Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) (157. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.711
Cevap
21
Favori
103.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hobydick

ts için bi düzenleme gelmesi şart oldu ya gidilecek bölüm yok doğru dürüst. az buçuk ilgim var diye tarih yazacam diğerleri hiç ilgimi çekmiyor. felsefe grubuyla sınavda cebelleşen biziz ama yerleşen tmler ne biçim iş anlamadım. öğretmenlik desen ayrı bi dert

Felsefenin eşit ağırlık olarak ele alınması gerçekten komik bir durum.
    Felsefe matematik işi değil, doğrudan analitik düşünce işidir.
    Matematikçiler bir şey bulduklarında tamamen bunun doğruluğunu kabul ederler, felsefeciler ise buldukları yanıt üzerine yeni sorular inşa ederler.
    Basit bir örnekti bu, komedinin boyutunu gösterme açısından faydalı olur.

• istanbul aydın gazetecilik tam bursluyu yazdım ama ekşide hep kötülemişler üniversiteyi. içimde bir huzursuzluk var.
  • sıralamam ts 1 11612
    anadolu stv 10.400
    anadolu iletişim tasarımı 26.700
    ankara rts 17.200 ileişim gelmesi için ölü tercih gibi buraya yazdım. ankaranın altındakileri etkilemez dimi bu.? sadece ankara ölü tercih olur.?
    anadolu basın yayın 31.500

buradan sonra yazmamayı düşünüyorum 31.500 e kadar düşmem kaymaz sanırım.
    ama ne olur ne olmaz diye akdeniz stv ve rts yi de yazayım diyorum
    34.bin
    37.bin olarak başkada yazacak bişi bulamadım ne dersiniz vereyim mi bu sıralamayla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hobydick

ts için bi düzenleme gelmesi şart oldu ya gidilecek bölüm yok doğru dürüst. az buçuk ilgim var diye tarih yazacam diğerleri hiç ilgimi çekmiyor. felsefe grubuyla sınavda cebelleşen biziz ama yerleşen tmler ne biçim iş anlamadım. öğretmenlik desen ayrı bi dert

Katılıyorum kesinlikle felsefe grubu bizim olmalı

Tm de o kadar güzel bölüm var, ama şöyle bi noktada var onlar sınava girdikleri hiç bi alan kendilerine ait değil, ne mat ne geo ne coğ ne edb oh canımıza değsin

Teselli de buna deniyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blacklife94 -- 29 Temmuz 2012; 3:54:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JabbaWockeeZ

Beyler kafam çok karışık.Gazi de İİBF lerden birimi yoksa Türkçe veya Sosyal Bilgiler öğrtmenliğimi ? Yardım edebilirmisiniz ?

aynı ikilemi bende yaşıyorum ancak öğretmenlik daha ağır basiyor. kafan rahat olur en azından diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

Beyler kafam çok karışık.Gazi de İİBF lerden birimi yoksa Türkçe veya Sosyal Bilgiler öğrtmenliğimi ? Yardım edebilirmisiniz ?

aynı ikilemi bende yaşıyorum ancak öğretmenlik daha ağır basiyor. kafan rahat olur en azından diye düşünüyorum.

Hocam öğretmenlik seçiyim diyorum şimdiden atanmaları düşünüyorum orda da kafam rahat değilki
  • quote:

quote:

quote:

Hocam öğretmenlik seçiyim diyorum şimdiden atanmaları düşünüyorum orda da kafam rahat değilki

Aynen ama ben en sonunda öğretmenliği seçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: hanım keleşi getir

quote:

quote:

quote:

Hangi branş ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ballıkk

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi branş ?

Öncelik Türkçe sonra sosyal bilgiler

• arkadaslar selamlar,
    sayilsayiciyim ve sizlere birsey sormak istiyorum.Ygs sozel yapicam fakat dilbilgisi ile cografyadan sikintim var.bu derslere nasil calisiyorsunuz.elimde simetri konu anlatimi var yeterlimidir.cevaplarsaniz sevinirim.
  • arkadaslar tercih konusunda kafam çok karışık rehber hocasıyla görüştüm bu sene sosyal bilgilere olan yoğunluğun artacağını ifade etti 2.ci öğretimlerin kapatılması bide formasyonun kalkması buna sebebiyet verecekmiş ts1:33bindeyim bana gelmeyebilir yani doğu illeri bile olsa..bu sene mutlaka yerleşmem lazım fen-edebiyatlara bakmaya başladım ts2:29 bindeyim edebiyat mı yazsam coğrafya mı karar veremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bukett35

quote:

Orijinalden alıntı: Blacklife94

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Ugly

quote:

tarih bölümü okuyupta tezsiz yüksek lisans yapınca devlette öğretmen olma imkanı var mıdır?

Evet var.
    Tezsiz Yüksek Lisans yaparsan Formasyon alma hakkın bulunuyor.
    Biz bu formasyon kaldırıldığı dönemde dersanedeki hocalarımıza sormuştuk.
    Onlar Tezsiz Yüksek Lisans'ın yaklaşık 1,5-2 yıl sürebileceğini söylemişti.
    Ona göre plan yap bence.
    Ayrıca,hergün farklı türde mesajlar atıyorsun,aklın çok karışık olmalı.
    Bence ne yapmak istediğine kesin olarak karar ver ve o yönde tüm gücünle çalış.
    Böyle iki arada bir derede istediğin birşeyi yapman çok zor.

evet çok karışık gerçekten.. tarih bölümündeki formasyon kaldırılması olayı herşeyi alt üst etti. tezsiz yüksek lisansı mezun olduktan sonra mı yoksa üniversite devam ederken de yapabiliyor muyuz?

