Şimdi Ara

Sözelde ilk 100 mümkün mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
2.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Evet sorumuz başlıkta ama öncelikle söylemek istediğim bazı şeyler var.
    Bu yıl ben de sınava girdim. Sayısalcıydım ama ayt'de sınav anında özellikle de fen kısmının düşük gelmesinden korktuğum için sosyal-1 kısmına da biraz vakit ayırdım ve oradan 13 civarı net yaptım.
    Ben gerçekten sözel zekamın olmadığını düşünüyorum. Ama bir yandan da acaba çalışırsam yapabilir miyim diyorum. Tyt sıralamam 4600lerde geldi. Bu tyt ile ayt'de 69 net ilk 100 için yeterliymiş bu yıl. Sizce bu yıl bir yandan hazırlık okuyarak (İngilizcem ortalamanın üstü hazırlıkta çok zorlanacağımı sanmıyorum) bir yandan da günde 2-3 saat civarı sözel çalışarak 70+ yapılabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• AYT'nin sözelde fazla belirleyici olduğunu düşünmüyorum. Hele sözel zekanın hiç gerekli olmadığını düşünüyorum.
    İyi bir TYT orta düzey bir AYT ile çok rahat girilir
  • Hocam siz sözel kısmına nasıl çalıştınız? Konu anlatımlı kitaplardan oturup ezberlemek mi gerekiyor yoksa başka yolları da var mı?

• letmeinnow L kullanıcısına yanıt
    Ben çalıştım diyecek kadar çalışmadım. Denemelerden ilgimi çeken şeyleri öğrendim, biraz da el kitabından öylesine konu okumaları yaptım. Bu konuda fazla yardımcı olamayacağım maalsef. Zaten hep söylediğim gibi ben sınavda sözel çözmeyecektim :)

Tabi şunu gördüm felsefe grubunda fazla soru çözmeye gerek yok çok temel düzey soruluyor. AYT Coğrafya da çok zor olmuyor ama Tarihi gerçekten zorluyorlar. Ortalamanın üstünde hatta iyi denebilecek düzeyde tarih bilgisi şart gibi. Sözel için tarih çalıştığınızda TYT de cepte oluyor.
  • Coğrafya ve tarih konusunda dediklerinize katılıyorum. Ayt'de 2 dakika coğrafya bakayım dedim 5-0 geldi ama tarih hiç öyle olmadı. Hazırlık başlayınca vakit bulabilirsem biraz çalışmaya başlayayım ilerleme kaydedebilirsem devam ederim. Bu arada hayırlı olsun benim de boğaziçi oldu

Öyle mi? Hayırlı olsun. Biraz abes kaçmış o zaman tavsiye vermem
    Neyse sağlık olsun fikir alışverişi diyleim
  • Hocam olur mu öyle şey 3 alandan derece yapan adamın vardır bir bildiği . Şaka maka dediğim gibi sözel kısmında zayıfım. Başka tavsiye verebilecek arkadaşlar da varsa hepsini dinlemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letmeinnow -- 10 Eylül 2020; 23:55:4 >
  • Görünüşe göre bu sene ilk 100'e girmek daha çetin olacağa benziyor, forumda 1000 kişi sözelde ilk 100 hedefliyor
  • umutdarici kullanıcısına yanıt
    Hocam sözel bölümlerine rağbet çok demekki

• Dostum 2,5 ay çalışarak 38-2 edb sos yaptım.Sözel zeka falan bilmiyorum ama görsel hafızam iyidir.Sürekli tekrar yapman lazım.Sos-2 kısmı detaylı çalışmayla halledilir,tyt iyi zaten yaparsın bence.Sorun şu ki Ümitcan reis yüzünden () tyt koruyan mezunlardan tut ağırbaş 12 sayısallara kadar eşit ağırlık sözel deneyecek kişiler çoğaldı.Benim bizzat tanıdığım 10 kişi var ea sözel ilk 100 deneyecek.Yeterli burs alamazsam ben de eşit ağırlık ya da sözelden ilk 100 deneyeceğim.Bu yıl 2020'den kötü gelirse şaşırmayın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tabi hocam yerleşenler bile sözelde derece hedefliyor
  • Günde 1 bazen yarım saat düzenli çalışarak yapabilirsin

• Hocam normal sartlarda mumkun ama ben de dahil olmak uzere senin gibi bi 9290303019181 kisi deneyecek o yuzden biraz zor olacak.

Not: Bende 14k tyt den ilk 100 e girmeyi deneyecegim artık ilk 100 icin girecek kisi sayisini sen dusun

• @Melihakkoyun1 ile 2 kontenjani rezerve ettik kalan 98 yer icin hepinize basarilar

• fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    iLK 100 TELEGRAM GRUBUMUZ VAR, 15 KİŞİ ... KESİN SÖZEL İLK 100DE ZATEN 17 KİŞİ REZERVE EDİLDİKALAN 83 KİŞİDEN OLMAYA ÇALIŞIN
  • bateren kullanıcısına yanıt
    o grupta ben de varim ama telegrami sildim yanlislikla

• bateren kullanıcısına yanıt
    ilk 30

• Boşuna heveslenmeyin şimdiden ilk 1'deyim.

Hangi sıralamayla nereyi kazandınız hocam sayısalda

• Julyanis09 kullanıcısına yanıt
    Sıralama 7300 küsür. Boğaziçi Kimya mühendisliği kazandım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.