Şimdi Ara

SÖZELCİLER BURAYA (Sorular,Bilgi Paylaşımı vs) (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.711
Cevap
21
Favori
103.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SnnOzcn

Bu arada beyler arkadaş Çanakkale'yi çıkar diğer tercihlerini etkiler diyip korkuyu saldı içime. İlk sırada olması etkiler mi diğerlerini? Sakıncası varmı yani?

Bir şeyi etkilemez.
    Ayrıca o yazdığın şehirler içerisinde hiçbiri de Çanakkale ile yarışamaz.
    Keşke Çanakkale'de Gazetecilik olsa da okusam.
    Düşün İzmir tercihleyecek biri olarak diyorum bunu.
  • Tercih robotu sitesi niye Tc mizi şifremizi istiyor merak ettim? açıkçası çekindim, tercihler açıklandığı gün Artvin Üniversitesine düşmeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkernazionale

quote:

Bu arada beyler arkadaş Çanakkale'yi çıkar diğer tercihlerini etkiler diyip korkuyu saldı içime. İlk sırada olması etkiler mi diğerlerini? Sakıncası varmı yani?

Bir şeyi etkilemez.
    Ayrıca o yazdığın şehirler içerisinde hiçbiri de Çanakkale ile yarışamaz.
    Keşke Çanakkale'de Gazetecilik olsa da okusam.
    Düşün İzmir tercihleyecek biri olarak diyorum bunu.

Sağol kanka bakalım gidebilicez mi sence gelme ihtimali nedir? Yada neresi gelir sana göre :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukett35

arkadaşlar mesela ben çift anadal yapmak istesem tarih okuyorum diyelim fen/edebiyat fakültesindeki herhangi bir bölümü mü seçmek zorundayım yoksa başka fakültelerdeki bölümlerden de seçebilir miyim?

Okuduğun bölüm ayarlar onları hep. ÇAP dönemi başladığında liste asılır diğer anadal yapılabilecek programlar diye. Kısaca fakülte sana ÇAP için şu şu dersler uygun diyecek sen de aralarından seçeceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 28 Temmuz 2012; 20:42:05 >
  • quote:

Sağol kanka bakalım gidebilicez mi sence gelme ihtimali nedir? Yada neresi gelir sana göre :)

Çanakkale kaç sıralama ile alır hiçbir fikrim yok ama genel bir kanı olarak Sakarya'nın altına düşmeyeceğini düşünüyorum.
    Şöyle de bir durum var, Çanakkale'de ilk kez açılacak olması sebebi ile birçok kişinin tercih listesinde bulunacaktır.
    İşte burada sıralama değer kazanır ve senin durumun gayet iyi.
    Umarım Çanakkale olur :)
    Yalnız Terzioğlu kampüsünde olup olmadığına bak, Biga'da da var bir kampüs ve orada sıkılırsın muhtemelen.
    Merkezde ise iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkernazionale -- 28 Temmuz 2012; 21:15:39 >
  • quote:

quote:

Çanakkale kaç sıralama ile alır hiçbir fikrim yok ama genel bir kanı olarak Sakarya'nın altına düşmeyeceğini düşünüyorum.
    Şöyle de bir durum var, Çanakkale'de ilk kez açılacak olması sebebi ile birçok kişinin tercih listesinde bulunacaktır.
    İşte burada sıralama değer kazanır ve senin durumun gayet iyi.
    Umarım Çanakkale olur :)
    Yalnız Terzioğlu kampüsünde olup olmadığına bak, Biga'da da var bir kampüs ve orada sıkılırsın muhtemelen.
    Merkezde ise iyidir.

Yırtık dondan çıkar gibi olacak ama Çanakkale eğitim merkezde Anafartalar Kampüsünde.
    Terzioğlunda Fen-Edebiyat falan var.
    Bahsi açılmışken sorayım benim TS-1 sıralamam 15757,Gazi ve Ege'nin gelme olasılığı nedir.
    Bunların olmadığını farzedersek Çanakkale'nin gelme ihtimali nasıldır sizce.
    Cevaplarsanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Ugly
    Yırtık dondan çıkar gibi olacak ama Çanakkale eğitim merkezde Anafartalar Kampüsünde.
    Bahsi açılmışken sorayım benim TS-1 sıralamam 15757,Gazi ve Ege'nin gelme olasılığı nedir.
    Cevaplarsanız sevinirim.

Tamamdır, Anafartalar'ın merkezde olduğunu anımsayamadım sadece.
    İyiymiş o zaman :)
    Yalnız hangi bölüm istediğiniz de önemli, evvelki mesajlardan anımsayamadım çünkü hangi bölüm istediğinizi.
  • quote:

quote:

Cevaplarsanız sevinirim.

Tamamdır, Anafartalar'ın merkezde olduğunu anımsayamadım sadece.
    İyiymiş o zaman :)
    Yalnız hangi bölüm istediğiniz de önemli, evvelki mesajlardan anımsayamadım çünkü hangi bölüm istediğinizi.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği.

• quote:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliğine oldukça yoğun bir talep var.
    Nedense iletişim bölümleri revaçta değil bu sene.
    Eğitim fakültelerine akın var :)
    Ege ile Gazi için sıralaman geçen yıla göre yetmiyor, yaklaşık yüzde onbeşlik bir oranda geridesin Ege için, Gazi'de ise şansın mevcut.
    Eğitim fakültesi için bu iki üniversitenin de yoğun talep alacağını düşünüyorum.
    Ama tercih konusunda sıkıntımız yok, ilk sıraya Ege'yi, ikinci sıraya Gazi'yi yazmanı öneririm.
    Bu ikisini de kabul ettiğine göre bundan sonraki sıralama senin tercihine ve hangi şehirde okumak istediğine bağlı.
    Çanakkale'nin gelme olasılığını ise çok yüksek buluyorum.
    Gene yakın yerler olarak Anadolu Üniversitesi, Sakarya Üniversitesini de sıralayabilirsin.

