Şimdi Ara

Sözel Sınıfı Açılmıyor Dil mi TM mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İngilizcem en iyi dersimdir.
    Ben sınava sözelden gireceğim hayalimdeki meslek Radyo Televizyonculukta,
    TM mi daha yardımcı olur, dil mi? Hangisinin dersleri daha yakın.
    Bu arada çevremdeki tüm okullarda sözel açılmıyor o yüzden nakil olma şansım yok.
    Kafam çok karışık, okulların açılmasınada az kaldı 11.sınıfa başlayacağım şimdilik TM'yi seçtim ama okul açılasıya kadar değiştirme şansım var. Eskiden 10.sınıfda alan okunuyordu şimdi 11.sınıfta alan okunuyor, eski sisteme göre öğrenci olanlar varsa eklemek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetimer -- 1 Temmuz 2016; 20:52:10 >

• up
  • dil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam öyle direk yazmışsınız bir sebebinide açıklasaydınız keşke
  • Okul dersleri sınavda yapacağın neti fazla etkilemiyor o nedenle bari dil bölümü seç ki o gelişsin. :)
  • sayısalı seç sonra ingilizce moleküler biyoloji ve genetik oku. hem ingilizce, hem sözel ağırlıklı bu şekilde kombo yaparsın. hadi eyw
  • hocam sayısalı yapamıyorum
  • barnacle46 B kullanıcısına yanıt
    etkilemiyor ama şundan sordum şimdi sallıyorum aklımda yok ama sözelde olupta tm de ve dilde olmayan dersler var ne bileyim sosyoloji felan birde sözelde 5 saat edebiyat varsa tmde 4 dilde 3, güncel bir listeye ulaşamadım internette alan ders dağılımına
  • Arkadaşlar konu güncel yardımcı olursanız sevinirim.
  • Kardes kat sayi kalkti torna bile okusan puanina bakiliyor

• thetimer T kullanıcısına yanıt
    Lisede göreceğin derslerin hiçbir önemi yok, ben meslek lisesi çıkışlıyım TM olmama rağmen hiç matematik dersi görmedim ve 2 saat edebiyat gördüm sonuç olarak 17 matematik, 40 net edebiyat, 20 net felsefe-dinden bıraktım. Meslek lisesi seçtiğime pişman mısın dersen de pek sayılmaz çünkü diploma notum 90 bunu normal bir lisede 70 de bile tutamazdım ancak yabancı dil çok çok çok değerli bence ortalamanı da olumlu etkiler dil seçmen.
  • barnacle46 B kullanıcısına yanıt
    zaten çalışmadan başarılı olamam, matematikte yapamıyorum tmde geometri ile ortalamamı düşüreceğime dilde diploma notumu yükseltirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revion

sayısalı seç sonra ingilizce moleküler biyoloji ve genetik oku. hem ingilizce, hem sözel ağırlıklı bu şekilde kombo yaparsın. hadi eyw

Harika bir tavsiye
  • dil seçmek gibi bir hata yapma ben yaptım 4 yılım boşa gitti
  • RioShui R kullanıcısına yanıt
    sebebinide yazar mısınız hocam, ben çünkü sözelden giricem sınava belki siz başka bir bölüm felan, ayrıntılı yazarsanız sevinirim teşekkürler
  • KONU GÜNCEL

• Radyo TV okursan açıkta kalırsın torpilin muhteşem döndüğü bir sektör çoğu lise mezunudur hatta ordakilerin. Gazetecilik, Radyo TV okuyanlar genel de başka işler yaparlar sorabilirsin. Kesinlikle dil okumalısın dil sana her kapıyı her mesleği açabilir.
  • Up

• Up

• tm tabii ki bi de soruyor musun aklın varsa tm sınıfına
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.