Şimdi Ara

SOUNDBAR LG-NB3530A (İNCELEME) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
11
Favori
46.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
    1 yıldır, belki daha uzun süredir LG Soundbar kullanıyorum.
    Yeni eve taşındığımdan beri, artık zıpır bir çocuk mu yoksa sırf huzursuzluk vermeye çalışan birisi mi bilmiyorum ancak;

durup dururken geliyor benim bar'a bağlanıyor, filmin, dizinin, haberin ortasında.. Değişik şarkılar açıyor

Zaman zaman şemmamey filan açıp sesi köklüyor, 1-2 kez gece uyurken yaptı, fırladım yataktan. Açtım camı bağıra bağıra sövdüm, çünkü ya alt komşu, ya karşı komşu, ya üst komşu bunu yapan. Daha uzun mesafeden çekmez zaten bluetooth.. Bunu nasıl engelleyebilirim? Cihazın bluetoothunu kapatmaya bile hazırım böyle bir seçeneğim varsa.. Optik kabloyla da bağlayabilirim. Çıldırmak üzereyim bana fikir verin arkadaşlar gerçekten rahatsız olmaya başladım bu konuda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrasn0w

Arkadaşlar selam,
    Yeni eve taşındığımdan beri, artık zıpır bir çocuk mu yoksa sırf huzursuzluk vermeye çalışan birisi mi bilmiyorum ancak;

durup dururken geliyor benim bar'a bağlanıyor, filmin, dizinin, haberin ortasında.. Değişik şarkılar açıyor

Zaman zaman şemmamey filan açıp sesi köklüyor, 1-2 kez gece uyurken yaptı, fırladım yataktan. Açtım camı bağıra bağıra sövdüm, çünkü ya alt komşu, ya karşı komşu, ya üst komşu bunu yapan. Daha uzun mesafeden çekmez zaten bluetooth.. Bunu nasıl engelleyebilirim? Cihazın bluetoothunu kapatmaya bile hazırım böyle bir seçeneğim varsa.. Optik kabloyla da bağlayabilirim. Çıldırmak üzereyim bana fikir verin arkadaşlar gerçekten rahatsız olmaya başladım bu konuda...

Kusura bakmayin ama kahkaha attim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Arkadaşlar selam,

Kusura bakmayin ama kahkaha attim

Hocam atılmayacak gibi değil ki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar selam,

Hocam sizin bara nasıl bağlanıyor uyku modundayken ? TV den uzaktan bağlantı kurmasıiçin ya da tel den modunun değişmesi lazım bu işte gariplik var

• quote:

Orijinalden alıntı: ibosivas58

quote:

Arkadaşlar selam,

Hocam sizin bara nasıl bağlanıyor uyku modundayken ? TV den uzaktan bağlantı kurmasıiçin ya da tel den modunun değişmesi lazım bu işte gariplik var

Benim bar kapalıyken(kırmızı ışık yanıyorken) bile bluetoothta görünüyor, bağlanması için tıkladığınız zaman ise uyanıyor
    Ama şöyle; daha önce bağlandığı için uyandırıyor olabilir. Çünkü ben aygıtı sıfırladığımda bağlanmaya çalıştığımda uyanmamıştı, kendim uyandırıp tanıtmıştım tekrardan.
    Cihaza bilgisayardan filan bluetooth bloklaması için bir şey yapabilsek süper olurdu aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: blueall

Arkadaşlar bende LG 3530A yeni aldım ve 4 gündür kullanıyorum, + ları ve - leri ile yorumlarımı sizlerle paylarşıyorum.

Yaklaşık 4 gün önce almış olduğum Lg 3530a soundbar 'ı uzunca bir fiil test etme şansı buldum.

+ ları ve - leri ile obejektif yorumumu sizlere sunuyorum.

Cihaz oldukça çok şık, TV nin altında çok şık duruyor - hemen ekliyorum; film seyredim keyif alayım, tv seyredim, şık olsun, kablo karmaşası olmasın birde çok para vermim - işte bu ürün size göre

Bağlantı olarak = Digitürk - HDMI ile TV ye bağlı
    TV den optik çıkış olarak LG ses sitemine bağlı, böylelikle sadece tv seyrederken diil, tv ye ne bağlarsam (bilgisayar, player, Play Station) ses siteminden izliyorum, dinliyorum.

Cihazın bulunduğu ordam: 12 metre kare cihazın sağ ve sol taafı duvar olan dir oda.