• tarih bölümü okuyupta tezsiz yüksek lisans yapınca devlette öğretmen olma imkanı var mıdır?
  • ts-2'de 27k ile kapatan bölüme 24911 sıralama ile girebilir miyim?
  • quote:

quote:

Sosyal Bilgiler Öğretmenliğine oldukça yoğun bir talep var.
    Nedense iletişim bölümleri revaçta değil bu sene.
    Eğitim fakültelerine akın var :)
    Ege ile Gazi için sıralaman geçen yıla göre yetmiyor, yaklaşık yüzde onbeşlik bir oranda geridesin Ege için, Gazi'de ise şansın mevcut.
    Eğitim fakültesi için bu iki üniversitenin de yoğun talep alacağını düşünüyorum.
    Ama tercih konusunda sıkıntımız yok, ilk sıraya Ege'yi, ikinci sıraya Gazi'yi yazmanı öneririm.
    Bu ikisini de kabul ettiğine göre bundan sonraki sıralama senin tercihine ve hangi şehirde okumak istediğine bağlı.
    Çanakkale'nin gelme olasılığını ise çok yüksek buluyorum.
    Gene yakın yerler olarak Anadolu Üniversitesi, Sakarya Üniversitesini de sıralayabilirsin.

Hocam çok teşekkürler.
    Ege'yi ailem istediği için en başa yazmayı düşünüyorum.Bence de gelme olasılığı düşük ama onlar halen ya gelirse diye ümit ediyorlar.
    Forumdan bir arkadaş daha Gazi'ye gidebileceğimi söylemişti.
    Ben Ege,Gazi,Çanakkale diyorum ama ilk 3 tercihten sonrası halen muamma benim için.
    Artık pazartesi sabahı tercihleri yapmaya giderken karar veririm diğer şehirlere.

İlginiz için teşekkür ederim.

• quote:

tarih bölümü okuyupta tezsiz yüksek lisans yapınca devlette öğretmen olma imkanı var mıdır?

Evet var.
    Tezsiz Yüksek Lisans yaparsan Formasyon alma hakkın bulunuyor.
    Biz bu formasyon kaldırıldığı dönemde dersanedeki hocalarımıza sormuştuk.
    Onlar Tezsiz Yüksek Lisans'ın yaklaşık 1,5-2 yıl sürebileceğini söylemişti.
    Ona göre plan yap bence.
    Ayrıca,hergün farklı türde mesajlar atıyorsun,aklın çok karışık olmalı.
    Bence ne yapmak istediğine kesin olarak karar ver ve o yönde tüm gücünle çalış.
    Böyle iki arada bir derede istediğin birşeyi yapman çok zor.
  • Anadoluda bir ilde Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuduğumuzu düşünürsek 2.sene başka bir ile geçme şansımız var mı ? Derslerin iyi olduğunu varsayıyorum
  • quote:

quote:

tarih bölümü okuyupta tezsiz yüksek lisans yapınca devlette öğretmen olma imkanı var mıdır?

Evet var.
    Ona göre plan yap bence.

evet çok karışık gerçekten.. tarih bölümündeki formasyon kaldırılması olayı herşeyi alt üst etti. tezsiz yüksek lisansı mezun olduktan sonra mı yoksa üniversite devam ederken de yapabiliyor muyuz?

• quote:

quote:

quote:

Evet var.
    Ona göre plan yap bence.

evet çok karışık gerçekten.. tarih bölümündeki formasyon kaldırılması olayı herşeyi alt üst etti. tezsiz yüksek lisansı mezun olduktan sonra mı yoksa üniversite devam ederken de yapabiliyor muyuz?

Bununla alakalı gerçekten bilgili olan arkadaşlar varsa bizi bilgilendirirse sevinirim, ben de tarih yazdım çünkü

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacklife94

quote:

quote:

quote:

Evet var.
    Ona göre plan yap bence.

Bununla alakalı gerçekten bilgili olan arkadaşlar varsa bizi bilgilendirirse sevinirim, ben de tarih yazdım çünkü

netten baktığım kadarıyla tezsiz yüksek lisans ücretleri 5-10 bin tl arası değişiyormuş

• Beyler kafam çok karışık.Gazi de İİBF lerden birimi yoksa Türkçe veya Sosyal Bilgiler öğrtmenliğimi ? Yardım edebilirmisiniz ?
  • ts için bi düzenleme gelmesi şart oldu ya gidilecek bölüm yok doğru dürüst. az buçuk ilgim var diye tarih yazacam diğerleri hiç ilgimi çekmiyor. felsefe grubuyla sınavda cebelleşen biziz ama yerleşen tmler ne biçim iş anlamadım. öğretmenlik desen ayrı bi dert
  • quote:

Orijinalden alıntı: hobydick

ts için bi düzenleme gelmesi şart oldu ya gidilecek bölüm yok doğru dürüst. az buçuk ilgim var diye tarih yazacam diğerleri hiç ilgimi çekmiyor. felsefe grubuyla sınavda cebelleşen biziz ama yerleşen tmler ne biçim iş anlamadım. öğretmenlik desen ayrı bi dert

Kesinlikle dostum.
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.