Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) 2013 YGS-LYS TERCİH SONUÇLARI (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.551
Cevap
70
Favori
227.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tylerdurden04

quote:

Orijinalden alıntı: The Ugly

quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

quote:

quote:

quote:

Eğitim fakültesinde sözel bölümler içinde Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği dışındaki bölümler yani Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya öğretmenliklerine bu yıl kontenjan verilmeyecek.

Çok sağol dostum.
    Senin nick değişmiş sanırım.Geçen sene beraber hazırlanıyorduk.

Evet hocam rmznts idi bir kaç ay önce değiştirdim işte.

Aynen hatırladım direk.
    Ee nasıl gidiyor çalışmalar ? Hoş pek birşeyde kalmadı sanırım.Hedef neresi ?
    Baya sorduk ama

Geçen yıla göre iyi gidiyor diyebilirim. Bölüm olarak tam bir hedefim yok sadece sıralama olarak ilk 10k olursa iyi olur işte. Denemeler gayet iyi ancak sınavda da düşeceğini bildiğim için ona göre çalışıyorum. Bakalım artık umarım ben de siz de istediğinizi alırsınız sınavdan.

İyi gitmesine sevindim.
    Umarım mutlu olacağın bir yere gidersin.

Ben istediğimi geçen sene aldım.
    Çanakkale'de Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum.Birinci sınıf bitti bile.
    Tercih döneminde Çanakkale'yi düşünürsen fikir alışverişi yaparız.
    Kolay gelsin.
    İyi çalışmalar.

hocam sözel için bi sorum olacak da.Sözel calısayım diyorum dogru düzgun bir meslek yok hocam ilk 10 bine falan girebilirim zorlasam sözelde ama meslek olmaması gözümü korkutuyor tm den hazırlandim fazla mat. yaopamasam da ama lys 4 e de girecegim ve ygs de sözel sıralamam 80.000 lerdeydi.acaba hangi bölümleri seçebilirim sözelde geçen sene girdiginiz icin bilginiz vardir diye şyeettim :)

Aslında doğru söylemişsin.Sözelde pek bölüm yoktur.
    Öncelikle şunu söyleyeyim bende sözelci değilim.Meslek Lisesi mezunuyum ben.Elektrik bölümünden.
    Dersaneye başladığımda 1 hafta TM sınıfına gittim baktım olacak gibi değil,sözele geçtim.
    Ve kazandım.

Şimdi tercih edebileceğin fakülteleri 3'e ayırıcaz.Pekte bişey yok zaten.

1-İletişim Fakülteleri:
    İlk 10k'da olduğunu varsayarsak Ankara veya İstanbul'da iletişime gidebilirsin.Ama iletişime gitmek için sıralama yeterli değil bana göre.Kendini geliştirmen lazım İLEF'lerde.
    Dil öğrenmelisin.Kitap okumalısın.Sosyal bir kişiliğin olmalı.
    Tercih edeceğin bölüme göre o alanla ilgili araştırma yapmalı kendini hazırlamalısın.
    Radyo TV Sinema,Halkla İlişkiler,Reklamcılık vs gibi bölümleri tercih edeceksen yukarıda yazdıklarımı dikkate al.

2-Eğitim Fakülteleri:
    Bu yıl Sosyal Bilgiler ve Türkçe Öğretmenliği dışında alım olmuyormuş.
    Şunu söyleyeyim.Bende Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum ve bölüm çok kolay.Gerçekten okuması kolay ve rahat bir alan.
    Türkçe Öğretmenliği hakkında zor veya kolay diyemem ama Sosyal Bilgiler kolay.
    Öğretmenlikle ilgilide şunu diyeyim.
    Gerçekten sabır işi.
    Kendinden biliyorsundur zaten öğrenci ile uğraşmak zordur.Üniversiteye geldiğimde şahsen ben şunuda anladım insanla uğraşmak çok zor.Bu yüzden sabırlıyım diyorsan yaz öğretmenlikleri.
    Zaten 2 bölüm kalmış sözel için.

