Şimdi Ara

Sözel kaynak tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
5.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edebiyat için gerekli kaynakları aldım. Limit s.b, el kitabı.
    Tarihten deneme çözdüm hiç beklediğim gibi gelmedi aşırı ayrıntı soruyorlar anladım ki tarihten de işi sıkı tutmak lazım.
    Tarih ve felsefe kaynak tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben geçen yil tarihte femin sari kapakli olanlarindan calisiyodum işimi görmüstu soru bankasi olarak da güvender,fem çözüp karekökle kapanisi yapmistim(karekök ağir gelmisti ama fazla ayrinti)

• quote:

Orijinalden alıntı: hsynner

Ben geçen yil tarihte femin sari kapakli olanlarindan calisiyodum işimi görmüstu soru bankasi olarak da güvender,fem çözüp karekökle kapanisi yapmistim(karekök ağir gelmisti ama fazla ayrinti)

Ayrıntı önemli hocam. Lys de full ayrıntı çıkıyor normalde tarihim iyi bilirdim lys denemesi çözdüm 20 d çıktı.

• fdd tarih konu anlatımlı - fdd tarih soru bankası
    fdd coğrafya konu anlatımlı - palme coğrafya soru bankası
    güvender felsefe konu anlatımlı - soru bankası daha almadım :D
    edebiyat limit el kitabı-limit,palme soru bankası
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedbaran

fdd tarih konu anlatımlı - fdd tarih soru bankası
    fdd coğrafya konu anlatımlı - palme coğrafya soru bankası
    güvender felsefe konu anlatımlı - soru bankası daha almadım :D
    edebiyat limit el kitabı-limit,palme soru bankası

Hocam fdd tarih s.b nasıl

• çok iyi :D
  • Uppp

• Dh ölmüş: şuraya dandik bir sıralama konusu açsam 100 kişi zıplar burda kaynak tavsiyesi istiyoruz yorum yazan yok.

• Palme coğrafya ygs soru bankası
    YGS Konu anlatım coğrafyayı Youtube dan Atlas akademiden dinledim yanında YGS Zirve yayınlarının Coğrafya konu anlatımı kullandım.(Şahsen Atlas akademi yetti )
    YGS Türkçe için Önder hocanın kitabı var onu sipariş ettim ve youtube kanalından konu anatım izledim(Dil bilgisi için)
    YGS Tarih için Güvender Konu anlatımı kullandım.YGS limit tarih soru bankası çözdüm.
    Felsefe için de evde geçmiş yıllardan kalan fem yayınlarının konu anlatımı vardı.Pi analitik den de için soru çözdüm.
    Bir arkadaş sormuştu özel mesajla ben de böyle cevaplamıştım aynen kopyaladım belki işinize yarar.

EDIT:Pardon hocam lys için soruyormuşsunuz sonradan farkettim.
    Edebiyat limit soru bankası ve el kitabı aldım.Palme edebiyat soru bankası aldım.Yayın denizinin roman özet kitapçığını aldım.
    LYS coğrafya için palme konu özet aldım.Özet olduğuna bakma güzel baya.Coğrafya LYS limit soru bankası aldım.
    LYS tarih güvender konu anlatım vardı zaten.Yanına LYS Tarih in güvender soru bankasını aldım.
    Felsefe grubu için Sınav konu anlatımı aldım ama daha başlamadım.
    Şimdilik bunlar.Başarılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j_morisa -- 23 Mart 2017; 19:47:7 >

• Sözel kaynak tavsiyesi Sözel kaynak tavsiyesi

Baştan söyleyeyim, bunlar benim kullandığım ve kalitesini kendim test ettiğim kaynaklar değil. İnternette, oradan buradan araştırarak en çok önerilenler arasında gördüğüm kaynaklar. Mezun olalı 5 sene olduğu için, o zamanlar da sayısalcı olduğum için kaynaklar konusunda bir bilgim yok, yorumlar çerçevesinde oluşturduğum bir liste bu. Fakat detaylı bir araştırma yaptım diyebilirim, sanıyorum ki çoğu kaliteli kaynaklardır. Sitelere göre karşılaştırmalı fiyat listesi de çıkartmıştım bu listeyi hazırlarken, onun da faydası olur diye düşünüyorum.

Bunların arasından Limit Edb. El Kitabı, Limit Edb. Soru Bankası, Limit Eser Künyeleri, Palme Edb. Soru Bankası ve Birey Edb. Soru Bankası'nı sipariş ettim; gelmelerini bekliyorum. Limit'in el kitabı özellikle çok öneriliyor, ama zaten onu bilmeyen yok sanırım.

Elimde de Delta Kültür Yayınları'nın Edebiyat, YGS-LYS Coğrafya, YGS-LYS Tarih ve LYS Felsefe Grubu özet kitapları var; memnunum diyebilirim. Fiyatlarına göre iyi bir kalite sunuyorlar, ama detaylı bir öğrenme için yeterli olmazlar bence. Ancak yine de Coğrafya, Tarih ve Felsefe Grubu için başka konu anlatım kitabı almaya gerek duymuyorum. İnternetteki videolarla elimdeki özet kitaplarını beraber kullanarak konuları hallederim diye düşünüyorum. Fakat bu derslerde soru bankası önerilerine açığım.

