Şimdi Ara

Sözelciler ve TM'ciler! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
330
Cevap
8
Favori
12.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerliyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: RuPaul GHV2

Ygs-Lys hakkında geniş bilgilere sahibim.İstediğinizi sorun,danışın şöyle mi yapalım böyle mi yapalım diyenler buyursun sorsun.
    Gün boyu derse verdim kendimi şimdide pek uykusuzum sorun cevaplasın arkadaşınız :)
    Sözelciler ve TM'cilere daha fazla yardımım dokunabilir TM-TS olduğum için :)

lys de edb coğ 75 net yapılabilir mi?

yapılabilir imkansız bir şey değil.çok soru çözmek ve geniş bir bilgi birikimine sahip olmak gerek sadece.
  • Öncelikle Merhaba. Tm ciyim ygs de oturdum eşşek gibi çalıştım gece gündüz çalışıyordum dershaneye gidemiyordum diye arayı kapatmaya çalışıyordum en önemlisi içimde ders çalışma isteği vardı ama sonuç 230 puan aldım şimdi artık heves falan kalmadı hocam.. okula bile gitmek istemiyorum psikolojik olarak çöktüm berbat bi haldeyim herşeyi bi kenara attım ygsden bi gün sonra oturdum mat 2 edeb. geo çalıştım polinom 2. derece denklem ve eşitsizlikleri bitirdim dershaneye giden arkadaşlara bile ben konu anlatıyordum kendime güvenim geldi fakat oturdum çıkmış sorulara baktım 1 tane bile çözemedim çok zoruma gitti hocam morale çok ihtiyacım var çevremdekilere zarar veriyorum sence lysde durumu düzeltebilir miyim 2. olarakta hedefim sınıf öğretmenliği bu puanla yerleşebilir miyim kaç net yapmam lazım. bu arada okuldan 45 puan geliyor.

içimi döktüm k. bakma cevaplarsan sevinirim..

• Selam fen edebiyat fakültesi olsun bu tarih bölümü olsun buralara gidip bitirdikten sonra ne yapabiliriz sorusunu sormaya geldim bazı üniler formasyon veriyor mu veya değişik bilgilere sahipsen lütfen cevaplandırır mısın?
  • Hocam tekrar merhaba felaket bir ygs geçirdim ygs6 sıralamam 200k hiç hesapta olmadığı gibi geldi.İstanbul'da işletme şansım nedir önümde ki kaç bin sayısaldır ingilizce işletme artık umutsuz vaka gibi Türkçeye kaldık sanırım dilide dışarıdan artık ama ben şirkete gireceğim Ne önerirsiniz? Mat2 de simetri ilk kitap ve ikinci kitap(trigo hariç) bitti en baba konular yani 12.sınıf konuları dışında da alt yapım iyi.Edb çalışıyorum Halk Edebiyatın'dayım her gün okuyup tekrarlıyorum ama coğrafya yok ne önerirsiniz? Çok fazla konuştum sanırım cevaplarsanız sevinirim
  • YGS 5 de 25000 deyim LYS de 2000'e çekebilir miyim bunu. Teşekkürler.
  • lys nin puanı arttıkça ygs nin etkisi azalıyor mu ? Azalırsa ne kadar azalır en fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IvySaur

Hocam tekrar merhaba felaket bir ygs geçirdim ygs6 sıralamam 200k hiç hesapta olmadığı gibi geldi.İstanbul'da işletme şansım nedir önümde ki kaç bin sayısaldır ingilizce işletme artık umutsuz vaka gibi Türkçeye kaldık sanırım dilide dışarıdan artık ama ben şirkete gireceğim Ne önerirsiniz? Mat2 de simetri ilk kitap ve ikinci kitap(trigo hariç) bitti en baba konular yani 12.sınıf konuları dışında da alt yapım iyi.Edb çalışıyorum Halk Edebiyatın'dayım her gün okuyup tekrarlıyorum ama coğrafya yok ne önerirsiniz? Çok fazla konuştum sanırım cevaplarsanız sevinirim