3-Fen-Edebiyat Fakülteleri:
    Benim hayalimdi FEF okumak.Geçen sene formasyonu kaldırdılar.Hayalim olan Coğrafya'yı yazamadım.Çok üzüldüm.
    Sonra yıl içinde formasyon geri geldi dediler.Daha da üzüldüm.Bu kez küfür de ettim.
    FEF gerçekten çok ağır.
    Yurttan arkadaşlarımla görüşüyourum adamlar deli gibi ders çalışıyorlar.Ben eğitimdeyim yata yata bölüm bitiyor.FEF'teki arkadaşlarımız deli gibi çalışıyorlar.
    Ders çalışmayı göze alırım dersen FEF yazabilirsin.Ve bana göre sözel için FEF'te yazılabilecek tek bölüm Coğrafya'dır.

Elimden geldiğince birşeyler yazdım.Umarım sana ve diğer arkadaşlara faydası olur.
    İyi günler.

Edit: YGS sıralamam 80.000 demişsin son anda gördüm.YGS'den tercih edebileceğin sözel bölümleri pek bilmiyorum ama Zihinsel Engelliler Öğretmenliği sanırım ygs ile alıyor.Eğer ki yapabilirim dersen bir düşün.(Sıralamanın yettiğini farzederek konuşuyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Ugly -- 10 Haziran 2013; 13:11:35 >

• Ben geçen sene klasik mantığa son gece çalıştım sabah sınavına girdim 6 soru geldi hepsi doğruydu.İstersen yapılabilir yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Ovv bu konudakiler ne çok bilgilenmişler, nasıl da çalışmışlar bakalım istediğimi alabilecek miyim? Çok çalışamadım daha coğrafyaya bakıyorum sınava kadar tarihi halledip, sonrada sınav sonrası edebiyata bakacağım..

Bölüm mü değiştireceksin abi?

Valla ne yapmak istiyorum bende bilmiyorum. Ankara'yı sevmedim, babamla birlikte kalıyorum, ailem bu sene komple Ankara'ya geliyor. Anlaşamıyorum evdekilerle..

Yeterli puanı alırsam geçen sene yaptığım salaklığı gidermeyi düşünüyorum, gelirim okurum Konya'da.. Salak gibi büyük şehir diye Ankara'ya geldim

Puanım kesilecek ama ygs'den kesilecek puandan fazlasını alarak onu telafi ettim, lys geçen senenin aynısı olursa yine tercih yapabilirim. Bakalım ben puanı alayımda sonrasında ne yapacağıma karar vereceğim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sasa_iliç

quote:

Ovv bu konudakiler ne çok bilgilenmişler, nasıl da çalışmışlar bakalım istediğimi alabilecek miyim? Çok çalışamadım daha coğrafyaya bakıyorum sınava kadar tarihi halledip, sonrada sınav sonrası edebiyata bakacağım..

Bölüm mü değiştireceksin abi?

Valla ne yapmak istiyorum bende bilmiyorum. Ankara'yı sevmedim, babamla birlikte kalıyorum, ailem bu sene komple Ankara'ya geliyor. Anlaşamıyorum evdekilerle..

Yeterli puanı alırsam geçen sene yaptığım salaklığı gidermeyi düşünüyorum, gelirim okurum Konya'da.. Salak gibi büyük şehir diye Ankara'ya geldim

Puanım kesilecek ama ygs'den kesilecek puandan fazlasını alarak onu telafi ettim, lys geçen senenin aynısı olursa yine tercih yapabilirim. Bakalım ben puanı alayımda sonrasında ne yapacağıma karar vereceğim.

İnşallah istediğin gibi olur.

• Yalnız hocam LYS tarihi felsefesi falan YGS'e benzemez. Tarihten mantık yürüterek yapacağın soru sayısı çok az. Daha önce hiç derinlemesine çalıştınmı ?
  • quote:

Ben geçen sene klasik mantığa son gece çalıştım sabah sınavına girdim 6 soru geldi hepsi doğruydu.İstersen yapılabilir yani.

Oooo yeah men.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Eğitim fakültesinde sözel bölümler içinde Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği dışındaki bölümler yani Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya öğretmenliklerine bu yıl kontenjan verilmeyecek.

Çok sağol dostum.

Aynen hatırladım direk.
    Baya sorduk ama

Geçen yıla göre iyi gidiyor diyebilirim. Bölüm olarak tam bir hedefim yok sadece sıralama olarak ilk 10k olursa iyi olur işte. Denemeler gayet iyi ancak sınavda da düşeceğini bildiğim için ona göre çalışıyorum. Bakalım artık umarım ben de siz de istediğinizi alırsınız sınavdan.

