Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Sözlük Hazırlıyorum veritabanı Yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1
Cevap
0
Favori
84
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Sözlük Hazırlıyorum veritabanı Yardım!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1034 Mesaj
    merhaba; elimde mysql de hazırlanmış yaklaşık 50.000 kelimelik not defteri çıktısı alınmış bir dosya var içindeki kodlar şu şekilde:

INSERT INTO `lugateski_tb` VALUES (1, 'A', ' 1928 senesinde alınan Türk alfabesinin "a" harfi, Osmanlıcadaki elif ve ayın harflerine yakın bir ses verir.'); 
    INSERT INTO `lugateski_tb` VALUES (2, 'A', ' Nida edatı olup, kelimenin sonuna gelir "ey" mânası verir. Aynı veya farklı iki kelime arasına gelirse, sözün mânasını kuvvetlendirir. "rengârenk, lebaleb" gibi.');
    INSERT INTO `lugateski_tb` VALUES (3, 'AB', ' f. Su. * Mc : Yağmur. * Letâfet, güzellik. * İtibar. * Irz, nâmus. * Vakar. * Cilâ. *Keskinlik.');
    diye gidiyor...

haliyle mssql ye bu kodları yazdığımda lugateski_tb nin başındaki ' ' tırnaklardan dolayı kabul etmiyor yani doğrusu şekil şu olmalı;

INSERT INTO lugateski_tb VALUES (1, 'A', ' 1928 senesinde alınan Türk alfabesinin "a" harfi, Osmanlıcadaki elif ve ayın harflerine yakın bir ses verir.'); 
    INSERT INTO lugateski_tb VALUES (2, 'A', ' Nida edatı olup, kelimenin sonuna gelir "ey" mânası verir. Aynı veya farklı iki kelime arasına gelirse, sözün mânasını kuvvetlendirir. "rengârenk, lebaleb" gibi.');
    INSERT INTO lugateski_tb VALUES (3, 'AB', ' f. Su. * Mc : Yağmur. * Letâfet, güzellik. * İtibar. * Irz, nâmus. * Vakar. * Cilâ. *Keskinlik.');

50000 kelime için bütün tırnakları silemeyeceğime göre ne yapmalıyım?

|
    |

• Binbaşı
    1034 Mesaj
    walla dalgınlık eseri yanlış yere yazmışım zaten reklamdanda okunmuyor silemiyorumda....
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
google reklamları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,137
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.