Edit: Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Pek gidip kitabevinde inceleme şansım yok kitapları; o yüzden, LYS Coğrafya veya Tarih soru bankası aldığım zaman, o kitapların içinde YGS konularına dair testlerin de olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Ayrı ayrı YGS ve LYS soru bankaları almak lazım mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opri -- 23 Mart 2017; 20:13:37 >

• Felsefeden palme tavsiye ediyorlar ne diyorsunuz, alınmalı mı?

Tarih için ygs de palme s.b bitirmiştim baya bişey kattı ama kusursuz değildi, sınavda istediğimi alamadım. Lys için nasıl bir çalışma yöntemi izlenmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup3457

Felsefeden palme tavsiye ediyorlar ne diyorsunuz, alınmalı mı?

Tarih için ygs de palme s.b bitirmiştim baya bişey kattı ama kusursuz değildi, sınavda istediğimi alamadım. Lys için nasıl bir çalışma yöntemi izlenmeli.

Bu soru bana mıydı? Ben üstüme alınıp cevaplayayım her türlü. :)

Açıkçası Felsefe için soru bankası veya konu anlatım kitaplarına dair bir araştırma yapamadım; çünkü bu konularda kendinden emin öneriler veren bir site veya kişi bulamadım. Ben de hala arayıştayım bu konuda.

Palme önerini yazdım bir kenara, aklımda bulunsun; yakın zamanda Tarih ve Coğrafya için soru bankası alacağım.

Çalışma yöntemi konusunda da, pek tavsiye verebilecek birisi olduğumu söyleyemem. Daha önce Sözel veya Eşit Ağırlık'dan sınava hazırlanma deneyimim yok; kaldı ki zamanında Sayısal'a da düzenli bir şekilde hazırlandığım söylenemez. :D

Yine de başka bir başlıkta yazdığım Edebiyat için yapmayı planladığım çalışma planımı buraya da atayım:

Hafta İçleri: 
    + Her sabah kahvaltıdan sonra konu çalışması, özet çıkararak
    + Akşamına konu bittiyse, 1 numaralı soru bankasından konuya dair test çözümü

Cumartesi Günleri:
    + O hafta bitirdiğim konuların özetlerini genel bir tekrar ve üstüne o hafta bitirdiğim konulara dair 2 numaralı soru bankasından test çözümü
    + (İlk ay bittikten sonra) Vakit olursa 3 numaralı soru bankasından geri kalan tüm konulara dair test çözümü

(İlk ay bittikten sonra) Pazar Günleri:
    + Lys-3 Deneme çözümü
    + Geride kalan tüm konulara dair 3 numaralı soru bankasından soru çözümü

Konular bittikten sonra:
    + İki günde bir her sabah deneme çözümü
    + Deneme olmayan günlerde, iki günde bir eksik olan konularda soru çözümü ve unutulan konuların tekrarı

Tarih, Felsefe ve Coğrafya için de yine buna benzer bir program uygularım diye düşünüyorum. Coğrafya'da bayağı bir eksiğim olduğu için derslere verdiğim ağırlık sıralaması da Edebiyat>Coğrafya>Tarih>Felsefe şeklinde olur.

Bana kalırsa sözelden hazırlanırken günlük çalışma, yazarak çalışma ve testlerle birlikte sürekli konu tekrarı çok önemli; çünkü olay ezberde bitiyor ve ezberin kalıcılığını artırmak için de o bilgiyi sürekli kullanmak en doğrusu. Bir de çalışırken, her konuda en zorladığım noktaları post-it kağıtlarına kısa kısa, temel hatlarıyla çizerek veya yazarak not alıp duvarıma yapıştırıyorum. Böyle küçük notlar halinde önemli ve kilit noktaları sürekli görmek kalıcılığı artırıyor. Sabahları uyandığımda veya gece yatmadan önce bu kağıtlardan önüme geleni ezberden saymaya çalışıyorum. YGS'den önce boğazları, kanalları, rüzgarları, akıntıları vs. bu yöntemle rahatça ezberledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opri -- 23 Mart 2017; 20:32:36 >

• Edebiyat tarih coğrafya için limit aldım,felsefe için esen ka+bilgi sarmal sb

• quote:

Orijinalden alıntı: Opri

quote:

Orijinalden alıntı: yakup3457

Felsefeden palme tavsiye ediyorlar ne diyorsunuz, alınmalı mı?

Bu soru bana mıydı? Ben üstüme alınıp cevaplayayım her türlü. :)

Açıkçası Felsefe için soru bankası veya konu anlatım kitaplarına dair bir araştırma yapamadım; çünkü bu konularda kendinden emin öneriler veren bir site veya kişi bulamadım. Ben de hala arayıştayım bu konuda.