+ Reklamları, dizileri ve tüm tv programlarını bu ses sistemi ile izliyorum. Kısık seste rahatsız etmiyor yüksek seste ise olması gerektiği gibi doyurucu bir ses performansı veriyor

- Ses ayarı olarak 4-5 tane seçenek sunmuş, 3D ,temiz ses, surrond gibi - bence yetersiz, gerektiğinde kendimiz manuel ayar yapma seçenğide olsa daha iyi olurdu, zira her tv çıkışından kaliteli ve 3D ses almak mümkün diil

+ Film izledim 15 'i geçemedim, bunu nedeni birazda akşam denediğimden olsa gerek, ses çok iyi ve yüksek geldi bana. Sesler çok ayrıntılı ve temiz.

- 3D film bağlamadığınız sürece normal bir ses siteminden farkı anlayamıyorsunuz, hani helikopter arkadan gelsin, sağdan kurşun sesi gelsin filan gerçekçi bir film ile elde edebilirsiniz. normal filmlerde veya normal kullanımda 3D özelliğini açtığınızda hoş bir ses çıkmıyor, buda doğal aslında çünkü 3D girmeyen bir sinyali 3D ye çevirince haliyle kaliteli ses olmuyor

+ Müzik olarak harika, sesde dağılma veya yıpranma yok, çok eğlenceli bir performans sunuyor.

- Bası sistemin tam yanına veya bas deliğini duvarın köşesine gelicek gibi yerleştirmek gerekiyor, aksi taktirde basın doyuruculuğu basın yerleşim yerine göre değişiyor

+ Auto power var ki bu çok güzel özellik. Bağlı olduğu cihazı kapatırsanız LG ses sistemide kapanıyor, açtığınızda ise LG ses sistemide açılıyor, Açmak için ayrıyetten kumandasını eline almanıza gerek yok. Standart bir ses seviyesinde bırakıp cihazı, ses düzeninide ayarladıktan sonra artık cihazın kumandasına ihtiyacınız yok. Ses artışlarını uydudan veya playerden yapıyorsunuz.

+ Cihazı iphone 4S 'ime bağladım ve bluetoothla müzik dinleyebildim - evin etrafında fazla uzaklaşmadan cep telefonunuzdaki müzikleri LG de çaldırmak mümkün.

+ Cihazın TV olsun film olsun, müzik olsun ses kaybı yok, kalitesinden ödün vermiyor. Çok açılıpta sesi dağıtmıyor, ben en son müzik dinlerken 50 yi zorladım ama dahada yukarı çıkıyodu, kaça kadar çıkıyor bilmiyorum ama 50 oldukca beni tatmin etti, seste herhangi bir dağılma, bozulma olmadı ve 10 sn dinleyebildim :)

En son yorum olarak;

Cihazın genel olarak parasının hakkını veriyor. Bir evin salonunda şık tasarımı, ince, kıbar görünen bu ses sistemi ile göründüğünden daha çok kaliteli ve yükses ses elde ederek kullanıcılarını hayran bırakıyor.
    Surrond dediğimiz şeyi bu cihazda izleyebilmek için surrund bir film izlememiz gerekmektedir. TV ye bağlayıpda dizilerde surrond beklemek olmaz. o yüzden sade ve solo ses ayarları var, onları seçerek TV izlerkende bu ses sitemi ile keyif almak mümkün. Özellikle dizilerde izlerken bas ile uyumu harika, ben çok beğendim.

Almak isteyenler için yukarıdaki + ları ve - leri okumalarını ve kendilerine göre olup olmadıklarını karar verebilirler. Ama bu tür cihaz almadan önce kendinize şunu sorun; Ben ne kadar film seyrederim, bu cihazı ne kadar kullanırım ve gerçekten böyle bir ses sistemine veya daha üst bir cihaza ihtiyacım varmı die düşünün karar verin. Arada sırada kullanacağınız cihazlar için ciddi yüksek paralar vermeyin, zaten eskisi gibi müstakil sakin yerlerde oturmuyoruz, filmleri bile izlerken belirli miktara kadar açıyoruz kimse rahatsız olmasın die. O yüzden çokta yükses ses aramamak lazım, düşük ses yüksek kalite tercihiniz olmalı, bu cihazda hakkını veriyor. Öneririm...

Saygılar,

Merhaba, giris seviyesinde 2013 model samsung tv me 3530'u optik ile bagladim ancak tv kumandasi ile ses acma kapatmayi aktif edemedim. Bunun bir yontemi var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.