istanbulda işletme şansın var hatta istanbul üniversitesinde.önünde baya bir sayısalcı vardır.büyük ihtimal türkçe işletme gelir sana.istanbul üniversitesinin türkçesi 100k bir sıralamayla alıyor.
    matematikten altyapın varsa çok sorun yok.bu konuları öğrenebileceğini gösterir.
    coğrafya için esen veya güvenderin konu anlatımlı kitapları ve onların soru bankalarını önerebilirim.bol bol soru çözmek gerekiyor coğrafyadan ve tabi geniş bilgiye sahip olmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuPaul GHV2 -- 6 Nisan 2013; 23:36:27 >

• quote:

quote:

Hocam tekrar merhaba felaket bir ygs geçirdim ygs6 sıralamam 200k hiç hesapta olmadığı gibi geldi.İstanbul'da işletme şansım nedir önümde ki kaç bin sayısaldır ingilizce işletme artık umutsuz vaka gibi Türkçeye kaldık sanırım dilide dışarıdan artık ama ben şirkete gireceğim Ne önerirsiniz? Mat2 de simetri ilk kitap ve ikinci kitap(trigo hariç) bitti en baba konular yani 12.sınıf konuları dışında da alt yapım iyi.Edb çalışıyorum Halk Edebiyatın'dayım her gün okuyup tekrarlıyorum ama coğrafya yok ne önerirsiniz? Çok fazla konuştum sanırım cevaplarsanız sevinirim

istanbulda işletme şansın var hatta istanbul üniversitesinde.önünde baya bir sayısalcı vardır.büyük ihtimal türkçe işletme gelir sana.istanbul üniversitesinin türkçesi 100-120k arası bir sıralamayla alıyor.
    matematikten altyapın varsa çok sorun yok.bu konuları öğrenebileceğini gösterir.
    coğrafya için esen veya güvenderin konu anlatımlı kitapları ve onların soru bankalarını önerebilirim.bol bol soru çözmek gerekiyor coğrafyadan ve tabi geniş bilgiye sahip olmak.

çok teşekkür ederim sizce nasıl netler yapmam gerek?(buldum soruyorum başka danışabileceğim kimse yok)

• quote:

Orijinalden alıntı: justadreamer

YGS 5 de 25000 deyim LYS de 2000'e çekebilir miyim bunu. Teşekkürler.

sıkı çalışırsan rahat çekilir.çeken arkadaşlarım var burdan biliyorum.için rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cistaka65

lys nin puanı arttıkça ygs nin etkisi azalıyor mu ? Azalırsa ne kadar azalır en fazla

ygs etkisinde azalma ve artma yok etkisi sabittir.
    lys de yüksek yaparsan daha öne geçersin çünkü kendi alanındaki öğrencilerle yarışırsın.yüksek yaparsan ygs seni çok da etkilemez dolaylı olarak.çünkü gerçek puanı belirleyen lys dir.
  • quote:

quote:

quote:

istanbulda işletme şansın var hatta istanbul üniversitesinde.önünde baya bir sayısalcı vardır.büyük ihtimal türkçe işletme gelir sana.istanbul üniversitesinin türkçesi 100-120k arası bir sıralamayla alıyor.

çok teşekkür ederim sizce nasıl netler yapmam gerek?(buldum soruyorum başka danışabileceğim kimse yok)

aslında bunu kendin hesaplayabilirsin

puan hesaplama programı :
    http://www.acidershaneleri.com.tr/puanhesabi.asp

2012 yığınsal dağılım :
    http://forum.donanimhaber.com/m_68308171/tm.htm (2. sırada)

işletme taban puanları:
    http://www.2013mersin.net/isletme-bolumu-taban-puanlari.html

• güncel son sorular arkadaslar :)

• lise 3 üm zaman denemelerinde 100 civarında yapıyorum. 360-370 puan yani.

tm ilk 1000 için ideal ygs kaçtır? oyp 86.