İyi gitmesine sevindim.

Kolay gelsin.
    İyi çalışmalar.

hocam sözel için bi sorum olacak da.Sözel calısayım diyorum dogru düzgun bir meslek yok hocam ilk 10 bine falan girebilirim zorlasam sözelde ama meslek olmaması gözümü korkutuyor tm den hazırlandim fazla mat. yaopamasam da ama lys 4 e de girecegim ve ygs de sözel sıralamam 80.000 lerdeydi.acaba hangi bölümleri seçebilirim sözelde geçen sene girdiginiz icin bilginiz vardir diye şyeettim :)

Aslında doğru söylemişsin.Sözelde pek bölüm yoktur.
    Öncelikle şunu söyleyeyim bende sözelci değilim.Meslek Lisesi mezunuyum ben.Elektrik bölümünden.
    Dersaneye başladığımda 1 hafta TM sınıfına gittim baktım olacak gibi değil,sözele geçtim.
    Ve kazandım.

Şimdi tercih edebileceğin fakülteleri 3'e ayırıcaz.Pekte bişey yok zaten.

1-İletişim Fakülteleri:
    İlk 10k'da olduğunu varsayarsak Ankara veya İstanbul'da iletişime gidebilirsin.Ama iletişime gitmek için sıralama yeterli değil bana göre.Kendini geliştirmen lazım İLEF'lerde.
    Dil öğrenmelisin.Kitap okumalısın.Sosyal bir kişiliğin olmalı.
    Tercih edeceğin bölüme göre o alanla ilgili araştırma yapmalı kendini hazırlamalısın.
    Radyo TV Sinema,Halkla İlişkiler,Reklamcılık vs gibi bölümleri tercih edeceksen yukarıda yazdıklarımı dikkate al.

2-Eğitim Fakülteleri:
    Bu yıl Sosyal Bilgiler ve Türkçe Öğretmenliği dışında alım olmuyormuş.
    Şunu söyleyeyim.Bende Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum ve bölüm çok kolay.Gerçekten okuması kolay ve rahat bir alan.
    Türkçe Öğretmenliği hakkında zor veya kolay diyemem ama Sosyal Bilgiler kolay.
    Öğretmenlikle ilgilide şunu diyeyim.
    Gerçekten sabır işi.
    Kendinden biliyorsundur zaten öğrenci ile uğraşmak zordur.Üniversiteye geldiğimde şahsen ben şunuda anladım insanla uğraşmak çok zor.Bu yüzden sabırlıyım diyorsan yaz öğretmenlikleri.
    Zaten 2 bölüm kalmış sözel için.

3-Fen-Edebiyat Fakülteleri:
    Benim hayalimdi FEF okumak.Geçen sene formasyonu kaldırdılar.Hayalim olan Coğrafya'yı yazamadım.Çok üzüldüm.
    Sonra yıl içinde formasyon geri geldi dediler.Daha da üzüldüm.Bu kez küfür de ettim.
    FEF gerçekten çok ağır.
    Yurttan arkadaşlarımla görüşüyourum adamlar deli gibi ders çalışıyorlar.Ben eğitimdeyim yata yata bölüm bitiyor.FEF'teki arkadaşlarımız deli gibi çalışıyorlar.
    Ders çalışmayı göze alırım dersen FEF yazabilirsin.Ve bana göre sözel için FEF'te yazılabilecek tek bölüm Coğrafya'dır.

Elimden geldiğince birşeyler yazdım.Umarım sana ve diğer arkadaşlara faydası olur.
    İyi günler.

Edit: YGS sıralamam 80.000 demişsin son anda gördüm.YGS'den tercih edebileceğin sözel bölümleri pek bilmiyorum ama Zihinsel Engelliler Öğretmenliği sanırım ygs ile alıyor.Eğer ki yapabilirim dersen bir düşün.(Sıralamanın yettiğini farzederek konuşuyorum)

hocam beni iş imkanı korkutuyor yani kpss de nerde okursan oku türkçe sosyal ögretmenliklerinde çok yüksek puan gerekiyor ögretmenlik sevdiğim bir meslek orası kesin.hocam zihin engellileri ben kaldıramam ya yani normal ögrencilerle uğraşmak bile cok yorar insanı.bi de hocam senin sıralama kactı kaçla girdin oraya.sözelde bölün olmamasi gerçeklten cok kötü ya türkiyede ilk 15 bine girip işsız kalıyorsun hale bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: puslu.kıtalar.atlası

Yalnız hocam LYS tarihi felsefesi falan YGS'e benzemez. Tarihten mantık yürüterek yapacağın soru sayısı çok az. Daha önce hiç derinlemesine çalıştınmı ?

yok hocam tm deyim zaten bu sene okulda çagdas türk ve dünya tarihi gördük biliyoruz bir seyler beni zorlarsa mantık ve coğ zorlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylerdurden04 -- 10 Haziran 2013; 14:33:36 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok sağol dostum.

