Şimdi Ara

Sözel Bölüm Tercih [Anket]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölüm ve üniversiteler hakkında bilgisi olan var mı? Sizce hangisini yazmalıyım? İlgili olduğum bölümler hepsi de. Hangisinde imkanı daha geniştir?

Edit. Bahçeşehir İletişim Tasarımı unutmuşum burdan yazabilirsiniz.

http://strawpoll.me/4881814

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psman -- 10 Temmuz 2015; 14:47:23 >

• İstanbul turkce öğretmenliği derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: razorrazor

İstanbul turkce öğretmenliği derim

Teşekkür ederim hocam. Sebebi nedir?
  • Tr öğrt okursun, atama beklersin başka yapacak işin de olmaz, edb tarih daha geniş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psman kullanıcısına yanıt
    Ekonomik açıdan. atanma şansın kat kat daha fazla tr öğretmenliğinde.lakin dort sene saçma sapan dersler göreceksin bunu da göz önünde bulundur

• quote:

Orijinalden alıntı: SteveMcManaman

Tr öğrt okursun, atama beklersin başka yapacak işin de olmaz, edb tarih daha geniş

Hocam Boğaziçi Edebiyat gelme ihtimali var ama kesin değil. Tarih bölümleri hep burslu.Devlet olarak sadece Odtü tarih var. Bu bölümler vakıf da olsa okunur mu?
  • Psman kullanıcısına yanıt
    Vakıf: Sabancı, koç okunur. Diğerleri başka dünya. Tarih geliyorsa iyi. Başka seçenekler?

• quote:

Vakıf: Sabancı, koç okunur. Diğerleri başka dünya. Tarih geliyorsa iyi. Başka seçenekler?

Koç Tarih'in gelme ihtimali biraz düşük. 2160'tan almış benim sıralamam 2700. Bilgi Üniversitesi Tarih, Yeditepe Tarih, TOBB Tarih geliyor. Birkaç tane daha var ama onları yaptığım araştırmalar sonucu siyasi bağlantıları olduğu için düşünmüyorum.

Türk Edebiyatı bölümü ilk 5 binde Boğaziçi var sonrasında Yeditepe, Gazi geliyor.

Görsel iletişim tasarımı sevdiğim ve ağır bir bölüm olmadığı için Çap yapmayı düşünüyorum. Özyeğin, Bilgi, Yeditepe, Bahçeşehir, Kadir Has arasında ÇAP imkanı en geniş olan tercih etmek istiyorum. Bilginiz varsa Ts puanıyla girdiğim bir ünide TM puanıyla öğrenci alan bölümde ÇAP yapabilir miyim?

• Yapabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Psman

quote:

Koç Tarih'in gelme ihtimali biraz düşük. 2160'tan almış benim sıralamam 2700. Bilgi Üniversitesi Tarih, Yeditepe Tarih, TOBB Tarih geliyor. Birkaç tane daha var ama onları yaptığım araştırmalar sonucu siyasi bağlantıları olduğu için düşünmüyorum.

Türk Edebiyatı bölümü ilk 5 binde Boğaziçi var sonrasında Yeditepe, Gazi geliyor.

Görsel iletişim tasarımı sevdiğim ve ağır bir bölüm olmadığı için Çap yapmayı düşünüyorum. Özyeğin, Bilgi, Yeditepe, Bahçeşehir, Kadir Has arasında ÇAP imkanı en geniş olan tercih etmek istiyorum. Bilginiz varsa Ts puanıyla girdiğim bir ünide TM puanıyla öğrenci alan bölümde ÇAP yapabilir miyim?

Bizim okulda yapan bir sürü insan var. Diğerlerini bilmiyorum ama muhtemelen onlar da izin veriyordur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eski Beyoğlu

quote:

Orijinalden alıntı: Psman

quote:

Bizim okulda yapan bir sürü insan var. Diğerlerini bilmiyorum ama muhtemelen onlar da izin veriyordur.

Bilgi yolcusu gibiyim hocam

• Bilgi gorsel iletisim diyorum. Bende bilgiyi yazdim, tutarsa gorusuruz
  • Gorsel iletisim okuyunca hangi bolumlerde, nerelerde calisabiliyoruz?

• Stewier. kullanıcısına yanıt
    riskli ama vakıf da okumak, bir de vakıfta okuyunca not ortalaması düşükse bursu kesmiyorlarmış doğru mu ki bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: corneliussezski

riskli ama vakıf da okumak, bir de vakıfta okuyunca not ortalaması düşükse bursu kesmiyorlarmış doğru mu ki bu?

Özyeğin'de not ortalamanı düşürürsen kesiyorlarmış. Bazılarında belli bir ortalamanın altına kesiyorlar. Uzatırsan kesiyorlar. Yani üniye göre değişiyor.
  • quote:

Hocam bence duzenli calismaya bakiyor biraz, ayrica uniye gore degisiyor bu kosullar. Birde ytu yazdim, hayirlisi artik
    vakıf ünilerinden mezun olmak sanki devlet ünilerine göre sönükmüş gibi geliyor bana, birkaç vakıf hariç tabii. ama ne bilim sonuçta senin puanını rüyasında görmemiş biri ile mezun oluyorsun :)
  • quote:

vakıf ünilerinden mezun olmak sanki devlet ünilerine göre sönükmüş gibi geliyor bana, birkaç vakıf hariç tabii. ama ne bilim sonuçta senin puanını rüyasında görmemiş biri ile mezun oluyorsun :)

Oyle ama gorsel iletisim tasarimi icin konusursam, devlet okullarinda cok yok bu bolum mecburen iletisim fakultesi iyi olan vakiflari tercih etmeye calistim, yoksa haklisiniz :)

bu yönden de siz de haklısınız. ben de artık düşünmek zorundayım sanki. bu vakıf ünileri tam burslu kazandığımızda öğrenim gördüğümüz süre zarfında ücret ödemiyoruz. ama birileri aklımı karıştırdı. hani 2.00 ya da 2.50'nin altında not ortalaması olursa burs kesiliyor ya. bazıları yok öyle, o vakıf'ın ayrı verdiği bursmuş, ösym'nin tam burslusu kesilmezmiş. yani tam burslu kazandıysak öğrenim boyunca ücret ödemiyoruz, ayrıca vakıf da güzi bir ücret ödüyor bizlere, işte o ödediği ücreti kesiyormuş diyorlar bazıları. ösym'nin tam bursunu değilmiş. bunun aslını bilmeliyim.
  • Türkçe Öğretmenliği yazıp puaninizi ziyan etmeyin bence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.