Bununla alakalı gerçekten bilgili olan arkadaşlar varsa bizi bilgilendirirse sevinirim, ben de tarih yazdım çünkü

netten baktığım kadarıyla tezsiz yüksek lisans ücretleri 5-10 bin tl arası değişiyormuş

ben tarihi kazanıyorum idealim öğretmenlikti fakat hem 4 sene okucan 2 senede tezsiz yüksek lisans, kpss gircen puanı yüksek .
    şuan 20 yaş..oku+askerlik bitince yaş oluyor 27 .gelincede kpssye en az 2 kere girişte kazanırım o da mümkün olurmu bilmem.oldu yaş29
    ben açıköğretim işletme yazıcam . kpss girerim kazanmasamda özel sektörde çalışırım.
    tarih bölümü okusam yılda 3 milyar 6sene = 18bin TL tez 10bin olsa= 28bin.
    hiç okumasam 28bin TL ile işyeri açsam parayı kırarım zaten :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMatador2

arkadaslar tercih konusunda kafam çok karışık rehber hocasıyla görüştüm bu sene sosyal bilgilere olan yoğunluğun artacağını ifade etti 2.ci öğretimlerin kapatılması bide formasyonun kalkması buna sebebiyet verecekmiş ts1:33bindeyim bana gelmeyebilir yani doğu illeri bile olsa..bu sene mutlaka yerleşmem lazım fen-edebiyatlara bakmaya başladım ts2:29 bindeyim edebiyat mı yazsam coğrafya mı karar veremedim

iş kolu en iyisi coğrafya diye biliyorum edebiyat hakkında bilgim yok.
    bence direk sosyal bilgiler veya türkçe öğretmenliği ama idealin coğrafyaysa yaz derim seçim senin.

• quote:

arkadaslar tercih konusunda kafam çok karışık rehber hocasıyla görüştüm bu sene sosyal bilgilere olan yoğunluğun artacağını ifade etti 2.ci öğretimlerin kapatılması bide formasyonun kalkması buna sebebiyet verecekmiş ts1:33bindeyim bana gelmeyebilir yani doğu illeri bile olsa..bu sene mutlaka yerleşmem lazım fen-edebiyatlara bakmaya başladım ts2:29 bindeyim edebiyat mı yazsam coğrafya mı karar veremedim

coğrafyayı araştır derim öğretmen olamazsan bile devlette bazı kadrolar var coğrafya ile ilgili.
  • sıralamam ts 1 11612
    anadolu stv 10.400
    anadolu iletişim tasarımı 26.700
    ankara rts 17.200 ileişim gelmesi için ölü tercih gibi buraya yazdım. ankaranın altındakileri etkilemez dimi bu.? sadece ankara ölü tercih olur.?
    anadolu basın yayın 31.500

buradan sonra yazmamayı düşünüyorum 31.500 e kadar düşmem kaymaz sanırım.
    ama ne olur ne olmaz diye akdeniz stv ve rts yi de yazayım diyorum
    34.bin
    37.bin olarak başkada yazacak bişi bulamadım ne dersiniz vereyim mi bu sıralamayla.
  • sosyal bilgiler gelse giderim ama bu sıralamaya zor gibi görünüyor balıkesir,ısparta coğrafya(fen-ede) geliyor onları değerlendirecem
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ballıkk

quote:

quote:

quote:

quote:

Hangi branş ?

Öncelik Türkçe sonra sosyal bilgiler

Ben de türkçe yazdım iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum.

• Tercihlerimin son hali böyle sizce hangileri gelebilir?

t1 : 26 825
    ts2 : 25 894

1) İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Tarih 13 500
    2) MARMARA ÜNİVERSİTESİ Tarih 17 500
    3) MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ Tarih 22 200
    4) YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ Görsel İletişim Tasarımı (Tam Burslu) yeni açıldı
    5) MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 22 100
    6) SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 20 000
    7) DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 25 300
    8) TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 25 200
    9) İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Tarih (İÖ) 25 700
    10) BEYKENT ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Tarih (Tam Burslu) 27 700
    11) EGE ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Tarih 35 600
    12) DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ (İZMİR) Tarih 39 400
    13) FATİH SULTAN MEHMET VAKIF ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Tarih (Tam Burslu) 27 400
    14) KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ Tarih 45

not: kararsız kaldığım 'uşak üniversitesi/sosyal bilg. öğrt. 28 400 hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

• Tarih okumak zor mudur yahu, İngilizce bir de

quote:

Orijinalden alıntı: DCL

quote:

coğrafyayı araştır derim öğretmen olamazsan bile devlette bazı kadrolar var coğrafya ile ilgili.

Eğer bölümden mezun olacaksanız akademik kariyeri de düşünebilirsiniz.

4 yıllık bölüm lisansınızdan sonra yüksek lisans yapar, araştırma görevlisi vs. olursunuz. Temmuz zammıyla Ar. Gör. 2000 tl maaş alıyor artı ödenekleri de var üniversite geliştirme adıyla.
    Yavaş yavaş yükselirsiniz doktora, yardımcı doçentlik, doçentlik ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 29 Temmuz 2012; 14:02:43 >

• Beyler doğru tercih tahmini sıralamayı yayınladı fakat anlamadığım bi yer var.Mesela Balıkesir üni sosyal öğrt. -1956 yükselir demiş? Yani 15k ise 17k mı olur demek istiyor yoksa 13k mı? :)

http://www.dogrutercih.com/dosya/2012/ozel-dosyalar/DogruTercih_Ozel_Dosya_2012_010.pdf
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.