Şimdi Ara

Şöyle bir güzel sevemeden göçüp gideceğiz bu dünyadan

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayat, birini sevmeden, biri tarafından sevilmeden boş be. Kısa süre sonra 30 lu yaşlarıma adım atacağım. 5 senedir hiç sevgilim olmadı çünkü kız konularında korkunç şanssızımdır. Dünya kadar malınız mülkünüz olsa da yanınızda sizi anlayan, birşeyleri paylaşabileceğiniz biri olmadan cidden boş be. Sevgililiğin nasıl bir his olduğunu unutmuşum. 5 sene önceki ilişkim zaten hayatımdaki tek adam akıllı ilişkiydi. Maaş alıyorum, borçlarımı ödedikten sonra maaşımın %90'ı cebimde kalıyor. Neden? Birlikte aktivite yapacak, tatile gidecek, orada burada gezecek ya da cafeye bara gidip birşeyler içecek, bunları yapacak özel biri yok. Sevgiliyle hiç tatile gitmedim hep özenmişimdir. Düşünsenize mükemmel bir tatil beldesine sizin için en değerli insanla gidiyorsunuz başbaşa. İnsan daha ne ister? Bunun da nasıl bir his olduğunu hep merak etmişimdir. Maddi açıdan çok şükür çoğu insanın hayal ettiği bir hayat yaşıyorum. Altımda en sevdiğim, lüks sayılabilecek araba var. Daha birçok maddi imkana sahibim, bunları hava atmak için söylemiyorum zaten burada kimse beni tanımıyor, ama size bir şey diyeyim mi? Bütün bunların hiçbir anlamı yok. Tek başına ne yapacağım ben arabayla? Hesabımda ne kadar para olursa olsun, biriyle keyifle harcayamadıktan sonra ne yapayım ben o parayı? Dışarıda çiftlere bakıyorum da el ele gezen, bu tarz şeyler bana milyarlarca ışık yılı uzaklıkta gibi geliyor. Sevdiğiniz biri varsa yanınızda, kıymetini bilin.

• dostum bu konularda kendini suçlama. yani günümüz devri eski devirler gibi değil. artık cinslerin yakınlaşmaları eskiden olduğuna göre çok zorlaştı. yani hissediyor olduğun yalnızlık hissine gereksiz bir kendini suçlu görme hissi de eklenmesin diye söylüyorum.

maddiyat boş diyosun, kendi bakış açından haklısın. yani diyosun ki maddi unsurlar içimizdeki manevi eksiği kapatmıyor. tamam, doğru. ama, maddiyat boş değildir kardeşim. senin sahip oldukların sahip olamayan insanlar var. ömür boyu bir yerlere gelme ümitlerini kaybetmiş insanlar var.

bak, senin o boş dediğin maddiyat 6 ay sonra bir kızla yakınlaşmana vesile olabilir. o maddiyata sahip olmasan elde edemeyeceğin şeyleri elde etmeni sağlayabilir.

dünya o kadar acımasız ki, günümüz sistemi genç iken düşmüş olan birine ömür boyu tekmeyi öyle bir atıyor ki, yani çok fena. sen eğer işinden memnun isen, paranı kazanıyorsan, kafan rahat ise, buna boş deme. hayatımız çok yönlüdür ve o yönlerden biri de maddiyattır. maddiyat gerçekten önemlidir.

bak ben de senin gibiyim. tatile falan çok gittim ama bire bir kız arkadaşımla gitmedim (gerçi tatilde tanıştığım oldu ama sınırlı), genelde karma gruplarla ya da erkek arkadaş grupları ile gittim. tutumlu yaşadım ve sonucunda ev ile otomobil sahibi oldum. senin gibi ben de farkındayım ki maddi kaygılarının olmaması başka manevi eksikleri gidermiyor ancak ben bu noktada mantıklı düşünüyorum. beni bu konuma sistem itti. sistem bana: "belli bi yaşa kadar kıza el sürmeyeceksin" deyip, belli bi yaştan sonra ben maddi olarak gelir elde ettiğimde bana: "tüm birikimini kızı elde edebilmek için harcayacaksın" diyosa ben ne yapayım?

ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için şöyle söyliyim, eskiden yaş 20 dedin mi evleniyodu millet, çünkü evliliğin önünde engeller yoktu. biz böyle bir devirde doğmuş değiliz. şu anda üniversite mezunu birinin 27'ye kadar falan evlenmesi zaten imkansız. gençleri böyle ayrı koyanlar utansın. bu yüzden sakın ola sakın: "ben çok hatalı işler yaptım, bütün büyüklerim hep evlilik çağında evlenmişler ama ben bu çağı kendi aylaklığın nedeniyle kaçırdım, sorunluluk sahibi biri olmadım" deyip de Türkiye'deki olgun erkekleri evliliğe zorlayan utandırma tekniklerine kanayım deme.

bu ülkede belli bi yaşa kadar erkeğe evliliği yasaklarlar. yalnız büyümesini sağlarlar. demezler ki bu erkeğin de psikolojik ihtiyaçları var. belli bi yaşa gelip de erkek maddi olarak yolunacak kaz kıvamına gelince de toplumun bu erkeğe karşı tutumu bi anda değişir ve bu kez erkeğe acil şekilde evlenmesi gerektiğini, eğer evlenmezse toplumda sevilmeyen bir sorumsuz-korkak olacağını aşılarlar.

bunları yazıyorum ki bu pis zorbalığa kanıp da alel acele biriyle tanışıp evlenme kafasına gelip çok hatalı bir evlilik yapıp geleceğini yakma diye. unutma, sana bugün evlenme baskısı yapacak kişiler düne kadar sana evlenme şansı sunmayan kişilerdiler. ve, unutma, geçmişteki büyüklerimiz bunları yaşamadılar. onlar hep 20 dedin mi 22 dedin mi evlendiler. şu an devir öyle değil. elindekinin kıymetini bil ve mantığı elden bırakma. evleneceksen de ona göre mantıklı adımlarla ilerleyerek evlen derim.
    1 tane evin birde guzel bi isin olsun kralini bulursun. Hic bisi yaoamiyorsan anneye soylersin yada yakinlarindan birilerine haber salarsin beklersin tanistirirlar sikinti yapma. Birinin bulmanin en kolay yoluda calistigin yerde bayanlarla aran iyi olursa onlar yarisa girerler zaten seni tanimak icin rekabet ortamindan da faydalanabilirsin
    çok haklısın dostum bende 30 yaşıdayım elimize dişi sinek bile değmedi... elimize kadın eli değmeden ölüp gidecez .. :(
    biz ne bahtsız ne şanssız adamız ki ? kısmetimiz mi bağlı sen yine iyiymişsin maddi durumun iyi bende iş yok güç yok para yok sen şimdi kendine kızlarla harem kurman lazım...
  • 1 tane evin birde guzel bi isin olsun kralini bulursun. Hic bisi yaoamiyorsan anneye soylersin yada yakinlarindan birilerine haber salarsin beklersin tanistirirlar sikinti yapma. Birinin bulmanin en kolay yoluda calistigin yerde bayanlarla aran iyi olursa onlar yarisa girerler zaten seni tanimak icin rekabet ortamindan da faydalanabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dostum bu konularda kendini suçlama. yani günümüz devri eski devirler gibi değil. artık cinslerin yakınlaşmaları eskiden olduğuna göre çok zorlaştı. yani hissediyor olduğun yalnızlık hissine gereksiz bir kendini suçlu görme hissi de eklenmesin diye söylüyorum.

maddiyat boş diyosun, kendi bakış açından haklısın. yani diyosun ki maddi unsurlar içimizdeki manevi eksiği kapatmıyor. tamam, doğru. ama, maddiyat boş değildir kardeşim. senin sahip oldukların sahip olamayan insanlar var. ömür boyu bir yerlere gelme ümitlerini kaybetmiş insanlar var.

