var Fransız diye çıkarmıyormuş.Şunu asla unutmayın kapitalist düzende şirketlerin ırkı da milliyeti de siyasi görüşü de yeşil renktedir.

Türkiyedeki oyun kitlesi belli, Lol, knight, dota, wow tarzı oyunlar Türkiyede çok geniş kitlelerce oynanıyor.Ubisoft ve diğer birçok büyük firmanın oyunlarının satış rakamları yerlerde sürünüyor pek çok sebepten ötürü.O yüzden bu konunun çok fazla tartışılacak bir durumu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Port Valdez

Konuda çok komik mesajlar var, kitap ile oyun kıyaslanmış en çok ona güldüm

Bir de işi siyasete bağdaştıran yorumlar var Fransız diye çıkarmıyormuş.Şunu asla unutmayın kapitalist düzende şirketlerin ırkı da milliyeti de siyasi görüşü de yeşil renktedir.

Türkiyedeki oyun kitlesi belli, Lol, knight, dota, wow tarzı oyunlar Türkiyede çok geniş kitlelerce oynanıyor.Ubisoft ve diğer birçok büyük firmanın oyunlarının satış rakamları yerlerde sürünüyor pek çok sebepten ötürü.O yüzden bu konunun çok fazla tartışılacak bir durumu yok.

Hiç alakası olmaz değil mi Fransız firması olmasıyla hemde hiç? hmm tamam teşekkürler.Ne kadar bilgili insan varmış bu forumda harcanmayın sakın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.