Aynen hatırladım direk.
    Baya sorduk ama

İyi gitmesine sevindim.

Kolay gelsin.
    İyi çalışmalar.

Teşekkürler.

• Bölüm olarak henüz tam bir hedefim yok sıralamala olarak ilk 10k
  • tarih'den 35 net yaptım şimdi :/ çok mu kötü,25 k için ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sucukcu-

tarih'den 35 net yaptım şimdi :/ çok mu kötü,25 k için ?

Abartmayın allah aşkına abartmayın ya gelecek hafta bugün tarihten 35 net yapmış olsanız havalara uçarsınız
  • quote:

quote:

Abartmayın allah aşkına abartmayın ya gelecek hafta bugün tarihten 35 net yapmış olsanız havalara uçarsınız

Bırakta alıyım hocam :( 5 tane soru bankası çözdüm cigerim soldu.bu arada ilk mesajın hayırlı olsun.

• quote:

quote:

quote:

Bırakta alıyım hocam :( 5 tane soru bankası çözdüm cigerim soldu.bu arada ilk mesajın hayırlı olsun.

Eyv. Valla hocam açıkça konuşmak gerekirse bende yalan yok

-Körfez
    -Final
    -ODTÜ
    -FEM soru bankalarını bitirdim. Artı konu anlatımlı 3 tane kitabın sorularını bitirdim, yaprak testler falan derken baya soru çözmüş oldum. Ancak arada 2 hafta hiç tarih çözmedim ve çoğunu unuttum. Tekrar ettim hepsini baştan. Ha denemelerde 36-37 yaptığımda oldu- 29.5 yaptığımda (tamamen günüme moduma göre) Şuanda da tek istediğim sınavda aklım tarihte kalmasın, 30-35 net arası birşey yapıyım kafidir. 10-11 coğrafta- 20-4 felsefe de güzel olur. Öyle 40larda 44lerde gözüm yok

• Alıntı uzamasın burdan devam edeyim.
    Ben geçen sene 15.757 sıralama yaptım TS-1'de.
    Gelecek kaygısı olmayan bölüm sayısı gerçekten çok az.Heleki sözelde dahada az.
    O yüzden gerekli sıralamayı alıp iyice bir düşünün ve hangi bölümü tercih edeceğinize karar verin.Bölüme yerleştikten sonra kendinizi hazırlayın,geliştirin.
    Kpss denen şey 1 yılda halledilmez bana göre. 3.sınıfta başlasanız 4.sınıftaki tempoyla birlikte halledilebilir.
    Ayrıca Doğu bölgelerinde öğretmenlik yapmak isterseniz atama şansınız artıyor.Atamalardaki sıkıntı da burada zaten.Herkes batı bölgelerini istiyor.

Son olarak LYS hakkında birkaç şey söyleyeyim.LYS sözel için harbiden farklı bir sınav.Yani bu kadar geniş bir alan olabilemez.
    Bana göre LYS sınavlarında bir tane alanı yardırmanız gerekiyor.Ya tarih kısmını,yada edebiyat kısmını uçurmalısınız.Bunlardan birini yükske tutup diğerlerinide makul bir seviyede tutarsanız bu iş olur.

Başarılar.

• sagolun hocam cevaplar icin:) bu arada türkce oğretmenligi icin düsünceleriniz nelerdir hocam ygs 3 baz aliniyor ve lys 3 ve 4 heralde.puanlari hep 400 ün üzerinde bana iyimis gibi geldi eger ygs 3 se zorlamam lazım ama ne ypayím :

• Arkadaşlar YGS'den 281 Puan aldım.Beklediğimden çok düşük geldi.Sıralamam 320690

Tarih-37
    Coğrafya(2)-9
    Felsefe-21 veya 22

Edebiyat-45 veya 46
    Coğrafya(1)-15 veya 16 denemelerde yapıyorum.