bak, senin o boş dediğin maddiyat 6 ay sonra bir kızla yakınlaşmana vesile olabilir. o maddiyata sahip olmasan elde edemeyeceğin şeyleri elde etmeni sağlayabilir.

dünya o kadar acımasız ki, günümüz sistemi genç iken düşmüş olan birine ömür boyu tekmeyi öyle bir atıyor ki, yani çok fena. sen eğer işinden memnun isen, paranı kazanıyorsan, kafan rahat ise, buna boş deme. hayatımız çok yönlüdür ve o yönlerden biri de maddiyattır. maddiyat gerçekten önemlidir.

bak ben de senin gibiyim. tatile falan çok gittim ama bire bir kız arkadaşımla gitmedim (gerçi tatilde tanıştığım oldu ama sınırlı), genelde karma gruplarla ya da erkek arkadaş grupları ile gittim. tutumlu yaşadım ve sonucunda ev ile otomobil sahibi oldum. senin gibi ben de farkındayım ki maddi kaygılarının olmaması başka manevi eksikleri gidermiyor ancak ben bu noktada mantıklı düşünüyorum. beni bu konuma sistem itti. sistem bana: "belli bi yaşa kadar kıza el sürmeyeceksin" deyip, belli bi yaştan sonra ben maddi olarak gelir elde ettiğimde bana: "tüm birikimini kızı elde edebilmek için harcayacaksın" diyosa ben ne yapayım?

ne demek istediğimi daha iyi anlatabilmek için şöyle söyliyim, eskiden yaş 20 dedin mi evleniyodu millet, çünkü evliliğin önünde engeller yoktu. biz böyle bir devirde doğmuş değiliz. şu anda üniversite mezunu birinin 27'ye kadar falan evlenmesi zaten imkansız. gençleri böyle ayrı koyanlar utansın. bu yüzden sakın ola sakın: "ben çok hatalı işler yaptım, bütün büyüklerim hep evlilik çağında evlenmişler ama ben bu çağı kendi aylaklığın nedeniyle kaçırdım, sorunluluk sahibi biri olmadım" deyip de Türkiye'deki olgun erkekleri evliliğe zorlayan utandırma tekniklerine kanayım deme.

bu ülkede belli bi yaşa kadar erkeğe evliliği yasaklarlar. yalnız büyümesini sağlarlar. demezler ki bu erkeğin de psikolojik ihtiyaçları var. belli bi yaşa gelip de erkek maddi olarak yolunacak kaz kıvamına gelince de toplumun bu erkeğe karşı tutumu bi anda değişir ve bu kez erkeğe acil şekilde evlenmesi gerektiğini, eğer evlenmezse toplumda sevilmeyen bir sorumsuz-korkak olacağını aşılarlar.

bunları yazıyorum ki bu pis zorbalığa kanıp da alel acele biriyle tanışıp evlenme kafasına gelip çok hatalı bir evlilik yapıp geleceğini yakma diye. unutma, sana bugün evlenme baskısı yapacak kişiler düne kadar sana evlenme şansı sunmayan kişilerdiler. ve, unutma, geçmişteki büyüklerimiz bunları yaşamadılar. onlar hep 20 dedin mi 22 dedin mi evlendiler. şu an devir öyle değil. elindekinin kıymetini bil ve mantığı elden bırakma. evleneceksen de ona göre mantıklı adımlarla ilerleyerek evlen derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 1 Mayıs 2020; 15:32:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• nick-konu uyumu
    ben de mağdurum. kendimi john wick gibi hissediyorum tam güzel bir kız buldum benden hoşlandı ama kocaeli denen üni yüzünden onu kaybettim.
  • Gece gece içim karardı yeminle. Bende şöyle bir yorum katayım. Sevdiğim kişiyle olmayacaksa napayım bir başkasını evi arabayı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yaş ilerledikçe bu işler daha da zorlaşıyor.
  • Sıkma canını olur.Bazen hayat 30 undan sonra başlar
  • çok haklısın dostum bende 30 yaşıdayım elimize dişi sinek bile değmedi... elimize kadın eli değmeden ölüp gidecez .. :(
    biz ne bahtsız ne şanssız adamız ki ? kısmetimiz mi bağlı sen yine iyiymişsin maddi durumun iyi bende iş yok güç yok para yok sen şimdi kendine kızlarla harem kurman lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

