Şimdi Ara

Sözel Bölüm Tercih [Anket] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    siz ne yazicaksiniz çok merak ettim bu arada tr öğretmenliği ben de yazmıyorum.
  • Puanina yazik etme. Mis gibi ogretmenligi oku. Sirf bogazici diye giden bircok kisi biraakip tekrar giriyor sinava. Turkce veya turk dili ve edebiyqti ogretmenligi okumani tavsiye ederim. Bogazicini bitirdikten sonra formasyon icin ugrasacaksin. Egitime gittiginde birinci siniftan itibaren zaten egiyim psikolojisi vs dersleri olacak. Ki sen iyi universitelerde efitim fakultesi okursan devlet yerine kaliteli kolejlerde rahatlikla calisabilirsin. Maaslar 4 bin civarindan baslar. Ozel ders vs derken rahatlikla bes bini bulur aylik gelirin. Bol bol tatilini yaparsin. Kesrirme yol varken tali yollara girme derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • corneliussezski kullanıcısına yanıt
    Benim sıralamam 2k ydi ancak okul puanim kırık olduğu için 10kya düştüm.
    Eger 2kda kalabilsem mimar sinan sinema tv ve boğaziçi edebiyat arasindan seçim yapardım. Veya ODTÜ tarih.
    Ne yapacagima gelirsek büyük ihtimal iü sosyal bilgiler Öğretmenliği okucam. Bi sene daha deneme lüksüm yok malesef.

• Kısakürek K kullanıcısına yanıt
    tr öğretmenliği sosyal'e göre daha iyi de sanırım atamadan dolayı mı bu seçimi yapıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdimix

Puanina yazik etme. Mis gibi ogretmenligi oku. Sirf bogazici diye giden bircok kisi biraakip tekrar giriyor sinava. Turkce veya turk dili ve edebiyqti ogretmenligi okumani tavsiye ederim. Bogazicini bitirdikten sonra formasyon icin ugrasacaksin. Egitime gittiginde birinci siniftan itibaren zaten egiyim psikolojisi vs dersleri olacak. Ki sen iyi universitelerde efitim fakultesi okursan devlet yerine kaliteli kolejlerde rahatlikla calisabilirsin. Maaslar 4 bin civarindan baslar. Ozel ders vs derken rahatlikla bes bini bulur aylik gelirin. Bol bol tatilini yaparsin. Kesrirme yol varken tali yollara girme derim.

Hocam size mi inanayım işsiz kalan dershane öğretmenime mi bilemedim.
  • Psman kullanıcısına yanıt
    Benim dedigim fen edebiyat yerine dogrudan ogretmenligi oku. Dogrudan ogretmen ol. O puanla istanbul hacettepe gibi unilerde turkce ogretmenligi okuyabilirsin. Elinde buyuk bir imkan olur. Rastgele ogretmenlik degil isim yapmis unilerde ogretmenlik onerdim. Konu issiz kalmak ise bogazici iibflerde de issiz var. Ki turk dili okuyanlar bu riski cok daha fazla tasiyorlar. Akademisyenlik diyorsan istanbul uni turkce ogretmenligini bitiren biri istedigi gibi akademik kariyer yapar. Kimse engellemez. Bogazicinde ogretmenlik tutuyorsa yaz ama fen edebiyat fakultesini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Matematik fizik kimya gibi bolumlerin basina gelen sozel fen edebiyat bolumlerinin de basina gelecek. Iyi takip etmeni tavsiye ederim.

Istanbul içinde okumam lazım. Sehir dışı istemiyorum. Malesef istanbul icinde türkçe Öğretmenliğinide beş puanla kaçırıyorum. Keşke obp kirilmasaydi

istanbul'da yaşıyorsunuz o halde. bence sosyal bilgiler öğrt yerine daha iyi bölümler var. bunun sonucunu iyi düşünün.
    Söylediğim gibi sıralamam 10k. Ne önerirsiniz?

sosyal bilgiler öğrt. ile tarih bölümünü örneğin karşılaştırın. 1 sene formasyon alıp önünüzde birçok seçenek çıkacaktır. sos öğrt ise dar. bu sadece basit bir örnek.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.