ygs mat nasıl çalışılır?
  • Merhabalar öncelikle böyle insanlara yardımcı olman çok iyi tebrik ediyorum seni Sorumuza gelirsek ben bu yıl mezunum açıköğretim okuyorum şimdilik seneye girip örgün eğitim yapmak istiyorum yalnız matematiğim 0 gerçekten meslek lisesi çıkışlıyım orda da pek bi matematik göremedik ama önümde 1 yıl gibi bi süre var matematik neler yapabilir 0 dan başlayıp neler tavsiye edersin sözelim orta derece , tarihim cok iyidir tm olucam yorumların için teşekkürler .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nick Rey

Merhabalar öncelikle böyle insanlara yardımcı olman çok iyi tebrik ediyorum seni Sorumuza gelirsek ben bu yıl mezunum açıköğretim okuyorum şimdilik seneye girip örgün eğitim yapmak istiyorum yalnız matematiğim 0 gerçekten meslek lisesi çıkışlıyım orda da pek bi matematik göremedik ama önümde 1 yıl gibi bi süre var matematik neler yapabilir 0 dan başlayıp neler tavsiye edersin sözelim orta derece , tarihim cok iyidir tm olucam yorumların için teşekkürler .

teşekkürler hocam elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum :)

tm olacaksan mat-1,mat-2 ve geometri çözmen gerekecek.matematiğin sıfır ise ilk dereceden başlayacağız o zaman.
    matematik için sana tavsiyelerim kolay ve öğretici yayınlar yazacağım :)

birey a matematik soru bankası (mat-1 ve mat-2 beraber)
    birey a geometri soru bankası
    birey a analitik geometri soru bankası
    gür yayınları kolay matematik ve geometri fasikülleri
    güvender kolay geometri
    fem ilkadım soru bankaları

mat-2 içinse karekök yayınlarının sıfır serisi var konu konu ders ders.çok faydalı olur onlar.

bunlarla başlarsan iyi yol katedersin.hem de matematiği iyi bir şekilde öğrenmiş olursun.matematiği her gün çözmen gerekiyor her gün düzenli bir şekilde mat-1 mat-2 ve geometri çözmek gerek :)
    önce konu çalışıp sonra çözümlü örnekler ve sonra da testleri çözmek gerek.Ne kadar farklı soru tipleri görürsen o kadar donanımlı olursun matematikten.

• quote:

quote:

Merhabalar öncelikle böyle insanlara yardımcı olman çok iyi tebrik ediyorum seni Sorumuza gelirsek ben bu yıl mezunum açıköğretim okuyorum şimdilik seneye girip örgün eğitim yapmak istiyorum yalnız matematiğim 0 gerçekten meslek lisesi çıkışlıyım orda da pek bi matematik göremedik ama önümde 1 yıl gibi bi süre var matematik neler yapabilir 0 dan başlayıp neler tavsiye edersin sözelim orta derece , tarihim cok iyidir tm olucam yorumların için teşekkürler .

tm olacaksan mat-1,mat-2 ve geometri çözmen gerekecek.matematiğin sıfır ise ilk dereceden başlayacağız o zaman.

güvender kolay geometri

mat-2 içinse karekök yayınlarının sıfır serisi var konu konu ders ders.çok faydalı olur onlar.

bunlarla başlarsan iyi yol katedersin.hem de matematiği iyi bir şekilde öğrenmiş olursun.matematiği her gün çözmen gerekiyor her gün düzenli bir şekilde mat-1 mat-2 ve geometri çözmek gerek :)
    önce konu çalışıp sonra çözümlü örnekler ve sonra da testleri çözmek gerek.Ne kadar farklı soru tipleri görürsen o kadar donanımlı olursun matematikten.

Teşekkürler dostum kısa sürede edineceğim kitapları

• quote:

quote:

quote:

güvender kolay geometri

Teşekkürler dostum kısa sürede edineceğim kitapları

rica ederim,başarılar

• Güncel
  • Whatsapp grubuna nasıl katılcaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demiralatalay

Whatsapp grubuna nasıl katılcaz?

Numarani pm olarak atabilirsin suan bir grup olusmadi henuz :)

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.