Palme önerini yazdım bir kenara, aklımda bulunsun; yakın zamanda Tarih ve Coğrafya için soru bankası alacağım.

Çalışma yöntemi konusunda da, pek tavsiye verebilecek birisi olduğumu söyleyemem. Daha önce Sözel veya Eşit Ağırlık'dan sınava hazırlanma deneyimim yok; kaldı ki zamanında Sayısal'a da düzenli bir şekilde hazırlandığım söylenemez. :D

Yine de başka bir başlıkta yazdığım Edebiyat için yapmayı planladığım çalışma planımı buraya da atayım:

Hafta İçleri: 
    + Her sabah kahvaltıdan sonra konu çalışması, özet çıkararak
    + Akşamına konu bittiyse, 1 numaralı soru bankasından konuya dair test çözümü

Cumartesi Günleri:
    + O hafta bitirdiğim konuların özetlerini genel bir tekrar ve üstüne o hafta bitirdiğim konulara dair 2 numaralı soru bankasından test çözümü
    + (İlk ay bittikten sonra) Vakit olursa 3 numaralı soru bankasından geri kalan tüm konulara dair test çözümü

(İlk ay bittikten sonra) Pazar Günleri:
    + Lys-3 Deneme çözümü
    + Geride kalan tüm konulara dair 3 numaralı soru bankasından soru çözümü

Konular bittikten sonra:
    + İki günde bir her sabah deneme çözümü
    + Deneme olmayan günlerde, iki günde bir eksik olan konularda soru çözümü ve unutulan konuların tekrarı

Tarih, Felsefe ve Coğrafya için de yine buna benzer bir program uygularım diye düşünüyorum. Coğrafya'da bayağı bir eksiğim olduğu için derslere verdiğim ağırlık sıralaması da Edebiyat>Coğrafya>Tarih>Felsefe şeklinde olur.

Bana kalırsa sözelden hazırlanırken günlük çalışma, yazarak çalışma ve testlerle birlikte sürekli konu tekrarı çok önemli; çünkü olay ezberde bitiyor ve ezberin kalıcılığını artırmak için de o bilgiyi sürekli kullanmak en doğrusu. Bir de çalışırken, her konuda en zorladığım noktaları post-it kağıtlarına kısa kısa, temel hatlarıyla çizerek veya yazarak not alıp duvarıma yapıştırıyorum. Böyle küçük notlar halinde önemli ve kilit noktaları sürekli görmek kalıcılığı artırıyor. Sabahları uyandığımda veya gece yatmadan önce bu kağıtlardan önüme geleni ezberden saymaya çalışıyorum. YGS'den önce boğazları, kanalları, rüzgarları, akıntıları vs. bu yöntemle rahatça ezberledim.

Hocam coğrafyam lisedeyken 15 ti yani 0, ygs den 1 ay önce Fethi Demirci hocamla tanıştım youtube de anlatıyor, ygs de 12 ye yakın yaptım, lys 3-4 te denemeden fule yakın çektim.1-2 konu eksiği var videolar biraz eksik ama onlarda ezber konusu olduğu için sııntı yok boğazlar, kıyı tipleri filan eksik sadece.

• Tarihten bana cidden bişeyler katacak bir kaynak lazım önerilerinizi bekliyorum. Daha önce çözen arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Hiç denk gelmemiştim o hocaya, sağ ol, bakarım ona da. Hocalara Geldik ve Yavuz Tuna'dan bakıyordum ben genel olarak.

İki önceki mesajda sorduğum soruya cevap alamadım da, tekrar bir sorayım, edit'te olunca arada kaynamış heralde. :) LYS Coğrafya veya Tarih soru bankası aldığım zaman, o kitapların içinde YGS konularına dair testlerin de olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Ayrı ayrı YGS ve LYS soru bankaları almak lazım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opri

Hiç denk gelmemiştim o hocaya, sağ ol, bakarım ona da. Hocalara Geldik ve Yavuz Tuna'dan bakıyordum ben genel olarak.

İki önceki mesajda sorduğum soruya cevap alamadım da, tekrar bir sorayım, edit'te olunca arada kaynamış heralde. :) LYS Coğrafya veya Tarih soru bankası aldığım zaman, o kitapların içinde YGS konularına dair testlerin de olup olmadığını söyleyebilir misiniz? Ayrı ayrı YGS ve LYS soru bankaları almak lazım mı?

Ygs de genelde ayrıntı çıkmıyor daha çok sınav anındaki psikoljin önemli yani bilgi arka planda.

Lys de ise direk bilgi sorduğu için alıcağın tarih ve coğrafya kitapları ygs için fazlasıyla yeterli olucaktır yani coğrafya da 1-2 konu eksik olabilir ygs için ama genelini kapsar.

• Coğrafya-1 için ne önerirsiniz ?
  • muratcimen98 M kullanıcısına yanıt
    Karekök al

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.