Şimdi Ara

Sözel böümden seçilebilecek en mantıklı ve gelecekli bölümler hangileridir?Tartışalım vakit azalıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
63.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dh ahalisi herkese kolay gelsin bu sürüncemeli dönemde! Allah yardım etsin bizlere.

Kardeşim için konuşuyorum. Sıralaması TS-1 15633 TS-2 16664. Biz sosyal bilgiler öğretmenliği mi, yoksa daha çok kişisel yeteneklere dayanan rts ve halkla lişkiler arasında karar veremedik. Eğer öğretmenlik okursa seçeneğimiz Giresun üni Sosyal bilg. öğretmenliği olacak. Fakat rts vb . bölümler isterse istanbul da 2. öğretimler tutuyor. Acaba sos.bilg.öğr. okunmaya değer bir bölüm müdür? 4-5 sene sonrasında atanma durumları nasıl değişebilir ve şu anda sos bilg öğretmenliğine nasıl bakılıyor? Yorumlarsanız sevinirim. İnşallah başka arkadaşlara da yardımcı olur. Teşekkürler.

• sözel de önü en kapalı olan bölümdür. kimse kendini kandırmasın. bi tanıdığım 3 senedir kpssye hazırlanıyo ama bi türlü atanamıyo. alımı çok azmış. türkçe coğrafya ve edebiyat olsa onlar bi nebze daha avantajlı. ama kardeşinin puanı yetmiyor galiba. tarih öğretmenliği daha iyidir. iyice bir araştırıp öyle tercih yapmanızı öneririrm.
  • sınıf öğrt. bile zor atanıyor,
    sosyal bilg.lerin de zor atanması..
    reklamcılık,halkla ilişkiler vs. bu bölümler bence iyi kendini geliştitrirse iyi yerlere gelebilir..
    ama öğretmnlik kısıtlı bi meslek atandın atandın yoksa baska secenegin yok..
  • reklamcilik mi sinema-tv mi yoksa radyo tv sinema mi daha iyi olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrax-zkc

reklamcilik mi sinema-tv mi yoksa radyo tv sinema mi daha iyi olur?

o bölümleri hangi ünivde okuyacagına ve senın yetenegine,ilgi alanına baglı..
    yani burdaki kıstas budur yoksa onn dışında şu daha iyidir diyemeyiz..
  • sosyal bilgiler öğretmenleri dershanelerde çalışabilir mi? tarih öğretmenliğiyle karşılaştırırsak hangisinin ağırlığı daha fazladır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lost highway -- 29 Temmuz 2011; 18:05:54 >
  • Tarih bölümü ve Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri hakkında görüşleriniz neler. Üniversite kimliği buralarda ne derece önemlidir. Örneğin Mersin Çağ Üni Tam Burslu Türk Dili ve Edebiyatı ?
  • önü kapalı diyorsunuz da aileye onu anlatamıyoruz maalesef. ben de bu ülkede öğretmenlik okuma taraftarı değilim fakat bir şekilde atanır gözüyle bakıyorlar. Rts de iddalı bir bölüm. Kendini geliştirmek kolay olmuyor bazen. Sürekli rekabet halinde olunan bir bölüm en nihayetinde torpiel kadar gidecek olay. İçinden çıkılması zor durum. İstanbul da iö Tarih bölümü de tutuyor fakat tarihte okunur mu bilmiyorum ki?
  • basın yayına bir bakın derim rts den daha mantıklı geliyor. Anadolu universitesi basın yayın 30bin küsur ile kapattı diye hatırlıyorum
  • söyle sorayim o zaman; rts, sinema-tv ve reklamcilikta is bulma imkani en fazla hangisinde var ?
    bir de anadolu unv.de sinema-tv var ama rts var mi varsa siralamasi nedir?
  • aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık.. bnde öğretmenlik mi iletişim mi bi türlü karar veremedim.birinde kpss birinde torpil.. sınava hazırlan bi dert gir bi dert sonucu bekle bi dert bölüm seç bi dert tututacak mı tutmayacak mı ayrı bi dert. yetti artık yani..
  • türkçe, ed. coğ öğretmenlikleri
  • Türkçe öğr. sadece ilköğretimlere atanmıyormu?
    Görsel iletişim
    İletişim tasarımı(Bunda da teknik photoshop vs öğretiliyormu?) hakkında neler düşünüyorsunuz.Daha önce ismi iletişimdi anadolu üniv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aksakallı Dede -- 29 Temmuz 2011; 21:32:56 >
  • sözelim ve param olsun diyosan halkla ilişkiler veya radyo televizyon sinema öğretmenlikte işş yokkk atanma yokk
  • Halkla ilişkiler yazma. Herkes mezun 2 senelik olsun falan filan etraf halkla ilişkiler mezunu kaynıyor. Gazete okuyorsan biraz iş ilanları bölümünü aç herkes en az 5 yıl deneyim arıyor. Radyo sinema tv daha uygun ama istanbulda okuyacaksan. Öğretmenliklere gelince coğ, edebiyat, türkçe bunların dışında yazmanı önermiyorum.
  • Arkadaşlar yazacağım bölümlerin iki yıllıkları hakkında bilginiz var mı ? Halkla ilişkiler , basın ve yayın , büro yönetimi ve asistanlığı
  • ege reklamcilik, anadolu sinema-tv, marmara rts
    hangisi daha iyi?
  • ilkögretim din kültür ögretmenligi nasıl ? internetten biraz baktımda atama bakımından sıkıntı yaşanmıyor sanırım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aksakallı Dede

Türkçe öğr. sadece ilköğretimlere atanmıyormu?
    Görsel iletişim
    İletişim tasarımı(Bunda da teknik photoshop vs öğretiliyormu?) hakkında neler düşünüyorsunuz.Daha önce ismi iletişimdi anadolu üniv.

Türkçe öğ. mezunu ilkokullara atanır. Ed. öğretmenleri lise...
  • arkadaşlar artık öğretmenlik devri kapandı şu an 350 bin öğretmen boşta atanmak için her sene sınava giriyor sözelin altın bölümü iletişimdir diğer arkadaşlar sizi yanıltmasın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.