dostum bu konularda kendini suçlama. yani günümüz devri eski devirler gibi değil. artık cinslerin yakınlaşmaları eskiden olduğuna göre çok zorlaştı. yani hissediyor olduğun yalnızlık hissine gereksiz bir kendini suçlu görme hissi de eklenmesin diye söylüyorum.

yazılarını okurken müthiş zevk aldığım insan.

• 35 yaşında 40 yaşında hayatının aşkını bulanlar var. Çevrenizde size uygun birileri yoksa ailenizi ya da arkadaşlarınızı devreye sokun. Evlenmek istediğinizi söyleyin. İllaki birileri yardımcı olur. Yaşınız çok geç değil.

• panter20 kullanıcısına yanıt
    sağolasın hocam.

• güney-666 G kullanıcısına yanıt
    Bu kadar büyütmeyin kızları gidip yapışavaksın Altan girip üstten çıkacaksın her türlü düşerler zaman,ağız,biraz tip lazım o.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

dostum bu konularda kendini suçlama. yani günümüz devri eski devirler gibi değil. artık cinslerin yakınlaşmaları eskiden olduğuna göre çok zorlaştı. yani hissediyor olduğun yalnızlık hissine gereksiz bir kendini suçlu görme hissi de eklenmesin diye söylüyorum.

maddiyat varsa kafayı takma diyorsun da keşke mümkün olsa. hayatım boyunca maneviyata ihtiyacımın en çok olduğu dönemdeyim. millet karantinayı eşiyle sevgilisiyle geçirdi. bense mal gibi evde tek başımaydım. ha karantinayla normal gündelik hayatın benim için çok da bir farkı yok. hangi kıza iyi niyetli yaklaşırsam ağzıma edip gidiyor. buna bişey diyen yok ama aynısını ben yapsam tu kaka derler. ben artık teknik açıdan bir eşimin olmasını imkansız görüyorum. kızlarla iletişimim de iyice köreldi çünkü.

• Yaş 32 bekarım. İthal kız lazım bize millet şu İngilizceyi bir çözeyim gelsin kızlar löp löp löp

• vallahi öyle ,
  • tek başına tatile gitmeyi öğrenmelisin bence..
  • Herkesin gözü yükseklerde. Şöyle mütevazi bir hayat arkadaşı bulmak zor. Dürüstçe seviyorsun tamamen şeffafsın ona karşı çok düşünceli oluyorsun ama yetmiyor, kötü davranmak gerekiyor seni bırakmamaları için. Ama benim mizacım böyle değil yapamam yani. Zaten evlilik çok zor sorumluluk isteyen bir müessese. Geçim derdi çocuğun sorumluluğu falan. Böyle giderse yalnız yalnız bekar takılacağız heralde. Yaşlanınca da darülaceze. Allah kimseye muhtaç etmesin, iyi insanlarla karşılaştırsın bizleri.
  • Biz tatile gittik ne oldu hocam zehir zıkkım oldu.

Piyasada düzgün kız mı var?

Seversen canını caıtırlar boş ver sevme kimseyi kendinden başka.Kendine hayatta hedefler koy yapacak başka şeyler bul.

Dönem bitik her şey berbat insanlar iki yüzlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

Yaş 32 bekarım. İthal kız lazım bize millet şu İngilizceyi bir çözeyim gelsin kızlar löp löp löp
    Baska çare yok düzgün hali vakti yerinde olanlara karşi malesef bizim kizlarin bircogu.Belki yabancilarin arasından düzgün çikabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.