Okuldan galiba 42 puan gelecek.İzmir Ekonomi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım istiyorum(409).

Puan hesaplama siteleri farklı farklı şeyler söylüyor.Gelir mi sizce?Şimdiden teşekkürler
  • quote:

sagolun hocam cevaplar icin:) bu arada türkce oğretmenligi icin düsünceleriniz nelerdir hocam ygs 3 baz aliniyor ve lys 3 ve 4 heralde.puanlari hep 400 ün üzerinde bana iyimis gibi geldi eger ygs 3 se zorlamam lazım ama ne ypayím :

Türkçe Öğretmenliği sanırım sözel bölümler içerisinde ataması en fazla olan bölümdü.(Ağustos Ataması)
    Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım maalesef yok.Bölüm dersleri geleceği hakkında net birşey söyleyemem.
    Ama şunu belirteyim.
    Türkçe Öğretmenliği TS-2 alıyor.Ve TS-2 puan türünde Edebiyat çok önemli.TS-1'den tercih yapacağım deseydin Tarih çok önemli olurdu.O yüzden Edebiyat'ı deli gibi ezberle.Sanırım TM çıkışlısın.Edebiyat temelin vardır.Edebiyat sınavını olabildiğince max. düzeyde bitirmeye bak.Ve Felsefe Grubunu yüksek tut.
    Şunuda unutma ygs %40 falan etki etmez.Ortalama olarak YGS'nin etkisi %28-30 falandır.Önemli olan LYS'dir.
    Puanlar açıklandığı vakit ben yine buralarda olurum.Eğer ki sende burada olursan daha detaylı konuşuruz.

Son olarak sınıftaki arkadaşlarla sene başındaki konuşmalarımda sadece 2 bölüm tercih edildiğini gördüm.Birisi Türkçe Öğretmenliği diğeri malum Sosyal Bilgiler Öğretmenliği. Bunuda göz önünde bulundur.

• quote:

quote:

sagolun hocam cevaplar icin:) bu arada türkce oğretmenligi icin düsünceleriniz nelerdir hocam ygs 3 baz aliniyor ve lys 3 ve 4 heralde.puanlari hep 400 ün üzerinde bana iyimis gibi geldi eger ygs 3 se zorlamam lazım ama ne ypayím :

Türkçe Öğretmenliği sanırım sözel bölümler içerisinde ataması en fazla olan bölümdü.(Ağustos Ataması)
    Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım maalesef yok.Bölüm dersleri geleceği hakkında net birşey söyleyemem.
    Ama şunu belirteyim.
    Türkçe Öğretmenliği TS-2 alıyor.Ve TS-2 puan türünde Edebiyat çok önemli.TS-1'den tercih yapacağım deseydin Tarih çok önemli olurdu.O yüzden Edebiyat'ı deli gibi ezberle.Sanırım TM çıkışlısın.Edebiyat temelin vardır.Edebiyat sınavını olabildiğince max. düzeyde bitirmeye bak.Ve Felsefe Grubunu yüksek tut.
    Şunuda unutma ygs %40 falan etki etmez.Ortalama olarak YGS'nin etkisi %28-30 falandır.Önemli olan LYS'dir.
    Puanlar açıklandığı vakit ben yine buralarda olurum.Eğer ki sende burada olursan daha detaylı konuşuruz.

Son olarak sınıftaki arkadaşlarla sene başındaki konuşmalarımda sadece 2 bölüm tercih edildiğini gördüm.Birisi Türkçe Öğretmenliği diğeri malum Sosyal Bilgiler Öğretmenliği. Bunuda göz önünde bulundur.

peki hocam:) tesekkurler hocam çok sağolun çok yararlı oldu bu sohbet zaten edebiyatı seviyorum ve yapıyorum Allah ın izniyle çok güzel bir yerde türkçe ögretmenligi istiyorum esit agırlık olmazsa direk sözelden türkçe ögretmenligi insallah.Sınav sonuçlarí açıklanınca buralarda olursanız bi ugrarım hocam:

• arkadaşlar bazı kelime anlamlarını yazdım kaynak eksiği çeken sözelciler bakabilir.bilmeyenler içindir

http://forum.donanimhaber.com/m_76215685/f_//tm.htm#76215685
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.