Şimdi Ara

Sözde iş ilanı siteleri ama İŞ YOK !!! İLLA CANIMIZA MI KIYALIM? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
260
Cevap
15
Favori
39.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
299 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu züppelikler de var, azıyorlar adım adım. Devlet de izliyor sadece, patronların dostu olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    CCNA sertifikaların var mı? Etrafımdaki herkes networkçüler iyi kazanıyor, kolay iş buluyor deyip duruyordu. Yalan mı şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Start Again

CCNA sertifikaların var mı? Etrafımdaki herkes networkçüler iyi kazanıyor, kolay iş buluyor deyip duruyordu. Yalan mı şimdi?
    Evet var.

CCNA sertifikasının değeri eskidendi. Şimdi dumplar her yerde mevcut, millet ezberleyip giriyor. CCNA artık bilgi teknolojileri ile uğraşanlar için zaten hali hazırda olması gereken bir sertifika haline geldi, değerini yitirdi. İş var diyen ilanların linkini bana göndersin
  • Ben bişey olacağına inanmadığımdan ve okuldakilerle iletişim kuramadığımdan okulu bıraktım. Şu an işte aramıyorum, "kim bana niye iş versin?"diye ve kendime güvenmediğimden. Yakın civarda yapabileceğim bi iş olsa part time çalışmak isterdim ama koca İstanbul'da sık sık iş çıkmıyor. Ben saldım artık. Evden çıktığım yok, dışarısı yokmuş gibi davranıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarı Bıyık -- 13 Ocak 2020; 3:23:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firmalar kariyer.net'e ilan veriyor ama amaçları eleman almak falan değil. Kaç tane denk geldim firma 2 aylık ilan açmış 300-500 kişi başvurmuş, ilan süresi bitiyor ve tarihi güncelleyip tekrar yayına alıyor. İlanda istenen şey de özel bişey değil sıradan bir mühendis ilanı. Ulan 500 kişide olmayan ne var da hala ilan veriyorsun? Haftada zaten 2-3 ilan düşüyor bunların çok çok azı gerçekten eleman arıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • x2yk X kullanıcısına yanıt
    Ulkede super hiper ileri advanced unprecedented demokrasi var .. başkanlık sistemi ile yeni geldi her yer is kaynıyor.. ama gençler is beğenmiyor.. mis gibi 12 saat bulaşıkçılık temizlik 70 tl ohhhh yeme de yanında yat..

• Açsan git pasta ye o zaman.

• Çok gezmissin as daha ıssız kalsan acindan ölecekmişsin

• Start Again kullanıcısına yanıt
    azılı trollerden..
  • cro magnon kullanıcısına yanıt
    Kötü bir ortalama ile ODTÜ Makina'dan mezunum. Ilk 1 ay icinde 5 yer ile görüştüm ve 6 ay sonra işe basladim. ( Feto yüzünden guvenlik belgesi cikmasi uzun sürüyordu ). Düzgün bir bolumden mezun degilseniz tabiki is bulmanız zordur

• ciddi bir iş problemi var. iktidar bunu örtmek istiyor ama artık kendi seçmenine bile yediremez bunu onlar bile uyanmak zorunda kaldı artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0FD1540C7

valla ben istemiyorum. kendimi eve kapattım zaten dışarı çıksam en kötü 100 lira gidiyor. insan gibi hissedemiyorum artık kendimi. geçen ay bir kızla tanıştım internetten. bulunduğum şehire geldi. işsiz olduğumu söylemedim. yedik içtik derken 5 günde dünya kadar para harcadım kredi kartı ile. limitim 15 bin üzeri. çalışsam hiç önemli değil 10 katını harcıyordum ama düştüğümüz duruma bak. uykularım kaçıyor bizimkiler kredi kartımı ödeyince.
    iş yokken eğlencesine kız bulup çağırıp bi ton para dök ailene ödettir yok ya?

• emrz kullanıcısına yanıt
    Kimya mühendisiyim canım kardeşim. Bana ahkam kesecek bir pozisyonda değilsin. Nerede çalışıyorsun?

• cro magnon kullanıcısına yanıt
    Sana ahkam kesebilecek bir pozisyondayim canım kardeşim. TÜBİTAK' da çalışıyorum.

• emrz kullanıcısına yanıt
    Değilsin. Ama seninle sidik yarıştırmayacağım şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Askerden geleli 3 ay oldu. Bilişim uzmanıyım(sistem ve network). Hem sistem hem de network alanında uzman olmak bile yıllarımı aldı. İş görüşmesine gidiyorum adam diyor ki benim sistemime bakacaksın tamam, networküme bakacaksın ona da tamam; son kullanıcı desteğini vereceksin; ulan hadi ona da tamam, firmamın sosyal medya hesaplarına sen bakacaksın, internet sitemizde bir sıkıntı olursa olursa sen gidereceksin, firmamıza özel programları öğrenip onun desteğini vereceksin, artı müşterilere programın eğitimi vereceksin bla bla. Maaş asgari ücretle sen başla, performansına göre yükselteceğiz. Söylemedi ama sanırım akşamda evinde özel muamele istiyor!

A*ın oğlu ilanı uzman arıyorum diye vermisşin neyin performansını bekliyorsun. İşin garibi bu şartları kabul eden bir çok kişi varmış! Valla beyler gerçekten durum çok kötü. Tek iyi yanım devletten işsizlik maaşı alıyorum. O da olmasa aç kalırdım herhalde ama onun bitmesine de üç ay kaldı. Üç ay içerisinde iş bulamazsam ne yapacağım bilmiyorum
    Şuan durumum seninle aynı :) şuan halen çalışıyorum bu çalıştım yerde 4. yılım mahkemelik bile oldum velhasıl. Sertifikalara adam baktı baktı gerizekalı anlıyor sanki üstünde yazanları neyse başladık işe.

SAP Canlı, Sap Dev, Serverlar, Yedeklemler, ETA, Mikro bunlara ait serverlar ve yedekler tam bitti oh nefes alacam diyorum gtne çaktığımın patronu benim arabayı al felancı yerde fidelerim var onları getir diyor :) yok skcem belasını işte olmuyor. Birde ofisin muhasebe, lojistik ve satın almacısıyla uğraşıyorum mk çocukları yattım yerden para kazanıyormuşum :D tuvalate giderim sanki sktumn patronu takip ediyor ofise gelip beni soruyor :D buruşuk götlü mesai arkadaşlarım aa o çıktı diyor ben tuvaletten geliyorum patron diyor sen hani çıkmıştın diyorum kim dedi belli değil :=)

yok azizim yok beni bu hale düşüren devlet utansın. 6 yıldır memurluk kavgam var :D

siz siz olun buruşuk beyinli insanlarla çalışmayın.

• İşsizseniz asgari ücretten çalışın bi 6 ay filan evde oturmanız maaşınızı arttırmıyor

• 82 milyonluk koskoca memlekette iş yok.Toprağa bakmasan bile kendi kendine meyve sebze verecek memlekette aç kaldık.

• Durum çok kötü. Ancak gençler KOSGEB'ten felan girişim sermayesi alın, sizin yerinizde olsam gıda ve türevlerine yatırım yaparım.

Ben bile bu yaşımda planlıyorum. Bir iki arkadaş ile 3-4 aydır nasıl yaparız diye konuşuyoruz.

Pasta küçük, talibi çok.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.