Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
70
Favori
227.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ramazan hocam o soruyu bizim tarih öğretmenimiz de bastırarak söylemişti
  • mesela bi tane daha
    katip çelebinin eserini unuttum eserinde adı geçen ve 64(63 de olabilir) çocuğu olan(söylenen) osmanlı padişahi kimdir?
    4.murat
    Yavuzun tahta çıkmasına sebeb olan ayaklanma yenibahçe ayaklanması.
    ıv mehmetin tahta geçmesi hazerpare olayı vell vell
  • Kasıcam tabi.
    OBP uygulanacak bu sene ve ben geçen sene tercih yaptım.
    OBP göre 60,98 okul puanım var 36.5puan yapıyor yarısı gitti 18 puan kaldı.
    Mimar sinan için tekrar girecem

4 tane fem körfez karışık deneme çözdüm
    En düşük puanım 398 ham puan olarak yetmiyor yine

son 2 denememde gerçi ham 406 408 aldım o da yetmio

430 almam lazım ham kafayı yedim la ben
  • Türk tarihinde yakma suretiyle infaz gerçekleştiren ilk hükümdar İzzettin Keykavus'tur.
    Çıkar mı dersiniz
    Şaka bir yana bu kadar kasmayın yazık la
  • Hocam bana şu şıklarda geçen Yasama, Yürütme, Yargı terimlerinin kelime anlamlarını bi anladığın şekilde anlatsana. La YGS'den beri benim kafamda ki 3Y ile testlerde ki 3y hiç uyuşmuyor devamlı yanlış Oysa ki en kolay soru onlar ya. İşte anlamak istemiyorum. Bu arada son tarih denemesi 43 d 1 b
  • quote:

Orijinalden alıntı: EBvulves

quote:

Orijinalden alıntı: puslu.kıtalar.atlası

Hocam bana şu şıklarda geçen Yasama, Yürütme, Yargı terimlerinin kelime anlamlarını bi anladığın şekilde anlatsana. La YGS'den beri benim kafamda ki 3Y ile testlerde ki 3y hiç uyuşmuyor devamlı yanlış Oysa ki en kolay soru onlar ya. İşte anlamak istemiyorum. Bu arada son tarih denemesi 43 d 1 b

Yasamada yeni bir şey meydana getiriyorsun (yasa koyma/iptal etme vs.) (Meclis yapar)
    Yürütmede bir iş/oluş var (Mesela halka yardım yapılmasını emretmek) (hükümet yapar)
    Yargının adı üstünde kanunlara uygun olup olmadığını denetliyorsun bir işin.

Adam anlatmış Ben en son 42-2 yaptım daha da öteye gitmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Demîr

quote:

quote:

Hocam bana şu şıklarda geçen Yasama, Yürütme, Yargı terimlerinin kelime anlamlarını bi anladığın şekilde anlatsana. La YGS'den beri benim kafamda ki 3Y ile testlerde ki 3y hiç uyuşmuyor devamlı yanlış Oysa ki en kolay soru onlar ya. İşte anlamak istemiyorum. Bu arada son tarih denemesi 43 d 1 b

Yasamada yeni bir şey meydana getiriyorsun (yasa koyma/iptal etme vs.) (Meclis yapar)
    Yürütmede bir iş/oluş var (Mesela halka yardım yapılmasını emretmek) (hükümet yapar)

Eyvallah beyler tamamdır daha net artık ben ufak bir noktayı atlıyordum ondan yasama ve yürütme karışıyordu. Harikasınız gece gece

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eyvallah beyler tamamdır daha net artık ben ufak bir noktayı atlıyordum ondan yasama ve yürütme karışıyordu. Harikasınız gece gece

Canım sıkılıyor bildiklerimi unutmaktan korkuyorum ha bire otururken aklıma bir şey takılıyor ulan bu neydi o neydi

• O bende de oluyor işte sözlü sınava hazırlanmıyoruz, test mantığıyla ezberlediğimiz için her şeyi ondan oluyor. Merak etme ama hocam görünce hatırlıyor insan. Tabi cumartesi saat 12.15'den sonra ne olur bilemem
  • quote:

O bende de oluyor işte sözlü sınava hazırlanmıyoruz, test mantığıyla ezberlediğimiz için her şeyi ondan oluyor. Merak etme ama hocam görünce hatırlıyor insan. Tabi cumartesi saat 12.15'den sonra ne olur bilemem

Yarın son din ve felsefe grubuna bakıcam. Sonra ayşeyi salıyorum tatile
  • quote:

quote:

O bende de oluyor işte sözlü sınava hazırlanmıyoruz, test mantığıyla ezberlediğimiz için her şeyi ondan oluyor. Merak etme ama hocam görünce hatırlıyor insan. Tabi cumartesi saat 12.15'den sonra ne olur bilemem

Beyler adam kıbrıs harekati şifresi hocam ben cuma da çalışıcam öğleden sonra gidip bi okula bakarım, cumarteside sanki denemeye gidiyormuşcasına gidicem

• quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

Valla 5 aydır şu lys çalışıyorum tarihten edebiyattan öyle salak ve gereksiz bilgilerim varki anlatsam donup kalırsınız bende farkındayım.
    Mesela bab-ı ali baskınıyla görevinden alınan sadrazam Kamil Paşa dır :D
    Türkiye de açılan ilk özel tv star 1
    kyoto nun yerine bali konferansı.
    Mesela soruda gördüm en uzun boylu osmanlı sadrazamı kimdir vallahi lan denemede gördüm ya ama o kadar çok çalıştım ki onu bile biliyorum doğru yaptım dershanede doğru yapan tek bendim.

Tabi kide 2.08 le Sokullu mehmet paşa 2.11 olduğunu söyleyenlerde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Beyler adam kıbrıs harekati şifresi hocam ben cuma da çalışıcam öğleden sonra gidip bi okula bakarım, cumarteside sanki denemeye gidiyormuşcasına gidicem

Hı git git denemeye git. Ne kasıyorsun arkadaş sınava gidiyorum diye git Cuma 1960-2000 yılları arasına bakarım

• quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen
    Tabi kide 2.08 le Sokullu mehmet paşa 2.11 olduğunu söyleyenlerde var.

Hırvat asıllı olduğundan doğal.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hı git git denemeye git. Ne kasıyorsun arkadaş sınava gidiyorum diye git Cuma 1960-2000 yılları arasına bakarım

Lan öyle olcak zaten tüm o cool tavırlar kapıdaki polisler oranı buranı sıkıp üstünü ararken bitiyor zaten Asıl heyecan ondan sonra başlıyor

• O değil de 65 Dakika napıcam la ben tarihte. Bitince veremiyoruz da oho ben bekleyince soruları değiştiriyorum arkadaş
  • quote:

O değil de 65 Dakika napıcam la ben tarihte. Bitince veremiyoruz da oho ben bekleyince soruları değiştiriyorum arkadaş

Hesaplıyorum her sınavda en fazla 20-25 dakikada kontrol edilmiş halde bitiyor. Dersane sınavlarında ve deneme çözerken direk diğer kitapçığa geçiyorum. En önemli olay ilk yapılan doğruyu değiştirmemek o kalan boşlukta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novak Djokovic -- 13 Haziran 2013; 1:13:20 >
  • 20 dakika da bitiyor hakikaten inanılmaz motivasyon düşürücü bir etmen. Aslında onu burda tartışalım motivasyonu düşürmemek için ne yapıcaz? gerçi bırak erken bitsin, birde bu yıl kitap uzunluğunda paragraflar koyarlarmış falan, vallahi ağlarım
  • Doğru söylüyorsun hocam. Bugüne kadar 50 soru değiştirdim 5 tanesi doğru çıkmıştır ancak. Siz siz olun ben de ben olayım değiştirmeyelim. İlk aklımıza gelen sade bilgidir ; daha sonrakiler kafanızın karışmış halinden çıkan bilgidir. Değiştirmeyin !

Bugün 3 soru değiştirdim 1 mantık 2 psikoloji hepsi ilk yaptığım doğru çıktı lan ağlıcam
  • Son 2 gün kaldı çalışayım bari
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.